Dobri čajevi

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
kOmpir
Posts: 662
Joined: 11/11/2010 03:03

#776 Re: Dobri čajevi

Post by kOmpir »

sherbett wrote:
Simply_Red wrote:Ja bih samo da kazem da evo 15 dana pijem kantarion i majcinu dusicu i toliko mi se zivot poboljsao :D
kantarion? šta nije to ulje?
Pije se i poput čaja/tisana, doduše daleko je poznatiji u upotrebi kao ulje (tj. ekstrakt biljke u jestivom ulju).
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#777 Re: Dobri čajevi

Post by mad mike »

gdje se mogu kupiti Julius Meinl cajevi ?
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#778 Re: Dobri čajevi

Post by Afanasi_94 »

mad mike wrote:gdje se mogu kupiti Julius Meinl cajevi ?
Imaš u BBI-u dole kod Konzuma prodavnicu ja mislim.
kOmpir
Posts: 662
Joined: 11/11/2010 03:03

#779 Re: Dobri čajevi

Post by kOmpir »

mad mike wrote:gdje se mogu kupiti Julius Meinl cajevi ?
Kod ekonomskog u one dvije trgovine sa tendama što su jedna pored druge (jedna se Delikatesa zove, za drugu ne znam), onda u Heljića, u Mercatoru u Alta Centru... To je to otprilike gdje sam ih uzimao, vjerujem da ih ima svugdje po malo, ali kod navedenih trgovina je bolji izbor.
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#780 Re: Dobri čajevi

Post by petunija »

Simply_Red wrote:Ja bih samo da kazem da evo 15 dana pijem kantarion i majcinu dusicu i toliko mi se zivot poboljsao :D

Probala čaj od kantariona i bio mi nekako prejak :(
Majčina dušica :thumbup:
User avatar
Female_Sa
Posts: 343
Joined: 10/06/2008 08:10

#781 Re: Dobri čajevi

Post by Female_Sa »

Ja vec 2 mjeseca pijem kombinaciju sljedecih cajeva za jacanje imuniteta:

- menta (nana)
-kunica
-zova (bazga)
-imela
-neven

Procitala sam da su ove biljke veoma dobre kada je rijec o imunitetu pa eto, nije lose pokusati. Odlicna je i kombincija samo neven, kunica i vrkuta. Koristim uglavnom cajeve koje sam ubrala sama, osim vrkute i imele, te kupujem u apoteci.
User avatar
madesa
Posts: 4210
Joined: 26/07/2013 02:37

#782 Re: Dobri čajevi

Post by madesa »

.
User avatar
gnjev
Posts: 3357
Joined: 02/04/2013 11:56
Location: Sarajevo
Contact:

#783 Re: Dobri čajevi

Post by gnjev »

Baš je pravi raj od rakije čaj

Sent from my ST21i using Tapatalk 4
User avatar
glossyB
Posts: 207
Joined: 17/03/2013 13:50
Location: Sarajevo

#784 Re: Dobri čajevi

Post by glossyB »

kOmpir wrote:
glossyB wrote:Jel isao neko nedavno do Delikatese i Heljić-a koji imaju od Twinings cajeva :)
Ja sam tamo navraćao prije jedno 2-3 mjeseca. Ako ko bude svraćao ovih dana nek javi je li šta novo došlo :D
Ja sam isla, mislim da nema nesto posebno novo, imaju one razne kolekcije od Twinings-a, razni zeleni, nisam vidjela nesto puno crnih cajeva ja mislim samo mix da je bio, i oni klasicni, u kutijicama su bili Prince of Wales, Gunpowder, Earl Grey, i jos jedan ne mogu se sjetiti... Ja sam uzela Earl Grey i Gunpowder :)
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#785 Re: Dobri čajevi

Post by Afanasi_94 »

glossyB wrote:
kOmpir wrote:
glossyB wrote:Jel isao neko nedavno do Delikatese i Heljić-a koji imaju od Twinings cajeva :)
Ja sam tamo navraćao prije jedno 2-3 mjeseca. Ako ko bude svraćao ovih dana nek javi je li šta novo došlo :D
Ja sam isla, mislim da nema nesto posebno novo, imaju one razne kolekcije od Twinings-a, razni zeleni, nisam vidjela nesto puno crnih cajeva ja mislim samo mix da je bio, i oni klasicni, u kutijicama su bili Prince of Wales, Gunpowder, Earl Grey, i jos jedan ne mogu se sjetiti... Ja sam uzela Earl Grey i Gunpowder :)

Gdje se nalazi to ? :roll:
User avatar
Tomos
Posts: 586
Joined: 30/06/2013 12:05

#786 Re: Dobri čajevi

Post by Tomos »

sherbett wrote:jesu li menta i metvica isto?
Da srećo, (menta, metvica, nana – sve su to nazivi za istu biljku).
User avatar
glossyB
Posts: 207
Joined: 17/03/2013 13:50
Location: Sarajevo

#787 Re: Dobri čajevi

Post by glossyB »

Afanasi_94 wrote:
glossyB wrote:
Ja sam isla, mislim da nema nesto posebno novo, imaju one razne kolekcije od Twinings-a, razni zeleni, nisam vidjela nesto puno crnih cajeva ja mislim samo mix da je bio, i oni klasicni, u kutijicama su bili Prince of Wales, Gunpowder, Earl Grey, i jos jedan ne mogu se sjetiti... Ja sam uzela Earl Grey i Gunpowder :)

