Dokumenti za pasos?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#201 Re: Dokumenti za pasos?

Post by SSemir »

ma provjeravam. ali eto, da me mosa obraduje prije :)
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#202 Re: Dokumenti za pasos?

Post by MOSALJOZE »

Maloprije podigao pasoš,nema gužve.

:sax:
tigar777
Posts: 240
Joined: 24/07/2015 18:25

#203 Re: Dokumenti za pasos?

Post by tigar777 »

Ja se stvarno izvinjavam mozda nije tema za moje pitanje,ali treba mi informacija.
Ovi iz agencija za zaposljavanje BiH traze da prilozim pasos sa stranicom na kojoj je slika i 31.stranicom koja je kod mene prazna.Da li da je samo kopiram i saljem,nisam upoznat za sto im treba prazna stranica na kojo stoji gore samo "biljseške" i to je to nista vise.ako mi neko moze pomoci ?
ubuntu
Posts: 1
Joined: 25/06/2017 14:41

#204 Re: Dokumenti za pasos?

Post by ubuntu »

Zna li neko kakvo je sada stanje? Jel mislite da se stvarno "normalizovala izrada pasoša"? Ja sam predala 22.6. i rekli mi da dođem za mjesec i po :(
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#205 Re: Dokumenti za pasos?

Post by graue_maus »

je li se normalizovalo izdavnje pasosa,koliko dugo ceka ,........
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#206 Re: Dokumenti za pasos?

Post by kafanski_covjek »

graue_maus wrote:je li se normalizovalo izdavnje pasosa,koliko dugo ceka ,........
033/286-700
deda_jr
Posts: 235
Joined: 10/11/2011 13:32

#207 Re: Dokumenti za pasos?

Post by deda_jr »

Je li zna neko kako izgleda potvrda koju beba treba da ima uz pasoš za prelazak preko granice kada prelazi sa jednim roditeljem? Ta neka saglasnost drugog roditelja da beba može preći granicu. I kako je napraviti/izvaditi...
Hvala!
User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#208 Re: Dokumenti za pasos?

Post by drug_profi »

deda_jr wrote:Je li zna neko kako izgleda potvrda koju beba treba da ima uz pasoš za prelazak preko granice kada prelazi sa jednim roditeljem? Ta neka saglasnost drugog roditelja da beba može preći granicu. I kako je napraviti/izvaditi...
Hvala!
Mislim da to ide u opštinskom sudu. Barem je tako bilo kad su moja djeca išla sa dedom i bakom na more.
deda_jr
Posts: 235
Joined: 10/11/2011 13:32

#209 Re: Dokumenti za pasos?

Post by deda_jr »

drugi profil wrote:
deda_jr wrote:Je li zna neko kako izgleda potvrda koju beba treba da ima uz pasoš za prelazak preko granice kada prelazi sa jednim roditeljem? Ta neka saglasnost drugog roditelja da beba može preći granicu. I kako je napraviti/izvaditi...
Hvala!
Mislim da to ide u opštinskom sudu. Barem je tako bilo kad su moja djeca išla sa dedom i bakom na more.
Eh ja se nadao napišeš izjavu i ovjeriš u opštini..
Hvala u svakom slučaju!
User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#210 Re: Dokumenti za pasos?

Post by drug_profi »

deda_jr wrote:
drugi profil wrote:
deda_jr wrote:Je li zna neko kako izgleda potvrda koju beba treba da ima uz pasoš za prelazak preko granice kada prelazi sa jednim roditeljem? Ta neka saglasnost drugog roditelja da beba može preći granicu. I kako je napraviti/izvaditi...
Hvala!
Mislim da to ide u opštinskom sudu. Barem je tako bilo kad su moja djeca išla sa dedom i bakom na more.
Eh ja se nadao napišeš izjavu i ovjeriš u opštini..
Hvala u svakom slučaju!
Za Hrvatsku je moglo iz opštine. Za dalje treba sudski apostil. Pa mislim da u graničnoj policiji možeš dobiti preciznu informaciju.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4390
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#211 Re: Dokumenti za pasos?

