Dobar auto servis u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ramelow
Posts: 141
Joined: 30/01/2007 12:30

#26 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by ramelow »

Jedna preporuka: ganjajte majstore iz ovlaštenih servisa, ali da vam rade privatno (van firme) :D

Takav je kod mene slučaj i dosad sam prezadovoljan. Bilo kakav problem se vrlo brzo dijagnosticira i riješi. Ljudi vam takođe preporuče sve mogućnosti da prodjete što jeftinije.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#27 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by iceman ze »

ma pricajte vi sta hocete, meni su na trojci u SANDOR radili auspuh, koji je opet otisao za ne vise od 24 h.....a uredno su mi racun ispostavili...nakon toga su mi u noname radioni momci za upola manje para rijesili problem......cijena motornog ulja Castrol po 1 l je najskuplji u gradu.....to su moja iskustva kao potrosaca..... 8-)
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#28 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by AdnanSA »

Što se tiče Šandora znam samo da je poskup. Jedan mali primjer. Kupio svjećice NGK i platio 13 KM komad. Na drugim mjestima iste takve koštaju 9-10 KM. Povelika razlika. Osim toga na svjećicama nije bilo deklaracije. Ja znam da NGK uvozi firma Nuić i da ih Šandor kupuje od Nuića baš kao i svi ostali trgovci. Čemu onda skidanje deklaracija sa proizvoda koje su bile uredno naljepljene.
User avatar
isukogakoruku
Posts: 31
Joined: 14/06/2010 12:38

#29 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by isukogakoruku »

atomic80 wrote:Potreban mi je broj dobrog autoservisa u Sarajevu (moze i autorizovani). Trebam promjeniti zubcasti na Fiat Marea i suplja mi je aircondition (najvjerovatnije isparivac, al ko ce ti ga znati). Unaprijed hvala.
Na kosevu Dino, dobar nije pretjerano skup. Imam Punta 1.9jtd i kod njega stalno idem i nemam problema...

033/444921 Jukiceva ulica
ri0
Posts: 314
Joined: 25/10/2006 09:40
Location: Rajvosa - Grbavica
Contact:

#30 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by ri0 »

iceman ze wrote:ma pricajte vi sta hocete, meni su na trojci u SANDOR radili auspuh, koji je opet otisao za ne vise od 24 h.....a uredno su mi racun ispostavili...nakon toga su mi u noname radioni momci za upola manje para rijesili problem......cijena motornog ulja Castrol po 1 l je najskuplji u gradu.....to su moja iskustva kao potrosaca..... 8-)

@ ICEMAN_ZE : Da vam je otisao za 24 h dobili bi novi s obzirom da je garancija godinu i po', mislim da vasa prica nema smisla :) da kupim novu plazmu i da mi ode za 24 h nebi' otisao u drugu radnju i kupio novu nego bi' se vratio i reklamaciju uradio :-) :-)

Sto se ulja Castrol po litri 10W40 tice svugdje u gradu je u 1-2 KM razlika u cijeni tako da ni ta prica nema smisla konkretno kod nas 15.50 KM litar, a kada se uzima 4 litre - 53 KM je cijena... Castrol je inace skupo ulje u nabavci i cijene ulja uzasno variraju sto diktira stanje velikih proizvodjaca nafte i naftnih derivata u svijetu (konkretno BP je vlasnik Castrola, Arala, i jos nekih proizvodjaca ulja a znamo sta se trenutno sa BP-em desava).

ADNAN_SA : Dalje, svaki jedini proizvod u nasem skladistu ima deklaraciju na sebi, ne postoji ni jedan jedini artikal koji je bez deklaracije. Niko nije lud, pa jednostavnim pretrazivanjem se moze naci ko je uvoznik kojeg brenda u BIH....
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#31 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Karabaja »

ramelow wrote:Jedna preporuka: ganjajte majstore iz ovlaštenih servisa, ali da vam rade privatno (van firme) :D

