Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post Reply
Usamljeni Hashishar
Posts: 25
Joined: 01/06/2014 07:00

#426 Re: AW: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Usamljeni Hashishar »

hape wrote:A sto se niste borili kao ostali Bosanci i Hercegovci? Uz duzno postovanje, ali posebno Banjalucani glume velike patriote, a kad se trebalo puske uhvatiti vi ste srpske vojnike pozdravili bijelim carsafima. Iskren da budem, kad cujem kako je nekome do septembra 1995 u BL bilo tesko i kako ste se kupali u Vrbasu, dodje mi da povracam. Ne biste sve to prosli da ste se na vrijeme puske uhvatili, ali lakse je bilo cetnicima lojalnost potpisati. Pa ono jos prica kako mu je tesko bilo zbog Ferhadije. Svasta...

Vecina Bosnjackih i Hrvatskih kuca su pretresene od avgusta 91 do marta 92 i skoro sve oruzje (ukljucujuci lovacke puske) su bile otete. Toliko zasto se nismo branili. A to sto mislis da smo cetnicima potpisali lojalnost nek' te sram bude. Bilo je samo par takvih slucaja koji su bili sa cetnicima ali taj broj je manje od 50 tako da je zanemariv.
Usamljeni Hashishar
Posts: 25
Joined: 01/06/2014 07:00

#427 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Usamljeni Hashishar »

sinuhe wrote:
racionalista wrote:vala ako se neko uz granicu sa srbijom mogao organizovati i marisati sa četnicima onda vala niko nema izgovora da nije mogo. Problem BL kao i većine drugih gradova koji su šutke pali je stav i odnos prema Srbima i svemu što se tad dešavalo. Ljudi su jednostavno u glavama furali "bajku" o bratstvu i jedinstvu i life style "mi gradska raja" :D
Činjenica je da se većina opština odbranila zahvaljujući Bošnjačkom seljaku i sirotinji. Intelektualci i viša klasa su totalno zakazali u zadnjem ratu.
Nije se u BL furalo nikakvo bratstvo i jedinstvo. Olako prelazite preko toga da su Srbi u BL bili vecina. Kad je to izvrsen napad na BL i kad je pala?

Banjaluka i Krajina su pale u Avgustu 1991. Tada su paravojne srpske jedinice okupirale TV relej na Kozari (ovo znam jer mi je jako blizak clan familije bio tu i to prezivio). Tada su ti cetnici natjerali dvojicu radnika da okrenu odisiljac prema TV Beogradu. Tako da od tog dana vise nismo imali TV SA 2 nego samo TV SA 1 i TV BG 1. JNA koja je bila stacionirana 250 metara odatle nije apsolutno nista uradila. Znaci vec su tad bili na strani Srba. A nase rukovodstvo? A nase Bosnjacko i Bosansko rukovodstvo??? Prica nam o miru i kako nece nas Srbi napasti a rat vec bjesni u Hrvatskoj. Pricaju nam nece nas komsije Srbi. I sad nek mi neko kaze da mi nismo znali da ce biti rata. Svi smo mi znali sta cetnici spremaju u Bosni (jer su vec to i radili u Hrvatskoj). Samo sto vecina ljudi (kao i moja familija) nije htjela to prihvatiti. *ebiga sad. Cetnici vrse okupaciju Grbavice i Vraca a Alija i ostali nasi politicari organiziju miting mira u Sarajevu i masu Jugoslovenskim zastvama i Titovim slikama. Ko koga *ebe ovdje??
Usamljeni Hashishar
Posts: 25
Joined: 01/06/2014 07:00

#428 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Usamljeni Hashishar »

dezurni_ucenik wrote:
racionalista wrote:vala ako se neko uz granicu sa srbijom mogao organizovati i marisati sa četnicima onda vala niko nema izgovora da nije mogo. Problem BL kao i većine drugih gradova koji su šutke pali je stav i odnos prema Srbima i svemu što se tad dešavalo. Ljudi su jednostavno u glavama furali "bajku" o bratstvu i jedinstvu i life style "mi gradska raja" :D
Činjenica je da se većina opština odbranila zahvaljujući Bošnjačkom seljaku i sirotinji. Intelektualci i viša klasa su totalno zakazali u zadnjem ratu.