Post by Pandakonda »

Isplati li se sada ganjati pasoš s obzirom da je svakako raspisan tender za novi izgled ? :-)
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#212 Re: Dokumenti za pasos?

Post by badalpur »

Pandakonda wrote:Isplati li se sada ganjati pasoš s obzirom da je svakako raspisan tender za novi izgled ? :-)
Neće pasoš imati novi izgled. Izgled je propisan Pravilnikom koji, kako ga primjenjuje trenutni dobavljač, tako će ga morati primjenjivati i budući.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#213 Re: Dokumenti za pasos?

Post by Qler »

Zna li neko da li se moze slikati za pasos bilo godje ili samo u opstini u kojoj si prijavljen?
User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#214 Re: Dokumenti za pasos?

Post by drug_profi »

Qler wrote: 29/04/2020 12:40 Zna li neko da li se moze slikati za pasos bilo godje ili samo u opstini u kojoj si prijavljen?
Moglo je ranije da se preda zahtjev (i slikanje naravno) u bilo kojoj jedinici CIPS-a u kantonu. Ne znam da li jos to vrijedi.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#215 Re: Dokumenti za pasos?

Post by Qler »

Sad citam na stranici da moze, kcerki mi istice, pa kontam sutra na rizik da odem, jer sta cu, mora imati pasos ako cemo igdje kad ovo sranje prodje, a kako je krenulo trebat ce sigurno dugo vremena da budu gotovi
bosanac0206
Posts: 3
Joined: 17/11/2020 20:37

#216 Re: Dokumenti za pasos?

Post by bosanac0206 »

Žena nije imala ni važeći pasoš niti važeću ličnu kartu više od 5 godina. Izvadila je ličnu kaartu bez problema ali je zapelo kod pasoša. Naime one tete koje rade za šalterom tražile su joj stari pasoš koji je ona naravno pokazala a koji je istekao odavno. One su joj tražile drugi pasoš objašnjavajući da je nemoguće da ona nije toliko vremena imala niti jedan važeći dokument te joj traže drugi pasoš ili pasoš druge države. Naravno pregledao sam zakonsku regulativu i nisam pronašao ništa što bi opravdalo takav stav službenice na šalteru, a ne mogu joj dostaviti nikakav nepostojeći dokument. Zanima me da li je neko imao slična iskustva i kako da riješimo ovu situaciju. Dali je moguće podnijeti zahtjev na bilo kom šalteruu CIPS-a na prostoru kantona? Ili je mošda jedino rješenje promijeniti mjesto boravka.Postoji li neka institucija za pravni savjet ili pomoć kada su u pitanju slični problemi?
User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#217 Re: Dokumenti za pasos?

Post by drug_profi »

Pa teta bi morala imati u sistemu broj tog pasosa kojeg navodno ima osoba pod tim maticnim brojem.
Teta ne zna svoj posao.
Trazi da razgovaras sa njenim nadredjenim.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#218 Re: Dokumenti za pasos?

Post by pinkman »

bosanac0206 wrote: 17/11/2020 20:54 Žena nije imala ni važeći pasoš niti važeću ličnu kartu više od 5 godina. Izvadila je ličnu kaartu bez problema ali je zapelo kod pasoša. Naime one tete koje rade za šalterom tražile su joj stari pasoš koji je ona naravno pokazala a koji je istekao odavno. One su joj tražile drugi pasoš objašnjavajući da je nemoguće da ona nije toliko vremena imala niti jedan važeći dokument te joj traže drugi pasoš ili pasoš druge države. Naravno pregledao sam zakonsku regulativu i nisam pronašao ništa što bi opravdalo takav stav službenice na šalteru, a ne mogu joj dostaviti nikakav nepostojeći dokument. Zanima me da li je neko imao slična iskustva i kako da riješimo ovu situaciju. Dali je moguće podnijeti zahtjev na bilo kom šalteruu CIPS-a na prostoru kantona? Ili je mošda jedino rješenje promijeniti mjesto boravka.Postoji li neka institucija za pravni savjet ili pomoć kada su u pitanju slični problemi?
Neka ode kad druga osoba bude na salteru. Ako i tad problem bude, trazi sefa ili otkucaj dopis koji ces predati na protokol, a u istom napisati o cemu se radi, te da ces u slucaju daljnjeg krsenja ustavnih i zakonskih prava biti prinudjen potraziti zastitu u Tuzilastvu BIH. Oni ce ove sitne ribe rado procesuirati radi nabijanja norme.

