Dermatolog u Sarajevu!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#401 Re: Odg: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Baby Jane »

Milloni wrote:
krvava wrote:
Milloni wrote:Koliko kosta pregled kod Dr. Drljevic? Mrzim stranice bez cjenovnika i sa sturim informacijama, barem okvirno da znam da li je pregled 50 - 100, ili vise...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Ja sam 2011 placala 50 prvi a 30 kontrolni pregled cini mi se
Hvala.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Sad je pregled 50, kontrola 40..bila ja neki dan
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#402 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by dzejkej »

Mrtva priroda wrote:Ja sam imao vise razlicitih problema sa koznim bolestima i dosao sam do dermatologa u Sokolovic Koloniji.
To je stariji doktor, vrlo strpljiv i temeljit. Njegov broj telefona je: 033 515 751
Doktor se zove Azem Tiric.
Potpisujem :thumbup:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#403 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by quarterback »

bio danas kod amre mutevelic, radio provjeru mladeza

zena je vrlo ljubazna, sve detaljno objasni i pregleda, snimci mladeza i zapazanja ostaju kod nje u racunaru ako dodjete na kontrolu (preporucuje se jednom u 1/2 godine) a takodje ih dobijete i isprintane, cijena je 50 KM

gospodja djeluje pouzdano, lijepo mi je sve objasnila i pregledala, takodje rekla da je generalni savjet za ljude sa mladezima da koriste kreme sa faktorom 50 ljeti, mazanje svaka 2/3 sata, izbjegavanje sunca od 11 do 5 (dakle cvarenja na plazi) u protivnom nositi majicu

takodje sam uradio i uklajnanje malih bradavica na kapcima, mislim da se to zove kateterizacija ili nesto slicno tome, uklanjanje 5 tih bradavica je trajalo desetak minuta, malo je neugodno jer su na kapcima a sam postupak malo pece ali moze se izdrzati osim sto oci same pocnu da suze, ako imate na tijelu te bradavice skoro da necete ni osjetiti uklanjanje, malo pece mozda kao komarac kad ubode... cijena za do 5 bradavica je 20 KM

u svakom slucaju ja sam vrlo zadovoljan, narucen sam bio u 4 i 15, primljen u 4 i 20, zavrsio sve do 5h, jako lijepo i profesionalno, gospodja jako ugodna, lijepo dobijete fiskalni racun za sve usluge

preporucujem (telefon i adresu imate par postova iznad)
malinov dzem
Posts: 9
Joined: 27/11/2013 14:14

#404 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by malinov dzem »

Potpuno se slazem za dr. Tirica. Fini gospodin i dobar dijagnosticar. Ali, nazalost, nema u ordinaciji mogucnosti za terapiju. Meni je dao korektnu dijagnozu.
Za dr.Arslanagic se ne slazem. Meni je pomogla. Potvrdila dg. Dr. Tirica i rekla 4 do 6 tretmana sa razmakom po mjesec. I nakon 4 tretmana zavrsila uspjesno a ja sam i danas zadovoljna. Ali sam ja otisla vise puta i ispostovala je.Moglo je biti i drugim laserom jedan ili dva ali boli, crveni,moze se pogorsati...
Dr Suljagic mi je predlagao taj, bolni laser ali je cijena duplo veća nego kod Arslanagićke. Tako da, ako lične animozitete stavimo po strani, dr Tirić je izvanredan i jeftin ali nažalost samo dijagnostičar a drugi su opremljeni, skuplji ili jeftiniji, pa ko gdje voli nek izvoli. O nastupu prema pacijentu imam svoje misljenje ali cu se suzdrzati jer je subjektivno i sigurno nije svako prema svakom isti....hajd ok....Dr Tiric je ipak nekako najljudskiji.
luna09
Posts: 365
Joined: 16/10/2010 21:39

#405 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by luna09 »

Oprostite ako ima negdje već postavljena tema , ja je na brzaka ne uspijeh naći. HITNO mi treba uputa gdje da odem da provjerim nalaz sa Koševa. Naime radi se o mladežima. Kćerki je rečeno da mora operisati bar 15-ak što benova što mladeža :( . Inače familije s obje strane pa i mi( muž i ja) imamo masu toga i bez ikakvih smetnji ili nedaj Bože tegoba.Ako se već mora uradili bi to ali želim još nečije mišljenje prije. Hvala
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#406 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Baby Jane »

luna09 wrote:Oprostite ako ima negdje već postavljena tema , ja je na brzaka ne uspijeh naći. HITNO mi treba uputa gdje da odem da provjerim nalaz sa Koševa. Naime radi se o mladežima. Kćerki je rečeno da mora operisati bar 15-ak što benova što mladeža :( . Inače familije s obje strane pa i mi( muž i ja) imamo masu toga i bez ikakvih smetnji ili nedaj Bože tegoba.Ako se već mora uradili bi to ali želim još nečije mišljenje prije. Hvala
Dr Drljevic, na Grbavici, kod skretanja za Vraca
Vademecum
Posts: 31
Joined: 05/05/2013 20:14

