Djevojka koju je istukla moja kcer

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Logovan
Posts: 94830
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#76 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Logovan »

LionKing wrote: 27/04/2020 10:09 Ja bi najradije podnio tužbu protiv tebe za odvajanje tog upitnika na kraju rečenice, al kontam da ne bi dobio.
Prvo podnesi tužbu protiv samog sebe radi grešaka. :mrgreen:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12714
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#77 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by dr_Evil »

animals wrote: 27/04/2020 11:05
LionKing wrote: 27/04/2020 10:09 Ja bi najradije podnio tužbu protiv tebe za odvajanje tog upitnika na kraju rečenice, al kontam da ne bi dobio.
Nije ni tvoja prosto prosirena recenica pravilna, fali ti jedan zarez, pismeni, ili je slozena, nek me ispravi ko
bolje zna..
"Ja bi", treba u "ja bih" :D

Ma shega je ovo :D
zigzag
Posts: 5908
Joined: 18/04/2014 11:26

#78 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by zigzag »

Hajde, hipotetički....

Da li bi zapazio tu reklamu kod Latifa da se spominje npr. talijanski jezik?
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#79 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by animals »

dr_Evil wrote: 27/04/2020 11:16
animals wrote: 27/04/2020 11:05
LionKing wrote: 27/04/2020 10:09 Ja bi najradije podnio tužbu protiv tebe za odvajanje tog upitnika na kraju rečenice, al kontam da ne bi dobio.
Nije ni tvoja prosto prosirena recenica pravilna, fali ti jedan zarez, pismeni, ili je slozena, nek me ispravi ko
bolje zna..
"Ja bi", treba u "ja bih" :D

Ma shega je ovo :D
Ma da..najgore kad prodaju pismenost ovdje :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12714
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#80 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by dr_Evil »

zigzag wrote: 27/04/2020 11:21 Hajde, hipotetički....

Da li bi zapazio tu reklamu kod Latifa da se spominje npr. talijanski jezik?
Vjerovatno bih se nasmijao takodjer cinicno jer sta ce kome kvragu talijanski jezik, ali ne bih se zgrozio kao na ovo. Sam ovaj koncept gdje kao djeca vole Tursku, masu zastavicama i sta ti ga vec pokazuje dobar dio problema lipe nase, a da ne pricamo koliko ce djeci valjat to u zivotu

Sjetimo se samo one uciteljice sta je natjerala djecu da crtaju srpske zastave i masu sa njom. Pametnom dosta
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#81 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by moonca »

dr_Evil wrote: 27/04/2020 11:28 Sam ovaj koncept gdje kao djeca vole Tursku, masu zastavicama i sta ti ga vec pokazuje dobar dio problema lipe nase, a da ne pricamo koliko ce djeci valjat to u zivotu
..U pravu si... koje podvale... :zoka:
LionKing
Posts: 101
Joined: 14/07/2016 21:16

#82 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by LionKing »

Henry Chinaski wrote: 27/04/2020 10:38
dr_Evil wrote: 27/04/2020 10:30
LionKing wrote: 27/04/2020 10:09 Ja bi najradije podnio tužbu protiv tebe za odvajanje tog upitnika na kraju rečenice, al kontam da ne bi dobio.
Ne razumijem potrebu ljudi da komentarisu gramatiku drugih na forumu :S hajd kad vidis da neko konstantno pravi neku gresku koja ti bode oci pa kazes da popravi to, ali inace :S ono wtf
Zato što je gramatika najbolji pokazatelj našeg seljakluka koji nas uopšte ne pogađa. Ja sam po nepismenosti apsolutne većine ljudi u BiH najviše svjestan septičke jame u kojoj živimo i to me uvijek zaboli.

nepismenost = sva ostala sranja u kojima živimo! (ukratko)
Hvala ti da ne moram ostalima objašnjavati poentu.

Aporpo animalsa i ovog što koristi :S u 2020, ja pišem forumski i puca mi neka stvar za gramatiku ovdje, isto k'o što animals ubi s tačkicama pa nije problem. Problem je što kod autora teme možeš kroz gramatičku nepismenost i stil pisanja osjetiti stanje svijesti, al džaba pričat ljudima koji ni ovu metaforu nisu provalili. Uživajte burazeri :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12714
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#83 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by dr_Evil »

moonca wrote: 27/04/2020 13:09
dr_Evil wrote: 27/04/2020 11:28 Sam ovaj koncept gdje kao djeca vole Tursku, masu zastavicama i sta ti ga vec pokazuje dobar dio problema lipe nase, a da ne pricamo koliko ce djeci valjat to u zivotu
..U pravu si... koje podvale... :zoka:
Ma dobro, nazovimo ih kako hoces, ja to zovem ispiranje mozgova pardon mozaka. Nesto kao sto smo prije pjevali, druze tito ljubicice bijela tebe voli omladina cijela. Sada je opet popularno da kazemo da su nam turci braca i da nam je to druga domovina i sta ti ga vec ne.
zigzag
Posts: 5908
Joined: 18/04/2014 11:26

