Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#12426 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Alfons Kauders »

2750 do 3000 kuna, po prici par zena i cura koje su radile (Konzum, Studenac i sl)

To je nesto manje od pola prosjecne plate u Hrvatskoj. Kod nas je prosjecna plata oko 850KM, i odnos je skoro isti, jer su plate kasirki oko 500KM. U je HR malo izrazenija razlika, sto je i logicno.

Ne znam zasto se ljudi cude?
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#12427 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Nadzorna_ploca »

Dovoljno si ti iskarikirao.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#12428 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »

I takva, Dalmacija je bajka, Slavonija realnost.

DRAMA U SLAVONIJI, A SVI ŠUTE! Autobusi samo odlaze: Slavonci odlaze kao da je evakuacija!


Teško je nabrojati što se sve nekada proizvodilo u Slavoniji. Tekstilna, metalna, kožarska, drvna, građevinska i kemijska industrija teško su osakaćene ili su potpuno iščezle u tajkunskim privatizacijama ili pokleknule na vjetrometini takozvanog slobodnog tržišta, a o prehrambenoj industriji, tom daleko najvažnijem gospodarskom sektoru s neiscrpnom jezgrom u poljoprivredi, dovoljno je reći da, primjerice, više nema proizvodnju tjestenine.
U beskonačnom prostranstvu zlatnog žita.

A ima štošta i ispod žita; ogromne rezerve plina, nafta, neograničene količine čiste i pitke vode. No, navodnjavanje je još na razini šezdesetih godina, a proizvodnja mlijeka, jaja, mesa, žitarica, povrća, voća…od količina s kraja osamdestih je prepolovljena ili srozana ispod razine ozbiljnije obnovljivosti u ovakvim uvjetima.
...
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#12429 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by GeeTnT »

ŠIBENSKA policija uhvatila je 51-godišnju ženu koja je prošlog tjedna potpalila sedam požara, priopćeno je iz policije. Šest požara je zapalila na parcelama mještana, a sedmim je izazvala požar na jednoj od štala u naselju...
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#12430 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by parappa »

Banksy wrote:I takva, Dalmacija je bajka, Slavonija realnost.

DRAMA U SLAVONIJI, A SVI ŠUTE! Autobusi samo odlaze: Slavonci odlaze kao da je evakuacija!


Teško je nabrojati što se sve nekada proizvodilo u Slavoniji. Tekstilna, metalna, kožarska, drvna, građevinska i kemijska industrija teško su osakaćene ili su potpuno iščezle u tajkunskim privatizacijama ili pokleknule na vjetrometini takozvanog slobodnog tržišta, a o prehrambenoj industriji, tom daleko najvažnijem gospodarskom sektoru s neiscrpnom jezgrom u poljoprivredi, dovoljno je reći da, primjerice, više nema proizvodnju tjestenine.
U beskonačnom prostranstvu zlatnog žita.

A ima štošta i ispod žita; ogromne rezerve plina, nafta, neograničene količine čiste i pitke vode. No, navodnjavanje je još na razini šezdesetih godina, a proizvodnja mlijeka, jaja, mesa, žitarica, povrća, voća…od količina s kraja osamdestih je prepolovljena ili srozana ispod razine ozbiljnije obnovljivosti u ovakvim uvjetima.
...
Može li link za članak draga banksy?
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12431 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Truba »

GeeTnT wrote:ŠIBENSKA policija uhvatila je 51-godišnju ženu koja je prošlog tjedna potpalila sedam požara, priopćeno je iz policije. Šest požara je zapalila na parcelama mještana, a sedmim je izazvala požar na jednoj od štala u naselju...
To je bolest
Ja moram na vikendici nesto spaliti :|
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#12432 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ja sam samo čekao kada će Nino potpomognut vojvodom Čovićem javiti da Bošnjaci podmeću požare po Hrvatskoj. :oops:
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#12434 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Toffee karamela »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja sam samo čekao kada će Nino potpomognut vojvodom Čovićem javiti da Bošnjaci podmeću požare po Hrvatskoj. :oops:
bolje da si šutio, sad si im dao ideju
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12435 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja sam samo čekao kada će Nino potpomognut vojvodom Čovićem javiti da Bošnjaci podmeću požare po Hrvatskoj. :oops:
Nego ko drugi do Bosnjo koji je krenuo ili se vraca s mora.....zaustavi se da podgrije konzervu gulasa ili da ispece cevaBcice i boli ga curac za dracevinom njihovom lijepom :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#12436 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

