Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Point.
Posts: 28113
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#251 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Point. »

Šibicar wrote:Ja ipak mislim da je Nemanja Vidić najbolji fudbaler sa ovih prostora......svih vremena......
I ja. Nemanja je i Gordon Banks, Gerd Muller, Zidane i Franz Beckenbauer ovih prostora. Univerzalac.
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#252 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by NajdraziVodjaa »

mali_milojica wrote:Kakav mrtvi Kane :-)
Pa pored Aguera i on nebi igrao u City. Dakle pitanje je jel kompletniji i bolji napadac od Dzeke,jer Kane daje gol glavom svako 8 Bajrama. Kupi neke otpatke,postavlja nogu i sl. Ako je Dzeko stepenicu ispod Ibrahimovica,Kane je stepenicu ispod njega. U svemu.
Jeste zato sto je stepenicu ispod Dzeke u najslabijoj sezoni u Premiershipu zabije vise golova nego Dzeko u najboljoj. Tri sezone zaredom lik ide na 20+ golova to je jedino Henryu jos poslo za rukom, dvije zaredom najbolji strijelac lige cuj kupi otpadke i postavlja nogu :lol: a Dzeko zato ko Messi prodje tri igraca i lobuje golmana svaki gol :lol:

Dzeko u EPL 130 nastupa 50 golova

Kane 120 nastupa 84 gola

Dzeko bolji ta ce Kane :run:
Last edited by NajdraziVodjaa on 10/10/2017 00:30, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 47332
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#253 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Edin H. »

Šibicar wrote:Ja ipak mislim da je Nemanja Vidić najbolji fudbaler sa ovih prostora......svih vremena......
Jeko Nemanja? :oops:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#254 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by mali_milojica »

NajdraziVodjaa wrote:
mali_milojica wrote:Kakav mrtvi Kane :-)
Pa pored Aguera i on nebi igrao u City. Dakle pitanje je jel kompletniji i bolji napadac od Dzeke,jer Kane daje gol glavom svako 8 Bajrama. Kupi neke otpatke,postavlja nogu i sl. Ako je Dzeko stepenicu ispod Ibrahimovica,Kane je stepenicu ispod njega. U svemu.
Jeste zato sto je stepenicu ispod Dzeke u najslabijoj sezoni u Premiershipu zabije vise golova nego Dzeko u najboljoj. Tri sezone zaredom lik ide na 20+ golova to je jedino Henryu jos poslo za rukom, dvije zaredom najbolji strijelac lige cuj kupi otpadke i postavlja nogu :lol: a Dzeko zato ko Messi prodje tri igraca i lobuje golmana svaki gol :lol:

Dzeko u EPL 130 nastupa 50 golova

Kane 120 nastupa 84 gola

Dzeko bolji ta ce Kane :run:
Koliko je Dzeko igrao minuta? Koliko Kane?
Dzekini golovi donijeli dvije titule za MC,a Kane-ovi Totenhamu?
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#255 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by NajdraziVodjaa »

Po toj logici onaj crnac iz Portugala bitniji od Ronalda ili nekog drugog ofanzivca Portugala jer jebiga jesu oni vise zabili ali crnac je u finalu zabio u produzetku za pobjedu. Dzeko je imao sasvim solidnu minutazu to sto je cesto oscilirao u formi i nikad nije uhvatio konstatu nije argument kontra Kanea. Uostalom ja sam poredio to zbog lige ipak je ista liga pa da im uporedimo ucinak ali eto ti imas zamjerku na minutazu ok, hajde usporedi ucinak Dzeke u Romi i Kanea u istom periodu za Totenhem kada su imali istu minutazu pa dobices ovo:


Dzeko za dvije sezone u Seriji A 68 utakmica 37 golova

Kane u EPLu u istom periodu 68 utakmica 54 gola
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#256 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by mali_milojica »

