Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post Reply

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#10401 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Nocty wrote: Od svih ljudi sto su protestovali nisu svi bili mali fasisti i nacisti...Bilo je i potomaka od nekih vojnika kao i ljudi sto Nece da skrnjavaju Americku istoriju... Jel ti treba crtati to? Nije ti malo sto ti kažem da je vise ljudi tu poginulo nego u prvom i drugom svjetskom ratu zajedno.
Jesu. Svi su bili mali fasisti i nacisti. Sve do jednog.
I svi oni koji ih podrzavaju su fasisti. Sve do jednog.
Last edited by jeza u ledja on 18/08/2017 19:36, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55470
Joined: 15/12/2008 16:53

#10402 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by ultima_palabra »

pasha078 wrote:Ode i Bannon......
Ne postoji reality show koji bi mogao sve ovo smisliti.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#10403 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by baxul »

komentari na breitbartu su odlični :D :D :D

krive ivanku, kušnera i globalistički vojni udar u vidu kelija i viču da sad tramp može komotno zaposlit hilari u kabinet :D
Kat
Posts: 660
Joined: 19/12/2009 16:45

#10404 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Kat »

Bice da mu je na kraju ovaj intervju dohakao
http://prospect.org/article/steve-bannon-unrepentant
Nazva Trumpa Blundering fool
In Kim, Trump has met his match,” I wrote. “The risk of two arrogant fools blundering into a nuclear exchange is more serious than at any time since October 1962.
Valjda ce i demokrate procitati ovaj intervju, i poduzeti neke pametnije poteze jer Bannon im je nacrtao Trumpovu strategiju
The Democrats,” he said, “the longer they talk about identity politics, I got ’em. I want them to talk about racism every day. If the left is focused on race and identity, and we go with economic nationalism, we can crush the Democrats.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10405 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by dale cooper »

jeza u ledja wrote:Svaka drustvena moralna dilema je imala svoj vremenski period u kom je suocena od strane sireg drustva. Pravo gradjana da biraju svoje predstavnike, pravo zena da ucestvuju u tome, pravo gradjana na licne slobode, pravo djece da imaju zastitu, pravo radnika, prava zivotinja, prava drzava, itd itd. Nesto sto je bilo normalno prije 50 godina nije normalno sada. Drustvo napreduje, samo izgleda nekima to nije jasno i ne razumiju razliku izmedju necega od prije 100 ili 1000 godina i stanja danas. Koristenje toga kao argumenta je apsurdno.

Civilni rat u Americi se desio vise od pola vijeka nakon sto su Washington i Jefferson bili aktuelni. Ako se ne varam, i jedan i drugi su potpisali neke zakone koji su limitirali uvoz i trgovinu robovima. Zasto bi oni bili na tapetu pored svih drugih? Ne vidim da to ovaj clanak uopste spominje. :-)
(meni je clanak los)

To su ljudi koji su napravili zemlju kakva jeste. Ljudi koji su napisali Ustav koji i dalje traje i na osnovu koga su dalje omogucena prava svima. Ustav kojim je omoguceno nadopunjavanje i pospjesivanje istog. Pozivati na rusenje spomenika tih ljudi od strane onih koji sada uzivaju u plodovima onog sto su isti napravili je za mene dosta slicno hvalisanjem uspjeha Amerike kao plodu rada iskljucivo bijelog covjeka. Jednostavno nepoznavanje historije i poremecene moralne vrijednosti.

Apsolutno se ne mogu porediti sa Leejem, Daviesom i slicnim. To su ljudi koji su se bukvalno borili protiv SAD. Odcijepili jedan dio i na osnovu zakona rasne i etnicke mrznje proglasili svoju drzavu. Zvuci ko Radovan Karadzic. :-)
Vjerovatno da su se ovi iz Vicea dotakli ove dvojice zbog Trumpovih nedavnih izjava. I zašto ne i oni i
svi drugi koji imaju i ne baš tako blistave dijelove biografije? I mislim da se u članku ne poziva na bukvalno
rušenje Mount Rushmorea. U članku se ne osporavaju zasluge Washingtona i Jeffersona kao očeva nacije.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#10406 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

dale cooper wrote:
Vjerovatno da su se ovi iz Vicea dotakli ove dvojice zbog Trumpovih nedavnih izjava. I zašto ne i oni i
svi drugi koji imaju i ne baš tako blistave dijelove biografije? I mislim da se u članku ne poziva na bukvalno
rušenje Mount Rushmorea. U članku se ne osporavaju zasluge Washingtona i Jeffersona kao očeva nacije.
U clanku se ne spominju zasluge i stavovi Jeffersona i Washingtona u vezi robovlasnistva, tj. ukidanja istog. Da ne govorimo o tome sta je uopste uspostavljanje nacije kao takve znaci DANAS za prava svih njenih gradjana. To jedno, drugo, ne moze se porediti period gradjanskog rata sa periodom revolucionarnog rata.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10407 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by dale cooper »

