Dobar auto servis u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
burgundy
Posts: 2328
Joined: 20/10/2010 19:44

#51 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by burgundy »

MoHiKaNaC wrote:
ramelow wrote:Jedna preporuka: ganjajte majstore iz ovlaštenih servisa, ali da vam rade privatno (van firme) :D

Takav je kod mene slučaj i dosad sam prezadovoljan. Bilo kakav problem se vrlo brzo dijagnosticira i riješi. Ljudi vam takođe preporuče sve mogućnosti da prodjete što jeftinije.
Zna li neko neku radionicu gdje rade majstori iz F-A Centra?
Veoma losa iskustva,ako imas Forda ili Volva trazi nekog drugog.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#52 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by ado-šampion »

Pozdrav svima,

Ima li neko da preporuči dobrog majstora za auto koji ne radi samo jednu marku, ili samo "njemce"?

Imam problem na svom autu (Daihatsu), sto mi obrtaji previse padaju u leru, radi na 600-650 obrtaja kad se zagrije, a u zadnje vrijeme se vrlo lako i ugasi.

Motor je najobicniji benzinac, 4-cilindras, MPI, nema nikakve zahtjevne elektronike, znaci motor kao svaki bezninac u recimo Golfu IV s kraja devedesetih.

Samo da mi se ne desi da odem "dobrom" majstoru i da mi kaze "Ne znam ti to ja, nisam nikad radio to auto". :roll:
hare_mne
Posts: 89
Joined: 11/11/2009 07:42

#53 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by hare_mne »

poZ.......znali neko majstora iz ovlastenog sevisa Berlijeta (upatanju je opel) ??
carobnjak1
Posts: 154
Joined: 28/08/2012 13:54

#54 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by carobnjak1 »

hare_mne wrote:poZ.......znali neko majstora iz ovlastenog sevisa Berlijeta (upatanju je opel) ??
ko ti treba :))) imam ja jednog prijatelja radi u berlijeti
User avatar
Gargi
Posts: 185
Joined: 17/08/2012 19:52

#55 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Gargi »

Kakav je Bili iznad Zeljinog pomocnog stadiona?
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#56 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by drndalo »

Bio je prilicno dobar, mada nisam odavno bio gore... Zavisi za sta ti treba... Od kako su postali ovlasteni za Hyundai, a ovih se bilo naprodavalo, bili su primorani smanjiti rad na "ostalim", jer jednostavno nisu imali mjesta...
User avatar
Gargi
Posts: 185
Joined: 17/08/2012 19:52

#57 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Gargi »

drndalo wrote:Bio je prilicno dobar, mada nisam odavno bio gore... Zavisi za sta ti treba... Od kako su postali ovlasteni za Hyundai, a ovih se bilo naprodavalo, bili su primorani smanjiti rad na "ostalim", jer jednostavno nisu imali mjesta...
Auto je Opel Zafira,a cini mi se da je nesto sa auspuhom ili katalizatorom u pitanju.
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#58 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by pajero »

Gargi wrote:
drndalo wrote:Bio je prilicno dobar, mada nisam odavno bio gore... Zavisi za sta ti treba... Od kako su postali ovlasteni za Hyundai, a ovih se bilo naprodavalo, bili su primorani smanjiti rad na "ostalim", jer jednostavno nisu imali mjesta...
Auto je Opel Zafira,a cini mi se da je nesto sa auspuhom ili katalizatorom u pitanju.
Ako ti je auspuh ili katalizator idi na parking Bosnalijeka tamo imas radnju za auspuhe. Zlaja ce ti to srediti extra...
jel_lr
Posts: 3
Joined: 04/03/2013 22:13

#59 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by jel_lr »

autoservis i autodijelovi u sarajevu: http://www.autoservisvektor.com/
User avatar
Coppertone
Posts: 780
Joined: 19/10/2011 18:49

#60 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Coppertone »

Koji majstor u SA zna popravljati automatske mjenjace za reno vozila? Bili u servisu kazu treba zamjeniti komplet dio, cijena sitnica par hiljada.
mpshadow85
Posts: 1
Joined: 08/03/2013 19:55

#61 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by mpshadow85 »

Ovde http://popraviauto.ba/ ima nekih servisa, ali ne znam kakvi su? nekoga da preporucite za nosac motora, potrebna mi je zamjena, ali da se brzo uradi, jer auto mi je desna ruka sto bi rekli!
User avatar
Sentinel
Posts: 329
Joined: 27/05/2009 14:55

#62 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Sentinel »

Neki dobar servis za Nissane u sarajevu? Ne bih u Autohit u Vogošći.
Naslovnica
Posts: 27897
Joined: 20/03/2013 15:38

#63 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Naslovnica »

