discus herniae

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#676 Re: discus herniae

Post by Dozer »

Onda ti je prvi korak - smrsati.
Dzaba i banje i vjezbe ako i dalje imas previse kila.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#677 Re: discus herniae

Post by tovarish »

Dozer wrote:Onda ti je prvi korak - smrsati.
Dzaba i banje i vjezbe ako i dalje imas previse kila.
Smrsavio 15kg,tako da je to krenulo.

A sto se tice banja,imas li kakvih info o kvalitetu.

Ja sam zvao Terme i cijena je ok.Tretman po danu 40KM + pregled doktora jos 40KM.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#678 Re: discus herniae

Post by Dozer »

To ti vec ne znam... Nisam se bavio tim aktivnostima :D
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#679 Re: discus herniae

Post by tovarish »

Cekamo onda nekoga ko jeste,valjda ce jedan takav zalutati i na ovu temu,pa da ne otvaram novu.

Jos jednom,tebi Dozeru hvala.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#680 Re: discus herniae

Post by Dozer »

Nema na cemu ba :thumbup:

Nego, sto mi se ovo Eni izgubi :D
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#681 Re: discus herniae

Post by Altsa »

tovarish wrote:
Dozer wrote:Pa, ako nisi za operaciju radi slabijeg stadija DH, onda ti banja mozda i moze pomoci, pogotovo radi ostalih dijagnoza/problema.

Ali, kao sto i sam vidis iz svih slucajeva - vjezbanje je jedini stvarni lijek.
Svakako,bez vjezbi nista.Imam jos u okruzenju nekolik hernijasa i svi se kunu u vjezbe.

A sto se tice mojih DH (L4-L5 i L5-S1),navodno nije doslo do curenja,nego su diskusi dehidrirali od moje tezine i smanjili se sto je uticalo na nestabilnost kicme.
Gdje se moze vidjeti koje se vjezbe preporucuju za diskus herniju. razmisljao sam i o teretani ali mi treba neko ko ce mi reci da radim te i te vjezbe a ne da ja na svoju ruku se lomim po teretani i napravim jos vece sranje.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#682 Re: discus herniae

Post by Dozer »

Imas sve na prethodnim stranicama... Da ne kucamo stalno jedno te isto...
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#683 Re: discus herniae

Post by Altsa »

Dozer wrote:Imas sve na prethodnim stranicama... Da ne kucamo stalno jedno te isto...
:thumbup:
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#684 Re: discus herniae

Post by stetoskop »

tovarish wrote:Cekamo onda nekoga ko jeste,valjda ce jedan takav zalutati i na ovu temu,pa da ne otvaram novu.

Jos jednom,tebi Dozeru hvala.
Bio sam ja u Fojnici, i nisam zadovoljan. Meni je to haman isto ko obicna fizikalna u ambulanti, samo sto imas bazen koji mozes koristiti 40 minuta na dan. Tebi trebaju svakondnevne vjezbe preporucene za donji dio ledja, par puta sedmicno plivanje, ali bas plivanje, a toga u banjama nema.
Banje su ti vise za oporavak, kada su u pitanju neuroloski ispadi, poput mozdanog ili pareze usljed DH.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#685 Re: discus herniae

Post by tovarish »

stetoskop wrote:
tovarish wrote:Cekamo onda nekoga ko jeste,valjda ce jedan takav zalutati i na ovu temu,pa da ne otvaram novu.

Jos jednom,tebi Dozeru hvala.
Bio sam ja u Fojnici, i nisam zadovoljan. Meni je to haman isto ko obicna fizikalna u ambulanti, samo sto imas bazen koji mozes koristiti 40 minuta na dan. Tebi trebaju svakondnevne vjezbe preporucene za donji dio ledja, par puta sedmicno plivanje, ali bas plivanje, a toga u banjama nema.
Banje su ti vise za oporavak, kada su u pitanju neuroloski ispadi, poput mozdanog ili pareze usljed DH.
Hvala na info.

A jesil' koristio bisernu kadu,jer su meni to nahvalili fizioterapeuti u mom domu zdravlja.
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#686 Re: discus herniae

Post by stetoskop »

Jesam, 15 minuta dnevno.
Nesto slicno imas na termalnoj rivijeri Ilidza i cak vise izbora sa vodenom masazom i sve ti je to u sklopu ulaznice.
eni83
Posts: 45
Joined: 06/10/2016 11:46

#687 Re: discus herniae

Post by eni83 »

Eeev mene dozercicu ne sekiraj se tu sam. Vježbe i sami vježbe mada sam se i ja ulijenila ovih dana a i ovo vrijeme čini se nije za nas zeza i ovaj vratni dio znaci haos remena vrat ruka a jbg bit ce bolje. :thumbup:
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#688 Re: discus herniae

Post by tovarish »

stetoskop wrote:Jesam, 15 minuta dnevno.
Nesto slicno imas na termalnoj rivijeri Ilidza i cak vise izbora sa vodenom masazom i sve ti je to u sklopu ulaznice.
Hvala
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#689 Re: discus herniae

