Dobar auto servis u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
kemalba
Posts: 305
Joined: 04/04/2009 21:51

#1 Dobar auto servis u Sarajevu

Post by kemalba »

Pozdrav forumašima,
mnogi od nas ne voze svoj automobil u ovlašteni servis jer su tamo cijene obično puno skuplje nego u automehaničarskim radnjama "opšte namjene". Koga bi u Sarajevu preporučili?

Ja trenutno idem kod Šandora, ali pošteno govoreći smeta mi konstantna napetost između vlasnika i njegovih mehaničara, imam osjećaj da bi oni mogli bolje da odrađuju svoj posao kad bi manje bili fokusirani da kroz svoj posao "tjeraju kapric" sa vlasnikom.
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#2 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by The Nightwatchman »

gdje se nalazi taj šandor?
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#3 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by NEOPLAN »

Sandor se nalazi iznad pomocnog terena na stadionu Grbavica, drugog ako se ide iz pravca Hrasnog prema Grbavici i Skenderiji.

A servis za preporuku je i Auto Centar "KUDRA" na Vracama. Imaju i prodavnicu dijelova. Specijalizovani su za Mercedes vozila, i kod njih mozete naci sve za Mercedese. Takodjer rade i ostale marke Njemackih vozila.
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#4 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Tahta »

gdje nađe šandora ja sad hoću da idem da im belaj napravim.Promjenio o ja kod njih disk pločice po preporuci to ono gužve naručuje se ovo ono.Vidio sam odma da pola diska je hrđavo tj disk pločice ne naliježu dobro samo pola ima kontakt sa diskom, konta,m ja nadoči će to nije ravno haj ebi ga.Dok nije juče nešto prolupalo u ovjesu iz čista mira ja kontao havarija, i pravac ja servis jer u međuvremenu sam našao majstora koji je išao na obuku u njemačku i pokazao mi kako se radi na autu profesionalno.Pogledao ovjes sve dobro, skinuo točkove prednje i našao da je "osigurač žica" kako se već zove ispala, nema je nikako, od nepravilnog nalijeganja na disk fino se moglo sve raspasti i ja negdje skončati :x .Razlog zašto se to desilo jeste što majstor nije očistio one ureze nosače gdje idu disk pločice gdje ima dosta prašine i ostataka i to je dovoljno da pomjeri pločicu milmetar dva i da nasloni na viši dio diska gdje nije dodirivala prošla pločica.I eto sad ti idi kod Šandora da ti nešto popravi a ni disk pločice koje svak zna zamjeniti ne urade kako treba
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#5 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by NEOPLAN »

Sandor je vrh za auspuhe, za sve ostalo je onako..... zato ja i ne idem njemu nizasta osim za auspuh. Ustvari, ne idem ni kod kojeg majstora.....auto se hvala Bogu ne kvari, samo redovno odrzavanje u AC Kudra...
ludilo konstantno
Posts: 86
Joined: 07/05/2009 15:31

#6 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by ludilo konstantno »

SAMO ovlasteni.Dogovoris termin telefonom. Pitas koliko ce kostati i to je to.Ne treba zaboraviti i garanciju na ugradjene dijelove i ruke. Isplati se.MA kakvi Sandori,Kudre,Mudre,Pudre, Cice i slicni hapci....
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#7 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Neelix »

jebo te ovlasteni. staklo za retrovizor, obicno ogledalo, 80 km ( ! ) u autokomercu. kljuc da se kopira 370 km :lol: da ne idem dalje.
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#8 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by dottore »

auto dijelovi Kare :thumbup:

a auto servis....ne bih preporucivao
ocaj
Posts: 311
Joined: 16/06/2008 10:29

#9 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by ocaj »

NEOPLAN wrote:Sandor je vrh za auspuhe, za sve ostalo je onako..... zato ja i ne idem njemu nizasta osim za auspuh. Ustvari, ne idem ni kod kojeg majstora.....auto se hvala Bogu ne kvari, samo redovno odrzavanje u AC Kudra...