Dzeko za City dao 0 golova iz penala,Kane 12 za Totenham.
Dzeko je pola odigranih utakmica za City pocinjao kao zamjena,Kane u Totenhamu skoro nikada.
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#257 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by NajdraziVodjaa »

mali_milojica wrote:Dzeko za City dao 0 golova iz penala,Kane 12 za Totenham.
Dzeko je pola odigranih utakmica za City pocinjao kao zamjena,Kane u Totenhamu skoro nikada.
Pa eto uporedio sam ti ucinak kad je Dzeko u Romi, opet Kane za istu minutazu zabio skoro 20 golova vise u dvije sezone. A sto se tice Citya opet razlika drasticna i pored toga sto Dzeko uvijek nije bio starter Kane je za 10 nastupa manje postigao 34 gola vise povelika razlika. A sto se tice penala pa postoji razlog za to, pogledaj malo ucinak Dzeke iz penala, treba penal znati zabiti i zasluziti da ga sutas a Dzekin ucinak sa bijele tacke mu bas i ne ide u prilog.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#258 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by jeza u ledja »

NajdraziVodjaa wrote:
mali_milojica wrote:Dzeko za City dao 0 golova iz penala,Kane 12 za Totenham.
Dzeko je pola odigranih utakmica za City pocinjao kao zamjena,Kane u Totenhamu skoro nikada.
Pa eto uporedio sam ti ucinak kad je Dzeko u Romi, opet Kane za istu minutazu zabio skoro 20 golova vise u dvije sezone. A sto se tice Citya opet razlika drasticna i pored toga sto Dzeko uvijek nije bio starter Kane je za 10 nastupa manje postigao 34 gola vise povelika razlika. A sto se tice penala pa postoji razlog za to, pogledaj malo ucinak Dzeke iz penala, treba penal znati zabiti i zasluziti da ga sutas a Dzekin ucinak sa bijele tacke mu bas i ne ide u prilog.
Da ti nesto ciko objasni. :D

Sve super, Kane zabija golove, odlican momak i sve.

Medjutim napadaca ne cine samo golovi. U poredjenju s Dzekom on ima mnogo manji broj asistencija, znaci golova koje je stvorio drugima. Koliko znam, to je jedna od kljucnih statistika kada je u pitanju napad i imas brojne liste koje ukljucuju ili asistente ili zbroj golova i asistencija zajedno. Po tom pitanju, Dzeko ne samo da je bolji od Kanea u zadnje dvije sezone koje spominjes, vec je samo u Engleskoj u periodu u kome je igrao i zabio kao sto kazes u najboljoj sezoni manje nego Kane u najgoroj - Dzeko OPET imao bolji prosjek golova+asistencija po minuti nego Kane u ove 3 zadnje. Znaci Harry Kane, kao sto i sam rece, dva puta za redom najbolji strijelac Engleske, prije 3 sezone drugi najbolji strijelac....i OPET Dzeko iz Manchester Citija od njega bolji.

Edin Dzeko u EPL:
Odigrao 7081 minutu
Zabio 50 golova i imao 24 asistencije. (zajedno 74)
To je gol ili asistencija u prosjeku svakih 95.7 minuta.

Harry Kane
Odigrao 9746 minuta
Zabio 84 gola i imao 15 asistencija (ukupno 99)
Kad se to podijeli dobije se 98.4 minute, sto je SLABIJI PROSJEK od Dzekinog u EPL.
Da li treba napomenuti da je Kane za to vrijeme dao 12 golova iz penala, a Dzeko 0?

Spominjes period od kad je Dzeko u Italiji? Znaci sezone 2015-16, 2016-17 i 2017-18.
Dzeko odigrao 5527 minuta.
Zabio 44 gola i imao 18 asistencija. (zajedno 62)
To je prosjek od 89.1.

Harry Kane je u istom periodu odigrao 6527 minuta.
Zabio je 60 golova i imao 8 asistencija (ukupno 68)
Prosjek mu je OPET slabijij - 96.0. I tu, da li opet treba napomenuti, Kane je dao 10 golova iz penala, a Dzeko samo 3?


U cijeloj karijeri u ligama petice, to je znaci evo sada vec preko 10 godina i preko 300 nastupa, Dzeko je odigrao ukupno 21559 minuta.
Zabio je ukupno 160 golova i imao 69 asistencija (zajedno 229)
To je prosjek gol ili asistencija svakih 94.1 minuta. U periodu 10 i kusur godina u tri razlicite lige petice.

