Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post Reply
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#2876 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Nekako s proljeća »

Dosta dobro se ta tematika obradila na temi o Grbavici, Vracama...., link:
grbavica-vraca-i-kovacici-pod-okupacijo ... s3125.html
User avatar
ventriloquist
Posts: 19
Joined: 12/12/2017 22:01

#2877 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by ventriloquist »

Nekako s proljeća wrote:Dosta dobro se ta tematika obradila na temi o Grbavici, Vracama...., link:
grbavica-vraca-i-kovacici-pod-okupacijo ... s3125.html
Hvala.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#2878 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by decembar2017 »

Dozer wrote: I ja licno uopste ne bih bio iznenadjen da to i jeste bio takav dogovor, kao sto me danas niko ne moze ubijediti da SDA nije imala dogovor s SDS-om o svemu ostalom, pogotovo o okruzenju Sarajeva i svim silnim magacinima oruzja koja su jednostavno prepustena SDS-u i JNA.

Uz sve postovanje drzi se prica tipa Mirko i Slavko i Dozer brani Sarajevo ali se ostavi politikanstva.

Jer ispada da ti znas da su srbi podjelu unaprijed odgovorili sa sda a da to nije znao njihov politicki, vojni i obavjestajni vrh, jer da su znali to bi prvo potegli u svoju odbranu u Haagu i poslije toga nikoga od njih ne bi mogli da optuze za UZP ili organizovanje rata. Zato nemoj, pusti se toga, drzi se prica o pucanju a politike se ostavi.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2879 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Dozer »

Da ti samo znas sta su sve oni potezali u Haagu... A ovo nisu ni mogli povuci tek tako, jer onda se nikako ne bi mogla izbjeci direktna odgovornost Srbije, posto bi se onda povukla i neka druga pitanja poput "zasto je Alija pusten iz zatvora godinama prije nego je to trebalo da se desi", pa onda i "zasto je visio kod Cosica nakon toga i sta su dogovarali", itd.itd.itd. Nije sve bas tako crno-bijelo kako mislis da jeste.

I, budi ljubazan, pa mi ne govori cega ja da se drzim, s obzirom da nemas pojma u cemu sam sve bio, s kim i sta sam radio nakon rata, i sta sve znam ili ne znam. ;)

A sto se dogovora SDA-SDS tice - ne budi smijesan. Zar nisu upravo oni bili glavni igraci na pocetku svega, pri cemu je Alija uredno klepio izbore Fikretu?
A, jos prije 15-ak godina, "Slobodna Bosna" je uredno dokumentovala masu toga oko tih dogovora na Palama iz '91,crtanja mapa podjele po salvetama, itd. Znas sta je interesantno - BiH danas izgleda upravo onako kako su je oni tada nacrtali.
Znas sta je jos fol? Ovo i jesu povukli u Haagu, jos na sudjenju Milosevicu (na kojem sam i licno prisustvovao nekoliko dana), jer su time htjeli njega da oslobode i da sve prebace na SDS u BiH. Toliko o tome sto to nisu potezali.

Sjetimo se ovoga...
Image Image

S ove zadnje slike danas samo izbrisi ono "u Jugoslaviji", i na SDS dodaj i SNSD. Sve ostalo je kako su i obecali. I danas su zajedno, i danas vladaju, a unutar BiH postoji jos jedna krivudava crta koja oznacava Srpsku (SDS/SNSD) etnicki cistu teritoriju.
Fali jos samo slicna linija nesto nize na mapi, a koja ce oznacavati etnicki cistu Hrvatsku (HDZ) teritoriju. Ali, ne brinem se ja za to. To je ionako nesto sto ce Bakir i SDA dati Covicu, jer time obezbjedjuju i sebe.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#2880 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by decembar2017 »

Dozer wrote:Da ti samo znas sta su sve oni potezali u Haagu... A ovo nisu ni mogli povuci tek tako, jer onda se nikako ne bi mogla izbjeci direktna odgovornost Srbije, posto bi se onda povukla i neka druga pitanja poput "zasto je Alija pusten iz zatvora godinama prije nego je to trebalo da se desi", pa onda i "zasto je visio kod Cosica nakon toga i sta su dogovarali", itd.itd.itd. Nije sve bas tako crno-bijelo kako mislis da jeste.

I, budi ljubazan, pa mi ne govori cega ja da se drzim, s obzirom da nemas pojma u cemu sam sve bio, s kim i sta sam radio nakon rata, i sta sve znam ili ne znam. ;)
Mene nije briga gdje ti tvrdis da si bio, sta si radio i sa kime si bio , ovdje na forumu se gleda samo ono sto pises a to sto ti pises nema nikakve veze.

