Dolazak novorođenčeta :)

Post Reply
Ivonn
Posts: 24
Joined: 05/03/2014 08:17

#1 Dolazak novorođenčeta :)

Post by Ivonn »

Drage mame i tate i svi koji to namjeravate biti :) željela bih da na ovoj temi raspravljamo o svim starima i stavrčicama koje roditelji trebaju osigurati za dolazak novorođenčeta....da ne kažem: ''koliko novorođenče košta'' :D . Posebno bi dobro došla iskustava roditelja i neke smjernice da novopečeni ne bi nešto zaboravili :-)

Hajmo redom...što je sve potrebno, po kojim cijenama i gdje ste isto najpovoljnije kupili.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2 Re: Dolazak novorođenčeta :)

Post by wewa »

krevetic i madrac - krevetic je bio najpovoljniji u bimacu u bbi, imali neku rodjendansku akciju, 100KM i sica. madrac u AMKO komercu na mojmilu, isto do 100KM, antialergijski, sa ljetnom i zimskom stranom

pelene kupili platnene, skinuli ih s 21 mjesec

odjeca od kojekuda, ali najpovoljnija (tada) u FISu, imaju vlastiti program odlicnog kvaliteta. ako imate nekog vani, c und a i h und m su super za bodije i pidzame, uvijek je nesto na akciji.

posteljinu smo sili, dekice, obicne pelene i krpice isto iz FISa.

autosjedalica, kolica, kadica za kupanje, mjesto za odlaganje odjece (komodica), to su vece stavke.

nama je trebala i izdajalica, avent odlicna, uz nju je dosla i flasica za dohranu, ali je dojenje br 1. to se moze kupiti i nakon rodjenja bebe.

za pocetak zapravo ne treba puno toga - malo odjece koju beba zacas preraste, autosjedalica uvijek i bez izuzetka, nekakva nosiljka (preporucujem maramu za nosenje), kadica za kupanje. ostalo su dodaci prema zeljama i mogucnostima.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#3 Re: Dolazak novorođenčeta :)

Post by manekenka u penziji »

Wewa je bas sve fino obuhvatila :)


Da se nadovežem na odjeću, sad ima akcija u Azelu, ja sam bas finih stvarcica uzela, ne znam da li se do sada rasprodalo ili probralo.

Ako znaš neku mamu da prodaje tu prvu odjeću za bebicu možeš uzeti i polovno, jer te stvari bebe ne stignu iznosati a ne isplati se u tu robicu puno ulagati jer ih brzo prerastu.

Ja sam budala svu robicu od prvog djeteta podijelila nadajući se da ce opet nekako do mene doci, međutim niko ništa ne vraća :lol:

Sto se tice kolica, mišljenja su podjeljena, neko obavezno kupuje 3u1 zato sto dođe nosiljka za ravni položaj bebe, dok neko kaze da je 2u1 sasvim dovoljno (jaje i kolica). Ne znam ni sama sta da ti sugerišem, kao prvorotki mi je bilo neophodno to 3u1 a sada mislim da je to pretjerivanje.

Ako budeš morala dohranjivati bebu, uzmi obavezno staklenu flašicu a ne plastičnu. Puno ih je lakše održavati a i same od sebe izgledaju čišće, bez obzira što se i jedna i druga sterilisu.

Trenutno mi vise ništa ne pada na pamet.
Ivonn
Posts: 24
Joined: 05/03/2014 08:17

#4 Re: Dolazak novorođenčeta :)

Post by Ivonn »

Hvala vam drage moje, iskustvo je čudo - zavidim vam :) ...osjećam se tako izgubljena u masi svega što treba i ne treba! Za što točno služi ''jaje'' koje dođe u sklopu kolica 3u1? Vidjela sam da obično bebe iznose iz rodilišta u njemu, da li može poslužiti i kao autosjedalica (ona što se postavlja suprotno od smjera vožnje?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5 Re: Dolazak novorođenčeta :)

Post by insomnia78 »

Moze. Za to, izmedjuostalog i sluzi :D
Post Reply