Harry Kane ima ukupno odigranih 9746 kako rekoh vec iznad i prosjek od gol+asistencija 98.4 minuta. Znaci, sta? Slabije! :wink:
I sa tako strasnom statistikom, i sa 2 titule najboljeg strijelca za redom i sa toliko penala opet lik ni u jednom trenutku nije bio ispred Dzeke.

Hvala lijepo i dovidjenja. :zjev:

Usput, onako radi zajebancije, Lukaku je mnogo gori po ovom pitanju od obojice, kao i Cavani. :oops: Aguero isto nesto losiji od Kanea.
Bolji su Higuain, Ibrahimovic, Benzema, Lewandowski. O ovima o kojim se pricalo.
O Suarezu je naravno bespredmetno raspravljati. :D
Last edited by jeza u ledja on 10/10/2017 06:22, edited 1 time in total.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#259 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by ruud »

Dobar je Kane, al' Dzekson nije sto je nas, djeluje nekako kompletniji i bolji igrac. Gdje god je igrao donosio je titule, znaci da je nesto dobro radio i doprinosio ekipama. Haman da ova zadnja racunica otklanja sve dileme, bas si jebo leza u ledja s ovim.

Ne znam jesil kopi pejst, translejt or vhateva, kakogod bravo :thumbup:

Edit: Vidim i obojio si :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45762
Joined: 29/12/2005 01:20

#260 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by jeza u ledja »

ruud wrote:Dobar je Kane, al' Dzekson nije sto je nas, djeluje nekako kompletniji i bolji igrac. Gdje god je igrao donosio je titule, znaci da je nesto dobro radio i doprinosio ekipama. Haman da ova zadnja racunica otklanja sve dileme, bas si jebo leza u ledja s ovim.

Ne znam jesil kopi pejst, translejt or vhateva, kakogod bravo :thumbup:

Edit: Vidim i obojio si :lol:
Ha, ma nisam ba, imas ovdje sve pa za cas:
https://www.transfermarkt.com/harry-kan ... s/1#gesamt
https://www.transfermarkt.com/edin-dzek ... s/1#gesamt

:-D

A dobar je i Kane, isto tako za mene kompletan igrac, al eto ipak slabiji za sad.
Kazem vise puta volio bih negdje vidjeti statistiku broja golova datih slabijom nogom i glavom, al ko ce to trazit. :D
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#261 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by ruud »

Samo dobar je i heri, veoma, za svoje godine. Ne znam samo kako bi se uklopio u nekim dr klubovima sa jacom konkurencijom...
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#262 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by NajdraziVodjaa »

jeza u ledja wrote:
NajdraziVodjaa wrote:
mali_milojica wrote:Dzeko za City dao 0 golova iz penala,Kane 12 za Totenham.
Dzeko je pola odigranih utakmica za City pocinjao kao zamjena,Kane u Totenhamu skoro nikada.
Pa eto uporedio sam ti ucinak kad je Dzeko u Romi, opet Kane za istu minutazu zabio skoro 20 golova vise u dvije sezone. A sto se tice Citya opet razlika drasticna i pored toga sto Dzeko uvijek nije bio starter Kane je za 10 nastupa manje postigao 34 gola vise povelika razlika. A sto se tice penala pa postoji razlog za to, pogledaj malo ucinak Dzeke iz penala, treba penal znati zabiti i zasluziti da ga sutas a Dzekin ucinak sa bijele tacke mu bas i ne ide u prilog.
Da ti nesto ciko objasni. :D

Sve super, Kane zabija golove, odlican momak i sve.

Medjutim napadaca ne cine samo golovi. U poredjenju s Dzekom on ima mnogo manji broj asistencija, znaci golova koje je stvorio drugima. Koliko znam, to je jedna od kljucnih statistika kada je u pitanju napad i imas brojne liste koje ukljucuju ili asistente ili zbroj golova i asistencija zajedno. Po tom pitanju, Dzeko ne samo da je bolji od Kanea u zadnje dvije sezone koje spominjes, vec je samo u Engleskoj u periodu u kome je igrao i zabio kao sto kazes u najboljoj sezoni manje nego Kane u najgoroj - Dzeko OPET imao bolji prosjek golova+asistencija po minuti nego Kane u ove 3 zadnje. Znaci Harry Kane, kao sto i sam rece, dva puta za redom najbolji strijelac Engleske, prije 3 sezone drugi najbolji strijelac....i OPET Dzeko iz Manchester Citija od njega bolji.