E taman hocu da mjenjam auspuh, samo sto mi nije riknuo. :) Jel bitno koji je auto, ili imaju auspuhe za sva auta? :)
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#10 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by NEOPLAN »

Uglavnom imaju sve...........i daju garanciju godinu ipo dana na sve komponente auspuha koje oni ugrade.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#11 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by slavkoimamodilera »

ludilo konstantno wrote:SAMO ovlasteni.Dogovoris termin telefonom. Pitas koliko ce kostati i to je to.Ne treba zaboraviti i garanciju na ugradjene dijelove i ruke. Isplati se.MA kakvi Sandori,Kudre,Mudre,Pudre, Cice i slicni hapci....
Miran san i osmijeh na licu dok vozis se nikad ne mogu preplatiti! :thumbup: Za mene iskljucivo ovlasteni, davno je Britanac rekao: "Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari." :)
atomic80
Posts: 2
Joined: 08/07/2007 12:52

#12 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by atomic80 »

Potreban mi je broj dobrog autoservisa u Sarajevu (moze i autorizovani). Trebam promjeniti zubcasti na Fiat Marea i suplja mi je aircondition (najvjerovatnije isparivac, al ko ce ti ga znati). Unaprijed hvala.
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#13 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by citroen »

ako si iz sarajeva,imas majstora koji se zove dino,na kosevskom brdu,zatim teloptic,hotu, sve za talijane.tu mozes promijeniti zubcasti,a za klimu majstori za mene su samo u butmiru(klima centar) :thumbup:
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#14 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by hopi »

jeli još uvijek radi ovaj Kudra na Vracama ?
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#15 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by ja1977 »

slavkoimamodilera wrote:
ludilo konstantno wrote:SAMO ovlasteni.Dogovoris termin telefonom. Pitas koliko ce kostati i to je to.Ne treba zaboraviti i garanciju na ugradjene dijelove i ruke. Isplati se.MA kakvi Sandori,Kudre,Mudre,Pudre, Cice i slicni hapci....
Miran san i osmijeh na licu dok vozis se nikad ne mogu preplatiti! :thumbup: Za mene iskljucivo ovlasteni, davno je Britanac rekao: "Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari." :)

Imao problem sa grijanjem motora. Odvezao auto Bunji. Ovo je copy/pasete pa se mozda datumi ne slazu, ali je bitna prica koja ide ovako"

Nazovem ih ja u ponedeljak, objasnim problem i pitam kada mogu dovesti auto na pregled. Kaze covjek "dodji sutra oko tri" (ovo dodji, kao da smo zajedno ovce cuvali). Kazem ja: " Moze li bilo koji drugi dan izmedju 12 i 14, tada mogu koristiti pauzu, pa da probamo to rijesiti?" Kontam za dva sata moze tri puta prokuhat. Kaze covjek "more u srijedu u 12".
I juce ja fino zapucam u servis u nadi da cu naci rjesenje za problem.
Dodjem tamo, onako ponosno kazem da sam najavljen kad tip hoce da ostavim auto. Pa rekoh nismo se tako dogovorili, ali pomislih nema veze, u stvari vjerovatno im treba vremena da ispitaju, malo provozaju auto itd. Nevoljko ostavim kljuceve. Kazu nazvace cim sta otkriju do kraja dana.
Naravno da me niko nije nazvao do 1615. Tada ja zovem njih i dobijam ogovor, majstori rade, nisu jos skontali. Kazem "Molim vas provjerite pa mi javite da li auto treba da ostane ili mogu doci po njega".
Zovem te za par minita rece ciko iz servisa.

Tih par minuta je potrajalo do danas u 13, kada sam ja ponovo nazvao i pitao sta se deseva. Isti odgovor, nismo skontali, nije onaj dio sto sam ti rekao (koji dio), neki je veci problem, negdje gubi masu . Rekoh"molim, gubi masu i zato se grije???", ma ne znam nismo jos otkrili, majstori rade. Usudih se da upitam kakve su sanse da auto bude gotovo danas do kraja radnog vreme. Kaze covjek "vrlo su male sanse".

