Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#301 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Bosanski_kralj »

zg1911 wrote:
jeza u ledja wrote:
zg1911 wrote:bez argumenata nikako

jedan argument koji stoji je broj golova koji nije toliko veći, naročito kad se zna da mandžo nije igrao samo cf, a džeko je

iznio sam ti nekoliko argumenata. ili ih pobij, ili iznesi nove za džeku. ovo "jarane vjeruj mi bolji je" ne prolazi

zašto mandžo igra u većim klubovima? zašto je džeko u najvećem klubu u kojem je igrao puno prosjedio na klupi a mandžo nije?

non hablo espanol, a?
Mandzukic je igrao spica sve do nedavno, te u nekoliko navrata na pocetku karijere u Nj. Da se ne lazemo nije to glavni razlog sto ima manje golova.

Kazes mogu se porediti, pa mogu, ali je Dzeko bolji. Isto kao sto se Pjanic moze porediti sa Modricem, a zna se ko je bolji.
iznio sam omjer golova po utakmici i jednog i drugog. mandžukićev je sitno slabiji.
Izniso sam omjer golova i asistencija u odnosu na minute u igri. Džeko je daleko bolji.
User avatar
Point.
Posts: 28113
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#302 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Point. »

zg1911 wrote:bez argumenata nikako

jedan argument koji stoji je broj golova koji nije toliko veći, naročito kad se zna da mandžo nije igrao samo cf, a džeko je

iznio sam ti nekoliko argumenata. ili ih pobij, ili iznesi nove za džeku. ovo "jarane vjeruj mi bolji je" ne prolazi

zašto mandžo igra u većim klubovima? zašto je džeko u najvećem klubu u kojem je igrao puno prosjedio na klupi a mandžo nije?

non hablo espanol, a?
Tu svoju sprehu da je Mandzo (cuj Mandzo kakav je to debilni nadimak) bolji mozes jedino frendovima po Dubravi prosipati.
Hajde ovako, bi li Mandzukic sa Wolfom uzeo BL? Bi karinu moju. Bi li Dzeko sa Bajernom uzeo BL? Sa lakocom. Bi li Mandzukic u Romi bio prvi golgeter lige? Bi malo morgen, Dzeko been there done that. Mandzukic nikad nije igrao u najboljoj ligi svijeta PL, Dzeko ima 2 titule, u obe kljucne uloge. Sad bi ti reko pa nije ni Messi, ali Messi bi mogao birati gdje da igra, bi li Mandzukic imao mjesta u Citiju, Chelsea? Ne.

Zakljucak? Dzeko je igrac prevage, donosi razliku, Mandzukic je samo jedan u nizu solidnih igraca tipa Asamoah, Vucinic i slicni, dio tima i kad je odsutan niko ne obraca toliku paznju.
Last edited by Point. on 10/10/2017 19:27, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#303 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by jeza u ledja »

zg1911 wrote:
iznio sam omjer golova po utakmici i jednog i drugog. mandžukićev je sitno slabiji.
Nisam upratio gdje si to iznio, ali Dzekin omjer je drasticno bolji.
Mandzo 206 utakmica, 84 gola, to je omjer utakmica/gol 2.45.

Dzeko 315 utakmica, 160 golova. To je omjer 1.97.

To je drasticna razlika.

Naravno, govorim o utakmicama Liga Petice.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#304 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by jeza u ledja »

Point. wrote:
zg1911 wrote:bez argumenata nikako

jedan argument koji stoji je broj golova koji nije toliko veći, naročito kad se zna da mandžo nije igrao samo cf, a džeko je

iznio sam ti nekoliko argumenata. ili ih pobij, ili iznesi nove za džeku. ovo "jarane vjeruj mi bolji je" ne prolazi

zašto mandžo igra u većim klubovima? zašto je džeko u najvećem klubu u kojem je igrao puno prosjedio na klupi a mandžo nije?

