Djevojka koju je istukla moja kcer

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Slo Burner
Posts: 5378
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#26 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Slo Burner »

Narušavanja kojeg ugleda?!
Kćerka vam se tuče po ulici bolan :oops:
User avatar
Usamljeni pustolov
Posts: 149
Joined: 16/04/2020 00:31

#27 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Usamljeni pustolov »

Na stranu sve, meni je zabrinjavajuće da vam je koliko-toliko normalno da vam se kćerka tuče sa drugim djevojkama. Koje su šanse da se potuku dvije djevojke i kakav je uopšte profil djevojaka koje se tuku? Porazgovarajte sa vašom kćerkom prije svega, a onda se bavite potencijalnim klevetama na društvenim mrežama. Da nije tužno bilo bi smiješno.
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#28 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by relevantan »

Slo Burner wrote: 19/04/2020 08:26 Narušavanja kojeg ugleda?!
Kćerka vam se tuče po ulici bolan :oops:
Gasi temu, motaj kablove :thumbup:
User avatar
Yenna
Posts: 6832
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#29 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Yenna »

relevantan wrote: 19/04/2020 15:58
Slo Burner wrote: 19/04/2020 08:26 Narušavanja kojeg ugleda?!
Kćerka vam se tuče po ulici bolan :oops:
Gasi temu, motaj kablove :thumbup:
... :lol:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#30 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by RagibUzoriti »

202_202pm wrote: 18/04/2020 16:47 Znaci, mi smo kod odvjetnika vec bili i on joj je savjetovao da povede neka dva svjedoka da potvrde njenu pricu. Sto se tice objava, rekao je da je djevojka veoma uvjerljiva ali i da svako moze napisati sto zeli na drustvenim mrezama.
Mi za sada znamo da ona kako tvrdi ima snimak sa kamera koje joj je ustupio vlasnik objekta na kojem su se kamere nalazile, on je te snimke poslijedio i inspektoru i njoj. Posto nisu znali ko je "pocinitelj", vlasnik objekta je javno zatrazio da mu se jave osobe koje su to vidjele i onda je jedan momak poslao sliku moje kcerke i tako su dosli do nje.
Advokat vam savjetovo citiram"da povede NEKA dva svjedoka" ?

Znaci odbrana se bazira na davanju laznog iskaza?

Ja ne mogu tvrditi ko je kriv,i koje je cinjenicno stanje.Ne znamo ko je prvi poceo,da li je suprotna strana u pravu ili pokusava laziranjem prikazati sebe kao zrtvu.

Ako je zaista tako kako vi pisete,onda nemate cega da se bojite,jer ce snimak nadzornih kamera otkriti istinu.I vi takodje zahtjevajte da policija pribavi video zapis i pokrenite tuzbu protiv kontra strane.

Medjutim,ako pokusavate da obmanete javnost pozivanjem laznih svjedoka,a video zapis pokaze nesto drugo. Onda preporucujem zrtvi da ide do kraja.A takodje i policija ce vas oguliti zbog minimalno 3 krivicna i jedno prekrsajno djelo.

poyy
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#31 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by seoBIH »

202_202pm wrote: 18/04/2020 15:56laze
Ne vjeruj bezuslovno kćerci. Provjeri sve detalje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#32 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by moonca »

Tata je ponosan na kcerku-sam naziv teme -- istukla-- govori dovoljno...

Bilo bi dobro- da-istucena -djevojka- kopira ove stranice ... :wink:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#33 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by spreca »

202_202pm wrote: 18/04/2020 15:56 Prije određenog vremena moja kćer se sukobila sa nekom djevojkom i nanijela joj modrice koje nisu Bog zna šta. Postoje svjedoci koji su to vidjeli i pomogli toj djevojci da sazna ime i prezime moje kcerke jer se sukob desio na otvorenom, javnom mjestu i one se do tad nisu poznavale. Ta cura ju je prijavila policiji, moja kcer je pozvana na razgovor i dala je iskaz te povela svoje prijateljice kao svjedokinje. U iskazu je navela da je ta djevojka nju prva napala, a da se ona samo branila.