Poenta je da niko ne treba imati imunitet na kritike bez obzira na zasluge. Tako sam ja barem
shvatio ovaj članak.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#10408 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

With the president of the United States basically justifying neo-Nazism, it seems unthinkable that we will ever see a day when there is a serious push to blow up Rushmore and other monuments like it. But if that moment ever arrives, I suspect I'd be onboard.
Zadnji pasus. Nisi u pravu da ne poziva bukvalno na rusenje Mt. Rushmorea, sto je i sam se slazes suludo.
Meni iskreno dovoljno da ocjenim autora kao neozbiljnim.
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#10409 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by AenemA »

...i kad ce podnijeti ostavku narandžasti? Ja mu dajem do kraja godine.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10410 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by dale cooper »

Da, ali i sam kaže da je nezamislivo da će taj dan ikada i doći.

Ali eto uzmi ovako realno, nije li onakav monument pretjerivanje? Pravljenje običnih
smrtnika, bez obzira na njihove zasluge za osnivanje Amerike, bogovima? Da se to
bilo gdje drugo uradi nazvalo bi se onime što zaista i jeste, stvaranje kulta ličnosti.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#10411 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

dale cooper wrote:Da, ali i sam kaže da je nezamislivo da će taj dan ikada i doći.

Ali eto uzmi ovako realno, nije li onakav monument pretjerivanje? Pravljenje običnih
smrtnika, bez obzira na njihove zasluge za osnivanje Amerike, bogovima? Da se to
bilo gdje drugo uradi nazvalo bi se onime što zaista i jeste, stvaranje kulta ličnosti.
E jebiga sad. Mt Rushmore napravljen davno, ima skoro 100 godina. Prica o problemu pravljenju kulta licnosti ima samo smisla o suvremenicima, ne o nekome prije par stotina godina, ocima nacije. Ne treba ti planincuga da shvatis da su ovi ljudi kultne licnosti u americkoj historiji.

Jbt Francuzi imaju spomenike Napoleonu, sto ne bi Ameri spomenike ocima najstarije tekuce demokracije u svijetu?

Izvini ali fakat mi je besmislen argument iz clanka.

I samo jos nesto, odrasla osoba bi valjda trebala biti dovoljno inteligentna da zna da nijedan politicar nije bio savrsen niti dobricak. Otprilike na nivou saznanja da ne postoji Djeda Mraz. Raprava o tome da nekome odraslom to treba objasniti pomalo vrijedja inteligenciju. Mislim da Amerika ima mnogo vecih problema sa poimanjem svoje historije od isticanja fakta da su njeni ocevi nacije posjedovali robove.

Ali to je generalan problem nekih liberala, potpuni nedostatak shvatanja koliko su problemi kojim se oni bave u raskoraku sa problemima s kojim se suocava velika vecina sranovnistva. First world problems, sto bi rekli.
Last edited by jeza u ledja on 18/08/2017 20:56, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#10412 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by dale cooper »

jeza u ledja wrote:
dale cooper wrote:Da, ali i sam kaže da je nezamislivo da će taj dan ikada i doći.

Ali eto uzmi ovako realno, nije li onakav monument pretjerivanje? Pravljenje običnih
smrtnika, bez obzira na njihove zasluge za osnivanje Amerike, bogovima? Da se to
bilo gdje drugo uradi nazvalo bi se onime što zaista i jeste, stvaranje kulta ličnosti.
E jebiga sad. Mt Rushmore napravljen davno, ima skoro 100 godina. Prica o problemu pravljenju kulta licnosti ima samo smisla o suvremenicima, ne o nekome prije par stotina godina, ocima nacije. Ne treba ti planincuga da shvatis da su ovi ljudi kultne licnosti u americkoj historiji.

Jbt Francuzi imaju spomenike Napoleonu, sto ne bi Ameri spomenike ocima najstarije tekuce demokracije u svijetu?

Izvini ali fakat mi je besmislen argument iz clanka.
Pa upravo o tome i govorim. :D
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10413 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by pici »

Američki predsjednik Donald Trump otpustio je svog najutjecajnijeg savjetnika i stratega Steva Bannona, objavio je CNN pozivajući se na izvore iz Bijele kuće. CNN navodi da je Bannon po svemu sudeći podnio ostavku, nakon što mu je sugerirano da je to dobro riješenje.

Sarah Huckabee Sanders, iz press službe Bijele kuće je potvrdila odlazak kontraverznog Bannona, ali nije rekla je li podnio ostavku ili mu je uručen otkaz.

- Šef osoblja Bijele kuće John Kelly i Steve Bannon su se dogovorili da danas bude posljednji dan saradnje. Zahvalni smo mu na svemu što je učinio - rekla je Sanders.

