Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post Reply

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#10551 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Ima sega clanak u NYT o Trumpu i pomracenju sunca.
Jebem ih NYT ne da vise da se copy/paste clanci. :-x
All the Light Trump Was Not Supposed toSee. But He Peeked

Monday’s solar eclipse — life-giving, eye-threatening, ostensibly apolitical —summoned the nation’s First Viewer to the Truman Balcony of the White House around 2:38 p.m.
The executive metaphor came quickly. President Trump lumbered toward the railing, behind the official seal, joined by a familiar assemblage of relatives, aides and at least one relative-aide, his daughter Ivanka Trump.
Mr. Trump’s wife, Melania, wore sunglasses, clutching another pair of protective eclipse shades. The president’s eyewear was ready for him, too. Somewhere.

He was disinclined to wait.

First came a wave of the right hand, a restless jacket adjustment, another wave. Staff members were gathered beneath him — primed, for at least a few moments, to absorb a spectacle of another sort, and nothing else.
It was not to be. Mr. Trump’s hands shot out in front of him, as if to view the sky through an invisible telescope — the first danger sign. He reset himself for a beat.
And then he went straight for it, cocking his head back, turning to his right, toward the object of everyone’s attention.

“Don’t look!” an aide shouted from below.

The president looked. He half-smiled. He pointed. Looking was fun.

Image

And with that, Mr. Trump had done it once more, on as cosmic a scale as any. He has run afoul of party officials, historical precedent, political gravity, stately decorum. Why not the sun?

The instincts seemed familiar: The same instant gratification — retinas be damaged — that drives him to Twitter at all hours, seeking appraisals in real time.

The same heat-seeking impulse, validated anew, to insert himself into a viral news event without fail, with the timed precision of an astronomer.
The contrarianism in the face of experts who think they know better, who lack the audacity to look, who said he never had a chance in Pennsylvania.

Across town, at the United States Naval Observatory, Vice President Mike Pence welcomed a group of teenage students for a more scrupulous viewing party. “You’ve got to have the shades on,” he reminded them.

Eventually, Mr. Trump covered his eyes, too. He gazed up, glasses on, appearing to grimace a bit. He murmured something to Mrs. Trump. He tugged on his jacket again. He chopped at the air.

Image

After some 90 seconds, the glasses came off for a moment. He stole another glance skyward, then found something new to look at, something looking back at him. He returned to the crowd, his thumb shooting up, up, up in three quick jabs.

There was the smile.
:lol:
:roll:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#10552 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by ultima_palabra »

Kakvo ba pomračenje.

Fake news!
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#10553 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by raoul duke »

Pandakonda wrote:Čovjek da vas sluša rekao bi sve Goebbels do Goebbelsa na forumu :lol: I ovaj se ponovo uhvatio za žabu a pojma nema o meme kulturi :-) Znači ja objavim sliku gdje ljudi doslovno kažu kako su bijelci kuga za planetu i on to zove nazi propagandom :lol: Znači ljudi trebaju da šute i trpe takve naslove... ok
Po njihovoj logici za sve je kriv bijeli covjek, narocito bijeli muskarac. Ako ne prihvatis tu logiku, nacista si! Idioti..
A da ne govorim o ovim nasim imigrantima, valjda se suosjecaju sa svim manjinama u Americi, herojstvo pravo :D

Image

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10554 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by dale cooper »

Black lives matter ni u kojem slučaju ne ugrožava bilo drugu rasu. Pročitaj malo principe kojim se vode.

http://blacklivesmatter.com/guiding-principles/

"We are unapologetically black in our positioning. In affirming that Black Lives Matter we need not to qualify
our position. To love and desire freedom for ourselves is necessary prerequisite for wanting the same for others"
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#10555 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by AleksoMKD »

dale cooper wrote:Black lives matter ni u kojem slučaju ne ugrožava bilo drugu rasu. Pročitaj malo principe kojim se vode.

http://blacklivesmatter.com/guiding-principles/

"We are unapologetically black in our positioning. In affirming that Black Lives Matter we need not to qualify
our position. To love and desire freedom for ourselves is necessary prerequisite for wanting the same for others"
BLM imaju problem sto ima svakakvih ljudi koji ponekad imaju cudne ideje, kao na primer sastanci zabranjeni za belce.