Toffee karamela wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja sam samo čekao kada će Nino potpomognut vojvodom Čovićem javiti da Bošnjaci podmeću požare po Hrvatskoj. :oops:
bolje da si šutio, sad si im dao ideju
:lol: :lol: :lol: a u njih ne manjka ideja da se pljune sto dalje od svog praga :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40718
Joined: 29/06/2011 23:39

#12437 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dječak sa šibicama »

Svi zabrinuti za hrvatski turizam :lol:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#12438 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Toffee karamela wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja sam samo čekao kada će Nino potpomognut vojvodom Čovićem javiti da Bošnjaci podmeću požare po Hrvatskoj. :oops:
bolje da si šutio, sad si im dao ideju

:lol: Ja sam više bio sarkastičan jer ipak za takvu paušalnu tvrdnju moraš imati debele dokaze. Slažam se naravno da budalama ne treba nikakav razuman dokaz već samo motivacija pogonjena mržnjom.

P.S Zajebanciju i šali na stranu ali fakat su požari poharali Hrvatsku. Priča jedan poznanik iz Splita da ovo što je gorilo oko Splita je gorilo na dijelovima koji su atraktivni a nije se moglo graditi. Tvrdi da po tom nekom zakonu nakon požara možeš jeftino i bez dodatnih uslova tu zemlju prenamijeniti u građevinsko zemljište i kaže da su određeni tajkuni već pikirali ta zemljišta za gradnju. Između ostalog vidim da se u HR vodi polemika upravo oko toga jer navodno da su svi požari oko Splita podmetnuti, koliko ima istine u svemu tome nemam pojma ali gdje ima dima ima i vatre. :-?
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#12439 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

GeeTnT wrote:
Jesi qrceve srece, hem vrijeme katastrofa, hem i carape moras nositi kao da si na Ostsee..elem, pozdravi tog finog dalmatinca
I iduci put gledaj prognozu kao sav normalan svijet...
Mislis na nevrijeme? Kod nas je kisilo samo sat i pol...
ali bas tad smo krenuli na veceru.
Tad vise nije bilo pitanje "di cemo i sta bi najradije", vec "run, rabbit, run". :sad:
Uletjeli smo u prvi otvoren restoran.... i jebi ga, corak.
Jeste li nekad jeli u onom restoranu (ne znam kako se zove) kod gradske pijace u Tuzli?
Eto, takav je bila hrana.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#12440 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by GeeTnT »

seln wrote:
GeeTnT wrote:
Jesi qrceve srece, hem vrijeme katastrofa, hem i carape moras nositi kao da si na Ostsee..elem, pozdravi tog finog dalmatinca
I iduci put gledaj prognozu kao sav normalan svijet...
Mislis na nevrijeme? Kod nas je kisilo samo sat i pol...
ali bas tad smo krenuli na veceru.
Tad vise nije bilo pitanje "di cemo i sta bi najradije", vec "run, rabbit, run". :sad:
Uletjeli smo u prvi otvoren restoran.... i jebi ga, corak.
Jeste li nekad jeli u onom restoranu (ne znam kako se zove) kod gradske pijace u Tuzli?
Eto, takav je bila hrana.
Kod Hameta... :thumbup:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#12441 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

dječak sa šibicama wrote:Svi zabrinuti za hrvatski turizam :lol:
Mali djecace sa zigicama, jedno ti mogu garantirati: potpuno si na fonu sa istomisljenicima Bosnjacima i Srbima. I njihova deviza je "kome se ne svidja, neka ide".
Nije svaka kritika sa zlom namjerom, niti svaka pohvala sa dobrom.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#12442 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by seln »

Inace, ustanovio sam nesto ( a potvrdili su mi i domacini), sto me natjeralo da posumnjam u ono "jos Hrvatska ni propala"...
vlasnici mnogih objekata, sto poslovnih, sto stambenih su Bosnaci!
I to ne samo bosanski Hrvati ( ima i njih, naravno), vec upravo Bosnjaci, gluho i daleko bilo! :shock:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#12443 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by GeeTnT »

Dijaspora... ;-)
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#12444 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

:lol: :lol: :lol: :lol:

Image
:pisnuo: :pisnula:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#12445 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Banksy »



KLASA OPTIMIST
Ljudi iz Imotske krajine vjeruju da ih je Jugoslavija mrzila, a da ih Hrvatska voli. Kakav mit!