Dodaj na to sve da je BL vecinski i prije rata bio srBski.Tako da bas neki otpor se nije mogao pruziti.

Ti sto su furali "bajke o bratstvu" nisu bili komunjare vec cetnicki dupelisci koji se odmah u rat prijavljivali da bi dobili naklonost Srba.Sjecam se komsije iz zgrade kad se vrati sa ratista,stalno hodao u uniformi ,dok Srbi barem su skidali ih kad se vrate.Padne mi na pamet,jedan banjalucki mesar ,bosnjo naravno(vjerovatno znate svi na kojeg mislim) koji je citav rat srpsku vojsku snabdjevao sa mesom.I dan-danas mu stoje plakete zahvale za potporu.
Znam i ja nekoliko takvih ljudi.
Usamljeni Hashishar
Posts: 25
Joined: 01/06/2014 07:00

#429 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Usamljeni Hashishar »

dezurni_ucenik wrote:
Jack Be Nimble wrote:Za tog lika je meni raja sa Hiseta pricala i da je kobiva bio obracun na zelenom mostu. Ko ce znati koliko ja te prica uvecana.

Kada su i zasto svirale vazdusne u BL 94 ili 95te? Mislim da je to bio Maj 95ti znaci vrijeme Bljeska kada sam tri dana proveo u skolskom podrumu.

I taj lik navodno se ubio,tako sto se raznio bombom u svom stanu na Hisetama.A sirene su ti mogle svirati samo 95.godine,94.nikako.I prije toga ,mozda juni 1992.godine da su se sirene oglasile.

Sirene jesu svirale 94. Mislim da je bio oktobar. Znam da je nije bilo snjega i da nije bilo hladno jos toliko. I znam milion posto da je bila 94 jer sam bio tad u prvom razredu gimnazije. Prvi razred gimnazije sam isao od avgusta 94 do decembra 94. A sad zasto su svirale to niko ne zna. Svirale su i 92 u junu i julu ali to samo zato sto su cetnicki avioni letjeli pa ovi isprobavali. Uglavnom tek 94e kad su svirale uzbune je bilo najbolje. 4-5 puta sam bio u skoli i onda su nas tjerali da idemo u podrum u zgrade na bulevaru preko puta gimnazije. Ja sam tad zivio na Cairama 200 metara od gimnazije i samo bih pobjegao kuci :-D
Usamljeni Hashishar
Posts: 25
Joined: 01/06/2014 07:00

#430 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Usamljeni Hashishar »

sinuhe wrote:Znam za albansku porodicu koju su ubili 1995, zlatari. Sad jesu li to ti isti ne znam.
Ovo sam i ja cuo....mislim da se zlatar zvao Skender
Usamljeni Hashishar
Posts: 25
Joined: 01/06/2014 07:00

#431 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Usamljeni Hashishar »

Flodhast_fran_sodra wrote:Zna li neko gdje bio zlatar Malbasic u to vrijeme 90tih?

- Za bozic '92 ja sam spavao kraj kreveta koliko se pucalo, a tek koliko je odzvanjalo.. I dan danas pamtim sve.
- 8 marta Dzoni bacio bombu u parku, dosta ljudi povrijedjeno, od tada nije dolazio u skolu.

Pa onda nova godina '93, svesrpski predsjednik odlucio ukinuti i proglasiti za radni dan. Struje nije bilo, ali je zato radio radio.. BIG, Opa u studiju, a slusaoci zovu i pjevaju..