Edin Dzeko u EPL:
Odigrao 7081 minutu
Zabio 50 golova i imao 24 asistencije. (zajedno 74)
To je gol ili asistencija u prosjeku svakih 95.7 minuta.

Harry Kane
Odigrao 9746 minuta
Zabio 84 gola i imao 15 asistencija (ukupno 99)
Kad se to podijeli dobije se 98.4 minute, sto je SLABIJI PROSJEK od Dzekinog u EPL.
Da li treba napomenuti da je Kane za to vrijeme dao 12 golova iz penala, a Dzeko 0?

Spominjes period od kad je Dzeko u Italiji? Znaci sezone 2015-16, 2016-17 i 2017-18.
Dzeko odigrao 5527 minuta.
Zabio 44 gola i imao 18 asistencija. (zajedno 62)
To je prosjek od 89.1.

Harry Kane je u istom periodu odigrao 6527 minuta.
Zabio je 60 golova i imao 8 asistencija (ukupno 68)
Prosjek mu je OPET slabijij - 96.0. I tu, da li opet treba napomenuti, Kane je dao 10 golova iz penala, a Dzeko samo 3?


U cijeloj karijeri u ligama petice, to je znaci evo sada vec preko 10 godina i preko 300 nastupa, Dzeko je odigrao ukupno 21559 minuta.
Zabio je ukupno 160 golova i imao 69 asistencija (zajedno 229)
To je prosjek gol ili asistencija svakih 94.1 minuta. U periodu 10 i kusur godina u tri razlicite lige petice.

Harry Kane ima ukupno odigranih 9746 kako rekoh vec iznad i prosjek od gol+asistencija 98.4 minuta. Znaci, sta? Slabije! :wink:
I sa tako strasnom statistikom, i sa 2 titule najboljeg strijelca za redom i sa toliko penala opet lik ni u jednom trenutku nije bio ispred Dzeke.

Hvala lijepo i dovidjenja. :zjev:

Usput, onako radi zajebancije, Lukaku je mnogo gori po ovom pitanju od obojice, kao i Cavani. :oops: Aguero isto nesto losiji od Kanea.
Bolji su Higuain, Ibrahimovic, Benzema, Lewandowski. O ovima o kojim se pricalo.
O Suarezu je naravno bespredmetno raspravljati. :D
Primarni zadatak napadaca su golovi, Kane sije Dzeku po golovima ubjedljivo nisu ni asistencije za odbaciti ali zna se sta je glavno kada pricamo o napadacima. Sto se tice tvoje statistike ispade onda Aguero losiji i od Dzeke a i od Kanea, Higuaina, sto je zesca nebuloza, svako ko se imalo razumije u fudbal vidi da je Aguero klasa iznad Dzeke. kao sto sam rekao vrhunski napadaci se dijele u dva razreda ovaj prvi elitni gdje su Suarez, Aguero, Lewandowski, Griezman, Diego Costa i imas ovaj drugi razred dje se nalaze Dzeko, Higuain, Cavani, Lukaku, Morata itd...Po meni Kane je tu negdje na prelazu, nije jos uvijek rame uz rame sa ovim ali sigurno odskace od ove druge grupe a takodjer treba uzeti u obzir da su mu tek 23 ili 24 godine.

Po meni Dzeki za ovaj prvi razred falilo je sto nikad nije uspio postati standardan igrac neke top ekipe (pod top ekipom mislim na tri najjace u Spaniji, tri najjace u Engleskoj i Bayern i Juve) a jedina top ekipa u kojoj je igrao bio je City (svaka cast Wolfsburgu i Romi ali oni nisu taj nivo) a razlog zasto nije lezi u tome sto nije bio konstantan. Npr Kane sa kojim ga poredimo tri seznoe zaredom ide na 20+ golova u ligi a tek su mu 24 dok Dzeko sa 31om godinom je prosle sezone tek treci put u karijeri uspio da prebaci 20 ligaskih golova.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#263 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by zg1911 »