Gdje se nalazi to ? :roll:
Ja sam uzela kod Heljica, a imas i u Delikatesi na Ferhadiji. Heljic je supermarket u ulici Zelenih beretki (kod apoteke Matija Paunovska) :) cijene od 6 km pa do 9 ;)
User avatar
Tomos
Posts: 586
Joined: 30/06/2013 12:05

#788 Re: Dobri čajevi

Post by Tomos »

sherbett wrote:
Tomos wrote:
sherbett wrote:jesu li menta i metvica isto?
Da srećo, (menta, metvica, nana – sve su to nazivi za istu biljku).
e dobro..iako se čini isto, zbunjivali su me nazivi... :D
Ove čajeve nije preporučljivo piti sam, ipak je bitno dobro društvo pa eto samo da znaš. :-)
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#789 Re: Dobri čajevi

Post by Afanasi_94 »

glossyB wrote:
Afanasi_94 wrote:
glossyB wrote:
Ja sam isla, mislim da nema nesto posebno novo, imaju one razne kolekcije od Twinings-a, razni zeleni, nisam vidjela nesto puno crnih cajeva ja mislim samo mix da je bio, i oni klasicni, u kutijicama su bili Prince of Wales, Gunpowder, Earl Grey, i jos jedan ne mogu se sjetiti... Ja sam uzela Earl Grey i Gunpowder :)

Gdje se nalazi to ? :roll:
Ja sam uzela kod Heljica, a imas i u Delikatesi na Ferhadiji. Heljic je supermarket u ulici Zelenih beretki (kod apoteke Matija Paunovska) :) cijene od 6 km pa do 9 ;)
E hvala puno :D
User avatar
angelo
Posts: 216
Joined: 17/10/2012 10:43
Location: Hrvatistan

#790 Re: Dobri čajevi

Post by angelo »

roibos mi je najbolji, osvježava a nije jak kao kava :izet:
kOmpir
Posts: 662
Joined: 11/11/2010 03:03

#791 Re: Dobri čajevi

Post by kOmpir »

Nova recenzija na blogu: Radella Green (Basilur)

Image
User avatar
popi
Posts: 358
Joined: 09/04/2007 16:52

#792 Re: Dobri čajevi

Post by popi »

Gdje je povoljnije kupiti Matcha caj, u F&S ako ga ima (japanski) ili online :?:
Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#793 Re: Dobri čajevi

Post by Modest Musorgski »

kOmpir wrote:Nova recenzija na blogu: Radella Green (Basilur)
odlican blog :thumbup:
Modest Musorgski
Posts: 1023
Joined: 26/07/2012 20:08

#794 Re: Dobri čajevi

Post by Modest Musorgski »

popi wrote:Gdje je povoljnije kupiti Matcha caj, u F&S ako ga ima (japanski) ili online :?:
http://www.iherb.com/search?kw=matcha&x=0&y=0#p=1 uzimao sam neke suplemente ne znam za cajeve. ali iherb je poznat po isplativosti pa uporedi cijene sa ovim "domacim"...
kOmpir
Posts: 662
Joined: 11/11/2010 03:03

#795 Re: Dobri čajevi

Post by kOmpir »

Modest Musorgski wrote:
popi wrote:Gdje je povoljnije kupiti Matcha caj, u F&S ako ga ima (japanski) ili online :?:
http://www.iherb.com/search?kw=matcha&x=0&y=0#p=1 uzimao sam neke suplemente ne znam za cajeve. ali iherb je poznat po isplativosti pa uporedi cijene sa ovim "domacim"...
I ja sam neki dan nešto naručio, iznenadio sam se kako je povoljno, čak i shipping je samo 4$ iz SAD-a. Javim kad stigne :)
User avatar
popi
Posts: 358
Joined: 09/04/2007 16:52

#796 Re: Dobri čajevi

Post by popi »

kOmpir wrote:
Modest Musorgski wrote:
popi wrote:Gdje je povoljnije kupiti Matcha caj, u F&S ako ga ima (japanski) ili online :?:
http://www.iherb.com/search?kw=matcha&x=0&y=0#p=1 uzimao sam neke suplemente ne znam za cajeve. ali iherb je poznat po isplativosti pa uporedi cijene sa ovim "domacim"...
I ja sam neki dan nešto naručio, iznenadio sam se kako je povoljno, čak i shipping je samo 4$ iz SAD-a. Javim kad stigne :)
Hvala, evo sad sam vidjela otvorena je i tema iHerb.com. Probacu nesto probrati.
kOmpir
Posts: 662
Joined: 11/11/2010 03:03

#797 Re: Dobri čajevi

Post by kOmpir »

Stigla narudžba od iHerb neki dan, sve uredno, a i brzo (nekih 15-ak dana iz SAD-a).
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#798 Re: Dobri čajevi

Post by Op3r4t0r »

kOmpir wrote:Stigla narudžba od iHerb neki dan, sve uredno, a i brzo (nekih 15-ak dana iz SAD-a).
Zar ti staklena casa za caj koju si porucio nije dosla razbijena u dijelove? :-)
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#799 Re: Dobri čajevi

Post by Sanchez22 »

Koji je najkvalitetniji zeleni caj,ili oni koji su prodavaju u nasim trgovackim centrima :-D
Kazu za cedevitin da nije los,ali nisam pio zeleni caj nikada.
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#800 Re: Dobri čajevi

Post by Ciprol »

Sanchez22 wrote:Koji je najkvalitetniji zeleni caj,ili oni koji su prodavaju u nasim trgovackim centrima :-D
Kazu za cedevitin da nije los,ali nisam pio zeleni caj nikada.
Ako si u Sa, odi do F&S. Čajevi u vrećicama su najčešće smeće.
Post Reply