Zima 1993 je bila najduze zimsko ferije u istoriji skolstva, puna 3 mjeseca, a svaki put produzivali po 7 dana.. :lol:

Sjeca li se ko kad je Kikin "malo" lupao policiju kod zelenog? :D

Struja je na mejdan dolazila nedeljom od 18h do 20h. :thumbup:

Bilo i ne ponovilo se.. :run:

da se nadovezem...sjecam se tog raspusta u 7. osnovne od 3 i po mjeseca.... stalno produzavali a meni super :-D ..
sjecam se i nove 93. kad je bio radni dan,...ali kako su svi clanovi moje familije ostali bez posla nije nam nista to znacilo. Pucalo se strasno i za novu srpsku 93u. Sjecam se onih zapaljivih svjetlecih metaka. A kad smo kod pucanja nikad necu zaboraviti 92 i komsije na Starcevici (gdje sam zivio dok nas nisu istjerali iz stana i presao kod majke na Caire). Svaki put kad bi se vratili s ratista, onako ispred zgrade za dobrodoslicu, ispale jedan ili dva rafala u zrak. Ja bi svaki put pobjegao nedgje na "sigurno" dok su mi srpska djeca smijala. Njih nije bio strah jer nece taj metak na Srbe :-)
Sjecam se da nije bilo struje 6 mjeseci...negdje od jeseni 92 do proljeca 93.. Kad je dosla struja jedan dan odjednom, onako po noci, nisam mogao da vjerujem koliko TV i frizider mogu da naprave ogromnu buku :lol:
Usamljeni Hashishar
Posts: 25
Joined: 01/06/2014 07:00

#432 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Usamljeni Hashishar »

Stigao sam tek do 4. stranice i vec sam toliko pun utisaka. Koliko samo slicnih sudbina i koliko se samo slicnih stvari desilo drugim ljudima i porodicama kao i meni i mojoj porodici. Par prica koje mi sada padaju na pamet, kojih se sjetim svakog dana.
Maj 93. Zadnji dan skole 7 razred. Znao sam da ce da me ispituje razrednik biologiju jer nisam odgovarao do tad. I bas sam volio tog razrednika. Bio je skoro cool i on i moj stari su se sprijateljili jos od prvog roditeljskog. I tada neko lupa na vrata. 4 bivsa portira i cistaca iz maminog preduzeca sa puskama i mitraljezima. Otvaraju vrata od moje sobe i jedan od njih uperi pusku prema meni. Drugi pocne da govori mom starom da ovaj stan sada pripada njihovom preduzecu. Kaze on imamo mi sve papire da je ovaj stan nas i koliko bi nam trebalo da se iselimo. Stari blijed, ja skoro umro od staha, nikad mi niko nije uperio pistolj ili pusku prema meni. Onaj treci kaze da ce se oni vratiti sutra sa rjesnjem iz preduzeca i da im moj tata kaze kada se selimo. Pogleda stari mene uplasenog, pogleda njih cetvoricu a posebno onog sto drzi pusku. Gledao ga jedno 10 sekudni, sto bi ameri rekli mad dogging, i kaze: Znate sta, ne trebate vi donositi nikakvo rjesenje ni papire. Nemojte vise ovamo dolaziti. Danas je petak a mi cemo do ponedeljka vama ostaviti stan. I tako je bilo. Izasli smo iz stana u nedelju.
Stari se uspio kriti od radne obaveze i kopanja rovova na liniji sve do Novembra 94. Tada su lokalna djeca pokazala vojnicima na "muslimansku" kucu i da se u njoj nalazi jedan covjek. Pokucaju njih 4 vojnika na vrata i udju (to je vec bilo na Cairama u majkinoj kuci). Kazu moraju odvesti mog starog u Mali Logor na "provjeru podataka". Pokupe tada i jos trojicu iz ulice. To je bilo u 9 ujutro. U 11 ujutro jedan od njih cetvorice je imao neku vezu i odmah izasao. Lupa na vrata i kaze da vadimo starog iz zatvora kako znamo i mozemo jer ga sutra ujutro salju na prvu liniju da kopa rovove, sto je znacilo da ima oko 50% mogucnosti da ga ubije snajper Armije BiH (jedan moj rodjak je tako poginuo a drugi ranjen). Od 11 ujutro do 11 navece moja mama je nazvala svakoga koga je znala. Svi su se naravno pravili ludi. Onaj ko bi mogao pomoci ili nije htio ili se bojao za sebe i za svoju porodicu pa nije. I zadnjeg covjeka sto je moja stara nazvala je bio vlasnik picerije u Boriku (ne mogu se sjetiti imena piceriji na zalost) koga nikada nismo vidjeli u zivotu. Njegov broj smo imali jer nam je on trebao pomoci kad se budemo trebali odjaviti. On je bio prijatelj od rodjaka. I kaze tip eto mene tu za 10 minuta. Dodje tip u audiju, uzme sve para sto smo imali u kuci (oko 250 maraka) i kaze nista ne brinite gospodjo. Sutra u 6 ujutro moj tata zove iz picerije. Kaze evo izvuk'o me S....o i bicu kuci za pola sata kad pojedem picu. I tako je moj stari jeo picu u piceriji punoj cetnika. Poslije mu je isti taj covjek sredio da radi u Vodovodu kao radna obaveza. Tako da je moj tata bio zasticen jer je Vodovod od vitalnog znacaja za grad. Niko ga nije smio dirati. Radio je tamo do februara 95 i kopao kanale po gradu dok nismo izasli.
Najzanimljivije od svega je da su poslije tog covjeka sto je spasio zivot mom starom uhapsili i poslali na robiju 20 godina zbog ubistava i kradja Bosnjaka i Hrvata. Javilo se dosta ljudi sto su rekli da je on najveci monstrum sto postoji. I ja se i dan danas pitam zasto je on spasio mog starog. Da li se sazalio? Zasto je onda krao i ubijao druge ljude? Ko zna? Rat je cudna stvar. Vjerovatno ce vecina ljudi reci da on zasluzuje da bude u zatvoru (i s tim se i ja slazem potpuno) ali opet ne znam kako da mrzim tog covjeka jer mi je ipak spasio oca koji je i danas ziv.
Usamljeni Hashishar
Posts: 25
Joined: 01/06/2014 07:00