http://www.philly.com/philly/columnists ... kles-.html

I pozivi za "black only spaces" na univerzitetima su realno segregacija ali jebiga, svaka strana/organizacija ima (srecom mali broj) budaletina samo sto ih niko ne proziva da ga ne bi nazvali rasistom.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10556 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by dale cooper »

AleksoMKD wrote:
dale cooper wrote:Black lives matter ni u kojem slučaju ne ugrožava bilo drugu rasu. Pročitaj malo principe kojim se vode.

http://blacklivesmatter.com/guiding-principles/

"We are unapologetically black in our positioning. In affirming that Black Lives Matter we need not to qualify
our position. To love and desire freedom for ourselves is necessary prerequisite for wanting the same for others"
BLM imaju problem sto ima svakakvih ljudi koji ponekad imaju cudne ideje, kao na primer sastanci zabranjeni za belce.

http://www.philly.com/philly/columnists ... kles-.html

I pozivi za "black only spaces" na univerzitetima su realno segregacija ali jebiga, svaka strana/organizacija ima (srecom mali broj) budaletina samo sto ih niko ne proziva da ga ne bi nazvali rasistom.
Kao i svugdje, ali izvorna ideja pokreta nije loša niti je usmjerena protiv bijelaca.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#10557 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Kada budemo imali drustvo u kom "whites only" ima iste konotacije kao "blacks only" onda mozemo biti zabrinuti u vezi tog problema. Do tada, ovakvi argumenti su ili akademski ili skretanje s pravog problema.

Da je rasizam i hipokrizija, jeste, ali mene licno apsolutno ne interesuje hoce li kakvo udruzenje koje se bori za prava svojih clanova primati ljude na sastanke podruznica koji se ne suocavaju s istim problemima.

S druge strane, udruzenje koje se bori za suzbijanje gradjanskih prava drugih me itekako interesuje, a da li mogu biti njihov clan je nebitno jer me ne interesuje to clanstvo.
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#10558 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by raoul duke »

jeza u ledja wrote:Kada budemo imali drustvo u kom "whites only" ima iste konotacije kao "blacks only" onda mozemo biti zabrinuti u vezi tog problema. Do tada, ovakvi argumenti su ili akademski ili skretanje s pravog problema.

Da je rasizam i hipokrizija, jeste, ali mene licno apsolutno ne interesuje hoce li kakvo udruzenje koje se bori za prava svojih clanova primati ljude na sastanke podruznica koji se ne suocavaju s istim problemima.

S druge strane, udruzenje koje se bori za suzbijanje gradjanskih prava drugih me itekako interesuje, a da li mogu biti njihov clan je nebitno jer me ne interesuje to clanstvo.
Image
User avatar
LSD
Posts: 27274
Joined: 24/07/2007 08:26

#10559 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by LSD »



Ne znam je li ovo adekvatna tema, ali je dobro za nasmijati se :mrgreen: :-)

Kažu ove žene, da treba bombardovati i poduzeti vojne akcije, a ne znaju ni gdje :lol:
Ona jedna upire da Kanadu bombarduju :lol:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#10560 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by AleksoMKD »

dale cooper wrote: Kao i svugdje, ali izvorna ideja pokreta nije loša niti je usmjerena protiv bijelaca.
Tocno, tu se slazemo i mislim da vecina clanova nema problema sa vecinom belaca, obicni ljudi koji zele da zive svoj zivot kao i njihovi sugradjani. Budala ima svugde pa je tako neizbezno da ih bude i u BLM.

Nazalost je crna zajednica propatila puno u istoriji USA (pa i pre toga) i mislim da su u odnosu na sve druge zajednice (Latinosi, Kinezi, Japanci, Indijci.......) onu u relativno najgorem polozaju.
Nepostojanje porodice (ako se ne varam skoro 70% ih ne zna ko im je otac i/ili odrasta bez njega) je vrlo tesko za decu, samohrana majka koja zivi u getu tesko izvede dete na pravi put, narocito ako je i sama odrasla bez oba roditelja a sa majkom na welfare.

