Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post Reply

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

User avatar
Point.
Posts: 27799
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#10576 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Point. »

Pitanje za vas u USA....mogu li latinosi govoriti rijec "Nigga" bez da se ovi uvrijede? Neki dan slusam Cypress Hill i ovaj latino reper B-Real malo malo spominje nigga ovo nigga ono. Da li minioriteti imaju free pass sto se toga tice?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4389
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10577 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

Avetinho wrote:
Zar nisi u prethodnom postu kukao kako vam ne daju da se sastajete jer ste bijelci?
Aaaa! Ti bi samo zelio da ides na sastanke, ali te nisu primili! Potrudi se malo vise, mozda ti uspije. A ono za Latino kulturu, to probaj objasniti svojima. Za njih je svaki Latino silovatelj i ubica i ugnjetac bijele rase, a slicno misle i o ostalim vanabi arijevcima.
Nisam rekao da hoću da se sastajem, nego sam samo ukazao na licemjerje koje postoji. Pa zato što su ti likovi glupi, glume kako znaju historiju i onda valjaju gluposti tipa da latinosi evropskog porijekla nemaju veze sa njima.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10578 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

Point. wrote:Pitanje za vas u USA....mogu li latinosi govoriti rijec "Nigga" bez da se ovi uvrijede? Neki dan slusam Cypress Hill i ovaj latino reper B-Real malo malo spominje nigga ovo nigga ono. Da li minioriteti imaju free pass sto se toga tice?
To je vise vezano za tu nekakvu gangstersku, hip hop, rap, kulturu (cuj kulturu :lol: ), i ono prvobitno znacenje se negdje zagubilo.
Pojednostavljeno, ciganluk, od zla oca od gore matere, zaobilazis u sirokom luku i po potrebi drzis na nisanu. :D
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#10579 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Avetinho »

Pandakonda wrote:
Avetinho wrote:
Zar nisi u prethodnom postu kukao kako vam ne daju da se sastajete jer ste bijelci?
Aaaa! Ti bi samo zelio da ides na sastanke, ali te nisu primili! Potrudi se malo vise, mozda ti uspije. A ono za Latino kulturu, to probaj objasniti svojima. Za njih je svaki Latino silovatelj i ubica i ugnjetac bijele rase, a slicno misle i o ostalim vanabi arijevcima.
Nisam rekao da hoću da se sastajem, nego sam samo ukazao na licemjerje koje postoji. Pa zato što su ti likovi glupi, glume kako znaju historiju i onda valjaju gluposti tipa da latinosi evropskog porijekla nemaju veze sa njima.
Kakvo licemjerje? Ko ne smije da se sastaje? Da nisi pobrkao forum?
User avatar
Pandakonda
Posts: 4389
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10580 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

Avetinho wrote:
Pandakonda wrote:
Avetinho wrote:
Zar nisi u prethodnom postu kukao kako vam ne daju da se sastajete jer ste bijelci?
Aaaa! Ti bi samo zelio da ides na sastanke, ali te nisu primili! Potrudi se malo vise, mozda ti uspije. A ono za Latino kulturu, to probaj objasniti svojima. Za njih je svaki Latino silovatelj i ubica i ugnjetac bijele rase, a slicno misle i o ostalim vanabi arijevcima.
Nisam rekao da hoću da se sastajem, nego sam samo ukazao na licemjerje koje postoji. Pa zato što su ti likovi glupi, glume kako znaju historiju i onda valjaju gluposti tipa da latinosi evropskog porijekla nemaju veze sa njima.
Kakvo licemjerje? Ko ne smije da se sastaje? Da nisi pobrkao forum?
Ko je rekao da ne smiju sastati ? Ja govorim o moralnom licemjeru, ako bi sad neko htio da organizuje black only skup niko ništa ne bi rekao, a kad bi neko htio white only skup e tu bi se već ljudi upalili.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45281
Joined: 29/12/2005 01:20

#10581 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Zasto bi koji kurac neko organizovao whites only skup?
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#10582 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Avetinho »

Pandakonda wrote:
Avetinho wrote:
Pandakonda wrote:
Nisam rekao da hoću da se sastajem, nego sam samo ukazao na licemjerje koje postoji. Pa zato što su ti likovi glupi, glume kako znaju historiju i onda valjaju gluposti tipa da latinosi evropskog porijekla nemaju veze sa njima.
Kakvo licemjerje? Ko ne smije da se sastaje? Da nisi pobrkao forum?
Ko je rekao da ne smiju sastati ? Ja govorim o moralnom licemjeru, ako bi sad neko htio da organizuje black only skup niko ništa ne bi rekao, a kad bi neko htio white only skup e tu bi se već ljudi upalili.
Zar ne primijetis da eto ti govoris stalno o tome. Jedini licemjer si ti, jer ti smeta sto se crnci sastaju, ali ti eto ne smeta sto se sastaju arijevci.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10583 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