Post by ovo_malo_duse »

Hej raja treba mi dobar ortoped u Sarajevu. Iako ja licno muku mucim sa lumbagom, ne treba meni nego staroj mi. Neko mi je spomenuo ovog Ediba Jerlgica a pojma nemam.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#690 Re: discus herniae

Post by ovo_malo_duse »

ovo_malo_duse wrote:Hej raja treba mi dobar ortoped u Sarajevu. Iako ja licno muku mucim sa lumbagom, ne treba meni nego staroj mi. Neko mi je spomenuo ovog Ediba Jerlgica a pojma nemam.
Neko?
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#691 Re: discus herniae

Post by Dozer »

eni83 wrote:Eeev mene dozercicu ne sekiraj se tu sam. Vježbe i sami vježbe mada sam se i ja ulijenila ovih dana a i ovo vrijeme čini se nije za nas zeza i ovaj vratni dio znaci haos remena vrat ruka a jbg bit ce bolje. :thumbup:
Hosh da te izmasiram? :lol:
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#692 Re: discus herniae

Post by tovarish »

Da malo ozivim temu,a i da podnesem izvjestaj o ucinku banje i mojim daljim tretmanima.Znaci banja = 0 poena,bas kako je ovdjeti receno.

U medjuvremenu sam odradio i EMNG i rezultati su losi,pogotovo za lijevu nogu na kojoj su misici butine manji za 4 cm u odnosu na desnu nogu.

Iaoko sam uzimao razne lijekove,kako prirodne tako i farmaceutske,sad sam se vise bazirao na ove prirodne.

Vitamin C 500mg 1x dnevno
Kurkumin 500mg 2x dnevno
Omega 3 2x dnevno
Nobelov Glukozamin,Kondroitin i MSM 2x dnevno
Pronerv 1x dnevno

U ponedjeljak sam bio kod neurohirurga na kontroli i sada mi predlaze operaciju,posto dosadasnje metode nisu dale rezultata, ali smo dogovorili da konacnu odluku ostavimo za septembar,a da ja u medjuvremenu probam sa alternativama.

Tako da sam jucer krenuo i sa DTK kod Al Tawila.Dobio sam jos dvije sedmice bolovanja i dosao u Sarajevo,tako da imam fore za 5 tretman.

Kao sto je i receno,cijena je 80 km po tretmanu.Sa sobom sam imao bruku nalaza,tako da je djevojka koja radi na o DTK samo konsultovala njihovog neurologa i on je aminovao terapiju.

Tretman je poceo sa ultrazvukom koji ima za cilj da ugrije dio ledja koja ce biti tretirana.Nakon toga ide razvlacenje i traje 30 minuta. Ono bi trebalo poceti silom koja je 40% od pacijentove tezine i do kraja terapije rasti na 60%.Ipak,kod mene je krenula sa manjim procentom,tj. 35kg umjesto 50-tak koliko je trebalo.

Nakon razvlacenja,odlezao sam par minuta i to je bilo to.

Sam postupak nije bio bolan,ali kod ustajanja malo su ledja reagovala.Iaoko vidno sepam,prvih nekoliko koraka bilo je prakticno savrseno.Ali,sepanje se ubrzo vratilo,a i bilo je manjih bolova tokom dana.Ipak,noc je prosla bez problema,iako sam popio jedan apaurin za svaki slucaj.

U ponedjeljak nastavljamo,pa cemo vidjeti rezultate.

Inace, savjetovano mi je od te djevojke da prvo odradim 5 tretmana,pa da onda ako bude efekta onda nastavimo.Inace,djevojka koja tamo radi je jako ljubazna i profesionalna,sto je za svaku pohvalu.

Inace, sa radom DTK u Sarajevu je pocela i neka firma iz Lukavca,a kod njih je tretman 50km,mada oni predlazu 10 do 20 terapija,sto garant znaci il da rade sa manjim silama il su im tretmani kraci.Ako neko njih proba,nek javi iskustva.

Eto toliko hernijasi.Pozdrav svima
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#693 Re: discus herniae

Post by pici »

ja farbo vrata i evo me bol boluje latifaga... jebo cojka s diskus hernijom nismo ni zaqurac
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#694 Re: discus herniae

Post by Zoya »

tovarish wrote:Da malo ozivim temu,a i da podnesem izvjestaj o ucinku banje i mojim daljim tretmanima.Znaci banja = 0 poena,bas kako je ovdjeti receno.

U medjuvremenu sam odradio i EMNG i rezultati su losi,pogotovo za lijevu nogu na kojoj su misici butine manji za 4 cm u odnosu na desnu nogu.

Iaoko sam uzimao razne lijekove,kako prirodne tako i farmaceutske,sad sam se vise bazirao na ove prirodne.

Vitamin C 500mg 1x dnevno
Kurkumin 500mg 2x dnevno
Omega 3 2x dnevno
Nobelov Glukozamin,Kondroitin i MSM 2x dnevno
Pronerv 1x dnevno

U ponedjeljak sam bio kod neurohirurga na kontroli i sada mi predlaze operaciju,posto dosadasnje metode nisu dale rezultata, ali smo dogovorili da konacnu odluku ostavimo za septembar,a da ja u medjuvremenu probam sa alternativama.