Ja sam samo jednu godinu bio u US, 1995-96 u malom gradicu gde su bili grubo priblizno 70% belaca i oko 30% latinosa dok su crnci i ostali zajedno bili par procenata, nekoliko ucenika crnaca su svi bili poslani od strane svojih roditelja iz velikih gradova kod starije rodbine u mali gradic da zavrse srednju i da se maknu sto dalje od loseg uticaja geto "kulture" koja najblaze receno nije dobra za razvoj mladih ljudi.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10561 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

Ja nemam ništa protiv black only sastanaka, vjerujem u slobodu asocijacije tako da neka rade šta hoće. Ali problem će nastati kad bi recimo neko napravio white only sastanak, e tad bi se svi digli i vidjela bi se licemjernost. A što se tice BLM, ti ljudi svakako nemaju logike, kada uzmeš zbir ubijenih crnaca manje od 2% je od strane policije, dok je preko 90% od strane drugih crnaca, tako da umjesto da čiste svoje zajednice oni napadaju policiju :-)
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#10562 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Avetinho »

Pandakonda wrote:Ja nemam ništa protiv black only sastanaka, vjerujem u slobodu asocijacije tako da neka rade šta hoće. Ali problem će nastati kad bi recimo neko napravio white only sastanak, e tad bi se svi digli i vidjela bi se licemjernost. A što se tice BLM, ti ljudi svakako nemaju logike, kada uzmeš zbir ubijenih crnaca manje od 2% je od strane policije, dok je preko 90% od strane drugih crnaca, tako da umjesto da čiste svoje zajednice oni napadaju policiju :-)
Ko vam brani da se sastajete? Zar ti tvoji sastanci na koje ti ides nisu samo za bijelce? Cekaj sad se sjetih, ima "u vas" onaj jedan Latino sto bi i on htio biti bjelac, pa je pobjegao iz Bostona u Alabamu, jer tamo su "njegovi". Mozda ga uzmu da im bude maskota. Pripazi da tako ne bude i s tobom, znas kako vas je Hitler "volio" 1941.
Last edited by Avetinho on 22/08/2017 18:18, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#10563 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

AleksoMKD wrote:
dale cooper wrote: Kao i svugdje, ali izvorna ideja pokreta nije loša niti je usmjerena protiv bijelaca.
Tocno, tu se slazemo i mislim da vecina clanova nema problema sa vecinom belaca, obicni ljudi koji zele da zive svoj zivot kao i njihovi sugradjani. Budala ima svugde pa je tako neizbezno da ih bude i u BLM.

Nazalost je crna zajednica propatila puno u istoriji USA (pa i pre toga) i mislim da su u odnosu na sve druge zajednice (Latinosi, Kinezi, Japanci, Indijci.......) onu u relativno najgorem polozaju.
Nepostojanje porodice (ako se ne varam skoro 70% ih ne zna ko im je otac i/ili odrasta bez njega) je vrlo tesko za decu, samohrana majka koja zivi u getu tesko izvede dete na pravi put, narocito ako je i sama odrasla bez oba roditelja a sa majkom na welfare.

Ja sam samo jednu godinu bio u US, 1995-96 u malom gradicu gde su bili grubo priblizno 70% belaca i oko 30% latinosa dok su crnci i ostali zajedno bili par procenata, nekoliko ucenika crnaca su svi bili poslani od strane svojih roditelja iz velikih gradova kod starije rodbine u mali gradic da zavrse srednju i da se maknu sto dalje od loseg uticaja geto "kulture" koja najblaze receno nije dobra za razvoj mladih ljudi.
Vecina crnaca u Americi ne zivi u centralnim dijelovima gradova (citaj getima, mada ne nuzno). Samo trecina od ukupnog broja crnaca zivi u takvim naseljima. Trecina zivi u predgradjima, a trecina u malim gradovima i selima. Stoga, ako pricas o crncima u Americi, ne mozes olako praviti opis crnca koji zivi u getu kao stereotip crnacke populacije generalno. Da jos dodam, da je crncima ciljano onemugacavano i zabranjivano da zive u predgradjima mnogo decenija.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#10564 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Avetinho wrote:
Pandakonda wrote:Ja nemam ništa protiv black only sastanaka, vjerujem u slobodu asocijacije tako da neka rade šta hoće. Ali problem će nastati kad bi recimo neko napravio white only sastanak, e tad bi se svi digli i vidjela bi se licemjernost. A što se tice BLM, ti ljudi svakako nemaju logike, kada uzmeš zbir ubijenih crnaca manje od 2% je od strane policije, dok je preko 90% od strane drugih crnaca, tako da umjesto da čiste svoje zajednice oni napadaju policiju :-)
Ko vam brani da se sastajete? Zar ti tvoji sastanci na koje ti ides nisu samo za bijelce? Cekaj sad se sjetih, ima "u vas" onaj jedan Latino sto bi i on htio biti bjelac, pa je pobjegao iz Bostona u Alabamu, jer tamo su "njegovi". Mozda ga uzmu da im bude maskota. Pripazi da tako ne bude i s tobom, znas kako vas je Hitler "volio" 1941.
Ma ja mislim da ovaj lik ne zivi uopste u Americi.