Ante Tomić


Image



U rujansko predvečerje, jedva što bi ljeto izmaklo, oko Svetog Mihovila, čekali smo na bijeloj, poljskoj cesti u koloni traktora i kamiona na Perinuši, dok je vjetar šumio u krošnjama jablanova. Vagnuli bi nas natovarene na ulazu, pa još jednom, praznih prikolica, na izlazu, i dali nam potvrdu, ali novac za otkupljeno grožđe dobili bi nekoliko mjeseci kasnije i nikad nije bio osobito velik. Žalili smo se na nepravdu, Bogorodici i svim svecima se kleli kako nas lopovi više neće vidjeti, ali opet svake godine smo dolazili. I u najsiromašnijim berbama nešto bismo prodali socijalističkom poljoprivrednom gigantu iz našeg kraja.

Kad je izgrađena, imotska je Vinarija bila najveća u Jugoslaviji. Danas to nije popularno isticati jer niti smo mi voljeli Jugoslaviju, niti je Jugoslavija voljela nas. Ta je pokvarena država nas Imoćane ostavila u bijedi jer smo bili Hrvati i išli u crkvu. Kao neprijatelje režima osudili su nas na ekonomsko zaostajanje. Naši ljudi morali su zbog toga odlazili raditi u Njemačku. Mučili se daleko u tuđem svijetu, mjesecima ne viđajući najmilije, jer se nisu htjeli odreći svoga narodnog imena i svoje katoličke vjere.

Bila je onda farma nesilica, Agrokoka, s desecima tisuća kokošiju raščerupanih vratova i crvenih nazubljenih kresta nalik trorogim partizanskim kapama. Zbog tih kresta narodni je genij kokoši nazvao partizankama, a nije to ruganje bilo sasvim bezazleno. U poruzi se prepoznavao prkosni, slobodarski duh. Pobuna protiv socijalističkog poretka i vladajuće ideologije, otpor državi koju mi nismo voljeli i koja nije voljela nas. A bilo je i onih što su sažalijevali perad, što je natiskana u kavezima udarnički kenjala jaja. Mogli su se poistovjetiti s ubogim nesilicama koje nisu vidjele ni sunca ni mjeseca. Jednaka je, tvrdili su, i naša imotska sudbina u tamnici naroda zvanoj Jugoslavija.

Bila je na periferiji Imotskog zatim i tvornica veša, Pionirka, dugačka krojačnica sa stotinama šivaćih strojeva što su u tri smjene štektali nad milijunima gaća i majica. Žene bi se ujutro vraćale autobusima iz Pionirke i premorene padale u postelje, dok su njihovi muževi ispraćali djecu u školu, a onda i sami odlazili raditi u tvornicu strojeva u Donjoj Glavini, precizno tokariti komade čelika s visokim udjelom ugljika.

Dvije plaće iz dva privredna subjekta u krajini svaki mjesec su dolazile u mnoga kućanstva, ali po duši govoreći, bilo je gadno. Najgorem neprijatelju ne biste poželjeli takvu užasnu komunističku diktaturu, tu zločinačku Jugoslaviju koja je nas Imoćane bezdušno napustila, ostavila nas da umremo na ledini bez igdje ičega, a mi smo, eto, milošću Božjom, preživjeli.

Odrastao sam slušajući ovaj nacionalistički mit. Šaptalo se, “da dica ne čuju”, kako nas Jugoslavija smišljeno drži nerazvijenima, privredno inferiornima, perfidno nas uništava zato što smo Hrvati, i nismo gotovo mogli dočekati da se to nasilje jednom zaustavi, da dođe odvažni i mudri Franjo Tuđman i kao Mojsije nas izbavi iz ropstva. Napravi državu koju ćemo voljeti jednako kao što ona voli nas. Kad se 1990. to napokon dogodilo, plesali smo na grobu neprijateljske države i do dana današnjeg, dvadeset sedam godina kasnije, pomamno plešemo, vrtimo guzicama i dižemo ruke vičući aleluja, sretni da Jugoslavije više nema.