Da je bilo kao sto ti tvrdis Srbija bi to prva dala kao dokaz svoje nevinosti a ne da bi oni to krili , jer ako je bio dogovor o podjeli onda nema UZP-a, onda nema jednostranog planiranja pripajanja srbiji silom, nema teroriziranja civila u Sarajevu da bi natjerali vladu i civile da pristanu na podjelu i sve ono ostalo sto ide uz to. NEMA !!!

Nema nista od toga jer dogovorom o podjeli oni bi to dobili prije ispaljenog prvog metka i svaki ispaljeni metak ne isao srbima u korist, znaci imali bi alibi da opovrgnu sve ono sto su oni bili optuzeni . Prva Srbija pa onda svi oni pojedinici iz vrha koji su dospjeli u Haag.

I sa ovim sto ti tvrdis ispada da si ti znao ono sto oni nisu znali da bi dokazali svoju nevinost :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2881 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Dozer »

Lupetas. A ocito nemas pojma o cemu pricas. Zato, zaobidji.
Upravo sam ti rekao da Srbija to i jeste povlacila u slucaju Milosevic. Zadaj se malo u Haaski arhiv, naci ces to. Ali, to nije prihvaceno kao olaksica Milosevicu upravo zato sto je JNA dala svoje oruzje u Bosni samo Srbima, sto je direktno impliciralo da je Srbijanski vrh znao za sve.

A to oruzje je trebalo da posluzi samo za brzi zavrsetak podjele, pri cemu je planirano da bosanski Srbi to odrade za 2-3 mjeseca. Nije se ni pretpostavljalo da to nece ici glatko, s obzirom na totalnu inferiornost nase strane.
Last edited by Dozer on 12/02/2018 11:15, edited 1 time in total.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#2882 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Thorgerson »

Dozer wrote:...
Ne treba brisati SDS?

SDS i jeste u drzavnoj vlasti. Plakat je u potpunosti tacan. :-D
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2883 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Dozer »

Ne treba brisati SDS, samo dodati SNSD. Ekstenzija.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#2884 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by decembar2017 »

Dozer wrote:Lupetas. A ocito nemas pojma o cemu pricas. Zato, zaobidji.
Upravo sam ti rekao da Srbija to i jeste povlacila u slucaju Milosevic. Zadaj se malo u Haaski arhiv, naci ces to. Ali, to nije prihvaceno kao olaksica Milosevicu upravo zato sto je JNA dala svoje oruzje u Bosni samo Srbima, sto je direktno impliciralo da je Srbijanski vrh znao za sve.

A to oruzje je trebalo da posluzi samo za brzi zavrsetak podjele, pri cemu je planirano da bosanski Srbi to odrade za 2-3 mjeseca. Nije se ni pretpostavljalo da to nece ici glatko, s obzirom na totalnu inferiornost nase strane.

Ocigledno nemas ti pojma o cemu pricas jer da je sda pristala da sa sds-om podjeli drzavu i njima prepusti oruzje onda bi srbi i JNA imali potpuno legalno pravo da dijele oruzje samo srbima. To bi im bio najbolji adut da opravdaju sve ono sto su uradili i to bi svi uradili, ne samo Milosevic vec sve i jedan bi to povukao kao adut odbrane a vidimo da nisu.

I sto ce im to oruzje za podjelu kada su po tebi vec imali dogovorenu podjelu, da napadaju one sa kojima su vec sve dogovorili ???

Gubis se dozeru, ni sam nemas pojma sta ustvari tvrdis, zelis da se bavis politikom a lupas, zato ti u najboljoj namjeri kazem mani se toga, samo se provaljujes.
Tromblon
Posts: 2105
Joined: 18/01/2015 19:37

#2885 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Tromblon »

Repetitor wrote:
Tromblon wrote:Prvo da pitam ima Li neko is aerodromskog naselja Ko he bio tamo 17. 6.1992.? Moze I na pvt. Nikako da povezem neke stvari pa molim ako ima ko.

Pricao Sam I sa nasima I sa srbima. Pa znam neke stvari, alinajznacajnije ne.

Drugo, tenkovska pancirna u azicima prosla kroz kucu gdje je nas 7 bilo. Kroz vanjskizid. Pa unutrasnji kroz sobu gdjesmomi bili I izasla kroz prozor I roknula napolju. Pobacala nasko cunjeve I danas minijejasno kakosmo zivi ostali.