Mozda se varam.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10565 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

Avetinho wrote:
Pandakonda wrote:Ja nemam ništa protiv black only sastanaka, vjerujem u slobodu asocijacije tako da neka rade šta hoće. Ali problem će nastati kad bi recimo neko napravio white only sastanak, e tad bi se svi digli i vidjela bi se licemjernost. A što se tice BLM, ti ljudi svakako nemaju logike, kada uzmeš zbir ubijenih crnaca manje od 2% je od strane policije, dok je preko 90% od strane drugih crnaca, tako da umjesto da čiste svoje zajednice oni napadaju policiju :-)
Zar ti tvoji sastanci na koje ti ides nisu samo za bijelce? Cekaj sad se sjetih, ima "u vas" onaj jedan Latino sto bi i on htio biti bjelac, pa je pobjegao iz Bostona u Alabamu, jer tamo su "njegovi". Mozda ga uzmu da im bude maskota. Pripazi da tako ne bude i s tobom, znas kako vas je Hitler "volio" 1941.
Na kakve to ja sastanke idem ? :-) Latino je kultura a ne rasa, recimo Gisele Bündchen je "latino", a žena je ustvari germanskog porijekla, isto kao što je Alessandra Ambrosio talijasnkog, Lauren Jauregui španskog itd. Hitler je izmanipulisao Bosance i Hrvate da navodno vode germansko porijeklo zbog Gota jer mu je trebalo više ljudi, tako da on nikog nije volio nego je bio manipulator. Isto kao što je furao bivše kolonije da se bore na njegovoj strani jer se on borio protiv njihovih kolonijalnih vlasnika
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#10566 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Avetinho »

Pandakonda wrote:
Avetinho wrote:
Pandakonda wrote:Ja nemam ništa protiv black only sastanaka, vjerujem u slobodu asocijacije tako da neka rade šta hoće. Ali problem će nastati kad bi recimo neko napravio white only sastanak, e tad bi se svi digli i vidjela bi se licemjernost. A što se tice BLM, ti ljudi svakako nemaju logike, kada uzmeš zbir ubijenih crnaca manje od 2% je od strane policije, dok je preko 90% od strane drugih crnaca, tako da umjesto da čiste svoje zajednice oni napadaju policiju :-)
Zar ti tvoji sastanci na koje ti ides nisu samo za bijelce? Cekaj sad se sjetih, ima "u vas" onaj jedan Latino sto bi i on htio biti bjelac, pa je pobjegao iz Bostona u Alabamu, jer tamo su "njegovi". Mozda ga uzmu da im bude maskota. Pripazi da tako ne bude i s tobom, znas kako vas je Hitler "volio" 1941.
Na kakve to ja sastanke idem ? :-) Latino je kultura a ne rasa, recimo Gisele Bündchen je "latino", a žena je ustvari germanskog porijekla, isto kao što je Alessandra Ambrosio talijasnkog, Lauren Jauregui španskog itd. Hitler je izmanipulisao Bosance i Hrvate da navodno vode germansko porijeklo zbog Gota jer mu je trebalo više ljudi, tako da on nikog nije volio nego je bio manipulator. Isto kao što je furao bivše kolonije da se bore na njegovoj strani jer se on borio protiv njihovih kolonijalnih vlasnika
Zar nisi u prethodnom postu kukao kako vam ne daju da se sastajete jer ste bijelci?
Aaaa! Ti bi samo zelio da ides na sastanke, ali te nisu primili! Potrudi se malo vise, mozda ti uspije. A ono za Latino kulturu, to probaj objasniti svojima. Za njih je svaki Latino silovatelj i ubica i ugnjetac bijele rase, a slicno misle i o ostalim vanabi arijevcima.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#10567 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by AleksoMKD »