Takav je kod mene slučaj i dosad sam prezadovoljan. Bilo kakav problem se vrlo brzo dijagnosticira i riješi. Ljudi vam takođe preporuče sve mogućnosti da prodjete što jeftinije.
Ima li ko da me poveže s majstorom iz Mercedesovog servisa? :)
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#32 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by vozač »

felixinjo wrote:E vozdra, ovako citam nesto ove vase postove i vidim pricate o servisima u gradu... moj stari drzi servis mozda je neko i cuo za Sudu sa bistrika :-D uglavnom ako vam treba kvalitetan servis mozete se meni obratiti, necu nista hvaliti ali ako van zaista treba neko ko zna oko tih stvari slobodno me kontaktirajte na [email protected]
:lol: :lol: :lol:
kralj, sam sebe reklamira, provala dana
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#33 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by vozač »

dobar je, majke vi, će da bude u televizoru :lol:
MC_82
Posts: 154
Joined: 11/08/2006 11:26

#34 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by MC_82 »

što se tiče dijelova u anet-u (strojorad) su dobro snabdijeveni i cijene su ok, isto tako imaju i svoj servis.
što se tiče šandora i garancije to nikako ne ide zajedno. jedino da vam da napismeno da dio koji ste kupili ima garanciju. ja kad sam kupovao dio, rečeno mi je da imam 1god garancije, a kad sam reklamirao napravili se ludi i počeli neku šuplju prosipat kao ne daju oni garanciju itd. tako da svima preporučujem koji kupuju mod njega dijelove da traže napismeno.
klasična prevara, nudi ti garanciju samo da proda dio, poslije ti šupljira da nema garancije kada reklamiraš.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#35 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by vozač »

prvo odeš na ovu stranicu

http://www.autoservis-meic.hr/pitanja/

onda fino napišeš čovjeku šta ti je sa autom, sačekaš dan-dva za odgovor i tek onda kreneš po našim majstorima 8-)
probao 2 puta, tip je legenda

a možeš i pročitati ovo što već ima na stranici, možda nađeš opis kvara na svom autu
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#36 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by iceman ze »

ri0 wrote:
iceman ze wrote:

@ ICEMAN_ZE : Da vam je otisao za 24 h dobili bi novi s obzirom da je garancija godinu i po', mislim da vasa prica nema smisla :) da kupim novu plazmu i da mi ode za 24 h nebi' otisao u drugu radnju i kupio novu nego bi' se vratio i reklamaciju uradio :-) :-)

Sto se ulja Castrol po litri 10W40 tice svugdje u gradu je u 1-2 KM razlika u cijeni tako da ni ta prica nema smisla konkretno kod nas 15.50 KM litar, a kada se uzima 4 litre - 53 KM je cijena... Castrol je inace skupo ulje u nabavci i cijene ulja uzasno variraju sto diktira stanje velikih proizvodjaca nafte i naftnih derivata u svijetu (konkretno BP je vlasnik Castrola, Arala, i jos nekih proizvodjaca ulja a znamo sta se trenutno sa BP-em desava).

.
Vi mozete braniti stavove svoje kompanije koliko zelite, ja nemam nista protiv vas licno. Nisam rekao da sam zamjenio auspuh, nego da su ga popravili, dakle zavarili su ono sto je bilo probuseno, nakon toga sam sjeo u auto i otisao u Neum.......ujutro kad sam se vracao, auspuh je opet progorio.....sto se tice ulja, uzimam tamo gdje je jeftiniji, s obzirom da ste meni najskuplji, svaku marku pazim gdje potrosim.......POUKA: vise vam ne dolazim, s obzirom da ste barem u mom slucaju se pokazali vrlo neprofesionalni..... 8-)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#37 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Bakir1 »

Karabaja wrote:
Ima li ko da me poveže s majstorom iz Mercedesovog servisa? :)
koji je model auta?w201?
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#38 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Karabaja »

Bakir1 wrote:
Karabaja wrote:
Ima li ko da me poveže s majstorom iz Mercedesovog servisa? :)
koji je model auta?w201?
da!
User avatar
hopi
Posts: 5692
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#39 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by hopi »

evo i ja htio pitati nešta u vezi mercedesa, radi li taj KUDRA servis na Vracama još?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#40 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Bakir1 »

Karabaja wrote:
Bakir1 wrote:
Karabaja wrote:
Ima li ko da me poveže s majstorom iz Mercedesovog servisa? :)
koji je model auta?w201?
da!
jesi cuo za babice u visokom?hamzu babica?
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#41 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Karabaja »

