Djeca iz Beslana

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#51 Re: RE: Re: Djeca iz Beslana

Post by stakasa »

spreca wrote:
insomnia78 wrote: Ni blizu. Slicniji su siptarima. Kad mu vidis glavu znas da je Cecen
:thumbup: Imali su i oni krvnu osvetu kao i siptari a temperamentni-buchni kao i oni
Siptari su male mace za ove. Sipci su manji od makovog zrna kada nisu u coporu ovi Ceceni sto sam ja na njih naljetao to ne jebe zivu silu. Mozda nisam imao srece
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#52 Re: Djeca iz Beslana

Post by spreca »

stakasa wrote:
Woody wrote:Ma, kurac moj Azijati. Pa jebo ga ti naša rasa je i potekla sa kavkaza. Na engleskom se ne kaže više "bijelac" (nije politički korektno) nego "Caucasian".

Evo ti pa se nagledaj "azijata":

Image

Ako ti ovi ne liče na djecu iz OŠ "Isak samokovlija", e onda ga jebi :-)
Sve ok, znam za to Caucasian, bas sam se zacudio kad mi upisase. Ali ovi sto ih ja znam a predstavljaju se ko Ceceni meni isti azijati
Mozda su iz Kabardino -balkarci......ni svi ceceni nisu bas iz jednog plemena.....kavkaz je mnogo plemenski region
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53 Re: RE: Re: Djeca iz Beslana

Post by Kikibombona »

stakasa wrote:Siptari su male mace za ove. Sipci su manji od makovog zrna kada nisu u coporu ovi Ceceni sto sam ja na njih naljetao to ne jebe zivu silu. Mozda nisam imao srece
Ludi su, nema sumnje. Dovoljan dokaz tome je da su sa Rusima ratovali, a ima ih milion i kusur. :lol: I to jebeno dobar otpor pruzili, svaki put.

Al' vi kako pisete, ispada da su totalni ludjaci, da lete 1 na 100... :D :D

Nisam imao kontakta sa tim istocnjacima, osim sa Rusima. Jesu takvi Uzbekistanci, Azeri, Kirgistanci, Tadzikistanci i ostala ekipa, ili su malo uljudniji...!?? :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#54 Re: RE: Re: Djeca iz Beslana

Post by spreca »

stakasa wrote:
spreca wrote:
insomnia78 wrote: Ni blizu. Slicniji su siptarima. Kad mu vidis glavu znas da je Cecen
:thumbup: Imali su i oni krvnu osvetu kao i siptari a temperamentni-buchni kao i oni
Siptari su male mace za ove. Sipci su manji od makovog zrna kada nisu u coporu ovi Ceceni sto sam ja na njih naljetao to ne jebe zivu silu. Mozda nisam imao srece
Uglavnom ako si mu stvarno drug onda ni rodjeni brat nebi za tebe uradio ono sto bi on...ali isto to ocekuje i od tebe.....svi smo u coporu kurceviti
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#55 Re: RE: Re: Djeca iz Beslana

Post by stakasa »

Kikibombona wrote:
stakasa wrote:Siptari su male mace za ove. Sipci su manji od makovog zrna kada nisu u coporu ovi Ceceni sto sam ja na njih naljetao to ne jebe zivu silu. Mozda nisam imao srece
Ludi su, nema sumnje. Dovoljan dokaz tome je da su sa Rusima ratovali, a ima ih milion i kusur. :lol: I to jebeno dobar otpor pruzili, svaki put.

Al' vi kako pisete, ispada da su totalni ludjaci, da lete 1 na 100... :D :D

Nisam imao kontakta sa tim istocnjacima, osim sa Rusima. Jesu takvi Uzbekistanci, Azeri, Kirgistanci, Tadzikistanci i ostala ekipa, ili su malo uljudniji...!?? :D
Ja sto sam vidio - uljudniji su. Cak i pristojni. Ali nije mi neki uzorak, bolje da napisu ovi sto u Rusiji zive
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#56 Re: Djeca iz Beslana

Post by Kikibombona »

spreca wrote:Mozda su iz Kabardino -balkarci......ni svi ceceni nisu bas iz jednog plemena.....kavkaz je mnogo plemenski region
Spreca, ima li neke osobite razlike izmedju Cecena/Dagestanaca/Ingusa sa jedne i Azera, Uzbeka, Kirgiza, Tadzaka i ostale ekipe sa druge strane? Je l' im slican mentalitet? Jesu svi jednako odvaljeni, beskrupulozni i sirovi?

