Desavanja u Hrvatskoj

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11851 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

SLOVENIJA DOBILA KORIDOR PREMA MEĐUNARODNIM VODAMA

Sud je odredio posebno 'junction' područje kroz hrvatske teritorijalne vode kojim se omogućuje Sloveniji doticaj s međunarodnim vodama. Koridor do međunarodnih voda je širok oko 2,5 nautičke milje i, prema riječima suda, slovenski brodovi i avioni imat će svu slobodu prolaska kroz hrvatsko područje kao da su na otvorenom moru.
- Na tom području vrijedi posebni pravni režim, tribunal će ovo područje nazivati područjem junction. Ova sloboda ne uključuje istraživanje, eksploataciju niti upravljanje prirodnih resursa na području ovog junctiona. Međutim, tu se računa sloboda kretanja, zrakoplova, brodova, kablova i cjevovoda. Te se slobode odnose na sve civilne i vojne brodove bez obzira na nacionalnost. I ostali imaju pravo koristiti junction kada putuju u Sloveniju ili iz nje, bez obzira koje su nacionalnosti.
svaka cast slovencima uzese more bez ispaljena metka ... tako se to radi... :thumbup: :bih:
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#11852 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

Fudo387 wrote:
dalmatinka wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Eto izgubiše cijeli zaljev a kao glavni razlog je doument u kojem e Ante Pavelić odrče tog zaljeva. Ima Boga pa taman da je k'o mrav, na dan kada skidaju table maršala Tita gube Piranski zaljev i to zbog politike onog koga veličaju.

P.S Evo Slovenci pride dobiše i puni koridor prema međunarodnim voda. :mrgreen:
Misliš pola. Cijeli nikada nije ni bio naš. :-) Da si sa razumijevanjem pročitao shvatio bi da ni SLO ni HR ne može biti zadovoljna. Hr je izgubila pola morske teritorije, SLO nije dobila izlaz na otvoreno more koje je tako silno željela.
Da su naši političari pametni kao što nisu, ovo bi odmah prihvatili.
Boga mi, eto vas k'o Srbi kad su onomad sporazumom u Kumanovu satrli NATO i izvojevali jos jednu istorijsku pobijedu. :lol:
Nije stvar u tome niti sam rekla da sam zadovoljna. Na prvu ti se čini to što ti se čini, međutim na drugu sud je zajebao i jedne i druge.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#11853 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Fudo387 »

Mozda je sud zajebao i jedne i druge, samo Slovenci su ok sa presudom dok oni vasi (budibogsvama gdje ih iskopaste) cmizdre na sav glas.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#11854 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

Fudo387 wrote:Mozda je sud zajebao i jedne i druge, samo Slovenci su ok sa presudom dok oni vasi (budibogsvama gdje ih iskopaste) cmizdre na sav glas.
Misliš? Kmeče i oni što za izlaz na otvoreno more što na kopnenu granicu. Kažem ti dupli zajeb. Gdje će njihovi ribari sada ribariti? Uz većinu zaliva dobili su puno manju baru no što su imali - mi također :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11855 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by spreca »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
I Hrvatska je *uac od države k'o i BiH, imaju sreću samo da su na foru rastjerali Srbe i rješili hajmo reći nacionalno pitanje.
Inace bi bili mooogo gori od nas.....nemogu da vjerujem da hrvatski narod neshvata da ce ih HDZ odvesti u velike belaje kao i ove nase juzne sto ih HDZ unistava vise nego rato.....
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#11856 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by NajdraziVodjaa »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Eto izgubiše cijeli zaljev a kao glavni razlog je doument u kojem e Ante Pavelić odrče tog zaljeva. Ima Boga pa taman da je k'o mrav, na dan kada skidaju table maršala Tita gube Piranski zaljev i to zbog politike onog koga veličaju.

P.S Evo Slovenci pride dobiše i puni koridor prema međunarodnim voda. :mrgreen:

Image
:thumbup:


Ima pravde, kakav smijesan narod ukidaju ploce i ime trga onome koji im je zemlju umjesto fasisticke porzene prcije doveo do toga da su pobjednici drugog svjetskog rata, covjeku bez kojeg bi danas na more isli u Italiju neka ima pravde zao mi sto ih je Tito pripazio trebao je dok je mogao i Istru dati Slovencima ionako je to druga drzava u odnosu na Dalmaciju npr...