I za Hyundai, samo da nije ovlašteni, nemam ja para za njih...
novosib
Posts: 130
Joined: 26/07/2012 18:57

#64 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by novosib »

Gdje jeftino i kvalitetno odraditi brzi/mali servis u Sarajevu?
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#65 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by muha_sa »

novosib wrote:Gdje jeftino i kvalitetno odraditi brzi/mali servis u Sarajevu?
kod našeg bitange--ako nije zauzet
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#66 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

muha_sa wrote: kod našeg bitange--ako nije zauzet
ma kakav ja,nemam ja vremena,kalemim neke vocke ovih dana....
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#67 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by condy »

Primi pripravnika :D
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#68 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Doda37 »

Sentinel wrote:Neki dobar servis za Nissane u sarajevu? Ne bih u Autohit u Vogošći.
Imam Nissana, vozim u Gumam ali u Mostaru, pogledaj kod njih u Sarajevu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#69 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

condy wrote:Primi pripravnika :D
nemam pooora
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#70 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by tempuser »

bitanga_sa_otesa wrote:
condy wrote:Primi pripravnika :D
nemam pooora
Nesh ga valjda placat hebo ga ti, djes vidio da gazda daje platu?! :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#71 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

tempuser wrote: Nesh ga valjda placat hebo ga ti, djes vidio da gazda daje platu?! :lol:
nisam ja gazda,ja sam portir na otpadu....
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#72 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by tempuser »

bitanga_sa_otesa wrote:
tempuser wrote: Nesh ga valjda placat hebo ga ti, djes vidio da gazda daje platu?! :lol:
nisam ja gazda,ja sam portir na otpadu....
Ja mislio u Bosanci Blazuj! :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#73 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

tempuser wrote:
Ja mislio u Bosanci Blazuj! :lol:
ne radim ja u propalim firmama :D
Sandordoo
Posts: 90
Joined: 14/04/2017 10:53

#74 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Sandordoo »

Slučajno naletih na ovaj forum, žao mi je što nisam ranije tako da sam mogao ranije pojasniti neke stvari! "ŠANDOR" je auto-servis i trgovina auto-dijelovima sa tradicijom dugom cca 60 godina a sadašnji vlasnik je tu od 1982 godine što govori u prilog velikom iskustvu i tradiciji firme!

