Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post Reply
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#51 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by BJB »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Krenuo da napišem AEG kad vidi vraga već je tu. Imam isti samo od 2200W, fantazija. Ranije sam imao AEG isto ali 1400 W služi me i danas dobro u drugom stanu. Pored ovoga imam i ovaj AEG Ergorapido na baterije, extra stvar za brzinsko usisavanje.

Image
Koliko ovaj vanzemaljski kosta?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#52 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

BJB wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Krenuo da napišem AEG kad vidi vraga već je tu. Imam isti samo od 2200W, fantazija. Ranije sam imao AEG isto ali 1400 W služi me i danas dobro u drugom stanu. Pored ovoga imam i ovaj AEG Ergorapido na baterije, extra stvar za brzinsko usisavanje.

Image
Koliko ovaj vanzemaljski kosta?
Ja ga uzeo preko PIK-a za 70KM, praktično nov, bio izložbeni eksponat negdje u Njemačkoj. Pravo jedostavan za rukovanje, imaš kao docking za njega gdje stoji i gdje se puni. Jedno punjenje dovoljno za nekih 70-80m2 ali meni služi za brzinsko usisavanje u kuhinji i ispod stola, ono kada mi je mrsko uzeti veliki. Dobra stvar je što možeš skinuti ovaj glavni dio pa ima one nastavke, možeš prašinu fino sa njim pokupiti, mrve sa stola i sve gdje je veliki usisivač nezgrapan za rukovati. Najbolja stvar što ova glavna stopa ima rotirajuću četku koja pokupi dlake...da ne povjeruješ šta sve nakupi. :shock:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#53 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

uskrsno_respo wrote:ja ga kupio za kuce
http://www.kamer.ba/proizvodi/karcher-b ... rettyPhoto
Extra. Ima li onaj dodatak pa da zimi služi k'o grtalica oko kuće. :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#55 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by karanana »

ma ima more dobrih usisivaca do 150-180 maraka. od samsunga, philipsa, rowente, lg-a....svi su oni ok i tu negdje, i jednaki su po nekim karakteristikama. ne bi me cudilo da svi izlaze iz iste fabrike negdje u vijetnamu i da se na kraju samo lijepe razlicite etikete i brendovi.
a nije to vise ni neki skupi luksuz koji se kupi jednom pri udaji/zenidbi i koristi se 30 godina.
eno kazu u EU ce zabraniti sve usisivace jace od 1600w. ekologija i stednja energije. i u pravu su. jebote, ja prije par mjeseci preso sa 1600 na 1800 i ne mogu usisavati kako bog zapovijeda na maximumu. zaljepi mi se usisivac za parket, povuce linoleum ispred ulaza...nemoguce usisavati, moram smanjiti. ja ne znam sta onda rade usisivaci od 2000inesto w. usisavaju malu djecu.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#56 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Danguba »

karanana wrote:ma ima more dobrih usisivaca do 150-180 maraka. od samsunga, philipsa, rowente, lg-a....svi su oni ok i tu negdje, i jednaki su po nekim karakteristikama. ne bi me cudilo da svi izlaze iz iste fabrike negdje u vijetnamu i da se na kraju samo lijepe razlicite etikete i brendovi.
a nije to vise ni neki skupi luksuz koji se kupi jednom pri udaji/zenidbi i koristi se 30 godina.
eno kazu u EU ce zabraniti sve usisivace jace od 1600w. ekologija i stednja energije. i u pravu su. jebote, ja prije par mjeseci preso sa 1600 na 1800 i ne mogu usisavati kako bog zapovijeda na maximumu. zaljepi mi se usisivac za parket, povuce linoleum ispred ulaza...nemoguce usisavati, moram smanjiti. ja ne znam sta onda rade usisivaci od 2000inesto w. usisavaju malu djecu.
:lol: :lol:

bas tako...
i sto kolega @kurty rece ''koliko para toliko muzike''
svaki ima prednosti i mane a za mene je bitno da nije bucan i da dobro usisava.