A sta reci na dalmose oni su titine ulice jos 90tih ukinuli koji prevrtljivci a Hajduk je prije rata imao vecu petokraku nego Zvezda i Partizan zajedno :lol:
Last edited by NajdraziVodjaa on 29/06/2017 16:11, edited 1 time in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#11857 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Fudo387 »

dalmatinka wrote:
Fudo387 wrote:Mozda je sud zajebao i jedne i druge, samo Slovenci su ok sa presudom dok oni vasi (budibogsvama gdje ih iskopaste) cmizdre na sav glas.
Misliš? Kmeče i oni što za izlaz na otvoreno more što na kopnenu granicu. Kažem ti dupli zajeb. Gdje će njihovi ribari sada ribariti? Uz većinu zaliva dobili su puno manju baru no što su imali - mi također :D
Slovenija dobila tri cetvrtine Piranskog zaljeva i slobodan prolaz do otvorenog mora.
Kako su ih zajebali?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11858 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

dalmatinka wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Eto izgubiše cijeli zaljev a kao glavni razlog je doument u kojem e Ante Pavelić odrče tog zaljeva. Ima Boga pa taman da je k'o mrav, na dan kada skidaju table maršala Tita gube Piranski zaljev i to zbog politike onog koga veličaju.

P.S Evo Slovenci pride dobiše i puni koridor prema međunarodnim voda. :mrgreen:
Misliš pola. Cijeli nikada nije ni bio naš. :-) Da si sa razumijevanjem pročitao shvatio bi da ni SLO ni HR ne može biti zadovoljna. Hr je izgubila pola morske teritorije, SLO nije dobila izlaz na otvoreno more koje je tako silno željela.
Da su naši političari pametni kao što nisu, ovo bi odmah prihvatili.
E moja Dalmatinka, ne znaš gdje si šuplja kao i cijeli ržavni vrh Hrvatske.
Tribunal smatra da riječ junction ima posebno značenje i konotaciju u standardnom rječniku engleskog jezika. Temeljno značenje je mjesto gdje se spajaju dvije ili više stvari, npr. ceste, rijeke, pruge... Rječnici ne pružaju dokaze da junction znači smjer kao što tvrdi Hrvatska. :lol: Dakle, Tribunal zaključuje da junction označava fizičku lokaciju između dva ili više područja, a u ovom slučaju Tribunal definira tu riječ kao vezu između teritorijalnog mora Slovenije i područja izvan teritorijalnog mora Hrvatske i Italije.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/arbitra ... ka-1179423 - http://www.vecernji.hr
Image
:bih:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11859 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Fudo387 wrote:
dalmatinka wrote:
Fudo387 wrote:Mozda je sud zajebao i jedne i druge, samo Slovenci su ok sa presudom dok oni vasi (budibogsvama gdje ih iskopaste) cmizdre na sav glas.
Misliš? Kmeče i oni što za izlaz na otvoreno more što na kopnenu granicu. Kažem ti dupli zajeb. Gdje će njihovi ribari sada ribariti? Uz većinu zaliva dobili su puno manju baru no što su imali - mi također :D
Slovenija dobila tri cetvrtine Piranskog zaljeva i slobodan prolaz do otvorenog mora.
Kako su ih zajebali?
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11860 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

Image

:lol: :lol: :lol: :lol: sHa usraŠhe pljuju po merkelici... jos ce vas izbaciti iz EU i NATO i claimed citav jadran :izet: :mrgreen:
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#11861 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
dalmatinka wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Eto izgubiše cijeli zaljev a kao glavni razlog je doument u kojem e Ante Pavelić odrče tog zaljeva. Ima Boga pa taman da je k'o mrav, na dan kada skidaju table maršala Tita gube Piranski zaljev i to zbog politike onog koga veličaju.

P.S Evo Slovenci pride dobiše i puni koridor prema međunarodnim voda. :mrgreen:
Misliš pola. Cijeli nikada nije ni bio naš. :-) Da si sa razumijevanjem pročitao shvatio bi da ni SLO ni HR ne može biti zadovoljna. Hr je izgubila pola morske teritorije, SLO nije dobila izlaz na otvoreno more koje je tako silno željela.
Da su naši političari pametni kao što nisu, ovo bi odmah prihvatili.
E moja Dalmatinka, ne znaš gdje si šuplja kao i cijeli ržavni vrh Hrvatske.