non hablo espanol, a?
Tu svoju sprehu da je Mandzo (cuj Mandzo kakav je to debilni nadimak) bolji mozes jedino frendovima po Dubravi prosipati.
Hajde ovako, bi li Mandzukic sa Wolfom uzeo BL? Bi karinu moju. Bi li Dzeko sa Bajernom uzeo BL? Sa lakocom. Bi li Mandzukic u Romi bio prvi golgeter lige? Bi malo morgen, Dzeko been there done that. Mandzukic nikad nije igrao u najboljoj ligi svijeta PL, Dzeko ima 2 titule, u obe kljucne uloge. Sad bi ti reko pa nobe ni Messi, ali Messi bi mogao birati gdje da igra, bi li Mandzukic imao mjesta u Citiju, Chelsea? Ne.

Zakljucak? Dzeko je igrac prevage, donosi razliku, Mandzukic je samo jedan u nizu solidnih igraca tipa Asamoah, Vucinic i slicni, dio tima i kad je odsutan niko ne obraca toliku paznju.
Mandzukic se na slican nacin kao i Dzeko probio igrajuci u Wolfu. Bas sam jednom pisao kako su njihove karijere tada bile slicne. Samo, Mandzo nije bio superstar i Wolf nije bio prvak, tako da za Hrvata nije trebalo izdvojiti malo bogatstvo da bi bio kupljen iz Wolfa kao Dzeko. Sva dalja prica u karijeri jednog i drugog je povezana s tim. Ne znam sad lupam, ali mogu samo pretpostaviti da je Dzeko sve ukupno bio izasao mnogo bolji u $$$ od Marija.
Nije da je to odraz boljeg igraca, samo govorim razloge.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#305 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Bosanski_kralj »

jeza u ledja wrote: Mandzukic se na slican nacin kao i Dzeko probio igrajuci u Wolfu. Bas sam jednom pisao kako su njihove karijere tada bile slicne. Samo, Mandzo nije bio superstar i Wolf nije bio prvak, tako da za Hrvata nije trebalo izdvojiti malo bogatstvo da bi bio kupljen iz Wolfa kao Dzeko. Sva dalja prica u karijeri jednog i drugog je povezana s tim. Ne znam sad lupam, ali mogu samo pretpostaviti da je Dzeko sve ukupno bio izasao mnogo bolji u $$$ od Marija.
Nije da je to odraz boljeg igraca, samo govorim razloge.
Džeko je uvijek imao veću platu od Mandžukića. Nije da to nešto govori, ali...
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#306 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by zg1911 »

Point. wrote:
zg1911 wrote:bez argumenata nikako

jedan argument koji stoji je broj golova koji nije toliko veći, naročito kad se zna da mandžo nije igrao samo cf, a džeko je

iznio sam ti nekoliko argumenata. ili ih pobij, ili iznesi nove za džeku. ovo "jarane vjeruj mi bolji je" ne prolazi

zašto mandžo igra u većim klubovima? zašto je džeko u najvećem klubu u kojem je igrao puno prosjedio na klupi a mandžo nije?

non hablo espanol, a?
Tu svoju sprehu da je Mandzo (cuj Mandzo kakav je to debilni nadimak) bolji mozes jedino frendovima po Dubravi prosipati.
Hajde ovako, bi li Mandzukic sa Wolfom uzeo BL? Bi karinu moju. Bi li Dzeko sa Bajernom uzeo BL? Sa lakocom. Bi li Mandzukic u Romi bio prvi golgeter lige? Bi malo morgen, Dzeko been there done that. Mandzukic nikad nije igrao u najboljoj ligi svijeta PL, Dzeko ima 2 titule, u obe kljucne uloge. Sad bi ti reko pa nije ni Messi, ali Messi bi mogao birati gdje da igra, bi li Mandzukic imao mjesta u Citiju, Chelsea? Ne.