Prije nekoliko dana djevojka je na svom profilu na jednoj drustvenoj mrezi objavila fotografije svojih modrica, navela ime osobe (dakle moje kceri) koja je to uradila, navela imena svjedokinja koje su bile tu kad je moja kcer davala iskaz i napisala kako je dala lazni iskaz i dovela za svjedokinje svoje prijateljice koje ustvari tu nisu ni bile, te da postoje kamere koje su snimile taj napad i na kojima se jasno vidi da je moj kcer tu bila sama isto kao i ona, te da su svjedoci slucajni prolaznici koji su se tu nasli i pruzili joj pomoc. Nakon toga je usla na moj profil i zalijepila mi svoju objavu na zid uz pitanje kako bi ja, kao majka, reagirala da su ove modrice na mojoj kcerki, a da ona ide i laze policiji ?

Zanima me da li na temelju tih njenih objava i komentara ispod objave mi mozemo nju tuziti za klevetu i narusavanje ugleda jer navodi teske optuzbe na nas racun ?
Neznam koliko ima godina ,ako je punoljetna onda je najbolje neka se uda,jer ovo nece biti poslednji slucaj
User avatar
Yenna
Posts: 6832
Joined: 11/03/2019 08:41
Location: Tu i tamo...

#34 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Yenna »

:lol: :lol: e sad zaključaj...
CoffeeMan
Posts: 84
Joined: 02/03/2017 00:04

#35 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by CoffeeMan »

Joj sto ne mogu ovih roditelja sto brane svoju djecu koja nikad nisu kriva. Pa ja sam bolan bio bjen od roditeljai kad sam kriv i kad nisam, a kamoli da se nesto ovako desilo.

Znaci, ako je zapocela ta sto je dobila modrice zasto se vasa kcer nije maknula odatle, pa ako treba i pobjegla jer kakva je nacin da se zenske tuku? A ako je ona zapocela onda sta da vam kazem treba i da odgovara. Al ocigledno da ta vasa kcerka ima iskustva u street fightu cim je bolje prosla, a da joj je prvi put tesko da bi bas izasla kao pobjednik.

Al u svakom slucaju profulali ste odgoj kako god da okrenete.
Last edited by CoffeeMan on 19/07/2020 11:38, edited 1 time in total.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#36 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by dobar osjecaj »

CoffeeMan wrote: 21/04/2020 14:23 Joj sto ne mogu ovih roditelja sto brane svoju djecu koja nikad nisu kriva. Pa ja sam bolan bio bjen od roditeljai kad sam kriv i kad nisam, a kamoli da se nesto ovako desilo.

Al u svakom slucaju profulali ste odgoj kako god da okrenete.

Sad odo da ubijem hljeb u ovom mom jer ne smiruje zadnji sat nikako, pa preventivno da ne zavrsi na ovakvoj temi nekad
Razumijem dobro poznati kontekst iz prve recenice.

Iako razumijem da brojni roditelji koji su odgajani tako nisu znali ili imali uslova za drugacije, ta vrsta odgoja vodi u tvoju zadnju recenicu.

Batine su sredstvo odgoja roditelja koji nemaju uslove, znanje ili sposobnost da svojim primjerom i razgovorom odgajaju djecu. U tebi je neko ubijao hljeb, ti ubijas hljeb u svom djetetu, tako ce ono valjda sutra svom djetetu.
User avatar
burekodsira
Posts: 3537
Joined: 09/07/2006 00:23

#37 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by burekodsira »

a šta ako je ovo kontranapad... ako je ovo ustvari pisala ona što je napala, predstavljajući se da je roditelj napadnute pa da prikupi i pismene "dokaze" :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#38 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by moonca »

dobar osjecaj wrote: 21/04/2020 15:13 Batine su sredstvo odgoja roditelja koji nemaju uslove, znanje ili sposobnost da svojim primjerom i razgovorom odgajaju djecu. U tebi je neko ubijao hljeb, ti ubijas hljeb u svom djetetu, tako ce ono valjda sutra svom djetetu.
Nekada, su takva djeca-- ako su zbilja- tucena... mirna povucena... ne ispoljavaju agresivnost... ako ne upadnu u neku krizu...

No, tacno da ce iz nefunkcionlne sredine/ kusnog odgoja- biti agresivne djece/ djevojcica.. ili se tuku ili su ' vokalne' svadjalice-- sa prostim vokabuler-om...
User avatar
semirsar
Posts: 7570
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#39 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by semirsar »

moonca wrote: 21/04/2020 16:51
dobar osjecaj wrote: 21/04/2020 15:13 Batine su sredstvo odgoja roditelja koji nemaju uslove, znanje ili sposobnost da svojim primjerom i razgovorom odgajaju djecu. U tebi je neko ubijao hljeb, ti ubijas hljeb u svom djetetu, tako ce ono valjda sutra svom djetetu.
Nekada, su takva djeca-- ako su zbilja- tucena... mirna povucena... ne ispoljavaju agresivnost... ako ne upadnu u neku krizu...