Tomahawk11 wrote:
zg1911 wrote:
Point. wrote:I sta kaze purger Dzeko i Mandzo su tu negdje. :jbt:
jebeš purgera, šta kaže allegri? budala kupio higuaina za 90 milja, a mogao je boljeg džeku za 11. ne zna levat, šta ćeš
Pa Higuain jeste Juventusov zajeb, realno.
Slažem se. Ali samo zato što je plaćen 90 a ne recimo 40 milijuna
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#264 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by zg1911 »

Point. wrote:
zg1911 wrote:
Point. wrote:I sta kaze purger Dzeko i Mandzo su tu negdje. :jbt:
jebeš purgera, šta kaže allegri? budala kupio higuaina za 90 milja, a mogao je boljeg džeku za 11. ne zna levat, šta ćeš
Susjed, ko spominje Allegrija i Higuaina? Govorim o tvojoj smijesnoj tvrdnji da su Dzeko i Mandzo tu negdje.
imaš li kakav argument za opovrgnuti tu tvrdnju? ja ih imam par za džeku i par za mandžu
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#265 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Tomahawk11 »

zg1911 wrote:
Slažem se. Ali samo zato što je plaćen 90 a ne recimo 40 milijuna
Upravo tako.
Mene su dvije stvari iznenadile:
- da je plaćen 90 miliona eura
- da je Juventus platio toliki iznos, a da neko nije skonto da on ipak ne vrijedi toliko (uzimajući u obzir namazanost Juventina kad je transfer politika u pitanju)
Dobro, očito je bila žurba i u žurbi se obično dese ovakve stvari.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#266 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Bosanski_kralj »

zg1911 wrote: imaš li kakav argument za opovrgnuti tu tvrdnju? ja ih imam par za džeku i par za mandžu
Imam ja, po onom principu kako je Jez uradio. P.s. Svaka čast jež :thumbup:

Mario Mandžukić

Seria A

Odigrao 5133 minuta.

19 golova postigao, 15 asistencija. Ukupno 34

Prosjek 150,97

Španska liga

Odigrao 1941 minuta.

12 golova, 5 asistencija. 17 ukupno

Prosjek 114,17

Bundesliga

9381 minuta odigrao

53 gola postigao, 21, asistencija. Ukupno 74.

Prosjek 126,77.

Cijela karijera iznosi ovako 16455 minuta odigranih u ligama petice. 84 postignuta gola, 41 asistencija. Ukupno 125. U prosjeku to iznosi 131, 64. Uporedi ove rezultate sa gore navedenim ježovim rezultatima za Džeku i sve će ti se samo kazati.
LeTalek
Posts: 370
Joined: 09/06/2017 10:45

#267 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by LeTalek »

Bosanski_kralj wrote:Džeki je teret što je iz Bosne. Pola ovih koji su navodno bolji od njega, da nisu iz velikih fudbalskih zemalja niko ne bi stavljao ispred Džeke.
Giggs takodje nije iz velike fudbalske zemlje, pa je opet klasa i smatra se za ponajbolje krilo koje je ikada igralo fudbal...
Šibicar wrote:Ja ipak mislim da je Nemanja Vidić najbolji fudbaler sa ovih prostora......svih vremena......
Nije bas svih vremena (iako ulazi u najuzu konkurenciju), ali je za Džeke i ala Džeke INSTITUCIJA!
Jednom najveci uspeh biti jedan od ili jedan u nizu igraca plasticnog kluba iz Manchestera, drugi pak jedna od najvecih legendi giganta iz istog grada!

Neuporedivo...
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#268 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by NajdraziVodjaa »

Da sam trener Evertona, Napolija ili Schalkea doveo bi prije Dzeku, da sam trener Reala ili Bayerna doveo bi Mandzukica.


Dzeko je individualno kvalitetniji i talentovaniji igrac a i statisticki sigurno ali fudbal ima nesto vise od same statistike, Mandzukic ima neke kvalitete koje se ne mogu pokazati u brojevima.
Last edited by NajdraziVodjaa on 10/10/2017 11:48, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#269 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Tomahawk11 »