E, tu mene uhvati panika, pomislih da su mozda udarili auto vozajuci se i fino sjednem u taksi i odem tamo. Auto je u redu, samo sto stoji parkirano i niko nista ne devera oko njega.
Udjem u unutra i kazem posto vidim da niko nista ne radi oko mog auta ja bih da ga preuzmem. Jao, pa moras biti strpljiv, treba nam vise vremena,.... Pa naravno da vam treba vise vremena kada ne radite nista oko auta. "Danas imamo dosta narudzbi" rekose. To je u redu, ali ja sam se narucio juce.

I tako ja fino uzmem svoje prevozno sredstvo. Ostao sam samo u dilemi koliko bi jos auto stajalo kod njih, heftu ili dvije.

Za mene je Bunjo prekrizen

Nastabvak price:

Danas bio u Neuronu.

Pazite ovo: fino zajedno sjeli u auto, odvezili u radionicu, momak prikopcao dijagnostiku i u roku 2-3 sec fino pise "senzor temperature rashladne tekucine"

Hocu da kazem da majmuni kod Bunje nisu ni dotakli auto 24 sata., a za cijelu operaciju je trebalo cca 15 min.

Dakle nisu ni svi ovlasteni velika sreca.
Njanjo
Posts: 383
Joined: 29/05/2009 10:39
Location: Sarajevo

#16 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Njanjo »

najbolji servis u gradu, kod kojih sam svako svoje auto servisirao ti je "Lauda" na jezeru, rade otac i sin i stvarno znaju posao. Meni je npr na Ibizi covjek cim je usao u auto i upalio rekao sta nije ok i popravio relativno brzo. Kod njega uvjek ima auta za popravak pa se obicno treba naruciti a i vecina taxista popravlja kod njega koliko ja znam. Sto se tice cjena u granicama normale su, znaci nisu velike kao u ovlastenim servisima a nisu ni niske kao po mahalskim garazama....uglavnom ljudi rade za 10, da Bently-ja vozim njima bih a odvezao na servis :). BTW oni rade mehaniku i nesto malo elektronike (vezano za procesore u autima i sl.), naravno ima jos servisa koji su za druge stvari specijalizovani. Ako kome treba koja informacija o nekom servisu za detaljnije stvari PP me.
felixinjo
Posts: 1
Joined: 15/06/2010 00:49

#17 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by felixinjo »

E
Last edited by felixinjo on 03/07/2010 14:01, edited 1 time in total.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#18 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by iceman ze »

sorry .....dupljak
Last edited by iceman ze on 15/06/2010 08:28, edited 1 time in total.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#19 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by iceman ze »

iceman ze wrote:
slavkoimamodilera wrote:
ludilo konstantno wrote:SAMO ovlasteni.Dogovoris termin telefonom. Pitas koliko ce kostati i to je to.Ne treba zaboraviti i garanciju na ugradjene dijelove i ruke. Isplati se.MA kakvi Sandori,Kudre,Mudre,Pudre, Cice i slicni hapci....
Miran san i osmijeh na licu dok vozis se nikad ne mogu preplatiti! :thumbup: Za mene iskljucivo ovlasteni, davno je Britanac rekao: "Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari." :)

Meni su u ASI za veliki servis Golfa trazili ravno 800 KM za ruke, dakle bez dijelova koji kostaju oko 500 KM u njihovoj prodavnici. Ja tamo dijelove kupujem, ali im je stvarno servis katastrofa.....sta ja imam od toga da mi oni ugrade, pa samo skontaj koja im je satnica...kao daju mi garanciju, na sta? za auto od 9 godina.....ja sam ugradio kod svog majstora za 8 puta manje novca i auto radi bezprijekorno ..... :-)
User avatar
Robyn
Posts: 207
Joined: 26/06/2006 15:06

