DOBRI LJUDI U LOŠEM VREMENU-Ljudske i korektne geste

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Us and them
Posts: 379
Joined: 11/03/2017 16:23

#26 Re: DOBRI LJUDI U LOŠEM VREMENU-Ljudske i korektne geste

Post by Us and them »

Inače mama od Fatmira

Prof. dr. Nisveta Alispahić poklonila ginekološku opremu Domu zdravlja Teočak


Prof. dr. Nisveta Alispahić (82), prva Tuzlanka specijalista ginekologije, dugogodišnja načelnica Ginekološko-akušerske klinike u Tuzli i šefica Katedre na Medicinskom fakultetu, koja je nakon penzionisanja jedno vrijeme obavljala privatnu praksu, poklonila je Domu zdravlja Teočak ginekološku opremu iz svoje ambulante koju je prije nekoliko godina zatvorila. Opremu je preuzeo dr. Hajrudin Haračić, direktor Doma zdravlja Teočak, koji je ovom prilikom rekao:

- Ovdje smo u Tuzli i imamo veliku čast i zadovoljstvo reći da smo od naše uvažene profesorice ginekologije i akušerstva Nisvete Alispahić dobili na poklon njenu praktično kompletnu ordinaciju ginekologije i akušerstva, posredstvom Huseina Hodžića, koji nas je povezao sa profesoricom, tako da u ime građana Teočaka, u ima moje zdravstvene ustanove Dom zdravlja Teočak, ja se srdačno zahvaljujem i kažem da će oprema koju nam je profesorica poklonila puno značiti ženama prostora opštine Teočaka i šire. Oprema koju smo mi dobili je velike vrijednosti, radi se o ginekološkom stolu, stolu za porođaje, o kolposkopu, o velikom broju medicinskih instrumenata koji služe prilikom operativnih zahvata i porođaja – rekao je dr. Haračić.

Prof. dr. Nisveta Alispahić je prilikom predavanja opreme kazala sljedeće:

- Dragi kolega, ja najmanje što sam mogla u životu da uradim to je da poželim, i da ostvarim, da i poslije moga odlaska, odnosno poslije nekog moga preseljenja, koje normalno se očekuje u poznim godinama, a ja sam već u tim poznim godinama, da poželim da bar preko nekih materijalnih dobara mogu drugim kolega da pomognem, da nastave obavljati zdravstvenu službu žena na odgovarajući način.
To je suviše mala pomoć u odnosu na ono koliko je potrebno za jednu kompletnu ginekološku praksu, ali mislim, u uslovima u kakvim vi radite, da će vam ovo donekle pomoći – rekla je profesorica Alispahić.

PRESS Kulturni centar "Karneol"
(tuzlarije.net)

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=74434
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#27 Re: DOBRI LJUDI U LOŠEM VREMENU-Ljudske i korektne geste

Post by SmokingMan »

VladaFBiH wrote:
triconja wrote: Pomoci nekome u savladavanju nekog problema koji on sam tesko moze rijesiti je najhumaniji cin. Steta sto mnogi iskoristavaju "dobrotu" covjeka pa lazno se predstavljaju. Ljudi samo cinite dobro, cak i ako nista ne dobijete zauzvrat (a takvih je 99% slucajeva) i necete se bojati smrti. :thumbup:
kad učiniš nešto dobro i ne treba da dobiješ nešto zauzvrat sem ličnog zadovoljstva da si nekome pomogao i uljepšao mu dan ili čak i život
Samo bezuslovno,mada danas ima dosta ljudi koji za ono što urade drugima žele pohvalu,ili nešto zauzvrat.Takvi ljudi prevladavaju u društvu,i često imaju više poznanstava,bolji položaj u društvu nego pojedinci,jer se sistem vrijednosti u potpunosti poremetio,tako da se danas sve svodi na trgovinu u koju je uključeno čak i prijateljstvo.Sve je na prodaju.
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#28 Re: DOBRI LJUDI U LOŠEM VREMENU-Ljudske i korektne geste

Post by mario001 »

Imam prijatelje koji je nedavno preko svoje firme uplatio dva bunara u Ghani, za sela koja nemaju pitku vodu.
Gledao sam snimke tih ljudi koji po prvi puta imaju pitku vodu u svom selu, ranije su isli po 50 kilometara da dodju do vode.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#29 Re: DOBRI LJUDI U LOŠEM VREMENU-Ljudske i korektne geste

Post by Gojeni H »