Danas je el presidente ispunio jos jedno predizborno obecanje, ono o povlacenju trupa iz Afganistana.
Uduplacemo im broj tamo do kraja godine. :lol:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4389
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10584 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

Avetinho wrote:
Zar ne primijetis da eto ti govoris stalno o tome. Jedini licemjer si ti, jer ti smeta sto se crnci sastaju, ali ti eto ne smeta sto se sastaju arijevci.
Gdje sam ja rekao da mi smeta što se crnci sastaju ? Ako pogledaš dobro vidjet ćeš da sam napisao da postoji sloboda asocijacije i da se svako ima pravo nalazit sa kim hoće, ali je istina da će ljudi napraviti veći problem ako bude neki only white nego only black sastanak.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45281
Joined: 29/12/2005 01:20

#10585 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

A zasto bi neko organizovao whites only sastanak?
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#10586 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Avetinho »

Pandakonda wrote:
Avetinho wrote:
Zar ne primijetis da eto ti govoris stalno o tome. Jedini licemjer si ti, jer ti smeta sto se crnci sastaju, ali ti eto ne smeta sto se sastaju arijevci.
Gdje sam ja rekao da mi smeta što se crnci sastaju ? Ako pogledaš dobro vidjet ćeš da sam napisao da postoji sloboda asocijacije i da se svako ima pravo nalazit sa kim hoće, ali je istina da će ljudi napraviti veći problem ako bude neki only white nego only black sastanak.
Ne samo da se arijevci "sastaju", nego zive 24 sata dnevno u svim porama zivota. Od zatvora do korporacija. Vjezbaju s automatskim oruzjem i bojevom municijom, a ne smiju se sastajat. Smijesan si ako mislis kakvu simpatiju izvuci, zato sto vas, eto, s prezirom svi gledaju.

Ti si mozda pobrkao proteste protiv ovih tvojih idiota -- gdje te tvoje budaletine dolaze do zuba naoruzani, s bakljama, zalizanih razdjeljaka i hitlerovskih brcica, istetovirani Nazi simbolima, koji urlicu parole kojih bi se i Ante Pavelic postidio -- s pravom na udruzivanje i slobodu govora. Podsjecam te da su "pravo na udruzivanje" i "sloboda govora" sankcionisani samo protiv drzave, sto ce reci -- neces biti uhapsen zbog toga. To ne znaci da neces dobiti teske batine od svojih sugradjana ako im se bas i ne svidis, i ako ima ko jaci. A danas su svi jaci, ne zato sto nesto kao zele biti jaci, nego zato sto je ta tvoja grupa, grupa jadnika bankrotirane i pogane ideologije, koje stvarno treba dobro utuc.
Kat
Posts: 660
Joined: 19/12/2009 16:45

#10587 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Kat »

Germany’s orange ecstasy pills have Trump’s name — and face — all over them
https://www.washingtonpost.com/news/wor ... 545a2c62a3
Image
User avatar
Pandakonda
Posts: 4389
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10588 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

Avetinho wrote:
Ne samo da se arijevci "sastaju", nego zive 24 sata dnevno u svim porama zivota. Od zatvora do korporacija. Vjezbaju s automatskim oruzjem i bojevom municijom, a ne smiju se sastajat. Smijesan si ako mislis kakvu simpatiju izvuci, zato sto vas, eto, s prezirom svi gledaju.

Ti si mozda pobrkao proteste protiv ovih tvojih idiota -- gdje te tvoje budaletine dolaze do zuba naoruzani, s bakljama, zalizanih razdjeljaka i hitlerovskih brcica, istetovirani Nazi simbolima, koji urlicu parole kojih bi se i Ante Pavelic postidio -- s pravom na udruzivanje i slobodu govora. Podsjecam te da su "pravo na udruzivanje" i "sloboda govora" sankcionisani samo protiv drzave, sto ce reci -- neces biti uhapsen zbog toga. To ne znaci da neces dobiti teske batine od svojih sugradjana ako im se bas i ne svidis, i ako ima ko jaci. A danas su svi jaci, ne zato sto nesto kao zele biti jaci, nego zato sto je ta tvoja grupa, grupa jadnika bankrotirane i pogane ideologije, koje stvarno treba dobro utuc.
Moja grupa su pravi liberali koji razumiju razliku između ne slaganja sa mišljenjem i imati pravo iskazat mišljenje koliko god ono kontraverzno bilo. Ljudi imaju drugi amandman, ko smo mi da im branimo hoće li biti naoružani ili ne ? :-) Opet ponavljam, cjena koju plaćamo za slobodu govora je da ćemo nekad čuti stvari koje ne želimo čuti i stvari sa kojima se ne slažemo, ali je bitno da ljudi imaju pravo to reći.