Tako da sam jucer krenuo i sa DTK kod Al Tawila.Dobio sam jos dvije sedmice bolovanja i dosao u Sarajevo,tako da imam fore za 5 tretman.

Kao sto je i receno,cijena je 80 km po tretmanu.Sa sobom sam imao bruku nalaza,tako da je djevojka koja radi na o DTK samo konsultovala njihovog neurologa i on je aminovao terapiju.

Tretman je poceo sa ultrazvukom koji ima za cilj da ugrije dio ledja koja ce biti tretirana.Nakon toga ide razvlacenje i traje 30 minuta. Ono bi trebalo poceti silom koja je 40% od pacijentove tezine i do kraja terapije rasti na 60%.Ipak,kod mene je krenula sa manjim procentom,tj. 35kg umjesto 50-tak koliko je trebalo.

Nakon razvlacenja,odlezao sam par minuta i to je bilo to.

Sam postupak nije bio bolan,ali kod ustajanja malo su ledja reagovala.Iaoko vidno sepam,prvih nekoliko koraka bilo je prakticno savrseno.Ali,sepanje se ubrzo vratilo,a i bilo je manjih bolova tokom dana.Ipak,noc je prosla bez problema,iako sam popio jedan apaurin za svaki slucaj.

U ponedjeljak nastavljamo,pa cemo vidjeti rezultate.

Inace, savjetovano mi je od te djevojke da prvo odradim 5 tretmana,pa da onda ako bude efekta onda nastavimo.Inace,djevojka koja tamo radi je jako ljubazna i profesionalna,sto je za svaku pohvalu.

Inace, sa radom DTK u Sarajevu je pocela i neka firma iz Lukavca,a kod njih je tretman 50km,mada oni predlazu 10 do 20 terapija,sto garant znaci il da rade sa manjim silama il su im tretmani kraci.Ako neko njih proba,nek javi iskustva.

Eto toliko hernijasi.Pozdrav svima
Kako su te razvlačili? Ne kontam. Je li to naprapat?

Pici, treba i tebe rastegnuti :oops:
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#695 Re: discus herniae

Post by tovarish »

@zoya

jeste,aparat te razvlaci,tacnije stol.Imas to na ovoj temi vec objasnjeno od strane Dozera,a mozes i guglati "dekompresijski tretman kicme",pa vidi detaljnije o tome.
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#696 Re: discus herniae

Post by pici »

Zoya wrote:
Kako su te razvlačili? Ne kontam. Je li to naprapat?

Pici, treba i tebe rastegnuti :oops:

eee moja zoya mene natezu svaki boguvetni dan :mrgreen:
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#697 Re: discus herniae

Post by Dozer »

Odradio jutros sistematski - sve cakum-pakum. Hernije su i dalje tu, jasno, ali su pod punom kontrolom. Dakle - samo vjezbanje.

DTK, a zatim vjezbanje, Bez vjezbanja, DTK = 0. Samo kratkotrajno poboljsanje, a onda opet na djale, tj. u horizontalu.

Klapa No. 334 - tablete protiv bolova ne pomazu. Samo se trujete.
B vitamin je OK jer hrani nerve generalno, ProNerv ponajbolji, medjutim i dalje - bez vjezbanja sve je to kratkotrajno i ne rjeseva mehanicki problem radi kojeg je i doslo do hernije.

Samo se zavaravate.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#698 Re: discus herniae

Post by JanuaryJones »

Jel neko pokušao AKP (plazma) inekcijama tretirati dh?
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#699 Re: discus herniae

Post by tovarish »

JanuaryJones wrote:Jel neko pokušao AKP (plazma) inekcijama tretirati dh?
Moze li kratki opis tog tretmana?
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#700 Re: discus herniae

Post by Dozer »

Mislis na DiscoGel tretman?
Navodno je dobar, rijesi problem, ali je primjenjiv samo u pocetnim fazam DH. Ja, recimo, nisam bio kandidat za to. Preveliko ostecenje.

E sad...neki doktori to hvale, neki kude. Navodno je veliki rizik radi velike sanse da se pogodi nerv iglom, i onda opsti belaj.
Medjutim, meni se cini da se tu radi o ljubomori doktora koji taj tretman ne znaju raditi, a samim tim ni uzimati cifru za to, pa onda panjkaju one koji to znaju, kao i sam tretman.

A, realno, svaki operativni zahvat/hirurska intervencija sa sobom nosi neki rizik. Kod nas ovdje, i s metodama koje nasi koriste za operaciju DH (a koje su odavno zastarjele), sanse su 50-50%.
50% za uspjeh operacije i normalno funcionisanje nakon toga (bar neko vrijeme), i
50% za uspjeh operacije (posto ce doktori uvijek reci da je sve uspjelo sto se njih tice, ali eto, jbg, tijelo nije slusalo, bla,bla) i izlazak iz bolnice u kolicima, Trajno.
Post Reply