Zakljucak? Dzeko je igrac prevage, donosi razliku, Mandzukic je samo jedan u nizu solidnih igraca tipa Asamoah, Vucinic i slicni, dio tima i kad je odsutan niko ne obraca toliku paznju.
Popij tableticu pa se vrati u raspravu
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#307 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by jeza u ledja »

zg1911 wrote:
Popij tableticu pa se vrati u raspravu
Ma glavno da je "bez argumenata". :lol:

Covjek mu iznese argumente, on fino preskoci i hajmo dalje. :oops:
User avatar
Point.
Posts: 28113
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#308 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Point. »

zg1911 wrote:
Point. wrote:
zg1911 wrote:bez argumenata nikako

jedan argument koji stoji je broj golova koji nije toliko veći, naročito kad se zna da mandžo nije igrao samo cf, a džeko je

iznio sam ti nekoliko argumenata. ili ih pobij, ili iznesi nove za džeku. ovo "jarane vjeruj mi bolji je" ne prolazi

zašto mandžo igra u većim klubovima? zašto je džeko u najvećem klubu u kojem je igrao puno prosjedio na klupi a mandžo nije?

non hablo espanol, a?
Tu svoju sprehu da je Mandzo (cuj Mandzo kakav je to debilni nadimak) bolji mozes jedino frendovima po Dubravi prosipati.
Hajde ovako, bi li Mandzukic sa Wolfom uzeo BL? Bi karinu moju. Bi li Dzeko sa Bajernom uzeo BL? Sa lakocom. Bi li Mandzukic u Romi bio prvi golgeter lige? Bi malo morgen, Dzeko been there done that. Mandzukic nikad nije igrao u najboljoj ligi svijeta PL, Dzeko ima 2 titule, u obe kljucne uloge. Sad bi ti reko pa nije ni Messi, ali Messi bi mogao birati gdje da igra, bi li Mandzukic imao mjesta u Citiju, Chelsea? Ne.

Zakljucak? Dzeko je igrac prevage, donosi razliku, Mandzukic je samo jedan u nizu solidnih igraca tipa Asamoah, Vucinic i slicni, dio tima i kad je odsutan niko ne obraca toliku paznju.
Popij tableticu pa se vrati u raspravu
Sae purgeru, no hablo espanol ha? Trazio si argumente, puko sam te po celu istim i sad furas te djecije fazone?
Jos ti pure moras papati izgleda.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#310 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by mali_milojica »

Edin Dzeko...World Class :izet:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#311 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Tomahawk11 »

Ko je gledao večerašnju utakmicu, mogao je vidjeti kakva je klasa Edin.
Oni koji su to osporavali nekim smiješnim argumentima....nek se poklope i šute, nema im druge.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#312 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by jeza u ledja »

Kane je bolji. :oops:

Vecerasnja utakmica nista novo ne dokazuje.
Dzeko je medju 10 najboljih napadaca svijeta u zadnjih 10 godina. To je po meni neosporiv fakat. Moguce i medju 5 ako gledamo samo centarfore.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#313 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Bosanski_kralj »

I da nije zabio golove, bio bi jedan od boljih na terenu. Sam je na svojim leđima nosao odbranu čelzija, dijelio lopte, driblao.
Klasa. :thumbup: :thumbup:
User avatar
ljevoruki
Posts: 4758
Joined: 20/05/2011 22:49

#314 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by ljevoruki »

Bosanski_kralj wrote:I da nije zabio golove, bio bi jedan od boljih na terenu. Sam je na svojim leđima nosao odbranu čelzija, dijelio lopte, driblao.
Klasa. :thumbup: :thumbup:
Mescini da je njemu dodijalo igrati sa ovim levatima pa se malo potrudio nebil' se vratio u Englesku :oops:
Nego, vidim da se odmah nas'o lola da ga poredi sa Mandzom, grohotom, grohotom se smijem. :lol:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#315 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Bosanski_kralj »

Benzema i Cavani daleko bolji od Džeke. :-) :run:
Post Reply