:bih:

Image
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#10589 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Challenger__ »

- Trump izložio "novu strategiju" za Afganistan te - prema nezvaničnim informacijama - odobrio slanje novih 4.000 vojnika. Zatražio je i ekspresno dobio podršku iz Brisela:
"Zatražit ćemo od naših NATO saveznika i globalnih partnera da podrže ovu novu strategiju, s dodatnim trupama i povećanim financiranjem, kako ćemo i mi učiniti. Siguran sam da će se odazvati", rekao je Trump.

Image

Uskoro je stigla i izjava generalnog tajnika NATO-a, Jensa Stoltenberga, koji je poručio kako će NATO biti "u potpunosti predan" misiji u Afganistanu te kako se raduje suradnji s američkim ministrom obrane, Jamesom Mattisom, i drugim ključnim partnerima.
- Najduži američki rat se nastavlja, a počeo je ovako, davne 1979:




- Ostaje da se vidi da li će im ruska strana vratiti milo za drago, odnosno da li će iza scene poručiti talibanima i drugim mudžahedinima "da je Bog na njihovoj strani", te ih početi masovno naoružavati i logistički podržavati...


"Čudnovati su putevi Gospodnji".
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10590 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by sumirprimus »

rusima je najbolje da sad sute, jer kad ovaj pajdo sleti, vjerovatno ce iskopat sve o konekcijama i mijesanjem u izbore...i cemu jos sve ne.. :D
al ga pajdo sinoc iztrola :lol: on se zajebava deff...
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#10591 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by bosanska senzacija »

Trump na vrijeme skontao da bas i nije najmocnija osoba na svijetu pa od "bring back our troops home" zavrsi na povecanju broja janicara po bliskoistocnim vukojebinama.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7512
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#10592 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by AleksoMKD »

Ne vidim da imaju neki izbor u Afganistanu, cim se povuku strane trupe pocinje odbrojavanje povratka Talibana.

Nego jel ovo zajebancija?
Image
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#10593 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by tranquil »

AleksoMKD wrote:Ne vidim da imaju neki izbor u Afganistanu, cim se povuku strane trupe pocinje odbrojavanje povratka Talibana.

Nego jel ovo zajebancija?
Image
Ovo je 2017. Dakle ne tvrdim da jeste, ali dajem šansu da je ovo autentično.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10594 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

https://mobile.nytimes.com/2017/08/23/b ... oogle.com/

Koje su to dileje, i lijevo i desno.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7512
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#10595 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by AleksoMKD »

https://www.leoweekly.com/2017/08/white-people/

Chanelle Helm is a co-founder and core activist of Black Lives Matter Louisville

White people, here are 10 requests from a Black Lives Matter leader

BY CHANELLE HELM



Some things I’m thinking about that should change (in that Southern, black grandmama voice):
1. White people, if you don’t have any descendants, will your property to a black or brown family. Preferably one that lives in generational poverty.
2. White people, if you’re inheriting property you intend to sell upon acceptance, give it to a black or brown family. You’re bound to make that money in some other white privileged way.
3. If you are a developer or realty owner of multi-family housing, build a sustainable complex in a black or brown blighted neighborhood and let black and brown people live in it for free.
4. White people, if you can afford to downsize, give up the home you own to a black or brown family. Preferably a family from generational poverty.
5. White people, if any of the people you intend to leave your property to are racists assholes, change the will, and will your property to a black or brown family. Preferably a family from generational poverty.
6. White people, re-budget your monthly so you can donate to black funds for land purchasing.
7. White people, especially white women (because this is yaw specialty — Nosey Jenny and Meddling Kathy), get a racist fired. Yaw know what the fuck they be saying. You are complicit when you ignore them. Get your boss fired cause they racist too.
8. Backing up No. 7, this should be easy but all those sheetless Klan, Nazi’s and Other lil’ dick-white men will all be returning to work. Get they ass fired. Call the police even: they look suspicious.
9. OK, backing up No. 8, if any white person at your work, or as you enter in spaces and you overhear a white person praising the actions from yesterday, first, get a pic. Get their name and more info. Hell, find out where they work — Get Them Fired. But certainly address them, and, if you need to, you got hands: use them.
10. Commit to two things: Fighting white supremacy where and how you can (this doesn’t mean taking up knitting, unless you’re making scarves for black and brown kids in need), and funding black and brown people and their work.

