Dokumentarac o Ratku Mladicu

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#1 Dokumentarac o Ratku Mladicu

Post by kub lajkan »

Slucajno vidjeh neku najavu za vecerasnji dokumetarac o Mladicu koji je napravila SensTV ("Slobodna Evropa" ?)

Izgleda da ce se to emitovati veceras na TV BN (Bijeljinska TV, preko kablovske) u 22.55 h. A uz to je isla i najava za dokumentarac "Opsada Brckog" (koji ide neposredno prije Mladica), valjda radi amortizacije...
haris303
Posts: 312
Joined: 20/04/2004 09:16

#2

Post by haris303 »

A kao tu se ima vidjeti nešto što je nepoznato ..... mislim da ne budem krivo shvaćen, takve stvari treba da su dokumentovane iz razloga da ne padaju u zaborav (nema veze amortizacija i način prezentacije, možda je čak i dobro da vidimo u kakvom okruženju i dalje živimo) ..... po meni je nešto drugo žalosno .... meni su recimo žalosne naše reakcije kada su objavili one snimke iz Srebrenice ..... počeli se mi kao čuditi i ibretiti .... pa jebo te, šta smo mi mislili .... kako se to vrše masovna ubistva, kako se to ubijaju djeca, civili .... meni su zaista reakcije domaće javnosti takve bile kao da nam je tek poslije tih snimaka puklo pred očima, tek tada kao da smo progledali i skontali "...pa fakat se tamo genocid desio..." .... takve su nam reakcije bile kao da smo sve do tada kontali da je nemoguće da tamo hiljade ljudi fale ..... nisu Turci imali uzalud izreku "...Bosancu pamet naknadno dolazi.." .... a nekima ni naknadno..
User avatar
repeater
Posts: 1635
Joined: 04/07/2005 04:59
Location: Yoknapatawpha County
Contact:

#3

Post by repeater »

haris303 wrote:A kao tu se ima vidjeti nešto što je nepoznato ..... mislim da ne budem krivo shvaćen, takve stvari treba da su dokumentovane iz razloga da ne padaju u zaborav (nema veze amortizacija i način prezentacije, možda je čak i dobro da vidimo u kakvom okruženju i dalje živimo) ..... po meni je nešto drugo žalosno .... meni su recimo žalosne naše reakcije kada su objavili one snimke iz Srebrenice ..... počeli se mi kao čuditi i ibretiti .... pa jebo te, šta smo mi mislili .... kako se to vrše masovna ubistva, kako se to ubijaju djeca, civili .... meni su zaista reakcije domaće javnosti takve bile kao da nam je tek poslije tih snimaka puklo pred očima, tek tada kao da smo progledali i skontali "...pa fakat se tamo genocid desio..." .... takve su nam reakcije bile kao da smo sve do tada kontali da je nemoguće da tamo hiljade ljudi fale ..... nisu Turci imali uzalud izreku "...Bosancu pamet naknadno dolazi.." .... a nekima ni naknadno..
slika je jaca od rijeci. srebrenicki video nije pokazao nista sto se nije znalo. da pojednostavnim, drugacije ces ti reagovati ako ti ja prepricam sta se desilo u Srebrenici ili opkoljenom SA nego kad ti svojim ocima vidis. pa da li iko pridaje paznju izjavama svjedoka u Hagu? tamo ti sve pise.
uostalom cilj emtiovanja sreb. trake nije bio da se bosanskoj javnosti otvore oci, ovdje su ljudi umorni od svjedocenja.
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#4 Re: Dokumentarac o Ratku Mladicu

Post by kub lajkan »

A uz to je isla i najava za dokumentarac "Opsada Brckog" (koji ide neposredno prije Mladica), valjda radi amortizacije...
Ovo o Brckom je bilo strava i uzas! Ne mogu sebi doci...

Ja stvarno pokusavam i u zivotu i na forumu biti umjeren, ali ovo sto sam vidio je :shock:

Deset godina nakon zavrsetka rata emituju se i dalje fasisticke emisije, i to onaj hinjski fasizam najgore vrste...

Inace, emisija je najavljena kao "dosad nepoznate stvari", kad tamo NI JEDNE JEDINE cinjenice. Ova BN je definitvino fasisticka televizija i stvarno ne mogu vjerovati kako ovo prolazi u etar bez ikakavih sankcija...
Duke_G
Posts: 20
Joined: 06/07/2005 00:20
Location: Santa Lukavica

#5 Re: Dokumentarac o Ratku Mladicu

Post by Duke_G »

kub lajkan wrote:
A uz to je isla i najava za dokumentarac "Opsada Brckog" (koji ide neposredno prije Mladica), valjda radi amortizacije...
Ovo o Brckom je bilo strava i uzas! Ne mogu sebi doci...

Ja stvarno pokusavam i u zivotu i na forumu biti umjeren, ali ovo sto sam vidio je :shock:

Deset godina nakon zavrsetka rata emituju se i dalje fasisticke emisije, i to onaj hinjski fasizam najgore vrste...

Inace, emisija je najavljena kao "dosad nepoznate stvari", kad tamo NI JEDNE JEDINE cinjenice. Ova BN je definitvino fasisticka televizija i stvarno ne mogu vjerovati kako ovo prolazi u etar bez ikakavih sankcija...
Ništa od toga dok Džemo Latić ne postane Visoki predstavnik i Veliki Cenzor... još će Vlasi pričat šta oni hoće... nemere to tako...
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#6 Re: Dokumentarac o Ratku Mladicu

Post by kub lajkan »

Duke_G wrote:Ništa od toga dok Džemo Latić ne postane Visoki predstavnik i Veliki Cenzor... još će Vlasi pričat šta oni hoće... nemere to tako...
Sjasi Kurta da uzjase Valdhajm...
Post Reply