Premda to ustvari, već jedno vrijeme, baš i nema smisla.

Nakon mnogogodišnje ružne agonije imotska je Vinarija koncem svibnja 2017. definitino i neopozivo prdnula u čabar, ostavljajući za sobom radnike bez plaće i metalne tankove u kojima je nekad kuhao mošt da trunu izvaljeni u visokoj travi. Jednaka stvar bila je i s Agrokokom. Valoviti lim na krovu nekadašnje farme nesilica davno je razgrabljen i pokriva mnoge privatne kokošinjce diljem Imotske krajine. Utihnuli su i Pionirkini šivaći strojevi, a tvornicu strojeva u Donjoj Glavini nije spasio ni briljantni poslovni um Miomira Žužula.

Temeljitost s kojom je hadezeovska vlast, i nitko mimo njih, likvidirala sva poduzeća u Imotskoj krajini upravo je zastrašujuća. Dijelom zbog gluposti, dijelom zbog nesposobnosti, a dijelom zahvaljujući slijepoj pohlepi, smrvili su u prašinu na tisuće starih, jugoslavenskih radnih mjesta, a novih, hrvatskih, su otvorili... trenutak, da izračunam...

Nijedno.

Dvadeset sedam godina traje to pustošenje i svih dvadeset sedam je HDZ na vlasti. Druge stranke u nas u Imotskom gotovo su statistička greška. Nedavno je baš u Slobodnoj Dalmaciji bila priča o načelniku u jednom selu. Taj je hadezeovac na funkciji kao Milo Đukanović u Crnoj Gori ili kao pukovnik Muammar al-Gaddafi u Libiji.

On premoćno pobjeđuje u prvom krugu lokalnih izbora, mlateći protukandidate kao teškaški međed žgoljavce u papir kategoriji. Građevinskom ga mehanizacijom ne bi maknuli s vlasti, premda je neškolovan, pokvaren i glup kao tava, višestruko se potvrdio kao totalno bezvrijedna osoba.

Njegov je učinak, kao i učinak bilo kojeg drugog hadezeovca u krajini, porazan. Jedino što je narod od njega dobio bila je šteta i kvar, ali će za njega opet glasati čak i oni koji su jednom radili u upropaštenoj Vinariji ili Pionirki, koje je HDZ lično i personalno zajebao, uzeo im pare i, jednako kao i njihove roditelje, otjerao na rad u Njemačku. Oni će glasati za HDZ jer zbog nečega, tajanstveno čega, još vjeruju u nacionalistički mit da ih je Jugoslavija, gdje su radili, mrzila, a da ih ova Hrvatska, u kojoj su dobili nogu u guzicu, voli. Pa zar nisu super ti Imoćani? Kako bi uopće mogao propasti tako razborit narod? Gdje je kraj državi koja ima tako inteligentne građane?

User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#12446 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by GeeTnT »

U SAMOJ špici turističke sezone mještani Vodica i turisti koji se tamo nalaze nemaju vode. Zapadni dio grada je bez vode već treći dan, a brojne vile i apartmani u Prvićkoj i dijelu ulice Blata pune su turista. Turisti odlaze prije završetka njihovih godišnjih odmora jer ne žele biti na ljetovanju bez vode.
User avatar
mayab
Posts: 27139
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#12447 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by mayab »

Image
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#12448 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by GeeTnT »

dr laganini wrote:U Hrvatskoj je u lipnju sezonski prilagođena stopa nezaposlenosti skliznula na 10,6 posto, s 10,8 posto u prethodnom mjesecu i s 13,3 posto u prošlogodišnjem lipnju.


Hrvatska je u lipnju bila među zemljama Europske unije (EU) s najvećim padom stope nezaposlenosti na godišnjoj razini, a pad u odnosu na godinu ranije zabilježile su sve zemlje članice, izuzev Estonije, pokazalo je najnovije izvješće Eurostata.
..zar i Hr zbraja zaposlene van svojih granica..
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#12449 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by GeeTnT »

dr laganini wrote:..gubiš se govorimo o broju nezaposlenih.. :D
... :lol: :lol: izvini, mislio sam das si pismeniji...
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#12450 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

stopa nezaposlenosti je idiotarija kojom političari manipuliraju neukim narodom. bitan je ukupan broj zaposlenih
Post Reply