Ps ubime kucanjena telefonu.
Nema potrebe na privat,osim ako ne zelis da zastitis mozda identitet nekoga. Pitaj sta te zanima
Repetitor,

Prvo me zanima kada su u koliko sati upali u naselje I iz kog pravca.

Drugo, gdje I'm je peuzen pr I otpor?
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#2886 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

Hajde ti meni prvo reci sta si ti cuo od "nasih" a sta od srba,pa da vidimo otprilike odgovara li to istini.

Za ostalo cemo lako ;)
Tromblon
Posts: 2105
Joined: 18/01/2015 19:37

#2887 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Tromblon »

Repetitor wrote:Hajde ti meni prvo reci sta si ti cuo od "nasih" a sta od srba,pa da vidimo otprilike odgovara li to istini.

Za ostalo cemo lako ;)
Od mojih grozne price o izvlacenjima iz stanova. Razdvajanja. Odvodjenja na aerodrom pa u kulu. Neorganizovanosti. Nemanju plans odbrane, oruzja.

Sto se tice srba jedan momak iz nedzarica mi je pricao da " nije bio tu tad" Ali da zna da su lokalci plus neki " koji su dosli" pobili ljude.

Jedan lik iz bgd koji je bio u crvenim beretkama mi je rekap kako su oko 12 sati 17. Juna Sa ilidze poslani u aerodromsko her domaci trpe vatru I gubitke. Kaze da je po nedzaricima I aerodromslom vidio mnogo leseva u civilnoj odjeci. Rekao mi je da je to bila neka paravojna jedinics sastavljena od lokalaca, bh. srba I srbijanaca. Nazvao ih je sljamom I rekao da su razbijeni u aerodromskpm par Dana kasnije.

Jbg muka mi dodje dok muslim a kamoli ispisem.
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#2888 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

Tromblon wrote:
Repetitor wrote:Hajde ti meni prvo reci sta si ti cuo od "nasih" a sta od srba,pa da vidimo otprilike odgovara li to istini.

Za ostalo cemo lako ;)
Od mojih grozne price o izvlacenjima iz stanova. Razdvajanja. Odvodjenja na aerodrom pa u kulu. Neorganizovanosti. Nemanju plans odbrane, oruzja.

Sto se tice srba jedan momak iz nedzarica mi je pricao da " nije bio tu tad" Ali da zna da su lokalci plus neki " koji su dosli" pobili ljude.

Jedan lik iz bgd koji je bio u crvenim beretkama mi je rekap kako su oko 12 sati 17. Juna Sa ilidze poslani u aerodromsko her domaci trpe vatru I gubitke. Kaze da je po nedzaricima I aerodromslom vidio mnogo leseva u civilnoj odjeci. Rekao mi je da je to bila neka paravojna jedinics sastavljena od lokalaca, bh. srba I srbijanaca. Nazvao ih je sljamom I rekao da su razbijeni u aerodromskpm par Dana kasnije.

Jbg muka mi dodje dok muslim a kamoli ispisem.
E ne znam jarane,malo ti je post nesredjen pa ne mogu da skontam ko,sta i kako.
Gledam nedavno osvanuo na YT neki klip kada srpski vojnici prebacuju civile iz naselja ka aerodromu i dalje za Kulu.
Neorganizovanost-tacno.
Bez plana odbrane-tacno.
Bez oruzja-i to tacno.

Da su pobili civile-tacno.

Da su imali gubitaka-jesu i to strasnih.
Da je bilo izmedju ostalog i onih koji su pricali ekavicom,bilo je,jer sam ih slusao(da li su se pretvarali ili zaista jesu bili iz Srbije-ne znam.

Da je neka kasnije njihova jedinica razbijena u naselju-nije (jeste u C5 ali to je druga prica)

Eh eto i meni sad muka dodje,kad skontam koliko smo ih jos mogli da pobijemo,a nismo :(
Tromblon
Posts: 2105
Joined: 18/01/2015 19:37

#2889 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Tromblon »

Znam da su chete vrsljale danima po naselju prije upada. Nikom nije Palo napamet da uradi ista. Cuo Sam da je prilikom jednog od tih pretresa kod jednog covjeka pronadjen spisak ljudi koji su se prijavili u TOBiH.
Kada I gdje je ujutro 17. pruzen prvi otpor? Da li je bio plan da dobrinja zesce pomogne? Svi Sa kojima Sam pricao o tom jutru su rekli kako su chete opustene bile. Znali da otpora nema. Zasto Tim ljudima nije naredjeno da se evakuisu. Jbm mu to je bio juni mjesec. Vec se znalo Sta ce se desiti.
Repetitor ako mozes malo poblize o mjestu odakle se pruzio otpor.
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#2890 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

Odakle znas da su srpske snage vrsljale po naselju?
Od koga si cuo za spisak?
...
...