- Na tom području vrijedi posebni pravni režim, tribunal će ovo područje nazivati područjem junction. Ova sloboda ne uključuje istraživanje, eksploataciju niti upravljanje prirodnih resursa na području ovog junctiona.

Možda ti je sad malo jasnije? BTW obraćaj se tako onoj koja te odgojila ne meni.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24882
Joined: 08/09/2005 20:08

#11862 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Haris.ba »

Da je Hrvatska pametna, prihvatila bi ovu arbitražu. Nije uopće loša ova odluka.

Mada, mislim da čak ni naša država ne bi prihvatila da je namagarče kako su pokušali Hrvatsku (postupak je uprljan).

Ja sam ovo pratio da vidim kakve su šanse kad bi se mi sudovali.
dalmatinka wrote:Za to joj ne treba arbitraža. To je imala i prije i pripada joj po pomorskom pravu. Dodir sa otvorenim morem joj daje veće mogućnosti što se tiče proglašenja kojekakvih zona, ribarenja istraživanja nafte i plina itd.
Nema prava ta Slovenija na "spojnici". I ne može proglašavati ekonomsku zonu, jer "spojnica" je teritorijalno more Hrvatske. Ima pravo samo nesmetanog prolaza, i polaganja kablova i cjevovodi koji se ne granaju na Hrvatsku.
dalmatinka wrote:Gdje će njihovi ribari sada ribariti?
Pa u Piranu. Gdje su i dosada. "Spojnica" se nalazi na hrvatskom teritorijalnom moru. A Slovenija ima pravo samo nesmetanog prolaza. E sad, hoće li slovenski brodovi prolaziti sa mrežama je druga stvar. :D
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11863 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

dalmatinka wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
E moja Dalmatinka, ne znaš gdje si šuplja kao i cijeli ržavni vrh Hrvatske.

- Na tom području vrijedi posebni pravni režim, tribunal će ovo područje nazivati područjem junction. Ova sloboda ne uključuje istraživanje, eksploataciju niti upravljanje prirodnih resursa na području ovog junctiona.

Možda ti je sad malo jasnije? BTW obraćaj se tako onoj koja te odgojila ne meni.
A pa onda OK, ako je tebi to dobro i ako je to pobjeda Hrvatske diplomatije onda je i meni OK. :lol: :lol: :lol: Samo me čudi zašto ustaše i pristalice HDZ-a po hrvatskim portalima pizde onoliko. :lol:
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 29/06/2017 16:20, edited 1 time in total.
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#11864 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

Haris.ba wrote:Da je Hrvatska pametna, prihvatila bi ovu arbitražu. Nije uopće loša ova odluka.

Mada, mislim da čak ni naša država ne bi prihvatila da je namagarče kako su pokušali Hrvatsku (postupak je uprljan).

Ja sam ovo pratio da vidim kakve su šanse kad bi se mi sudovali.
dalmatinka wrote:Za to joj ne treba arbitraža. To je imala i prije i pripada joj po pomorskom pravu. Dodir sa otvorenim morem joj daje veće mogućnosti što se tiče proglašenja kojekakvih zona, ribarenja istraživanja nafte i plina itd.
Nema prava ta Slovenija na "spojnici". I ne može proglašavati ekonomsku zonu, jer "spojnica" je teritorijalno more Hrvatske. Ima pravo samo nesmetanog prolaza, i polaganja kablova i cjevovodi koji se ne granaju na Hrvatsku.
dalmatinka wrote:Gdje će njihovi ribari sada ribariti?
Pa u Piranu. Gdje su i dosada. "Spojnica" se nalazi na hrvatskom teritorijalnom moru. A Slovenija ima pravo samo nesmetanog prolaza. E sad, hoće li slovenski brodovi prolaziti sa mrežama je druga stvar. :D
Ja to pokušavam objasniti, možda kad se smiri euforija sa bosanske strane dođe do mozga ili do ganglija što god tko ima. :-)
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#11865 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

Nu antifašista vjekovnih. Lijepo li ih je vidjet da se vesele i vrijedjaju. Il je to opet zbog "bih katolika"?