jeza u ledja wrote: Vecina crnaca u Americi ne zivi u centralnim dijelovima gradova (citaj getima, mada ne nuzno). Samo trecina od ukupnog broja crnaca zivi u takvim naseljima. Trecina zivi u predgradjima, a trecina u malim gradovima i selima. Stoga, ako pricas o crncima u Americi, ne mozes olako praviti opis crnca koji zivi u getu kao stereotip crnacke populacije generalno.
OK, ja pricam o mom iskustvu, kako god crnacka porodica je razbijena odavno i to svakako nosi svoje posledice, geto "kultura" se moze naci i van getoa. Neka od predgradja su na neki nacin geto.
jeza u ledja wrote: Da jos dodam, da je crncima ciljano onemugacavano i zabranjivano da zive u predgradjima mnogo decenija.
I misllim da je zabranjivano i da zive u nekim manjim gradovima, kao sto je ciljano razbijena porodica.

Ako se ne varam neki gradovi nisu posle zalaza sunca tolerisali crnce, "Sundown town"

https://en.wikipedia.org/wiki/Sundown_t ... down_towns

Jebote zar je moguce da se ovo u Americi tolerisalo do 1990ih :shock: ?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18245
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#10568 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Ja fakat odustajem opet. Ne isplati se hraniti trola. Cuj samo 2% crnaca ubijeno od policije. Pa nije policija tu da ubija ikoga. Statisticko pitanje bi bilo, koliko je posto bijelaca ubijeno od policije?

A latinosi nisu rasa? Pitaj latinose. Anyhow, odustajem...
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11070
Joined: 15/01/2010 18:31

#10569 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Jack Be Nimble »

AleksoMKD wrote:
dale cooper wrote: Kao i svugdje, ali izvorna ideja pokreta nije loša niti je usmjerena protiv bijelaca.


Nazalost je crna zajednica propatila puno u istoriji USA (pa i pre toga) i mislim da su u odnosu na sve druge zajednice (Latinosi, Kinezi, Japanci, Indijci.......) onu u relativno najgorem polozaju.
Indijanci su u najgorem polozaju kroz istoriju i sadasnjost. Mnogi crnci ce reci u poredjenju sa njima, oni zive ko bubreg u loju u Americi. Tacno je sve sto goviris, samo nemoj zaboraviti Indijance.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#10570 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

GandalfSivi wrote:Ja fakat odustajem opet. Ne isplati se hraniti trola. Cuj samo 2% crnaca ubijeno od policije. Pa nije policija tu da ubija ikoga. Statisticko pitanje bi bilo, koliko je posto bijelaca ubijeno od policije?

A latinosi nisu rasa? Pitaj latinose. Anyhow, odustajem...
Nisu. U pravu je. Bar sto se tice americkog cenzusa. Mozes biti crnac-latinos, bijelac-latinos, itd.
Pogledaj demografske podatke o bilo kom gradu, imas statisticu crnci-belci :D i to, i onda statistiku koliko latinosa/hispanics. I onda proizvedeno iz toga imas non-hispanic whites, itd.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#10571 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

AleksoMKD wrote:
jeza u ledja wrote: Vecina crnaca u Americi ne zivi u centralnim dijelovima gradova (citaj getima, mada ne nuzno). Samo trecina od ukupnog broja crnaca zivi u takvim naseljima. Trecina zivi u predgradjima, a trecina u malim gradovima i selima. Stoga, ako pricas o crncima u Americi, ne mozes olako praviti opis crnca koji zivi u getu kao stereotip crnacke populacije generalno.
OK, ja pricam o mom iskustvu, kako god crnacka porodica je razbijena odavno i to svakako nosi svoje posledice, geto "kultura" se moze naci i van getoa. Neka od predgradja su na neki nacin geto.
jeza u ledja wrote: Da jos dodam, da je crncima ciljano onemugacavano i zabranjivano da zive u predgradjima mnogo decenija.
I misllim da je zabranjivano i da zive u nekim manjim gradovima, kao sto je ciljano razbijena porodica.

