Dobar dan, imate li jabuka iz Čilea?

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#26

Post by PipiDugaDevetka »

Pa, ne zna se je li GM hrana opasna ili nije...Boli to što sam miš.
Saraswati
Posts: 1817
Joined: 05/05/2006 11:22

#27

Post by Saraswati »

PipiDugaDevetka wrote:Al' da radnja ne bude tipa ECON OK Tezga-pijaca Grbavica-ubleha, fol sve organik, a 70% proizvoda GM.
Stvarno mislis da je ubleha? :roll:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#28

Post by PipiDugaDevetka »

Tražio im potvrdu od Polj. instituta Butmir da se ne radi o gm krompiru i ostalim proizvodima i nisu mi dali. Na flajeru nemaju slogan da se ne radi o gm hrani. Prodavačica potvrdila da sam u pravu. Pravila organik hrane isključuju gm proizvode. Oni proizvodi koji su skupljani u šumi su im OK. Ipak, proizvodi su im kvalitetniji jer su manje "tretirani", ali su gm. Gorak ukus prevare ima im svaki proizvod, kao da je neko želio da minira pokret organik hrane i sve prednosti što BiH ima za proizvodnju organske hrane. Uostalom, nakon mog mail-a ne prodaju više takve proizvode. Mozda, još samo krompir.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#29

Post by PipiDugaDevetka »

@Saraswatice, kraljice,
Jesi li jela njihove paprike sa drugom papričicom u paprici. Geni se zaista čudno poigraju, pa odaju prevarante. Drugi put kada dodjem na tvoje radno mjesto na Ilidži, uz rijeku, javim ti se. Čini mi se da te poznajem, ne pitaj kako.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32422
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#30

Post by Bobi »

Code: Select all

Jedno pitanje. Jesi li na Romaniji pri kupovini krompira priupitao farmera kako se borio protiv krompirove zlatice? Ako je odgovorio da na toj visini nema navedenih insekata, malo te zeznuo. I u Peruu, na 3000m n/m ima tih nametnika, a Peru je rodno mjesto krompira. 
A na kojoj je geografskoj shirini Peru a na kojoj Romanija...nema ba zlatica...pogotovo na Glamochkom Polju...najbolji krompir...prva liga...:D
Saraswati
Posts: 1817
Joined: 05/05/2006 11:22

#31

Post by Saraswati »

PipiDugaDevetka wrote:@Saraswatice, kraljice,
Jesi li jela njihove paprike sa drugom papričicom u paprici. Geni se zaista čudno poigraju, pa odaju prevarante. Drugi put kada dodjem na tvoje radno mjesto na Ilidži, uz rijeku, javim ti se. Čini mi se da te poznajem, ne pitaj kako.
Ja nemam radno mjesto na Ilidzi :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#32

Post by PipiDugaDevetka »

Saraswati wrote:
PipiDugaDevetka wrote:@Saraswatice, kraljice,
Jesi li jela njihove paprike sa drugom papričicom u paprici. Geni se zaista čudno poigraju, pa odaju prevarante. Drugi put kada dodjem na tvoje radno mjesto na Ilidži, uz rijeku, javim ti se. Čini mi se da te poznajem, ne pitaj kako.
Ja nemam radno mjesto na Ilidzi :D
OK, ništa onda, izgleda da sam "polupao lončiće". Mislio sam da imamo zajedničku prijateljicu. Očigledno-greška.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#33

Post by PipiDugaDevetka »

Bobi wrote:

Code: Select all

Jedno pitanje. Jesi li na Romaniji pri kupovini krompira priupitao farmera kako se borio protiv krompirove zlatice? Ako je odgovorio da na toj visini nema navedenih insekata, malo te zeznuo. I u Peruu, na 3000m n/m ima tih nametnika, a Peru je rodno mjesto krompira. 
A na kojoj je geografskoj shirini Peru a na kojoj Romanija...nema ba zlatica...pogotovo na Glamochkom Polju...najbolji krompir...prva liga...:D
:D Smajo te spasi @Bobi!
Image
Post Reply