#433 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Usamljeni Hashishar »

sinuhe wrote:BiG je bio dosta regularan radio. Nisu ucestvovali u ratnoj propagandi a i emitovali su samo kratke vijesti.
Najpopularnija radio stanica u ono vrijeme a poceli su nesto pred rat.
Ovdje moram da te ispravim. BIG radio je itekako ucestvovao u ratnoj propagandi. Jeste da su to cesto bile kratke vijesti ali kakve su samo bile vjesti. Ja se i dan danas najezim jednom od voditelja kada prica o Srpskim pobjedima i ubijanju muslimana. Nemoj mi reci da se ne sjecas njihovih propagadnih pjesama: "Mi smo vojska jaka hrabra generala Talica", pa su onda poceli pustati turbo folk na BIG2 radiju i pjesme kao "ne volim te Alija zato sto si balija". Pa onda pjesma od EKV-a "Sarajevo" Svaki put kada Milan Mladenovic spomene Sarajevo onaj supak sa BIG radija kaze "srpsko naravno"
Izgleda da ja i ti nismo slusali isti radio a slusao sam BIG radio dosta jer je bilo dosta muzike.
Studio A ili Studio B je bio jos jedan radio sto je poceo 93 i oni nisu imali nikakvu propagandu. Samo muzika i to svaka muzika. Tamo sam cuo i Merlin i Azru i neke bendove iz hrvatske sto su tek tad izasli npr ET.... Dok je BIG radio pustao iskljucivo "Srpske" bendove pa nije bilo mjesta za Azru, Crvenu Jabuku, Film, Indexe itd itd itd.
Sta je bilo sa BIG radiom poslije Februara 95 i kakav su imali program ne znam ali do tada su se itakako sluzili Srpskom propagandom i javljali kojekave vijesti da Muslimani bacaju srpsku nejac lavovima u Sarajevo.
Usamljeni Hashishar
Posts: 25
Joined: 01/06/2014 07:00

#434 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Usamljeni Hashishar »

Sezam wrote:Sve je bilo ovako kako pise @Ommadawn i svako od nas ima vrlo slicnu pricu da isprica.
Potpisujem sve
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#435 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Jack Be Nimble »

Usamljeni Hashishar wrote: Najzanimljivije od svega je da su poslije tog covjeka sto je spasio zivot mom starom uhapsili i poslali na robiju 20 godina zbog ubistava i kradja Bosnjaka i Hrvata. Javilo se dosta ljudi sto su rekli da je on najveci monstrum sto postoji. I ja se i dan danas pitam zasto je on spasio mog starog. Da li se sazalio? Zasto je onda krao i ubijao druge ljude? Ko zna?
Svako ima svog Srbina.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#436 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Šveđanin »