#20 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by Robyn »

NEOPLAN wrote:Sandor je vrh za auspuhe, za sve ostalo je onako..... zato ja i ne idem njemu nizasta osim za auspuh. Ustvari, ne idem ni kod kojeg majstora.....auto se hvala Bogu ne kvari, samo redovno odrzavanje u AC Kudra...
On je vrh za otimanje, auspuhe koje on tusi - one slovenacke a po dobroj lovi ne ynam kome uvaljuje. Autogalant su trofac totalni taman koliko je garancija - 1 god toliko i traju. Korozija ga izjede skroz, a kad prodaje vokelove onda je cijena po autu 500 - 600 KM.

Bezze skroz :x
velaxsa
Posts: 377
Joined: 12/04/2005 06:53
Location: Sarajevo
Contact:

#21 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by velaxsa »

ocaj wrote:
NEOPLAN wrote:Sandor je vrh za auspuhe, za sve ostalo je onako..... zato ja i ne idem njemu nizasta osim za auspuh. Ustvari, ne idem ni kod kojeg majstora.....auto se hvala Bogu ne kvari, samo redovno odrzavanje u AC Kudra...

E taman hocu da mjenjam auspuh, samo sto mi nije riknuo. :) Jel bitno koji je auto, ili imaju auspuhe za sva auta? :)
Za auspuh preporucujem servis u Barama, ispred kapije Bosnalijeka...lako za naci...ljudi su jeftini, super rade provjereno...
Sto se servisa tice, ANET,bivsi servis "Bosna-auto"nna Grbavici...
astralsys
Posts: 12
Joined: 30/11/2009 14:53

#22 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by astralsys »

Robyn wrote:
NEOPLAN wrote:Sandor je vrh za auspuhe, za sve ostalo je onako..... zato ja i ne idem njemu nizasta osim za auspuh. Ustvari, ne idem ni kod kojeg majstora.....auto se hvala Bogu ne kvari, samo redovno odrzavanje u AC Kudra...
On je vrh za otimanje, auspuhe koje on tusi - one slovenacke a po dobroj lovi ne ynam kome uvaljuje. Autogalant su trofac totalni taman koliko je garancija - 1 god toliko i traju. Korozija ga izjede skroz, a kad prodaje vokelove onda je cijena po autu 500 - 600 KM.

Bezze skroz :x
Znam ja "lika" koji je imo problem sa autom i ode kod sandora da mu napravi. ovaj mu nabije racun milju i nesta. izmijenjo mu ma... nema sta nije. covjek platio, uzeo auto. ima i dalje isti problem. vrati se nakon dan-dva.. uhvati ih sve i skidaj dijelove, vracaj moje djelove i vracaj mi sve moje pare... odmah :))) i vratio sve.

Ja imam renault 2000 god clio. za mehaniku idem kod koste strato. na stupu momak Igor odlicno radi. a ako je neki elektricni kvar u pitanju nazalost ovlasteni servis onda. radio sam kod bunje i nisam zadovoljan sa njim. oni su samo brzi kad ti trebaju auto prodati. Ahmetovic u Barama je mnogo bolji a i ovlasteni je serviser za renault.

Za klimu klimacentar Sarajevo na butmiru su najbolji. sve ljudi rade i samo klime rade. punjenje popravljanje servisiranje ma sve. cak im asa auto salje nove mode3 da im ugrade klime pa ih tako prodaju :)))
ri0
Posts: 314
Joined: 25/10/2006 09:40
Location: Rajvosa - Grbavica
Contact:

#23 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by ri0 »

S obzirom da sam zaposlen u firmi Šandor d.o.o, mogu samo reci da Robyn lupa gluposti :)

1. Auspusi vokel (!?) ne postoje :) niti mi trgujemo ikakvim vokel auspusima... ono sto mi prodajemo jeste kao sto ste rekli Avto Galant (Slovenci, jeftiniji) i Walker (jedan od top 3 svjetska proizvodjaca, da ne govorim najbolji ali top 3 je ok i u prvoj je ugradnji u vecini evropskih automobila) i jos nisam nasao auspuh za standardni automobil koji kosta tu cifru koju ste spomenuli. Dalje, Avto Galant i Walker fabrike daju istu garanciju (godinu i po'), zatim Avto Galant je u odnosu na Walker jeftiniji 2-3 puta (jednostavno politike fabrika, mi ne krojimo cijene).