No, tacno da ce iz nefunkcionlne sredine/ kusnog odgoja- biti agresivne djece/ djevojcica.. ili se tuku ili su ' vokalne' svadjalice-- sa prostim vokabuler-om...
e da jos i sebe tako izanaliziras... vjerujem da od tebe ni Trump ne bi do rijeci dos'o :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by moonca »

semirsar wrote: 21/04/2020 17:41 e da jos i sebe tako izanaliziras... vjerujem da od tebe ni Trump ne bi do rijeci dos'o
... nista ti ne vidish... :oops: - 0v0 je forum -- nije sve kako se cini..
.naprotiv- ja sam jako mirna osoba... i u rl .... vrlo ugodna...Image
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#41 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by maliq53 »

moonca wrote: 21/04/2020 13:33 Tata je ponosan na kcerku-sam naziv teme -- istukla-- govori dovoljno...

Bilo bi dobro- da-istucena -djevojka- kopira ove stranice ... :wink:
Vidi se da pomno pratis temu. Kakav tata !? :lol:
User avatar
semirsar
Posts: 7570
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#42 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by semirsar »

moonca wrote: 21/04/2020 17:47
semirsar wrote: 21/04/2020 17:41 e da jos i sebe tako izanaliziras... vjerujem da od tebe ni Trump ne bi do rijeci dos'o
... nista ti ne vidish... :oops: - 0v0 je forum -- nije sve kako se cini..
.naprotiv- ja sam jako mirna osoba... i u rl .... vrlo ugodna...Image
nista ti ne kontas... :oops: jes' ovo forum, ali... i za forum ti si jako pricljiva osoba...da l' i u rl ? Vjerujem da je to po tebi sasvim primjereno Image

kontam... jopet ne's skontat'... no sikiriki, bidni sto jesi, nedaj se omesti :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#43 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by moonca »

semirsar wrote: 21/04/2020 18:01 nista ti ne kontas... jes' ovo forum, ali... i za forum ti si jako pricljiva osoba...da l' i u rl ? Vjerujem da je to po tebi sasvim primjereno

kontam... jopet ne's skontat'... no sikiriki, bidni sto jesi, nedaj se omesti
..tacno je da ne kontam--zasto mi se obracas, privatno na javnoj temi, na kojojm dajem poucne komentare.. :-D
..kako ti, mene vidis- uopce me ne iteresuje- ako sam te uvrijedila na neki nacin- kvotaj to - da ti se izvinem... :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#44 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by moonca »

maliq53 wrote: 21/04/2020 17:54 Vidi se da pomno pratis temu. Kakav tata !?
jesi li i ti 'tata' ? :razz:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#45 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by spreca »

Yenna wrote: 21/04/2020 14:13 :lol: :lol: e sad zaključaj...
Jesam u pravu?....cura kad je baraba samo je prangija moze smiriti :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#46 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by moonca »

:roll:
. nije lijepo o necijoj kcerci tako pisati--
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#47 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by Henry Chinaski »

Vidi se odmah da je cura fino odgojena.
I mama je došla da s nama podijeli ovakvu priču? WTF!!!

Fina neka porodica,,,
User avatar
semirsar
Posts: 7570
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#48 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by semirsar »

moonca wrote: 21/04/2020 18:30
semirsar wrote: 21/04/2020 18:01 nista ti ne kontas... jes' ovo forum, ali... i za forum ti si jako pricljiva osoba...da l' i u rl ? Vjerujem da je to po tebi sasvim primjereno

kontam... jopet ne's skontat'... no sikiriki, bidni sto jesi, nedaj se omesti
..tacno je da ne kontam--zasto mi se obracas, privatno na javnoj temi, na kojojm dajem poucne komentare.. :-D
..kako ti, mene vidis- uopce me ne iteresuje- ako sam te uvrijedila na neki nacin- kvotaj to - da ti se izvinem... :)
ne obracam ti se privatno, ne pada mi na pamet, javno pisah kao sto s' vidjela.
Vidis, o tome je rijec, mjesas se u sve i svasta a blage veze o vecini nemas, kontas li sad?
Ne kontas opet, dajes sebi za pravo da dajes poucne komentare a spominjes nekakvog "tatu"... opet ne kontas :-)
nista protiv tebe, ali nekad na nekoj, nekom vaznoj, temi ispalis takvu glupost i nastavljas u tome nemilice... i od silnih gluposti taj neko ne vidi i odgovor koji ga zanima.