#RunUsOurLand #Reparations #YouGonLearnToday #RunUsOurMoney •

Jel ovo satira?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7512
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#10596 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by AleksoMKD »

Pandakonda wrote: A što se tiče bijelaca, 50% ubistava od strane policije su bijelci, što nekako i nije toliki problem s obzirom da su većina stanovništva. Dok na drugoj strani imaš da crnci kao 13% stanovništva su odgovorni za 62% pljački, 57% ubistava i 45% napada/assault u 75 najvećih countya/kantona u državi. Da stvar bude još gora sva ova ubistva rade crni muškarci koji su samo 6% stanovništva. Znači 6% stanovništva ti je odgovorno za sva ova gore sranja, i oni opet pored toga govore kako su im policajci najveći problem :-)
Ako je tacno

https://en.wikipedia.org/wiki/Race_and_ ... ted_States


Homicide[edit]
According to the US Department of Justice, blacks accounted for 52.5% of all homicide offenders from 1980 to 2008, with whites 45.3% and "Other" 2.2%. The offending rate for blacks was almost 8 times higher than whites, and the victim rate 6 times higher. Most homicides were intraracial, with 84% of white victims killed by whites, and 93% of black victims killed by blacks.[42][43][44]
In 2013, number and percentage of murder arrests by race were:
Black or African Americans 4,379 = 52.2%
White Americans (including Hispanic Americans) 3,799 = 45.3%
American Indians or Alaska Natives 98 = 1.06%
Asian Americans 101 = 1.2% [45][46]
Inversely, the percentage of individuals in each racial demographic arrested for murder in 2013 was:
0.01% of Black or African American population (4,379/38,929,319)
0.0017% of White American and Hispanic American population (3,799/223,553,265)
0.0033% of American Indian or Alaska Native population (98/2,932,248)
0.0007% of Asian American population (101/14,674,252)
0.001% of Native Hawaiian or Other Pacific Islander population (6/540,013).[45][47]

Youth crime[edit]
The "National Youth Gang Survey Analysis" (2011) state that of gang members, 46% are Hispanic/Latino, 35% are black, 11.5% are white, and 7% are other race/ethnicity.[48]
According to the FBI Uniform Crime Reports, in the year 2008 black youths, who make up 16% of the youth population, accounted for 52% of juvenile violent crime arrests, including 58.5% of youth arrests for homicide and 67% for robbery. Black youths were overrepresented in all offense categories except DUI, liquor laws and drunkenness.[49]

Robbery[edit]
According to the National Crime Victimization Survey in 2002, the black arrest rate for robbery was 8.55 times higher than whites, and blacks were 16 times more likely to be incarcerated for robbery than non-Hispanic whites. Robberies with white victims and black offenders were more than 12 times more common than the reverse.[50][51]
User avatar
Pandakonda
Posts: 4389
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10597 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

Ma BLM svakako više niko ne shvaća ozbiljno, ova osnivačica BLM-a iz Toronta govori kako su bijelci defekti i kako crna koža hvata svjetlost i drži ih u memory mode što otkriva da njihova crnoća pretvara svjetlost u znanje :lol: :lol:

http://www.torontosun.com/2017/02/11/bl ... le-defects

Image
User avatar
Pandakonda
Posts: 4389
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10598 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

I ako se pitate zašto ta cura piše humxn umjesto human, ona to namjerno radi jer human je simbol patrijarhata :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10599 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Truba »

Image
možda je neka zeza ali za ovo treba $$$ kazne... u turskoj ideš u ćuzu za ovo

Image
nadam se da je fotomontaža

Image
:mrgreen:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#10600 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by tranquil »

Tursku njena trenutna vlast pretvara u rupu od države, nadam se da to sadašnja USA vlast neće uspjeti uraditi od svoje zemlje, jer ta sloboda je uslov svih drugih sloboda.

U USA je dozvoljeno praviti ovakvu zajebanciju, a i tebi je dozvoljeno da odlučiš kako ćeš reagovati na to, ali kazniti ili zabraniti ne možeš.



Moja omiljena izvedba ovog trika je iz serije West Wing, gdje Penn i Teller izvode isti trik u "Bijeloj kući"

Post Reply