Dodatno školovanje, edukacije, obuke i usavršavanje

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#1 Dodatno školovanje, edukacije, obuke i usavršavanje

Post by Amazonka27 »

Završite fakultet, radite...i nakon nekoliko godina skontate da baš i ne napredujete poslovno a ni intelektualno...ako poželite da promjenite posao, shvatite da ste previše interno obuceni i da ne mozete svoje znanje prosipati mimo firme u kojoj radite... u ovakom bolesnom trzistu rada nemate bas izbora i vasa volja za promjenama vodi do dijagnoze "sanjar". Sve je stvar te kocke i na koju stranu ce pasti i odrediti sudbinu vaše poslovne karijere - da li će firma ulagati u vas i da li ce prepoznati da zelite nauciti vise...neko pristane na to, ali ja osjecam da sam zaglupila...

Iz tog razloga sam odlucila da se usmjerim u nesto...o svom trosku da se skolujem...nadogradim. Htjela sam i ranije ali nekako sve ove edukacije koje sam gledala mi nisu privukle paznju. I evo, opet me svrbi zaglupljivanje i opet sam pocela roviti ko gdje i sta nude...

koje su vama bile najbolje obuke i koje bi kurseve preporucili i zasto? Sta se danas najcesce trazi? Mene je davno interesovao CISCO ali rekose mi da je to bez iskustva nista...a eto, ispade da bas to i nije istina.

Necu da upisem master jer mi je pun klinac naglabanja iz supljeg u prazno.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#2 Re: Dodatno školovanje, edukacije, obuke i usavršavanje

Post by mirsek »

Amazonka27 wrote:Završite fakultet, radite...i nakon nekoliko godina skontate da baš i ne napredujete poslovno a ni intelektualno...ako poželite da promjenite posao, shvatite da ste previše interno obuceni i da ne mozete svoje znanje prosipati mimo firme u kojoj radite... u ovakom bolesnom trzistu rada nemate bas izbora i vasa volja za promjenama vodi do dijagnoze "sanjar". Sve je stvar te kocke i na koju stranu ce pasti i odrediti sudbinu vaše poslovne karijere - da li će firma ulagati u vas i da li ce prepoznati da zelite nauciti vise...neko pristane na to, ali ja osjecam da sam zaglupila...

Iz tog razloga sam odlucila da se usmjerim u nesto...o svom trosku da se skolujem...nadogradim. Htjela sam i ranije ali nekako sve ove edukacije koje sam gledala mi nisu privukle paznju. I evo, opet me svrbi zaglupljivanje i opet sam pocela roviti ko gdje i sta nude...

koje su vama bile najbolje obuke i koje bi kurseve preporucili i zasto? Sta se danas najcesce trazi? Mene je davno interesovao CISCO ali rekose mi da je to bez iskustva nista...a eto, ispade da bas to i nije istina.

Necu da upisem master jer mi je pun klinac naglabanja iz supljeg u prazno.
Koji imas faks da vidimo ima li nekih kurseva koji se podudaraju sa ispitima sa tvog faksa.?
Evo ja imam zavrsenu Ekonomiju i radim novi microsoftov kurs za Data Scientista koji su vrlo trazeni na trzistu a gdje ima statistike i matematike pa spajam znanje sa faxa i ovo sa kursa.
Svaki CISCO certifikat ti je plus jer vrijedi svuda a generalno ganjaj certifikate koji su priznati globalno a ne ove nase lokalne certifikate i diplome.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#3 Re: Dodatno školovanje, edukacije, obuke i usavršavanje

Post by Amazonka27 »

Ekonomija, razvoj poslovnih IS.

Imas li neki link od ovog kursa (gdje sta i kako), pls :) Zagooglala sam i cini mi se bas zanimljivo

inace radim i na SAP-u ali sve mi to nesto suplje jer nisam prosla obuku i certificiranje (a to bas bas kosta)
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#4 Re: Dodatno školovanje, edukacije, obuke i usavršavanje

Post by mirsek »

Amazonka27 wrote:Ekonomija, razvoj poslovnih IS.

Imas li neki link od ovog kursa da vidim sta je, pls :)

inace radim i na SAP-u ali sve mi to nesto suplje jer nisam prosla obuku i certificiranje (a to bas bas kosta)
https://academy.microsoft.com/datascien ... a-science/
dah
Posts: 33
Joined: 18/10/2014 20:02

#5 Re: Dodatno školovanje, edukacije, obuke i usavršavanje

Post by dah »

molim informaciju kako stoji sa privatnim srednjoškolskim ustanoama, smjer medicinska sestra-tehničar, tačnije P.U. Gračanica centar za obrazovanje odraslih
hvala
mnbv
Posts: 31
Joined: 01/10/2014 12:29

#6 Re: Dodatno školovanje, edukacije, obuke i usavršavanje

Post by mnbv »

Da li ima negdje u BiH visa elektrotehnicka skola?
Post Reply