Bakir1 wrote: jesi cuo za babice u visokom?hamzu babica?
treba mi neko ko zna oko struje u tom autu i da ima dijagnostiku, ne obični majstor za mehaniku
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#42 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Bakir1 »

ja sam radio u servisu mercedesa,znam majstora koji radi tamo imenom,mogu ti saznati broj ili preporuciti jos jednog u visokom koji ima dijagnostiku.
koja je godina taj auto 92?
sto se tice elektro sheme ukucaj ASRA ili EPC net mercedesov after sales maticni program,mislim da su ga rusi digli online ;-)
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#43 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Karabaja »

Da, 1992.
E pa hajde hoćeš biti ljubazan da mi daš potrebne podatke na pp :)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#44 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Bakir1 »

poslao sam ti svoj broj telefona,jer gospodin o kojem se radi nema mobitela a zbog svojih licnih veza sa doticnim ulazniji sam ti ja nego ti sam ;-)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#45 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by ado-šampion »

Mali komentar za Šandor... ja tamo uzimam dijelove, problema s dijelovima kao što su filteri, kočioni elementi, kočiona tekućina, što sam uzimao ko njih nema, Lucas elementi su odlični, samo što uzimaju lopatom. N pr. filter Nipparts 40% skuplji od filtera Knecht na drugom mjestu, to je van pameti... Druga stvar, ljudi koji tamo rade su ok, s tim da apsolutno neće pomoći ako ne mogu naplatiti (n pr. "provjeri mi svijećice" - "kako ću ti provjerit svijećice?" - "ok, zamijeni mi svjećice" (stare svijećice izvađene) - "svijećice su ti katastrofa" :-) odjednom ih može provjeriti, nadošlo mu :roll: ).

Što se tiče Castrola, i on je skuplji nego igdje drugo, s tim što smijem ruku u vatru staviti da taj Castrol nije vidio pravog Castrola.
User avatar
MoHiKaNaC
Posts: 615
Joined: 17/04/2002 00:00
Location: tu i tamo...

#46 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by MoHiKaNaC »

ramelow wrote:Jedna preporuka: ganjajte majstore iz ovlaštenih servisa, ali da vam rade privatno (van firme) :D

Takav je kod mene slučaj i dosad sam prezadovoljan. Bilo kakav problem se vrlo brzo dijagnosticira i riješi. Ljudi vam takođe preporuče sve mogućnosti da prodjete što jeftinije.
Zna li neko neku radionicu gdje rade majstori iz F-A Centra?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#47 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by iceman ze »

Da li jos ANET ima servis? ili neki drugi brzi servis za preporuku...trebao bih filter goriva zamjeniti.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#48 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by goran16v »

Anet je zatvorio servis, sad je na tom mjestu servis Turbo-Trade.
Anet je nekad bio odlican dok je bio slovenacki, ali od kad ga je Pivara preuzela otanjili su sa dijelovima.
Sto se Sandora tice, vise puta mi se desilo da bas iz predposavke da je skuplji od ostalih, cijeli dan izgubim ganjuajuci dio (dijelove) po drugim prodavnicama i da ga ne nadjem, a kod Sandora, koji mi je haman pod nosom, ima. Kad saberem i oduzmem gorivo i vrijeme koje sam potrosio u potrazi za dijelom bi mi pojelo razliku u cijeni cak i da sam nasao dio. Zbog takvih iskustava nijednu prodavbicu dijelova ne iskljucujem unaprijed.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#49 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by iceman ze »

gorane,

vec sam objasnio zasto nikad vise necu uci niti kupovati kod Sandora, da se ne ponavljam. Gdje okusim neiskustvo i neprofesionalizam, ne cijenim ni ja njega vise, a tada sam im rekao da cu im uzeti barem 10 musterija.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#50 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by goran16v »

iceman ze wrote:gorane,

vec sam objasnio zasto nikad vise necu uci niti kupovati kod Sandora, da se ne ponavljam. Gdje okusim neiskustvo i neprofesionalizam, ne cijenim ni ja njega vise, a tada sam im rekao da cu im uzeti barem 10 musterija.
Postujem, ja sam samo prenio svoje iskustvo da nijednu pordavnicu ne treba apriori iskljucivati iz opticaja, pa bio to i Sandor.
Post Reply