Ako se ne varam neki gradovi nisu posle zalaza sunca tolerisali crnce, "Sundown town"

https://en.wikipedia.org/wiki/Sundown_t ... down_towns

Jebote zar je moguce da se ovo u Americi tolerisalo do 1990ih :shock: ?
Ja ti pricam na osnovu demografskih podataka, ne na osnovu iskustva, koje je mnogo vece.

Geto kultura se moze naci i u predgradjima, ali geto kultura ne mora nuzno biti sastavljena iskljucivo, cak ni vecinski od crnaca. Poenta je da pojam crnaca koji uglavnom zive u getima daleko od stvarne slike, ali ovdje se stice dojam da ljudi imaju jedino takvu sliku prosjecnog crnca.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45220
Joined: 29/12/2005 01:20

#10572 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

In other news....sjetite se sta smo predvidili cim je Bannon dobio ostavku?
Nije prosla ni sedmica, ovo je kolekcija naslova sa Breitbarta danas:

Image

:lol: :lol: :lol:
Kat
Posts: 660
Joined: 19/12/2009 16:45

#10573 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Kat »

Mali sazetak
LOLs in Hell: The 10 best late-night Trump slams
With Donald Trump as president, and the wild, incessant news cycle he has created, late-night shows from “Jimmy Kimmel Live” to “Full Frontal with Samantha Bee” have helped Americans maintain at least some level of sanity by extracting humor from all the madness.

For the past eight months, late night has held the Trump administration accountable, providing laughs along the way. But the monologues and skits are not just entertainment; they’re a historical record of the president’s daily misadventures.
http://www.salon.com/2017/08/19/best-trump-late-night/
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#10574 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by daddy-kool »

Jack Be Nimble wrote: Indijanci su u najgorem polozaju kroz istoriju i sadasnjost. Mnogi crnci ce reci u poredjenju sa njima, oni zive ko bubreg u loju u Americi. Tacno je sve sto goviris, samo nemoj zaboraviti Indijance.
Indijanci su tek ubijeni u pojam, ako je neko imao prilike prolaziti i zastati u nekom od rezervata tu se može vidjeti koliko su oni apatični i rastrojeni. Alkohol i droge ih uništavaju, a kazina koliko su im dobra toliko su im i loši.

Meni je i affirmative action bezveze i vjerujem da dosta ima veze sa white guiltom, ali se onda prisjetim svih vidljivih i nevidljivih prepreka koje još uvijek prisutni. Pa kontam da i ima nekog smisla.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tulsa_race_riot
User avatar
Pandakonda
Posts: 4380
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10575 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

GandalfSivi wrote:Ja fakat odustajem opet. Ne isplati se hraniti trola. Cuj samo 2% crnaca ubijeno od policije. Pa nije policija tu da ubija ikoga. Statisticko pitanje bi bilo, koliko je posto bijelaca ubijeno od policije?

A latinosi nisu rasa? Pitaj latinose. Anyhow, odustajem...
Ama nije 2% ukupne populacije crnaca ubijeno, nego kad uzmeš broj ubijenih crnaca samo 2% je od strane policije, dok je preko 90% njih ubijeno od strane drugih crnaca. I zašto onda BLM protestuje 2% i nazivaju te rasistom ako im skreneš pažnju da ignorišu činjenicu da ih je preko 90% ubijeno od strane drugih crnaca ? Umjesto da se udruže i krenu popravljat svoje zajednice oni se deru kill the police i fuck white people...

A što se tiče bijelaca, 50% ubistava od strane policije su bijelci, što nekako i nije toliki problem s obzirom da su većina stanovništva. Dok na drugoj strani imaš da crnci kao 13% stanovništva su odgovorni za 62% pljački, 57% ubistava i 45% napada/assault u 75 najvećih countya/kantona u državi. Da stvar bude još gora sva ova ubistva rade crni muškarci koji su samo 6% stanovništva. Znači 6% stanovništva ti je odgovorno za sva ova gore sranja, i oni opet pored toga govore kako su im policajci najveći problem :-)

Jež ti je već odgovorio za latinose, imaš hispanic whites, to su latinosi evropskog porijekla, i non white hispanics koji su domoroci ili mix između evropljana i domorodaca (Mestizo).
Post Reply