isprobao sam ih svakakvih od lg, gorenje, philipsa, mile pa cak i dyson( oni su straha ali i zara) i sve je to u pet deka.

p.s. kupim jedan model philipsa i super. hocu jos jedan isti takav i kupim ga. nece pa nece da vuce kao onaj. kad ono sa nekih 5 filtera :twisted: kad ga nisam razbio
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#57 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by kurty »

ja vrtim po kuci i kirby i rainbow i karcherove... jer se inace bavim dubinskim ciscenjima svega, pa su potrebne sve ove stvari...

elem...
za svaki dan, kirby je dobar pravo... kod njega je cesta stalno montirana i to je to...
ni rainbow nije los, ali mu je mahana sto ima par minuta posla oko vode... a i kad se hoce raditi dubinsko usisavanje tepiha, mora se montirati dodatak...
kad su u pitanju dubisnka ciscenja sa vodom... ni jedan ni drugi nisu karcheru ni do koljena... ali mogu uraditi svoj dio posla sasvim korektno...
i da... kirby kao kirby recimo... jeste on oko 4 do 4i po hiljade sa fullom... i to kirby najnovije generacije, ali se moze on naci jako povoljno... ili pak... ako se vec kirby kupuje, nekad nema bas potrebe za svim dodatcima, ali narod ko narod... daj sve odmah... a vecinu stvari ljudi nikad nisu iskoristili... tako i sa rainbow dodatcima...
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#58 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Altsa »

Black swan wrote:šta kad damfa usisivač dok radi
imas mirise koji se ubace u kesu usisivaca

Image
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#59 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Pasiflora »

Black swan wrote:šta kad damfa usisivač dok radi
A da mu zamjenis ili istreses kesicu? ;-)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#60 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Pasiflora »

karanana wrote: ja ne znam sta onda rade usisivaci od 2000inesto w. usisavaju malu djecu.
:lol: :lol: dobar :!:
Ja sam nedavno kupila Beko od 2500W. Ljepota bozja: usisam kucu zacas + pokupi sve dlake moga kucnog ljubimca (ne znam smijem li to reci posto je trenutno frka oko izmjene zakona o zastiti zivotinja :-) )
Ima mogucnost pojacavanja i smanjivanja usisne snage, zavisno od podloge. 150 KM-ica :)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#61 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Pasiflora »

Eurosa wrote:Gdje si kupila? :)Može li one čupave ćilime usisavati?
Najprije, izvinjavam se - u pitanju je 2300W i model je BKS 2123. Nemam iskustvo sa usisavanjem cupavih cilima, ali ko god ih ima kaze da se jako dobro usisavaju, pa pretpostavljam da ga i ovaj moze usisati.
Kupljen na Dobrinji u Sa (nisam sigurna kako se zove trgovina), ali posto je Beko, raspitaj se u njihovoj najblizoj prodavaonici.
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#62 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Keiko »

Ko god moze naci i priustiti si Dyson Animal, nece pozaliti. Skup ali bez konkurencije. Www.dyson.com
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#63 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Truba »

Red Wolf wrote:
Black swan wrote:šta kad damfa usisivač dok radi
propusi ga,to je cest problem
na ignoru si mi ne znam zašto mora da si me vrijeđao :D

VOX je marka ako se ne varam i relativno je nov
kako da ga propušem?
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#64 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by CaneBos »

Imal iko ziv jedan od ova 2 usisivaca iz TOPshop-a da kaze kakvi su?

Image

Image
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#65 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by DaffyDuck »

kurty wrote:ja vrtim po kuci i kirby i rainbow i karcherove... jer se inace bavim dubinskim ciscenjima svega, pa su potrebne sve ove stvari...