Btw otkad se na forumu dozvoljava hrvate nazivati usrašama? Ili si automatski ustaša ako se ne slažeš s presudom?
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#11866 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

zg1911 wrote:Nu antifašista vjekovnih. Lijepo li ih je vidjet da se vesele i vrijedjaju. Il je to opet zbog "bih katolika"?


Btw otkad se na forumu dozvoljava hrvate nazivati usrašama? Ili si automatski ustaša ako se ne slažeš s presudom?
Čim si Hrvat odmah si usraša. Valjda si to trebao prokljuviti do sada. Nego, tvoj komentar na presudu?
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11867 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

AKADEMIK Davorin Rudolf komentirao je objavu njemačke vlade koja je danas poručila kako se odluke arbitražnih sudova moraju poštivati.

"Mi se nismo petljali u spor Njemačke s Danskom i Nizozemskom pa neka se ni ona ne petlja u naše sporove, pogotovo kad nije ni pročitala odluku suda. Gospođa Merkel jest na čelu najjače gospodarske države u Europi, ali neka se liši zabluda da nam može bilo što diktirati", kaže Rudolf.

jos cete pitati slovence trebali vam jos :mrgreen:
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#11868 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

dalmatinka wrote:
zg1911 wrote:Nu antifašista vjekovnih. Lijepo li ih je vidjet da se vesele i vrijedjaju. Il je to opet zbog "bih katolika"?


Btw otkad se na forumu dozvoljava hrvate nazivati usrašama? Ili si automatski ustaša ako se ne slažeš s presudom?
Čim si Hrvat odmah si usraša. Valjda si to trebao prokljuviti do sada. Nego, tvoj komentar na presudu?
Očekivano
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11869 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

dalmatinka wrote:
Haris.ba wrote:Da je Hrvatska pametna, prihvatila bi ovu arbitražu. Nije uopće loša ova odluka.

Mada, mislim da čak ni naša država ne bi prihvatila da je namagarče kako su pokušali Hrvatsku (postupak je uprljan).

Ja sam ovo pratio da vidim kakve su šanse kad bi se mi sudovali.
dalmatinka wrote:Za to joj ne treba arbitraža. To je imala i prije i pripada joj po pomorskom pravu. Dodir sa otvorenim morem joj daje veće mogućnosti što se tiče proglašenja kojekakvih zona, ribarenja istraživanja nafte i plina itd.
Nema prava ta Slovenija na "spojnici". I ne može proglašavati ekonomsku zonu, jer "spojnica" je teritorijalno more Hrvatske. Ima pravo samo nesmetanog prolaza, i polaganja kablova i cjevovodi koji se ne granaju na Hrvatsku.
dalmatinka wrote:Gdje će njihovi ribari sada ribariti?
Pa u Piranu. Gdje su i dosada. "Spojnica" se nalazi na hrvatskom teritorijalnom moru. A Slovenija ima pravo samo nesmetanog prolaza. E sad, hoće li slovenski brodovi prolaziti sa mrežama je druga stvar. :D
Ja to pokušavam objasniti, možda kad se smiri euforija sa bosanske strane dođe do mozga ili do ganglija što god tko ima. :-)
Pokšaj ti to objasniti Hrvatima u HR.

Citat jednog komentara...
došla nam poslovična hrvatska lijenost i isprazno pametovanje glave. slovenci su više radili i čuvali taj teritorij, pa su i dobili više. možda je i dobro šta smo izašli iz arbitraže jer je sud morao malo više pripazit, a da su naši ekspertni timovi nastavili..dobili bi još i manje. uostalom, kak...
a dobro....ča sad....još da popušimo sa crnogorcima, srbima i mađarima.....al glavno da se mi bavimo ustašama i partizanima..
Jedan sarkastičan komentar...
Sad će se Slovenci početi malo "kuražiti" u Piranskom zaljevu, no i za to ima lijeka.
Pošaljimo mi našu krstaricu "Zvonimir" i ona za 1/2 sata "na rikverc" oslobodi naš zaljev!
:lol:
Možda bi trebalo lijepo zamoliti mađare da preuzmu upravljanje Hrvatskom, i da u pošalju nekog novog Hedervarya da vlada Hrvatskom, jer ove hrvatine izgubit će cijelu rvacku.
:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#11870 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Fudo387 »

zg1911 wrote:Nu antifašista vjekovnih. Lijepo li ih je vidjet da se vesele i vrijedjaju. Il je to opet zbog "bih katolika"?