NajdraziVodjaa wrote:Da sam trener Evertona, Napolija ili Schalkea doveo bi prije Dzeku, da sam trener Reala ili Bayerna doveo bi Mandzukica.
Koji će ti klinac rođeni pobjednik u gubitničkim timovima?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#270 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by mali_milojica »

jeza u ledja wrote:
NajdraziVodjaa wrote:
mali_milojica wrote:Dzeko za City dao 0 golova iz penala,Kane 12 za Totenham.
Dzeko je pola odigranih utakmica za City pocinjao kao zamjena,Kane u Totenhamu skoro nikada.
Pa eto uporedio sam ti ucinak kad je Dzeko u Romi, opet Kane za istu minutazu zabio skoro 20 golova vise u dvije sezone. A sto se tice Citya opet razlika drasticna i pored toga sto Dzeko uvijek nije bio starter Kane je za 10 nastupa manje postigao 34 gola vise povelika razlika. A sto se tice penala pa postoji razlog za to, pogledaj malo ucinak Dzeke iz penala, treba penal znati zabiti i zasluziti da ga sutas a Dzekin ucinak sa bijele tacke mu bas i ne ide u prilog.
Da ti nesto ciko objasni. :D

Sve super, Kane zabija golove, odlican momak i sve.

Medjutim napadaca ne cine samo golovi. U poredjenju s Dzekom on ima mnogo manji broj asistencija, znaci golova koje je stvorio drugima. Koliko znam, to je jedna od kljucnih statistika kada je u pitanju napad i imas brojne liste koje ukljucuju ili asistente ili zbroj golova i asistencija zajedno. Po tom pitanju, Dzeko ne samo da je bolji od Kanea u zadnje dvije sezone koje spominjes, vec je samo u Engleskoj u periodu u kome je igrao i zabio kao sto kazes u najboljoj sezoni manje nego Kane u najgoroj - Dzeko OPET imao bolji prosjek golova+asistencija po minuti nego Kane u ove 3 zadnje. Znaci Harry Kane, kao sto i sam rece, dva puta za redom najbolji strijelac Engleske, prije 3 sezone drugi najbolji strijelac....i OPET Dzeko iz Manchester Citija od njega bolji.

Edin Dzeko u EPL:
Odigrao 7081 minutu
Zabio 50 golova i imao 24 asistencije. (zajedno 74)
To je gol ili asistencija u prosjeku svakih 95.7 minuta.

Harry Kane
Odigrao 9746 minuta
Zabio 84 gola i imao 15 asistencija (ukupno 99)
Kad se to podijeli dobije se 98.4 minute, sto je SLABIJI PROSJEK od Dzekinog u EPL.
Da li treba napomenuti da je Kane za to vrijeme dao 12 golova iz penala, a Dzeko 0?

Spominjes period od kad je Dzeko u Italiji? Znaci sezone 2015-16, 2016-17 i 2017-18.
Dzeko odigrao 5527 minuta.
Zabio 44 gola i imao 18 asistencija. (zajedno 62)
To je prosjek od 89.1.

Harry Kane je u istom periodu odigrao 6527 minuta.
Zabio je 60 golova i imao 8 asistencija (ukupno 68)
Prosjek mu je OPET slabijij - 96.0. I tu, da li opet treba napomenuti, Kane je dao 10 golova iz penala, a Dzeko samo 3?


U cijeloj karijeri u ligama petice, to je znaci evo sada vec preko 10 godina i preko 300 nastupa, Dzeko je odigrao ukupno 21559 minuta.
Zabio je ukupno 160 golova i imao 69 asistencija (zajedno 229)
To je prosjek gol ili asistencija svakih 94.1 minuta. U periodu 10 i kusur godina u tri razlicite lige petice.

Harry Kane ima ukupno odigranih 9746 kako rekoh vec iznad i prosjek od gol+asistencija 98.4 minuta. Znaci, sta? Slabije! :wink:
I sa tako strasnom statistikom, i sa 2 titule najboljeg strijelca za redom i sa toliko penala opet lik ni u jednom trenutku nije bio ispred Dzeke.