Trump je posljednjih dana bijesan na Bannona nakon što se u jednom intervjuu usprotivio predsjednikovim stavovima o Sjevernoj Koreji i govorio kako može praviti kadrovske izmjene u State departmentu. Bannon je važio za desničarskog političara koji je Trumpa vukao u tom političkom pravcu. Bannon, jedan od Trumpovih najvažnijih ljudi odlazi nako sedam mjeseci, ali je on samo jedan u nizu onih koje je predsjednik smijenio posljednjih sedmica i mjeseci.
ovaj kako je krenuo ostace sam u WH :mrgreen: cirkuz
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10414 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

Dis gon be gud :D

Image
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#10415 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by L u c i f e r »

:izet:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10416 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

L u c i f e r wrote::izet:
Breitbart editor tweets "WAR",
Bice ovdje svasta.
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10417 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by sumirprimus »

Fudo387 wrote:
L u c i f e r wrote::izet:
Breitbart editor tweets "WAR",
Bice ovdje svasta.
Ok a ko vam je sad pa taj breitbart?? Prvi put cujem za njeg? Izvincete me na neupucenosti u muricke internal afersmmm
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#10418 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by BarbaDue »

ne znam koliko je dobro ovakvo posrtanje amerike u ambis.
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#10419 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by sumirprimus »

Nocty wrote:
jeza u ledja wrote:
Nocty wrote: Nije to priča nego fakti
Alternative facts? :D

Tvoja nadahnuta zapazanja tipa "dosli ljudi jer se uklanja historija gdje je mnogo ljudi izginulo" nisu fakti, vec besmislice covjeka koji se svim silama trudi opravdati otvoreni fasizam.

Kad pises na ovaj nacin, zasto se odmah ne deklarises kao fasistom umjesto da se pravis lud cijelo vrijeme? Cega te stid?
Od svih ljudi sto su protestovali nisu svi bili mali fasisti i nacisti...Bilo je i potomaka od nekih vojnika kao i ljudi sto Nece da skrnjavaju Americku istoriju... Jel ti treba crtati to? Nije ti malo sto ti kažem da je vise ljudi tu poginulo nego u prvom i drugom svjetskom ratu zajedno.
Hehe da ne bi ona novinarka s njima pa da ne snimi pa i da kazes nesto. bas svi vajt pover.neonazi.kkk i slicna radical white agenda.tacno naoruzani ko vojnici :mrgreen:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10420 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

sumirprimus wrote:
Fudo387 wrote:
L u c i f e r wrote::izet:
Breitbart editor tweets "WAR",
Bice ovdje svasta.
Ok a ko vam je sad pa taj breitbart?? Prvi put cujem za njeg? Izvincete me na neupucenosti u muricke internal afersmmm
http://www.breitbart.com
...njegovo cedo.
Nivo stormfronta.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#10421 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Fudo387 wrote:
L u c i f e r wrote::izet:
Breitbart editor tweets "WAR",
Bice ovdje svasta.
:shock:

:meza1:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10422 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

jeza u ledja wrote:
Fudo387 wrote:
L u c i f e r wrote::izet:
Breitbart editor tweets "WAR",
Bice ovdje svasta.
:shock:

:meza1:
Ma nije ovo za kokica, al haj.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#10423 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Fudo387 wrote: Ok a ko vam je sad pa taj breitbart?? Prvi put cujem za njeg? Izvincete me na neupucenosti u muricke internal afersmmm
http://www.breitbart.com
...njegovo cedo.
Nivo stormfronta.[/quote]

Glavna stranica zasluzna za promicanje alt-right ideja. Bannon je bio njen glavni urednik (vlasnik?) dok ga Trump nije zaposlio kao glavnog stratega, sto je samo po sebi bio sok.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44868
Joined: 29/12/2005 01:20

#10424 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Fudo387 wrote:
Ma nije ovo za kokica, al haj.
Ako znaci ono sto mislim da znaci, a ono sto tajno prizeljkujem :D - je da ce Breitbart stati u stranu PROTIV Trumpa. Znas sta to znaci jbt. Plus je Drudge vec nesto poceo protiv njega, plus se evo oglasio i Murdoch (vlasnik Foxa) s kritikama. Ako Trump izgubi podrsku takvih medija, znas sta to znaci jbt? :izet:

A ja sam znao da ce se to desiti. Zasto - zato jer takvi mediji (ne Fox vec ovi ostali) najbolje posluju kao opozicija vlasti. Oni ce ili pljuvati po sve i jednom oko Trumpa, ili ce poceti pljuvati po Trumpu i reci da se prodao. Sta god da se uklapa u narativ vjecite borbe protiv establishmenta. Narativ ce ostati identican.
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#10425 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by L u c i f e r »

Nek se desnicari glodju medju sobom, jebat ih...
Post Reply