sve ok, ne vrijedjas, ne psujes, drzis se pravila foruma... ali, puno te svukud ima, u sve se mjesas, jebo vegetu :run:
Ja se samo nadam da nije neki ozbiljan problem u tvom slucaju... nedaj Boze, bolest, ili nesto drugo... 'ocu rec', ak' si OK, nije sve u forumu, ima zivot i van foruma :skoljka:

:mrgreen: aj, jos malo pa se skide film, skidam se i ja sa foruma, kad podjes, ako podjes, a neces ti nikud zadugo, sve su prilike, jer forum je zivot tvoj, ugasi svjetlo :run:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#49 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by moonca »

semirsar wrote: 21/04/2020 18:51
moonca wrote: 21/04/2020 18:30
semirsar wrote: 21/04/2020 18:01 nista ti ne kontas... jes' ovo forum, ali... i za forum ti si jako pricljiva osoba...da l' i u rl ? Vjerujem da je to po tebi sasvim primjereno

kontam... jopet ne's skontat'... no sikiriki, bidni sto jesi, nedaj se omesti
..tacno je da ne kontam--zasto mi se obracas, privatno na javnoj temi, na kojojm dajem poucne komentare.. :-D
..kako ti, mene vidis- uopce me ne iteresuje- ako sam te uvrijedila na neki nacin- kvotaj to - da ti se izvinem... :)
ne obracam ti se privatno, ne pada mi na pamet, javno pisah kao sto s' vidjela.
Vidis, o tome je rijec, mjesas se u sve i svasta a blage veze o vecini nemas, kontas li sad?
Ne kontas opet, dajes sebi za pravo da dajes poucne komentare a spominjes nekakvog "tatu"... opet ne kontas :-)
nista protiv tebe, ali nekad na nekoj, nekom vaznoj, temi ispalis takvu glupost i nastavljas u tome nemilice... i od silnih gluposti taj neko ne vidi i odgovor koji ga zanima.

sve ok, ne vrijedjas, ne psujes, drzis se pravila foruma... ali, puno te svukud ima, u sve se mjesas, jebo vegetu :run:
Ja se samo nadam da nije neki ozbiljan problem u tvom slucaju... nedaj Boze, bolest, ili nesto drugo... 'ocu rec', ak' si OK, nije sve u forumu, ima zivot i van foruma :skoljka:

:mrgreen: aj, jos malo pa se skide film, skidam se i ja sa foruma, kad podjes, ako podjes, a neces ti nikud zadugo, sve su prilike, jer forum je zivot tvoj, ugasi svjetlo :run:
Dok ne napises valjan argument protiv mog - do tada sam u pravu.
No, i ne moram biti , niti je to cilj- imam svoje misljenje za odredjene stvari- koje me zabavljaju - a, zabavljaju i tebe dok me citash... i nadjes -posvetis par minuta, da mi se licno obratish. Eto, i ja sam tebi posvetila par minuta.. a nisam morala- mogla sam ignorisati -sto inace i cinim -al' svidja mi se tvoj avatar- zakljucujem da si ipak simpa osoba.
A sto s tice vegete- ne jedem je godinama i tebi bi 'toplo' preporucila da je izbjegavash.. nesto ima u njoj sto hemiju u ljuskom ogranizmu uzruja... :zoka:
.. eto ... :oops: :zzzz:
nemoj odgovarati --
User avatar
semirsar
Posts: 7570
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#50 Re: Djevojka koju je istukla moja kcer

Post by semirsar »

ne treba meni nikakav argument, jer nejma ni tvog nikakvog, barem ne suvislog...
napisah zapazanje da si na forumu ti vegeta, ustvari, znaci da sam ja 100% u pravu, a protiv tog ti nemas nikakav argument :lol:
ne mere nesto biti dobro, ako je previse neceg u njemu :-)
bolje da te ne izazivam, ne bih da te ima dje te inace nejma :shock:
fala na komplimentu, vjerujem da je i taj avatar stariji od tebe :mrgreen:
Post Reply