#84 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by zigzag »

Turci su specifični.
Oni vole ove ceremonije. Vole da se sve leprša. I zastave i zastavice moraju biti na svakom koraku. U Evropi nisam vidio da ima ovoga, ali amerikanci isto tako vole zastave na svakom koraku.
Ovdje to ne može biti samo učenje jezika, mora biti ceremonija. I da se brke slikaju na svakom koraku. Obavezno gledati da to ostane na nivou učenja jezika a ne da se djeca guraju prema nekim gulen smjerovima.
Al eto, vjerovatno bi se svašta komentarisalo da rusi imaju kurseve ruskog u BIH i da djeca mašu ruskim zastavama. A talijanske ile američke ne bi bile toliko dramatične.

Ne bih više.Da ne smetamo temi...
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#85 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Veigar »

Tema je WTF al ono baš.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12714
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#86 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by dr_Evil »

Neg ja bih rado platio da vidim ovaj video :D :bih:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#87 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by moonca »

zigzag wrote: 27/04/2020 13:19 ali amerikanci isto tako vole zastave na svakom koraku.
... :roll:

..samo trumpovci, bushovci itd -- :arrow: republikanci*
User avatar
dr_Evil
Posts: 12714
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#88 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by dr_Evil »

moonca wrote: 27/04/2020 13:26
zigzag wrote: 27/04/2020 13:19 ali amerikanci isto tako vole zastave na svakom koraku.
... :roll:

..samo trumpovci, bushovci itd -- :arrow: republikanci*
Sve dok ih ameri nosaju ja ne vidim problem, u slucaju Bosne ako je neki dogadjaj koji placa americka ambasada onda objesiti veliku zastavu, a ne da djeca nosaju ih okolo. Bjez otisli smo off-topic. Daj neko taj video, placam
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#89 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by animals »

LionKing wrote: 27/04/2020 13:15

Hvala ti da ne moram ostalima objašnjavati poentu.

Aporpo animalsa i ovog što koristi :S u 2020, ja pišem forumski i puca mi neka stvar za gramatiku ovdje, isto k'o što animals ubi s tačkicama pa nije problem. Problem je što kod autora teme možeš kroz gramatičku nepismenost i stil pisanja osjetiti stanje svijesti, al džaba pričat ljudima koji ni ovu metaforu nisu provalili. Uživajte burazeri :D
Ja sam gramaticki pisao, nekad kad je trebalo.
Ovi sto ovdje traze gramatiku, molio bi ih da se obrate strucnoj osobi za pomoc...
jer im je potrebna hitno..
ili je nejebica, ili ih nesto drugo muci. :mrgreen:
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#90 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Henry Chinaski »

dr_Evil wrote: 27/04/2020 10:43

Mislim da velika vecina STEM obrazovanih uopste ne brine o tome da li je nesto pravilno napisano kada koristi drustvene mreze.

Mene vise brine ovo sta upratih jucer dok je klinjo gledao tv, vidi 9:27 do 13:27:

Ovo ne treba da te brine,treba da te brine što imaš predrasude. Sve države koje ovdje imaju uticaj promoviraju svoj jezik i kulturu.

Goethe institut - Njemački
Institutfrancais - Francuski
Turska - Turski

Treba da te brine što većina naših ljudi ne zna svoj maternji jezik, a u ovo ubrajam i veliki broj visoko obrazovanih ljudi. To što naučiš bilo koji strani jezik, pa i Turski, čini te bogatijim.
To što ne znaš svoj, neoprostivo je.
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#91 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Henry Chinaski »

Najpogubnije je što ljudi smatraju da nepismenost nije važna i nisu svjesni da je to jedan od najvećih uzroka svih naših problema.
Na forumu 5% ljudi koristi kvačice, a ostali pišu bez jer ih ne znaju pravilno koristiti.

I to je Bosna i Hercegovina. Na kraju je problem što neko nauči još jedan strani jezik. (Namjerno ne govorim koji jer su za mene svi isti. Turci mi nisu braća kao ni nijemci...)

Neznanje ubija!
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#92 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by plain vanilla »

Henry Chinaski wrote: 27/04/2020 15:22 Najpogubnije je što ljudi smatraju da nepismenost nije važna i nisu svjesni da je to jedan od najvećih uzroka svih naših problema.
Na forumu 5% ljudi koristi kvačice, a ostali pišu bez jer ih ne znaju pravilno koristiti.

I to je Bosna i Hercegovina. Na kraju je problem što neko nauči još jedan strani jezik. (Namjerno ne govorim koji jer su za mene svi isti. Turci mi nisu braća kao ni nijemci...)