Ko je ove godine bio u rodnom kraju? Kako vam izgleda BL u 2014 godini. :D

Skickat från min iPhone via Tapatalk
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#437 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Ommadawn »

Šveđanin wrote:Ko je ove godine bio u rodnom kraju? Kako vam izgleda BL u 2014 godini. :D

Skickat från min iPhone via Tapatalk
Ja nisam niti planiram. Inace, mene Banja Luka od maja 1993 (kada sam je napustio) ne privlaci. Bio jednom za ove sve godine i to mi je dovoljno. Ima par ljudi koje bih volio vidjeti i oni su jedini razlog da idem u BL.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#438 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Bosanac sa dna kace »

Ima li neka knjiga o svemu ovome??? :roll:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#439 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by banjaluka078 »

Ima biskupova "U obrani obespravljenih", mislim da je rađena kao skup dopisa/pisama/apela, ali dokumentuje veći nedaća iz ratnog perioda.
http://www.biskupija-banjaluka.org/izda ... VI_pog.htm

Ima i odlična knjiga "Sjećanja na oteti grad" Seke Saime Višić, ako je negdje uspiješ zbaviti. Spominje se ovdje http://slikeinovosti.blogspot.com/2009/ ... aluci.html

http://slikeinovosti.blogspot.com/2008/ ... -grad.html
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#440 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Ommadawn »

Bosanac sa dna kace wrote:Ima li neka knjiga o svemu ovome??? :roll:
"Crna kronika Banja Luke" od Zlatka Divica Diva - kako sam tvrdi poslao je oko 60 kg dokumenata Haskom tribunalu o zlocinima i zlocincima na podrucju Banja Luke tokom rata. Nisam licno citao ali imam namjeru da je nabavim.

"Banja Luka - vrijeme nestajanja" od banjaluckog novinara i pisca Amira Osmancevica - ali meni se licno stil takvog pisanja ne svidja iako moram priznati da dobar dio dogadjaja i ljudi opisanih u istoj mogu licno posvjedociti i potvrditi.
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#441 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by sinuhe »

Citao sam knjigu Amira Osmancevica i nije mi se dopala. Ima tu istine, ali najvise traceva i ogovaranja, optuzuje i koga treba i koga ne treba.
Osmancevic tako ne spominje kolege iz Novog preloma koji su pisali o zlocinima a mislim da ne spominje ni Micu Carevica. Davno sam citao pa sam i zaboravio :D Uglavnom se ne poklapa sa mojim vidjenjem :mrgreen:
Ne vjerujem ni da su druge ista bolje.
User avatar
smurf
Posts: 70202
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#442 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by smurf »

Jedna friska slika pred Scout-om ili sjedistem izvidjackog odreda Danko Mitrov

Image
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#443 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Sezam »

Smrtiste od Amira Osmancevica.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#444 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Ommadawn »

sinuhe wrote:Citao sam knjigu Amira Osmancevica i nije mi se dopala. Ima tu istine, ali najvise traceva i ogovaranja, optuzuje i koga treba i koga ne treba.
Osmancevic tako ne spominje kolege iz Novog preloma koji su pisali o zlocinima a mislim da ne spominje ni Micu Carevica. Davno sam citao pa sam i zaboravio :D Uglavnom se ne poklapa sa mojim vidjenjem :mrgreen:
Ne vjerujem ni da su druge ista bolje.
Da, ima tu nedostataka itekako - tracevi i ogovaranja su na vrlo niskom nivou, gotovo na probosnjacko propagandnom nivou i to umanjuje vjernodostojnost same knjige.
Medjutim, da mi nesto ne bi zamjerio, ako ti nije mrsko da izneses ovdje koga se u toj knjizi ne bi trebalo optuzivati - cinjenica i istine radi. :)