2. Da li ste vi licno dolazili kod nas i dozivjeli neugodnosti ?

3. Garancija nije godina dana kao sto vi govorite nego 1.5 godinu :-)

4. Cijene auspuha u našoj firmi nisu se mijenjale od 96. godine kada smo poceli i raditi sa auspusima bez obzira na kretanje cijena metala, fabrickih cijena, cijena transporta itd.

Sto se astralysa tice, ovdje sam vec 5 godina i ne znam za taj slucaj a nije mi mogao promaci. Javi se na PM i reci o cemu se radi jer fakat ja se tog slucaja ne sjecam a tesko da mi je mogao promaci.
Za stvari koje ne mozemo utvrditi dijagnozu 100% uospte ne uzimamo auto da radimo jer postoji velika mogucnost da se problem ne rijesi a da se izmjeni dosta dijelova. Ako utvrdimo u cemu je problem, dostavi se musteriji cijena rada i ako musterija pristane auto se radi.

Ne zelim da reklamiram ali sam htio samo da demantujem neke neistine koje su predstavljene od strane Robyn-a, firma Šandor d.o.o posjeduje 15.000 različitih artikala (kvačila, zupčasto, klinasto, mikro remenje, španere, svjecice, grijace, vodene pumpe, auspuhe, disk plocice, diskove, dobose, pakne, itd. itd.. za teretna, putnicka vozila, motore ... Ko je zainteresovan neka se javi na pm i dacu mu web gdje moze provjeriti sa kojim brandovima trgujemo kao i postaviti direktni online upit u vezi dijelova koji vas zanimaju.

Uzdravlje :)
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#24 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by AdnanSA »

velaxsa wrote:
ocaj wrote:
NEOPLAN wrote:Sandor je vrh za auspuhe, za sve ostalo je onako..... zato ja i ne idem njemu nizasta osim za auspuh. Ustvari, ne idem ni kod kojeg majstora.....auto se hvala Bogu ne kvari, samo redovno odrzavanje u AC Kudra...

E taman hocu da mjenjam auspuh, samo sto mi nije riknuo. :) Jel bitno koji je auto, ili imaju auspuhe za sva auta? :)
Za auspuh preporucujem servis u Barama, ispred kapije Bosnalijeka...lako za naci...ljudi su jeftini, super rade provjereno...
Sto se servisa tice, ANET,bivsi servis "Bosna-auto"nna Grbavici...
I ja mogu preporučiti tog dečka kod Bosnalijeka. Kulturan fin i od riječi. Dobro uradi posao i nije skup.
User avatar
OldSql
Posts: 221
Joined: 08/06/2010 16:44
Location: Gluha Bukovica

#25 Re: Dobar auto servis u Sarajevu

Post by OldSql »

ccc joj sto raja lupa gluposti ovo nije normalno i fkt ne mogu da vjerujem... Kod SANDORA (treba napisati sve velikim slovima kad se ta firma spomene) odrzavam auta pa nekih sigurno 7 godina i NIKAD, znaci NIKAD ni jedan jedini problem nisam imao ni sto se tiche zamjenskih dijelova, ni sto se tiche radnika i osoblja, a cak ni termina ni vremena. Dakle ni jedan jedini problem za 7 godina i imam samo rijeci hvale za te ljude sta su postigli i sta rade i kako to isto rade!

p.s. ovi sto serendaju o ovome ili onome, jeste sigurni da ste bili kod Sandora?

Moje sve preporuke za firmu Sandor definitivno! LP
Post Reply