Pokušat ću redom:
1. Kemalba: Tačno je da nekad bude tenzija sa majstorima ali samo iz razloga što ja želim da se posao obavi na najbolji moguć način.To podrazumijeva kvalitetno urađen posao, brzinu i pridržavanje preuzetih obaveza kao i usputnu vizuelnu kontrolu vozila! Ukoliko to nije slučaj, desi se da se malo dignu tenzije. Naši majstori su inače u firmi 20, 19 i 8 godina, kao i momak koji je počeo raditi tek prije 6 mjeseci.
2. Neoplan: Vjerovatno ste kod nas nekad popravljali samo auspuh jer vam je kompletna priča veoma kontradiktorna! Napisali ste da smo za auspuhe vrh, za sve ostalo "onako" a da ustvari ni ne idete kod majstora osim kod Kudre na servise!? Pročitajte još jednom svoj post pa vidite da li to što ste napisali ima ikakve logike? Na osnovu čega ste zaključili da smo za ostale opravke "onako" ako ih niste nikada obavljali kod nas?
3. Tahta: Ne mogu se sjetiti o čemu se ovdje radilo i ne znam zašto, ako ste nešto osjetili ili čuli, niste došli da mi vidimo o čemu se radi? Ne kažem da nije greška do nas, ali greške su moguće u svakom poslu! Padne Space Shuttle, odrežu čovjeku nogu umjesto da mu operišu bubreg... Naravno, ovo navedeno ne abolira našu grešku i mi se trudimo da ih je što manje!
4. Robyn: Avtogalant auspusi su solidnog kvaliteta, garacija je 18 mj i ima toliko reklamacija na njih da bi se od HILJADA komada koliko smo ih prodali, na prste jedne ruke mogle nabrojati! Walker auspusi od 500-600 km su obična izmišljotina!
5. Astralsys: Situacija koju vi opisujete se kod nas NIKAD nije dogodila! Da smo mi naplatili popravku cca 1500 km, nismo otklonili kvar i na kraju skinuli nove a vratili stare dijelove, to je jednostavno LAŽ! Nasuprot tome imali smo situaciju kad je čovjek došlepao Volvo, rekao da otklonimo kvar (pri tom ne pitajući za cijenu) a kad smo zamijenili zamajac, kvačilo i druk-ležaj, pojavio se pravi "gazda", inače vlasnik propale firme, koji je rekao da skinemo sve nove dijelove jer on nema para!
6. OldSql: HVALA NA OBJEKTIVNOSTI!
7. Iceman ze: Varenje auspuha kod nas košta 20 km i generalno, varenje je kratka vijeka, dok se ne skupe pare za zamjenu dijela. Vremenom se lim i cijevi tanje, pa kad se zavari obično puca na nekom drugom mjestu. Zašto se niste vratili tamo gdje ste varili auspuh, tj kod nas? Ukoliko je naša greška, tj auspuh je pukao tačno na varu, imate pravo na reklamaciju kao i na svaki dio koji kod nas kupite isto tako i na rad!
8. AdnanSa: Ako ste kod nas platili NGK svijeće 13 km a svugdje drugdje su 9-10 km, zašto ih niste kupili gdje su jeftinije? Je'l vas neko "puškom" tjerao? Sem toga, za vašu info, mi smo direktni uvoznici NGK-a i deklaracije su na svim artiklima koje prodajemo!
9. Mc 82: Garancija postoji na svaki dio u okviru onoga šta je proizvođač propisao! NPR., kvačilo koje je staro mjesec dana ne može biti reklamirano ako se jasno i nedvosmisleno vidi da je kvar nastao zbog nepropisnog rukovanja, izgorilo zbog toga što se auto zaglavio u snijegu, blatu ili na nekoj uzbrdici! Voli bih znati šta je kod vas bio konkretan slučaj? Naravno, račun koji dobije svaka mušterija mora biti priložen kao dokaz gdje i kad je dio kupljen!
10. Ado-šampion: Za vas važi isto kao i za AdnanSa! Ako je sve ono što kupujete kod nas skuplje nego drugdje, zašto kupujete kod nas? Provjeru svjećica ne praktikujemo već sugerišemo kupcu da ih mijenja u predviđenim intervalima ili ako osjete nekakav problem, trzanje, probleme sa paljenjem i sl. Kod starijih auta se može vizuelno vidjeti koliko su svijeće potrošene, ali kod novijih koja imaju platinske ili iridijumske elektrode, to nije moguće. Iz iskustva znam da i naoko savršena svijeća može da pravi problem kad je u motoru izložena temperaturi od cca 850 stepeni celzijusa i svim ostalim opterećenjima! To je razlog zašto nerado vršimo vizuelnu kontrolu svijeća, a kod vas, pošto ste vjerovatno insistirali, smo najvjerovatnije vidjeli i mjerljivu potrošenost svijeća, te ih zamijenili! Što se tiče komentara vezanog uz Castrol ulja cijena nigdje nije ista i što se toga tiče svako kupuje gdje mu to odgovara i gdje ima povjerenja! Mi Castrol prodajemo već više od 20 godina, nabavljamo ga od direktnog uvoznika u BiH i smatram IZUZETNO nekorektnim (da ne upotrijebim drugu riječ) komentar da taj "Castrol nije vidio pravog Castrola". Baš kao kad bih ja rekao da vaše pare nisu prave nego falsifikat a vi varalica!Castrol je bio moj sponzor dok sam se takmičio i isti taj Castrol koji prodajem klijentima sipam i u svoje aute, uključujući i trkačku Hondu Integru sa kojom sam za 8 godina, uvijek sa Castrolom u motoru, mjenjaču i kočnicama, bio 8 puta prvak BiH u automobilizmu u klasi, 4 puta u generalnom plasmanu i osvojio cca 250 pehara! I sve sa istim motorom bez kvarova!

Naša firma raspolaže izuzetno velikim, mogu slobodno reči najvećim asortimanom potrošnih dijelova za automobile, teretna vozila kao i motore i skutere, plovila, quadove, motorne sanke itd u Sarajevu (cca 18000 artikala)i veoma vodimo računa o kvalitetu kao i cijeni (ali ne na uštrb kvaliteta). Naši klijenti su pored ostalih i ovlašteni servisi koji nekad ne mogu čekati da dođe originalni dio a znaju da mi prodajemo dijelove neupitne kvalitete kao i konkurentske firme iz branše! Naši rezervni dijelovi su ugrađeni i u vozila Hitne Pomoći, nekoliko rent-a-car-a, ministarstava, ambasada, In time-a, Avaz-a, MUP-a, Elektroprivrede itd...itd...

Pozdrav svima, i ako smo nekad i pogriješili, a ko radi taj i griješi, izvinjavamo se, sigurni smo da je ipak mnogo veći broj onih koji su zadovoljni firmom "Šandor"!
Vukasović Neven
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#75 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by konektovan »

Ja vam nikad necu halaliti 300 stoje za svjecice, za moju alfu, a varijator bio u kurzslusu. :wink: :D
Post Reply