Sve sto si napisao,ne odgovara istini :)
Tromblon
Posts: 2105
Joined: 18/01/2015 19:37

#2891 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Tromblon »

Repetitor wrote:Odakle znas da su srpske snage vrsljale po naselju?
Od koga si cuo za spisak?
...
...

Sve sto si napisao,ne odgovara istini :)
Ako ljudima prije 17. dva puts upadaju u Stan I otimaju auta po naselju u pravu si da to mije brsljanje nego pljacka.
Sve Sam cuo od ljudi koji su prezivjeli 17. juni aerodrom I kulu. Plus su "komsije" potbrdjivale spisak I govorile.
Zasto ti menu ne odgovoris ako znas zasto je pusteno naselje I lkudi prepusteni da budu zaklani ili odvedeni na kulu? Kada su nasi zapucali 17. Juna?
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#2892 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Seawolf »

Tromblon wrote:
Repetitor wrote:Odakle znas da su srpske snage vrsljale po naselju?
Od koga si cuo za spisak?
...
...

Sve sto si napisao,ne odgovara istini :)
Ako ljudima prije 17. dva puts upadaju u Stan I otimaju auta po naselju u pravu si da to mije brsljanje nego pljacka.
Sve Sam cuo od ljudi koji su prezivjeli 17. juni aerodrom I kulu. Plus su "komsije" potbrdjivale spisak I govorile.
Zasto ti menu ne odgovoris ako znas zasto je pusteno naselje I lkudi prepusteni da budu zaklani ili odvedeni na kulu? Kada su nasi zapucali 17. Juna?
U 05:30 ujutro.

I nemoj insinuirati da su Aerodromsko naselje i civili u njemu, prepušteni četnicima, jer to nema nikakve veze sa istinom.
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#2893 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by trambusek88 »

Kad se već spominju ta rana upadanja, sjetih se da sam jako davno negdje čitao da su nekad u aprilu četnici sa oznakama 4S uletili u Dobrinju 2 i opljačkali apoteku u zelenoj zgradi, a prilikom udaljavanja automobilom vukli čovjeka držeći ga kroz prozor za ruku.

Jeli neko čuo za ovaj događaj?
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#2894 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by hamza_sa »

trambusek88 wrote:Kad se već spominju ta rana upadanja, sjetih se da sam jako davno negdje čitao da su nekad u aprilu četnici sa oznakama 4S uletili u Dobrinju 2 i opljačkali apoteku u zelenoj zgradi, a prilikom udaljavanja automobilom vukli čovjeka držeći ga kroz prozor za ruku.

Jeli neko čuo za ovaj događaj?
Sa ponosom ti mogu reci da jedan jedini dio Dobrinje, gdje cetnici nikada, ali bas nikada, nisu zakoracili niti jedan metar, jeste podrucje Dobrinje 2.

Prica koju spominjes, nema veze sa stvarnoscu.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#2895 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by hamza_sa »

Seawolf wrote:
Tromblon wrote:
Repetitor wrote:Odakle znas da su srpske snage vrsljale po naselju?
Od koga si cuo za spisak?
...
...

Sve sto si napisao,ne odgovara istini :)
Ako ljudima prije 17. dva puts upadaju u Stan I otimaju auta po naselju u pravu si da to mije brsljanje nego pljacka.
Sve Sam cuo od ljudi koji su prezivjeli 17. juni aerodrom I kulu. Plus su "komsije" potbrdjivale spisak I govorile.
Zasto ti menu ne odgovoris ako znas zasto je pusteno naselje I lkudi prepusteni da budu zaklani ili odvedeni na kulu? Kada su nasi zapucali 17. Juna?
U 05:30 ujutro.

I nemoj insinuirati da su Aerodromsko naselje i civili u njemu, prepušteni četnicima, jer to nema nikakve veze sa istinom.
Prijatelju, naravno da nema nikakve veze sa istinom!! Ovakve i slicne insinuacije kod mene licno izazivaju bijes.

U odbrani Aerodromskog naselja poginuli su neki od mojih najboljih prijatelja.

