Djeca iz Beslana

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#76 Re: Djeca iz Beslana

Post by sadie_forever »

insomnia78 wrote:Dje s' ti prije ubij'o?
Na temu. @seln ih je odlicno opis'o. Kad sam dos'o ovdje pa bio primoran ici na casove jezika upozn'o sam ih povelik broj. Oni su tu vecinom na azilu. Daleko im lijepa kuca.
Ne valjaju turci,arapi,bosnjaci sad ni ceceni..ko od muslimana tebi valja?

Ceceni su cestit narod,to stoji,borba i hrabrost se cijene,gdje i nebi s historijom njihovom? i imaju jako lijepe zene fakat,nisam lijepse vidjela.Simpatisem ih i sto su jedan od bijelih naroda islamske vjere,pored bosnjaka,albanaca ..kavkaski muslimani su mi oduvijek radi toga dragi


Amina Okueva je poznata u Ukraini,inace je doktorica hirurg,vole je i ceceni i ukrajinci

Image
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#77 Re: Djeca iz Beslana

Post by sadie_forever »

insomnia78 wrote:Cuj imaju lijepe zene :lol:

Pa predmet su idealiziranja na zapadu,cuo za izraz "circassian beauty"? Prije 100 God su kreme za zene prodavali govoreci Im da ce bit Kao cerkeska ljepotica
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#78 Re: Djeca iz Beslana

Post by Sanjarko »

A sto se ovog tice, ne znam. Bilo je govora o svacemu. Umijesanosti Cije, Fsbea, itd. Kad nesto procitam, cujem itd. dovoljno i novo onda odlucim itd. Mislio sa recimo za Istocni Timor jedno vrijeme da je svacega tu bilo, lazi itd. ali kako sam citao, cuo sve vise o tome sad sam promjenio misljenje o tome, pa znam da je Indonezija, Cija i tadasnja vlast u Indoneziji i vojska njena za sve kriva i da su stravicni zlocini cinjeni, cak i genocid. Sad sam da im se odcijepi citav Timor kao kazna za ono sto su radili. Tako i od Rusa Cecenija, za ono sve sta su radili tokom devedesetih istima. Ali tesko.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#79 Re: Djeca iz Beslana

Post by ioannes »

par anegdota o čečencima....
inače između čečenaca,inguša i dagestanaca nema nikakve bitne razlike, barem ne fizički ...mentalitet je isti.
fizički imaju svi iste face....frizuru ne prave,ono pravo otafrlje. prije dođeš u rusku diskoteku a oni stoje u patikama i adidas trenerkama na otkopčavanje sa strane.
poštuju starije ljude i karakterni su....imaju taj jeben patrijahalni sistem.
stariji brat može mlađem bratu milion puta naredit nešto da donese,ovaj ce milion puta otići a da ništa ne kaže....smiješno gledat.
kod njih je sramota da muško nosi šorc ili kratke hlače...ko biva nije muški.
kaže meni ovaj jedan... kad se ożeniš,često se dogodi da nikad u životu ne vidiš više punca i punicu ...nisam baš doznao razlog zašto ali vjerujem da se radi o nekom zadrtom arhajičkom običaju (ko biva ne možeš im više na oči jer im *uziš kćer ili u tom smislu nešto).
u alkoholu su ružni jer se sa njim nikako ne mogu nosit...ako tražite najgore ljude pod alkoholom onda će te ih na kavkazu nać.....strašno.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#80 Re: Djeca iz Beslana

Post by Krokodajl »

Čečena slabo da sam upozno, viđo jesam al tabirio s njima jok, al sam zato bruku Gruzijaca upozno, i ovih što spadaju pod Gruzice, Abhaze, Osete i pokoji Azer.

Azeri onako fizički liče na njih sve al se mentalitetom poklapaju više sa Turcima.
Gruzijci su možda i prvi narod nakon Balkanskih prema kojim sam izgradio stereotip, u svakog glava ko da ih neko pri rođenju macolom udari pa se ona spljošti i tako raste u širinu.

Sve je to gore jadna majko, nedaj Bože zakačit se, a nedaj Bože ni posla imat, kožna jakna ofucana, adidas trenerka na dugmad sa strane, patike - po mogućnosti adidas, auto nakićeno tespisima, krstovima, jambezima (ko i kod nas ?)

Kolega pričo da su ovi poslije rata po Pragu valjali sovjetske rublje stranim turistima kao korune, razgrano se poso, čujem danas Albanci preuzeli.

Što se teme iz naslova tiče, šta reći, teroristi pobili na kraju ispalo Čečeni, ostala ljaga na Čečenski narod iako mislim da većina terorista čak nije ni bila Čečenskog porijekla al na isto ti dođe, Ruske snage zakazale, mada kako se to desilo u Osetiji dobro nije građanski rat izbio, ovi su mogli policiju rastavit sa zemljom.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#81 Re: Djeca iz Beslana

Post by sadie_forever »

Azeri su mrki,nisu oni slicni na cecene i te sjevernokavkaske rase,evo ovo dvoje su oboje ceceni,i meni bi ovo dvoje rahat prosli kao balkanci obicni

Image
Post Reply