elem...
za svaki dan, kirby je dobar pravo... kod njega je cesta stalno montirana i to je to...
ni rainbow nije los, ali mu je mahana sto ima par minuta posla oko vode... a i kad se hoce raditi dubinsko usisavanje tepiha, mora se montirati dodatak...
kad su u pitanju dubisnka ciscenja sa vodom... ni jedan ni drugi nisu karcheru ni do koljena... ali mogu uraditi svoj dio posla sasvim korektno...
i da... kirby kao kirby recimo... jeste on oko 4 do 4i po hiljade sa fullom... i to kirby najnovije generacije, ali se moze on naci jako povoljno... ili pak... ako se vec kirby kupuje, nekad nema bas potrebe za svim dodatcima, ali narod ko narod... daj sve odmah... a vecinu stvari ljudi nikad nisu iskoristili... tako i sa rainbow dodatcima...
A jesi li probao Taski? :D
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#66 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by kurty »

DaffyDuck wrote: A jesi li probao Taski? :D
nisam imao priliku...
:D
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#67 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by CaneBos »

Niko nema ovo iz Top shopa?
Dajte ljudi hocu usisivac jakog motora da dobro pokupi sve, troje je male djece, treba mi nesto robusno da moze izdurati svakodnevni teror po kuci :)
User avatar
jazmin
Posts: 152
Joined: 11/08/2009 10:39

#68 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by jazmin »

relevantan i manekanka u penziji, koja mu je oznaka tačno, na stranicu LG ima ih dosta i svi su mi nekako isti :-D
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#69 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by zvrk »

kupila sharkov navigator sa top shop-a.
dobila gratis i onaj parni citac :D.
ali i da nisam, vrijedi svake marke.
sibirski haski u kuci - ne osjeti se usisavanje.
niti se vide dlake :)
lak za upotrebu, a prasinu izvuce tako da tepih izgleda cisci nego nakon brisanja


dobra investicija
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#70 Re: Odg: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by manekenka u penziji »

jazmin wrote:relevantan i manekanka u penziji, koja mu je oznaka tačno, na stranicu LG ima ih dosta i svi su mi nekako isti :-D
Evo sad sam gledala i nisam našla nikakvu oznaku. Cak imam i originalnu kutiju ali ne vidim nigdje da izričito pise model.
Evo sta sam uhvatila kao karakteristike a da piše na kutiji:
-Ciclone system
-powerfull suction power
-simple dust bin designe
Na usisivacu pise;
-ciclone
-nekakav krug (ne znam sta je)
-hepa filter
I oznaka 1800W.
Nadam se da ce ti makar ovo pomoći.
User avatar
jazmin
Posts: 152
Joined: 11/08/2009 10:39

#71 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by jazmin »

Hvala :thumbup:
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#72 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by CaneBos »

zvrk wrote:kupila sharkov navigator sa top shop-a.
dobila gratis i onaj parni citac :D.
ali i da nisam, vrijedi svake marke.
sibirski haski u kuci - ne osjeti se usisavanje.
niti se vide dlake :)
lak za upotrebu, a prasinu izvuce tako da tepih izgleda cisci nego nakon brisanja


dobra investicija

eh konacno neko :-D
kod mene je troje majmuna u kuci, a Cane Corso vani, a zna uletit ponekad ..
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#73 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by zvrk »

mislim da ce sasvim zadovoljiti potrebe.

ima nastavke, dobar i za usisavanje auta, nije tezak, dva modela rada - za tepih i parket....

stvarno sam bila u goloj vodi dok kucu usisam starim usisivacem
ovo sad - par minuta i gotovo sve kralju :)
blista tepih, nema prasine da se slijeze jos po pola sata, lako se istresa... sve za deset :)

jedino je tuzno sto je na ebay-u ovaj model 120 dolara :D
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#74 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by LeeLooSA »

kurty wrote:ja vrtim po kuci i kirby i rainbow i karcherove... jer se inace bavim dubinskim ciscenjima svega, pa su potrebne sve ove stvari...
pitanje: imam bez itison koji je kupljen prije godinu ipo i nekako mi se cini da mijenja boju u sivo :roll: . Ja ga s vremena na vrijeme rucno izribam, pa ko malo dodje sebi, ali me zanima da li bi neki i koji od navedenih aparata mogao da dubinski ocisti ovo sivilo i da moj itison dobije normalnu boju?
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#75 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by staradis »

BOSCH BOSCH BOSCH BOSCH BOSCH MIELE MIELE MIELE

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
Post Reply