Us and them wrote:Inače mama od Fatmira

Prof. dr. Nisveta Alispahić poklonila ginekološku opremu Domu zdravlja Teočak


Prof. dr. Nisveta Alispahić (82), prva Tuzlanka specijalista ginekologije, dugogodišnja načelnica Ginekološko-akušerske klinike u Tuzli i šefica Katedre na Medicinskom fakultetu, koja je nakon penzionisanja jedno vrijeme obavljala privatnu praksu, poklonila je Domu zdravlja Teočak ginekološku opremu iz svoje ambulante koju je prije nekoliko godina zatvorila. Opremu je preuzeo dr. Hajrudin Haračić, direktor Doma zdravlja Teočak, koji je ovom prilikom rekao:

- Ovdje smo u Tuzli i imamo veliku čast i zadovoljstvo reći da smo od naše uvažene profesorice ginekologije i akušerstva Nisvete Alispahić dobili na poklon njenu praktično kompletnu ordinaciju ginekologije i akušerstva, posredstvom Huseina Hodžića, koji nas je povezao sa profesoricom, tako da u ime građana Teočaka, u ima moje zdravstvene ustanove Dom zdravlja Teočak, ja se srdačno zahvaljujem i kažem da će oprema koju nam je profesorica poklonila puno značiti ženama prostora opštine Teočaka i šire. Oprema koju smo mi dobili je velike vrijednosti, radi se o ginekološkom stolu, stolu za porođaje, o kolposkopu, o velikom broju medicinskih instrumenata koji služe prilikom operativnih zahvata i porođaja – rekao je dr. Haračić.

Prof. dr. Nisveta Alispahić je prilikom predavanja opreme kazala sljedeće:

- Dragi kolega, ja najmanje što sam mogla u životu da uradim to je da poželim, i da ostvarim, da i poslije moga odlaska, odnosno poslije nekog moga preseljenja, koje normalno se očekuje u poznim godinama, a ja sam već u tim poznim godinama, da poželim da bar preko nekih materijalnih dobara mogu drugim kolega da pomognem, da nastave obavljati zdravstvenu službu žena na odgovarajući način.
To je suviše mala pomoć u odnosu na ono koliko je potrebno za jednu kompletnu ginekološku praksu, ali mislim, u uslovima u kakvim vi radite, da će vam ovo donekle pomoći – rekla je profesorica Alispahić.

PRESS Kulturni centar "Karneol"
(tuzlarije.net)

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=74434
:thumbup: :thumbup:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#30 Re: DOBRI LJUDI U LOŠEM VREMENU-Ljudske i korektne geste

Post by graue_maus »

:thumbup: cudan neki vakat dosao.......
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#31 Re: DOBRI LJUDI U LOŠEM VREMENU-Ljudske i korektne geste

Post by lijepa u dusi »

Ja nedavno jednoj nani se ponudih da joj kese ponesem. Nana je malo nagluha i nije me cula kad je pitah, vec je sasvim slucajno bas u tom trenutku krenula prebacit kese iz ruke u ruku, a ja krenuh uzeti misleci da mi pruza. Umalo me ne ubi nana, mislila dusa da joj hocu oteti. :lol: i onda joj ja fino kazem da hocu da joj ponesem kese, jedva se nana usudi da mi ih da. Izvinjava se ona kad smo stigle pred stan, kaze ne cuje bas najbolje, zivi sama, sinovi ni unucad ne obilaze, izadje u park iza zgrade pa gleda djecu koja se igraju, kaze tesko joj pada sto su je zaboravili... :(

Inace, samo da spomenem jednog velikog insana, Erminu Saletovic iz Tuzle. Djevojka koju ne znam licno, ali koja zivi za druge i svojim pricama ugrije i najhladnije srce. Redovno me rasplacu takve price.

Tema je divna, molim ove filozofe da ne drndaju ovdje o smislu zivota i ne kvare temu, nego da napisu sta lijepo ako imaju.
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#32 Re: DOBRI LJUDI U LOŠEM VREMENU-Ljudske i korektne geste

Post by djevojka bez imena »

Saznam prije par dana da gospodja koja nam je pomagala u ciscenju stana nije vise u BiH, pa se tako dam u potragu za nekim drugim. Po preporuci nazovem jednu gospodju koja kaze da moze samo vikendom. Sta je tu je, daj sta das. Fina i jako kulturna, pedantna, bas mi na prvu super. Pitam je sto samo vikendom, kaze radi. Knjigovodja je. :shock: Iz pristojnosti ne pitam vise nista. Poslije od osobe koja ju je preporucila saznam da ima dva studenta, brucosa, djeca joj zlatna, muz bolestan, a ima i nanu u komsiluku, sama zivi, penzije nema. Kaze prije 5-6 godina sin joj tu kupio stan i smjestio je, on vani, ozenjen strankinjom. Prije godinu dana presto se javljati. Nana sama pa je neko mora paziti. Do sina pokusali doci na sve nacine, ili do bilo kakve rodbine ali nista, bez uspjeha.
I tako ova dobra zena prihvatila staricu koju je kako neko slicno rece, zaboravio rodjeni sin.
Post Reply