Hvala lijepo i dovidjenja. :zjev:

Usput, onako radi zajebancije, Lukaku je mnogo gori po ovom pitanju od obojice, kao i Cavani. :oops: Aguero isto nesto losiji od Kanea.
Bolji su Higuain, Ibrahimovic, Benzema, Lewandowski. O ovima o kojim se pricalo.
O Suarezu je naravno bespredmetno raspravljati. :D
Bravo Jeze :thumbup:
Ali da ponovimo jos jednom.
Dzeko ima 3 titule iz dvije Lige 5,Kane ima pohvalnicu.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#271 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by zg1911 »

Bosanski_kralj wrote:
zg1911 wrote: imaš li kakav argument za opovrgnuti tu tvrdnju? ja ih imam par za džeku i par za mandžu
Imam ja, po onom principu kako je Jez uradio. P.s. Svaka čast jež :thumbup:

Mario Mandžukić

Seria A

Odigrao 5133 minuta.

19 golova postigao, 15 asistencija. Ukupno 34

Prosjek 150,97

Španska liga

Odigrao 1941 minuta.

12 golova, 5 asistencija. 17 ukupno

Prosjek 114,17

Bundesliga

9381 minuta odigrao

53 gola postigao, 21, asistencija. Ukupno 74.

Prosjek 126,77.

Cijela karijera iznosi ovako 16455 minuta odigranih u ligama petice. 84 postignuta gola, 41 asistencija. Ukupno 125. U prosjeku to iznosi 131, 64. Uporedi ove rezultate sa gore navedenim ježovim rezultatima za Džeku i sve će ti se samo kazati.
to bi bio jedan od mojih argumenata za džeku. validan argument, nema što

hoćemo sad za mandžu?

- mandžukić je polivalentniji igrač. igrač koji je igrao od krilnog veznog, do krilnog napadača i čistog centarfora. tim se djelomice može opravdati i razlika u gol ratio-u
- mandžukić više pruža u igri prema nazad. u tom segmentu je doslovno u samom svjetskom vrhu
- mandžukić igra u jačim klubovima
- posljedično gornjoj točki mandžukić je trofejniji igrač
- mandžukić otkako se etabolirao kao igrač u wolfsburgu nikad nije bio rezervni igrač (veći dio sezone, ne pojedinu utakmicu), a promijenio je tri top kluba u tri top lige
- mandžukić je juventus platio 21 milijun, a džeku roma 11 milijuna
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#272 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by NajdraziVodjaa »

Tomahawk11 wrote:
NajdraziVodjaa wrote:Da sam trener Evertona, Napolija ili Schalkea doveo bi prije Dzeku, da sam trener Reala ili Bayerna doveo bi Mandzukica.
Koji će ti klinac rođeni pobjednik u gubitničkim timovima?
Pa pitaj to Edina on igra u Romi :lol:

Salu na stranu, hocu da kazem za ovakve ekipe bolje bi legao statisticki jak individualac Dzeko, za vrhunske ekipe koje sam pomenuo u kojima imas bolje individulce od Dzeke bolje bi dosao univerzalac Mandzukic jer Mandzukica dovedi u Bayern on ce moci igrati sa Lewandowskim dovedi Dzeku grijace klupu.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#273 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Tomahawk11 »

NajdraziVodjaa wrote: Pa pitaj to Edina on igra u Romi :lol:

Salu na stranu, hocu da kazem za ovakve ekipe bolje bi legao statisticki jak individualac Dzeko, za vrhunske ekipe koje sam pomenuo u kojima imas bolje individulce od Dzeke bolje bi dosao univerzalac Mandzukic jer Mandzukica dovedi u Bayern on ce moci igrati sa Lewandowskim dovedi Dzeku grijace klupu.
Jelde :lol: :lol: :lol:
Ti zaboravio titule sa Wolfsburgom i Cityjem.

Sad.....zavisi....ako igra ulogu Higuaina, a Mandžo negdje sa strane, što bi grijao klupu?
User avatar
Point.
Posts: 28113
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#274 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by Point. »

zg1911 wrote:
imaš li kakav argument za opovrgnuti tu tvrdnju? ja ih imam par za džeku i par za mandžu
Imam oci. Dzeko je daleko bolji igrac od Marija u svim segmentima igre. Statistika ne laze.
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#275 Re: Dobar, bolji, najbolji...fudbaler!?

Post by zg1911 »

Point. wrote:
zg1911 wrote:
imaš li kakav argument za opovrgnuti tu tvrdnju? ja ih imam par za džeku i par za mandžu
Imam oci. Dzeko je daleko bolji igrac od Marija u svim segmentima igre. Statistika ne laze.
dakle nemaš

next
Post Reply