Odgovor trazi iskljucivo pismenim putem.
bosanac0206
Posts: 3
Joined: 17/11/2020 20:37

#219 Re: Dokumenti za pasos?

Post by bosanac0206 »

Nažalost ovo je Balkan, samo mogu izazvati revolt kod tete i eventualno dodatne neprijatnosti. Što teta ne radi svoj posao onako kako treba ni tu ništa ne mogu promijeniti.Kako izbjeći neprijatnu tetu, ne mogu čekati da ode teta u penziju?
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#220 Re: Dokumenti za pasos?

Post by pinkman »

bosanac0206 wrote: 18/11/2020 00:16 Nažalost ovo je Balkan, samo mogu izazvati revolt kod tete i eventualno dodatne neprijatnosti. Što teta ne radi svoj posao onako kako treba ni tu ništa ne mogu promijeniti.Kako izbjeći neprijatnu tetu, ne mogu čekati da ode teta u penziju?
Predaj zahtjev kod druge sluzbenice. Nije ona jedina koja radi na pasosima.
User avatar
basicm
Posts: 10483
Joined: 16/01/2012 21:38

#221 Re: Dokumenti za pasos?

Post by basicm »

Meni ova prica ne ide u glavu nikako. Ima licnu, ima uplatnicu, to je to. Sta ima neko da se cudi kako je ona zivjela 5 godina, i nisu nadlezni da pitaju za pasose druge drzave. Nesto ne stima.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#222 Re: Dokumenti za pasos?

Post by pinkman »

basicm wrote: 18/11/2020 00:22 Meni ova prica ne ide u glavu nikako. Ima licnu, ima uplatnicu, to je to. Sta ima neko da se cudi kako je ona zivjela 5 godina, i nisu nadlezni da pitaju za pasose druge drzave. Nesto ne stima.
Nema ni meni logike. Imaju oni spisak izdatih dokumenata. Ali ako je tako kako je opisao, neka trazi da se ispravi greska.
dorkcic
Posts: 754
Joined: 19/12/2008 20:26

#223 Re: Dokumenti za pasos?

Post by dorkcic »

bosanac0206 wrote: 18/11/2020 00:16 Nažalost ovo je Balkan, samo mogu izazvati revolt kod tete i eventualno dodatne neprijatnosti. Što teta ne radi svoj posao onako kako treba ni tu ništa ne mogu promijeniti.Kako izbjeći neprijatnu tetu, ne mogu čekati da ode teta u penziju?
A što je problem tražiti šefa? Pa šta i ako je izrevoltiraš? I ovako ti nije završila to što je trebala :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50612
Joined: 16/07/2012 16:00

#224 Re: Dokumenti za pasos?

Post by drug_profi »

Imaš pravo na putnu ispravu. Nema sudske odluke koja ti to osporava. Nema dokaza da imas neku drugu ispravu.
Nije tvoje da dokazujes da je nemas.
Uradi kako ti je pinkman savjetovao.
I sta se bojis salteruse, koji q. ja bih okrenuo naopako taj ured.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#225 Re: Dokumenti za pasos?

Post by vjesticanametli »

Glume kokoske silu DZe mogu uputi dopis ...zalbu i trazi sefa a u opstini napravi Kaos😎 ne mora imati pasos i nista nije tacno sto je govnara na salteru rekla
Post Reply