Za shvatanje situacije, u tom momentu, na podrucju Aerodromskog naselja potrebno je vise od "rekla-kazala".

Zato te molim da ne nasjedas na ovakva provokativna pitanja i da na njih odgovaras! (obrati paznju na boldirano)
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#2896 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

Tromblon wrote:
Repetitor wrote:Odakle znas da su srpske snage vrsljale po naselju?
Od koga si cuo za spisak?
...
...

Sve sto si napisao,ne odgovara istini :)
Ako ljudima prije 17. dva puts upadaju u Stan I otimaju auta po naselju u pravu si da to mije brsljanje nego pljacka.
Sve Sam cuo od ljudi koji su prezivjeli 17. juni aerodrom I kulu. Plus su "komsije" potbrdjivale spisak I govorile.
Zasto ti menu ne odgovoris ako znas zasto je pusteno naselje I lkudi prepusteni da budu zaklani ili odvedeni na kulu? Kada su nasi zapucali 17. Juna?
Momcino,bez uvrede :)
Po tvome pisanju,ispade ti sve znas,samo kao eto ja bih trebao da ti to potvrdim,jel tako?

Ako imas nesto konkretno da pitas pitaj,mada smatram da su ti do sada postavljena pitanja bezveze,odnosno pitas mene ili nekoga drugog a sam sebi vec dajes neistinite odgovore.

Ovaj sto navodi da su upadali cetnici u D2,sto bi Zeljko Komsic rek`o: " ma hajte molim vas" :-) :lol:
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#2897 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by trambusek88 »

hamza_sa wrote:
trambusek88 wrote:Kad se već spominju ta rana upadanja, sjetih se da sam jako davno negdje čitao da su nekad u aprilu četnici sa oznakama 4S uletili u Dobrinju 2 i opljačkali apoteku u zelenoj zgradi, a prilikom udaljavanja automobilom vukli čovjeka držeći ga kroz prozor za ruku.

Jeli neko čuo za ovaj događaj?
Sa ponosom ti mogu reci da jedan jedini dio Dobrinje, gdje cetnici nikada, ali bas nikada, nisu zakoracili niti jedan metar, jeste podrucje Dobrinje 2.

Prica koju spominjes, nema veze sa stvarnoscu.
Hvala!
Zato pitam jeli neko čuo, da vidim može li neko potvrditi ili demantovati.

Ovo sam pročitao davno u ratnom listu Dobrinja, bila neka reportaža o apotekarkama.
Ako neko ima sačuvane primjerke, možda to potražiti.
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#2898 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Seawolf »

hamza_sa wrote: Prijatelju, naravno da nema nikakve veze sa istinom!! Ovakve i slicne insinuacije kod mene licno izazivaju bijes.

U odbrani Aerodromskog naselja poginuli su neki od mojih najboljih prijatelja.

Za shvatanje situacije, u tom momentu, na podrucju Aerodromskog naselja potrebno je vise od "rekla-kazala".

Zato te molim da ne nasjedas na ovakva provokativna pitanja i da na njih odgovaras! (obrati paznju na boldirano)
O.K. Prijatelju ... i hvala Ti na upozorenju.
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#2899 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

Ma dobro nije da jeste problem,ali Dobrinja 2 je okruzena drugim Dobrinjama.I da bi se doslo do nje,dosao bi znaci do centra Dobrinje.
Mozda da su nekada pocetkom maja pokusali sa Mojmila da se spuste,ili samo da ga svintaju izmedju D5 i D3,vjerovatno bi i imali neke sanse. Ono u fazonu forsiranog upada sa oklopnim snagama.

Medjutim nije nikad pokusano niti su bili kad u D2.

Toliko
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2900 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by agent_zero »

Sarajmen wrote:Zločinac Karadzić je priznao da u nekim područjima, a decidno je navedena i Dobrinja, nisu jednostavno mogli da osvoje neka područja. Što se tiče Dobrinje, problem im je predstavljao njen centralni dio. Dakle, nema nikakve dileme jesu li ili nisu htjeli zauzeti Dobrinju u cjelosti, ali je činjenica da je i pored svih naših slabosti u tom periodu , to nisu bili u stanju.
Sve se može kad se hoće, ali ko ima hrabrosti da bude spreman na tolike žrtve?

Realno u onom omjeru snaga koji je bio, da kreneš sa, lupam sad 20 tenkova i transportera + po koja praga, uz dovoljno ljudstva i spremnost da podneseš velike žrtve u ljudstvu i tehnici, i naselje tipa Dobrinje se može zauzeti.
Post Reply