Neznanje ubija!
Bome ja razlikujem č i ć, ali jos od vremena mirca kvacice zdravo.
Kad pisem nesto sluzbeno, onda imam i kvacice.

O temi ne znam sta bih rekla, osim da se ovo dogodilo u moje vrijeme, mene bi mati nalupala, ne bi mi pomogao ni forum ni advokat.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#93 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by spreca »

Henry Chinaski wrote: 27/04/2020 15:22 Najpogubnije je što ljudi smatraju da nepismenost nije važna i nisu svjesni da je to jedan od najvećih uzroka svih naših problema.
Na forumu 5% ljudi koristi kvačice, a ostali pišu bez jer ih ne znaju pravilno koristiti.

I to je Bosna i Hercegovina. Na kraju je problem što neko nauči još jedan strani jezik. (Namjerno ne govorim koji jer su za mene svi isti. Turci mi nisu braća kao ni nijemci...)

Neznanje ubija!
Kako da stavim č i ć (ovo sam mahno od Vanile :oops: ) i z s kvacicom ako nemam na tastaturi ,i nebih tvrdio da je to zbog nepismenosti da neznaju gdje se koriste
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#94 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Henry Chinaski »

spreca wrote: 27/04/2020 15:39
Henry Chinaski wrote: 27/04/2020 15:22 Najpogubnije je što ljudi smatraju da nepismenost nije važna i nisu svjesni da je to jedan od najvećih uzroka svih naših problema.
Na forumu 5% ljudi koristi kvačice, a ostali pišu bez jer ih ne znaju pravilno koristiti.

I to je Bosna i Hercegovina. Na kraju je problem što neko nauči još jedan strani jezik. (Namjerno ne govorim koji jer su za mene svi isti. Turci mi nisu braća kao ni nijemci...)

Neznanje ubija!
Kako da stavim č i ć (ovo sam mahno od Vanile :oops: ) i z s kvacicom ako nemam na tastaturi ,i nebih tvrdio da je to zbog nepismenosti da neznaju gdje se koriste
Tvrdim da više od pola stanovnika BiH ne zna ispravno napisati neki tekst. Ovo pisanje bez kvačica samo pogoršava situaciju i biće sve gore.
Licemjerno se boriti za svoj jezik ako ge niko ne zna i ne želi čuvati.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#95 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by spreca »

Henry Chinaski wrote: 27/04/2020 15:43
spreca wrote: 27/04/2020 15:39
Henry Chinaski wrote: 27/04/2020 15:22 Najpogubnije je što ljudi smatraju da nepismenost nije važna i nisu svjesni da je to jedan od najvećih uzroka svih naših problema.
Na forumu 5% ljudi koristi kvačice, a ostali pišu bez jer ih ne znaju pravilno koristiti.

I to je Bosna i Hercegovina. Na kraju je problem što neko nauči još jedan strani jezik. (Namjerno ne govorim koji jer su za mene svi isti. Turci mi nisu braća kao ni nijemci...)

Neznanje ubija!
Kako da stavim č i ć (ovo sam mahno od Vanile :oops: ) i z s kvacicom ako nemam na tastaturi ,i nebih tvrdio da je to zbog nepismenosti da neznaju gdje se koriste
Tvrdim da više od pola stanovnika BiH ne zna ispravno napisati neki tekst. Ovo pisanje bez kvačica samo pogoršava situaciju i biće sve gore.
Licemjerno se boriti za svoj jezik ako ge niko ne zna i ne želi čuvati.

(kako ove gore napisa?)
Nisam lud,da kad mi zatreba da idem po forumu i da kopiram slova koja nemam na tipkovnici,pa napisah da sam kopirao sa Vanililinog posta....jos ako me tuzi za kradju,najebo sam :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#96 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Henry Chinaski »

Upratio sam naknadno i modifikovao post. Sorry.

Inače, kako pišeš zvanične dokumente bez tastature?
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#97 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Henry Chinaski »

Izvinite za skretanje s teme ali svakako je glupo hvaliti se na forumu što ti je kćer nekog istukla.
Skretanjem teme samo spašavamo pokretača teme. :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#98 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by spreca »

Henry Chinaski wrote: 27/04/2020 15:50 Upratio sam naknadno i modifikovao post. Sorry.

Inače, kako pišeš zvanične dokumente bez tastature?
Pa mucim se sa onom virtuelnom tastaturom...natipkam a posle ide korekcija slova
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#99 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by spreca »

Henry Chinaski wrote: 27/04/2020 15:52 Izvinite za skretanje s teme ali svakako je glupo hvaliti se na forumu što ti je kćer nekog istukla.
Skretanjem teme samo spašavamo pokretača teme. :mrgreen:
Ja sam joj predlozio da je uda :lol:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#100 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Tempo »

valja li ti ista cerka?
Post Reply