Prave li belaj po Moskvi? :D
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#57 Re: RE: Re: Djeca iz Beslana

Post by kazinski »

commendatore wrote:
kazinski wrote:Jos kad puste bradu i odu na MMA i ljudi misle oni zajebani..
samo ti misli da nisu zajebani 8-) :mrgreen:

ljudi smirili drugu svjetsku vojnu silu na jedan period a da ne budu zajebani [emoji38]
Ruska vlada je naravno uz pomoc ostalih govormenta narucila izvrsenje tog teroristickog akta i naravno da se preko medija narodu oci namazale kao i za svaki veliki događaj sto se desio na ovoj zemlji.
Nista nije onako kao sto izgleda
Meni kad bi Soroš reko u po ljeta(podneva) da je sunce ja bi reko da je noc i mjesec.

Ma putin moze sravnit ceceniju i te majmune al nije im ti u cilju, daleko od toga da je rusija tada pala na koljena [emoji11]
Ma tako i treba kakva talacka kriza picke materine baci im flash i uleti unutra sve porokaj... Sta tebi ceceni imaju uslove davat [emoji41]
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#58 Re: RE: Re: Djeca iz Beslana

Post by animals »

stakasa wrote:
spreca wrote:
insomnia78 wrote: Ni blizu. Slicniji su siptarima. Kad mu vidis glavu znas da je Cecen
:thumbup: Imali su i oni krvnu osvetu kao i siptari a temperamentni-buchni kao i oni
Siptari su male mace za ove. Sipci su manji od makovog zrna kada nisu u coporu ovi Ceceni sto sam ja na njih naljetao to ne jebe zivu silu. Mozda nisam imao srece
Nisu oni tako jebeni, kad su sami..
problem je sto hodaju u coporima..
uvijek po cetiri,pet..
tako barem rade balavci njihovi..
i napadaju usamljenu djecu..
nikad ne idu na sebi isti broj..
po tome nisu jebeni, vec samo nesto ko hijene..
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7506
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#59 Re: Djeca iz Beslana

Post by AleksoMKD »

spreca wrote: Mozda su iz Kabardino -balkarci......ni svi ceceni nisu bas iz jednog plemena.....kavkaz je mnogo plemenski region
Mislim da na to misli kolega Woody, Kavkazci (Osetijci, Ceceni, Gruzijci i ostali) prilicno lice na Balkance barem na prvi pogled.

Blesav region. Cak sam procitao da je jedan (mali) deo Osetijaca ostao sa starom paganskom religijom, nisu prihvatili ni Islam ni Hriscanstvo.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#60 Re: Djeca iz Beslana

Post by spreca »

Kikibombona wrote:
spreca wrote:Mozda su iz Kabardino -balkarci......ni svi ceceni nisu bas iz jednog plemena.....kavkaz je mnogo plemenski region
Spreca, ima li neke osobite razlike izmedju Cecena/Dagestanaca/Ingusa sa jedne i Azera, Uzbeka, Kirgiza, Tadzaka i ostale ekipe sa druge strane? Je l' im slican mentalitet? Jesu svi jednako odvaljeni, beskrupulozni i sirovi?

Prave li belaj po Moskvi? :D
Ja nebih ovdje svrstavao Kirgize i Uzbeke a pogotovo Azere....Azeri su od njih svih cinimise najcivilizovaniji.....mada svi imaju mnogo slicnih osobina i obicaja......a sto se tice problema odnosno dali ih sada rade skoro pa ne ....i nto vec desetak godina......sve se je to umirilo i stisalo
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#61 Re: Djeca iz Beslana

Post by kazinski »

Sa mojim poznanikom na robiji u istoj celiji lezala 2 cecena.
Njih trojica u sobi 3x3. Oba cecena lezala zbog dva ili 3 ubistva, znam da je jedan zaklao svoju ženu zbog nevjere [emoji41]
Tjerali poznanika da klanja sa njima medjutim gotivili su ga i poštovali. Zatvor u njemackoj
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#62 Re: Djeca iz Beslana

Post by animals »

kazinski wrote:Sa mojim poznanikom na robiji u istoj celiji lezala 2 cecena.
Njih trojica u sobi 3x3. Oba cecena lezala zbog dva ili 3 ubistva, znam da je jedan zaklao svoju ženu zbog nevjere [emoji41]
Tjerali poznanika da klanja sa njima medjutim gotivili su ga i poštovali. Zatvor u njemackoj
Zaklao zenu , pa klanja..
i kad mi neko kaze religija od Boga :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#63 Re: Djeca iz Beslana

Post by spreca »

AleksoMKD wrote:
spreca wrote: Mozda su iz Kabardino -balkarci......ni svi ceceni nisu bas iz jednog plemena.....kavkaz je mnogo plemenski region
Mislim da na to misli kolega Woody, Kavkazci (Osetijci, Ceceni, Gruzijci i ostali) prilicno lice na Balkance barem na prvi pogled.