Btw otkad se na forumu dozvoljava hrvate nazivati usrašama? Ili si automatski ustaša ako se ne slažeš s presudom?
Ne podvaljuj, niko Hrvate ne naziva ustasama vec tu kliku koja vam je na vlasti. Oni to u svojim postupcima, izjavama i ne kriju. Ne znam sto se ti bunis kad svakako nisi glasao za njih?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#11871 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Fudo387 »

pici wrote:
AKADEMIK Davorin Rudolf komentirao je objavu njemačke vlade koja je danas poručila kako se odluke arbitražnih sudova moraju poštivati.

"Mi se nismo petljali u spor Njemačke s Danskom i Nizozemskom pa neka se ni ona ne petlja u naše sporove, pogotovo kad nije ni pročitala odluku suda. Gospođa Merkel jest na čelu najjače gospodarske države u Europi, ali neka se liši zabluda da nam može bilo što diktirati", kaže Rudolf.

jos cete pitati slovence trebali vam jos :mrgreen:
Sto bi poznati pjesnik jedared rekao,
Danke Deutschland. :lol:
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#11872 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by zg1911 »

Fudo387 wrote:
zg1911 wrote:Nu antifašista vjekovnih. Lijepo li ih je vidjet da se vesele i vrijedjaju. Il je to opet zbog "bih katolika"?


Btw otkad se na forumu dozvoljava hrvate nazivati usrašama? Ili si automatski ustaša ako se ne slažeš s presudom?
Ne podvaljuj, niko Hrvate ne naziva ustasama vec tu kliku koja vam je na vlasti. Oni to u svojim postupcima, izjavama i ne kriju. Ne znam sto se ti bunis kad svakako nisi glasao za njih?
Da ti citiram upis s ove stranice
"sHa usraŠhe pljuju po merkelici... jos ce vas izbaciti iz EU i NATO i claimed citav jadran :izet: :mrgreen:"


A ja još nisam čitao da vlast pljuje po merkelici, pa koga onda ovo ide?
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#11873 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by dalmatinka »

zg1911


Očekivano
Koliko se slažeš ili ne slažeš s mojim razmišljanjima. Slovenci u komentarima isto pjene.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#11874 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

zg1911 wrote:Nu antifašista vjekovnih. Lijepo li ih je vidjet da se vesele i vrijedjaju. Il je to opet zbog "bih katolika"?


Btw otkad se na forumu dozvoljava hrvate nazivati usrašama? Ili si automatski ustaša ako se ne slažeš s presudom?
Poklopi se, izgubili ste zbog NDH i te politike koja se i dalje hinjski baštini kroz HDZ. Čak vam je sud to ljepo citirao da je odluka bila takva kakva je upravo zbog pisanog sporazma Pavelića i odricanja tog dijela zaljeva. Dakle ja bih na tvome mjestu zašutio barem na tenutak. :wink: Sada možete i dalje skidati titine natpise. :mrgreen:
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 29/06/2017 16:33, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11875 Re: Desavanja u Hrvatskoj

Post by pici »

Fudo387 wrote:
pici wrote:
AKADEMIK Davorin Rudolf komentirao je objavu njemačke vlade koja je danas poručila kako se odluke arbitražnih sudova moraju poštivati.

"Mi se nismo petljali u spor Njemačke s Danskom i Nizozemskom pa neka se ni ona ne petlja u naše sporove, pogotovo kad nije ni pročitala odluku suda. Gospođa Merkel jest na čelu najjače gospodarske države u Europi, ali neka se liši zabluda da nam može bilo što diktirati", kaže Rudolf.

jos cete pitati slovence trebali vam jos :mrgreen:
Sto bi poznati pjesnik jedared rekao,
Danke Deutschland. :lol:
sad ide slovenacka verzija :mrgreen:
Post Reply