A slika sa frajerom i ljiljanima objesenim o retrovizoru u ulici Danka Mitrova nije nista nego papanluk i to teski. Sta je vozac htio time da dokaze? Svim takvima ja licno kazem "sto nisi bio takav frajer 1992-1995?". I da naleti na grupu manijaka iza kojih stoji aktuelna vlast u BL pa da napadnu njega ili njegovu familiju - sta ce onda? Budi frajer pa jebi mater onima koji su nas maltretirali tokom rata a sada slobodno hodaju gradom kao da se nista nije desilo.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#445 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by pirmin »

Šveđanin wrote:Ko je ove godine bio u rodnom kraju? Kako vam izgleda BL u 2014 godini. :D

Skickat från min iPhone via Tapatalk

Tri puta godisnje sam u rodnoj mahali.
Kako izgleda 2014?
Valjda gdje dodjem iz beckog ciganluka izgleda mi sasvim pristojno, mirno, pitomo
i mozda malo monotono al to je ona bosanska uspavanost, nema nekog velikog
srkleta.
User avatar
smurf
Posts: 70202
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#446 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by smurf »

Ka'ka ba ulica Danka Mitrova :-) I lupas ko maksim po diviziji Ommadawn. Tom slikom sam htio pokazati koliko su ljudi koji dolaze u Banjaluku opusteni i koliko lokalni mahalci ne pridaju znacaja "novim" momentima. Jednostavno svi okrenuti svojim poslovima i potrazi za istim.
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#447 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by sinuhe »

Ommadawn wrote:
sinuhe wrote:Citao sam knjigu Amira Osmancevica i nije mi se dopala. Ima tu istine, ali najvise traceva i ogovaranja, optuzuje i koga treba i koga ne treba.
Osmancevic tako ne spominje kolege iz Novog preloma koji su pisali o zlocinima a mislim da ne spominje ni Micu Carevica. Davno sam citao pa sam i zaboravio :D Uglavnom se ne poklapa sa mojim vidjenjem :mrgreen:
Ne vjerujem ni da su druge ista bolje.
Da, ima tu nedostataka itekako - tracevi i ogovaranja su na vrlo niskom nivou, gotovo na probosnjacko propagandnom nivou i to umanjuje vjernodostojnost same knjige.
Medjutim, da mi nesto ne bi zamjerio, ako ti nije mrsko da izneses ovdje koga se u toj knjizi ne bi trebalo optuzivati - cinjenica i istine radi. :)
A bezveze spominje jednog momka koji kao eto ratovao u Kotor Varosi a samo da mu napakosti.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#448 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Ommadawn »

smurf wrote:Ka'ka ba ulica Danka Mitrova :-) I lupas ko maksim po diviziji Ommadawn. Tom slikom sam htio pokazati koliko su ljudi koji dolaze u Banjaluku opusteni i koliko lokalni mahalci ne pridaju znacaja "novim" momentima. Jednostavno svi okrenuti svojim poslovima i potrazi za istim.
Stvarno?
Ti dakle nama pokazujes da je situacija bezbjedna i da svako slobodno moze da nosi bilo kakve simbole, ili u ovom primjeru ljiljane, a da mu se bas nista nece desiti? Ima li neko da to garantuje i sta ako se bas desi da neko od mahalaca nema nekog pametnijeg posla (mislim, nezaposlenost je velika i u Banja Luci pa se i nema bogzna sta raditi) pa zovne "bracu" da idu u "obnovu znanja" iz ratnog doba?
Pa i sam Dodik je tokom svog duela sa Cedom Jovanovicem prije par godina (potrazi na Youtube) rekao da on ne moze garantovati bezbjednost Bosnjaka i Hrvata u Banja Luci kada ga je Ceda isto upitao.

Ucinilo mi se ulica Danka Mitrova, moguce sam pobrkao nesto, dugo me nije bilo. Ne zamjeri.
User avatar
smurf
Posts: 70202
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#449 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by smurf »

Nista bezbjednija i nista jebenija nego u drugim dijelovima kako nase tako i susjednih drzava.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#450 Re: Dogadjaji u Banja Luci 1991-1995

Post by Ommadawn »

smurf wrote:Nista bezbjednija i nista jebenija nego u drugim dijelovima kako nase tako i susjednih drzava.
Neka hvala, ne bih riskirao ni da sam jedan od onih koji se kite nacionalnim simbolima.
Post Reply