Blesav region. Cak sam procitao da je jedan (mali) deo Osetijaca ostao sa starom paganskom religijom, nisu prihvatili ni Islam ni Hriscanstvo.
na Kavkazu je svako selo tako reci drugo pleme i ima svoje osnovne obicaje i tradiciju.....nisam siguran ali mislim da imaju oko 50 jezika i jedni druge ne razumiju osim selo do sela...odnosno kako to uglavnom kazu od Aula do Aula drugi jezik....selo do sela a ne pricaju isti jezik

Nisu oni nama bas tako slicni osim mozda po izgledu...temperametniji su puno od nas i nepredvidivi su
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#64 Re: Djeca iz Beslana

Post by stakasa »

spreca wrote:
AleksoMKD wrote:
spreca wrote: Mozda su iz Kabardino -balkarci......ni svi ceceni nisu bas iz jednog plemena.....kavkaz je mnogo plemenski region
Mislim da na to misli kolega Woody, Kavkazci (Osetijci, Ceceni, Gruzijci i ostali) prilicno lice na Balkance barem na prvi pogled.

Blesav region. Cak sam procitao da je jedan (mali) deo Osetijaca ostao sa starom paganskom religijom, nisu prihvatili ni Islam ni Hriscanstvo.
na Kavkazu je svako selo tako reci drugo pleme i ima svoje osnovne obicaje i tradiciju.....nisam siguran ali mislim da imaju oko 50 jezika i jedni druge ne razumiju osim selo do sela...odnosno kako to uglavnom kazu od Aula do Aula drugi jezik....selo do sela a ne pricaju isti jezik

Nisu oni nama bas tako slicni osim mozda po izgledu...temperametniji su puno od nas i nepredvidivi su
Mahniti :D , ne znam zasto biras rjeci
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7506
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#65 Re: Djeca iz Beslana

Post by AleksoMKD »

spreca wrote:
Nisu oni nama bas tako slicni osim mozda po izgledu...temperametniji su puno od nas i nepredvidivi su
Na izgled sam i mislio, inace su druga planeta.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#66 Re: Djeca iz Beslana

Post by spreca »

stakasa wrote:
Mahniti :D , ne znam zasto biras rjeci
Ma dobro moze i to....ali nisu bas uvijek mahniti bez razloga :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#67 Re: Djeca iz Beslana

Post by spreca »

AleksoMKD wrote:
spreca wrote:
Nisu oni nama bas tako slicni osim mozda po izgledu...temperametniji su puno od nas i nepredvidivi su
Na izgled sam i mislio, inace su druga planeta.
Poznam puno Azera i uglavnom su fini i kulturni ...a svi ostali se vec razlikuju po tom pitanju
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#68 Re: Djeca iz Beslana

Post by spreca »

stakasa wrote: Grozni u zlatu, bljesti. Ne znam odakle lova, pretpostavljam da Putin placa poslusnost
Ima tu valjda vise arapskih para....tacno se zna u budzetu RF koliko se godisnje izdvaja za Cecniju ...mislim da nisu neke super sume jer imas puno regiona u Rf koji se dotiraju iz drzavnog budzeta
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#69 Re: Djeca iz Beslana

Post by kazinski »

Image

Kad smo već kod terorista [emoji4]
zenit dozic
Posts: 2411
Joined: 07/09/2014 11:48

#70 Re: Djeca iz Beslana

Post by zenit dozic »

Kikibombona wrote:
seln wrote:Ceceni su prilicno teski i komplikovani ljudi, kao i svi narodi koji jos zive sa arhaickim predstavama o "casti" (Albanci, Turci, Afganistanci i ostali -anci).
Iz toga izricito izuzimam one koji su prihvatili moderan nacin zivota i integrisali se u nove okoline. Problem sa presadjenim idealima "casti" je, osim sudara civilizacijski vrijednosti, u tome da drugu i trecu generaciju doseljenika uglavnom gura na rub drustva, cesto i u kriminal.

Nazad na temu: napad u Beslanu je ludacki teroristicki cin, za koji ne moze biti ni opravdanja ni relativizacije. Svaki napad na civile je uzasan, napad na djecu je dvostruko uzasan i tu se nema sta objasnjavati.


Ko zeli raspravljati o ruskim zocinima u Ceceniji, koji se ne razlikuju puno od nacistickih zlocina, neka otvori novu temu.
Sto se tice Cecena, nadam se da ce nekad biti nezavisni.

Al' fakat, koliko moras biti lud, da si tako mali a ratujes sa ogromnom i mocnom Rusijom, pa se jos uz to odlicno drzis!?? :-)

Palestincima je 100 puta lakse ratovati sa Izraelom. Imaju veliku podrsku Arapa, Izrael prati neke kodekse i norme, ne moze tek tako masakrirati i porusiti. Rus nema nikakve barijere, ide do kraja, surovo. I Ceceni se sa njima zajebavaju!?? :-) Sta bi bilo da ih ima 20 miliona? :D

Slusam onog bosnjackom politicara iz Crne Gore (tema CG), sto je bio u posjeti Ceceniji, da ostvari privrednu saradnju... Ka'e, Grozni dzenet na zemlji, uopste se ne vide tragovi rata, Cecenija pravi Eldorado! :D
Zar jos neko vjeruje u ovu glupost :zoka:
Egipat zatvorio granicu godinama.
Podrzavali ih samo dok je mursi bio.
Saudija najveci jaran sa izraelom.
Turci ih ko fol malo podrzavali deklarativno par zadnjih godina.
Koju to oni pomoc imaju od arapa da mi je znat :?
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#71 Re: Djeca iz Beslana

Post by Truba »

nisam imo kontakta s cecenima
a nadam se i da necu
zenit dozic
Posts: 2411
Joined: 07/09/2014 11:48

#72 Re: Djeca iz Beslana

Post by zenit dozic »

Black swan wrote:nisam imo kontakta s cecenima
a nadam se i da necu
Par puta su nam dolazili na treninge.
Cine se kulturni :mrgreen:
Ono sto sam cuo i gledo preko klipova na netu i dokumentaraca najblizi su mi po ponasanju sa siptarima.
Gledo sam neke klipove gdje se tuku na nekim livadama protiv rusa.U sred moskve ne daju rusima pardona. Furaju se na islam a drze moskovsko podzemlje :mrgreen:

Ima ih dosta u siriji i iraku da ratuju.
A vidim u zadnje vrijeme ima ih i u ruskoj vojsci u siriji.
Do pogibije dudajeva cini mi se da nije bilo vjerskog fanatizma, kasnije su pokupili vehabijsku furku dolaskom stranih boraca.
A evo sada im se oduzuju ratujuci u siriji i iraku.
kazinski
Posts: 67
Joined: 23/01/2017 11:26

#73 Re: RE: Re: Djeca iz Beslana

Post by kazinski »

zenit dozic wrote:
Black swan wrote:nisam imo kontakta s cecenima
a nadam se i da necu
Par puta su nam dolazili na treninge.
Cine se kulturni :mrgreen:
Ono sto sam cuo i gledo preko klipova na netu i dokumentaraca najblizi su mi po ponasanju sa siptarima.
Gledo sam neke klipove gdje se tuku na nekim livadama protiv rusa.U sred moskve ne daju rusima pardona. Furaju se na islam a drze moskovsko podzemlje :mrgreen:

Ima ih dosta u siriji i iraku da ratuju.
A vidim u zadnje vrijeme ima ih i u ruskoj vojsci u siriji.
Do pogibije dudajeva cini mi se da nije bilo vjerskog fanatizma, kasnije su pokupili vehabijsku furku dolaskom stranih boraca.
A evo sada im se oduzuju ratujuci u siriji i iraku.
Siptari se furaju na islam a drze sarajevsko podzemlje [emoji36]
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#74 Re: Djeca iz Beslana

Post by animals »

Kad se vec spominju, najvise zena u burci u
Austriji iz Cecenije i iz Bosne..
User avatar
Smail Aga Cengic
Posts: 479
Joined: 30/07/2014 18:53
Contact:

#75 Re: Djeca iz Beslana

Post by Smail Aga Cengic »

Rusi ne narucuju false flag actions, jednostavno jer njima ne treba opravdanje za nesto sto namjeravaju uciniti.

Cecenski teroristi rade za Amerikance jer je Kavkaz bogato podrucje a valjda su svi dosad savladali lekciju br 1 koja kaze da Ameri uvode demokratije samo gdje je nafta i gas.

Poslusajte izjave Putina, manite se srpskog izvrtanja istine, on nikad i nicim nikoga ne vrijedja, a kamoli ne muslimane.
Post Reply