#407 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Vademecum »

Moze li neko objasniti gdje se nalazi dr. Tiric :)
hurmasica:D
Posts: 59
Joined: 06/07/2013 13:50

#408 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by hurmasica:D »

Znaci procitala sam svih ovih 17 stranica ..konkretno, imam problema sa oziljcima ..posljedica akni ... cula sam za Alendera ali mi se nesto ne ide njemu ..Dr.Arslanagic mi je nekako najbolji izbor od mozda 10 dermatologa koje sam upratila ovdje..ima i onaj ciko , Azem Tiric al dal on zna sta sa oziljcima ili vise je za same akne i sl ?
cicos
Posts: 90
Joined: 12/01/2012 19:56

#409 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by cicos »

I mene zanima kakav je dr. Tirić za liječenje akni/komedona?
maksuma
Posts: 12
Joined: 20/08/2014 17:22

#410 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by maksuma »

hurmasica:D wrote:Znaci procitala sam svih ovih 17 stranica ..konkretno, imam problema sa oziljcima ..posljedica akni ... cula sam za Alendera ali mi se nesto ne ide njemu ..Dr.Arslanagic mi je nekako najbolji izbor od mozda 10 dermatologa koje sam upratila ovdje..ima i onaj ciko , Azem Tiric al dal on zna sta sa oziljcima ili vise je za same akne i sl ?
Dijete mi lijeci dr. Arslanagic od akni i oziljaka od akni. Samo rijeci hvale mogu toj zzeni uputiti. dermaclinica, kosevsko brdo
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#411 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by razonoda »

Bila sam kod Arslangic, kazu najbolja, nisam imala problema sa kozom , htjEla samo na neki tretman. Elem, nigdje veze sa biznisom, DUGO CEKANJE, nema respekta prema musteriji , sve polako cemo, pregledala me sa onim 'APARATOM' duuuga lekcija sta je i kako je, naraVno taj med , rijecnik mi svi neznamo. Hvali se ima masine iz usa , sve provjereno. Uradila sam jedan tretman, mislim da je bio 400 KM. BACENE PARE.
Kao dermatolog je mozda ok ali estetika ne, iskreno ako radi estetiku , mogla je i na sebi nesto isprobati.
Sledeci put kad dodjem u Sa probat cu Suljagica, ILI Karabeg.
andjelina.djoli
Posts: 24
Joined: 24/01/2012 16:55

#412 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by andjelina.djoli »

Zna li neko gdje u Sa ima kupiti shiseido perfect refining foundation. Donosila iZagreba, al nestalo mi :-?
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#413 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Jokericious »

Ima li neki strucnjak za kosu u Sarajevu?
Pojavila mi se perut i kao da mi se tanji kosa. :-)
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#414 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by razonoda »

Jokericious wrote:Ima li neki strucnjak za kosu u Sarajevu?
Pojavila mi se perut i kao da mi se tanji kosa. :-)
Probaj kavalitetni moisturizer shampon. pij biotin tablete. Par sedmica i vidi ima li promjena.
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#415 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Jokericious »

razonoda wrote:
Jokericious wrote:Ima li neki strucnjak za kosu u Sarajevu?
Pojavila mi se perut i kao da mi se tanji kosa. :-)
Probaj kavalitetni moisturizer shampon. pij biotin tablete. Par sedmica i vidi ima li promjena.
Djeluje li to? Ja sam cuo da jedino neki minoxodil ili tako nesto pomaze da ti bude kosa gusca opet.
A svaki dan perem kosu i opet ima peruti. :-)
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#416 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by razonoda »

Mislim da pretjerujes sa pranjem svaki dan, pogotovo ako shampon nije BLAG.
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#417 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Jokericious »

Ma dobro svaki drugi. Nije bas svaki.
Znas li o ovom minoxu sta? Nisam vidio da se ima kupiti.
bai
Posts: 54
Joined: 24/04/2014 10:29

#418 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by bai »

Moje iskustvo sa Dr Tirićem je u najmanju ruku komično. Mislim da on jako loše vidi i čuje čitaj prestar, osvjetljenje u "ordinaciji" haman pa ne postoji. Ja sam iskreno mislila da Kusturica snima film. Naravno forma ne bi trebala biti važna, pa da pređem na njegove dijagnoze i terapije koje je dao mojoj djeci. Čovjek je kćerki dijagosticirao "mujasil" i prodao na licu mjesta tri različite kremice (proizvođač iz Srbije i Makedonije-istina nisu bile skupe svaka po 5 KM) sa slijedećim uputstvom. Prvom kremicom koja je protiv gljivica mažem deset dana, ako nema poboljšanja prelazim na drugu deset dana, ako ni ona ne upali onda stavljam treću kremicu sa kortikosteriodima, za koju sam po dolasku kući vidjela da se ustvari radi o masti za oči na bazi koritkosterioda. Nazovem i pitam jel se zbunio, kaže on da nije i da postoji razlog što mi je dao mast za oči razlog-malo dijete.

Drugoj kćerki kojoj se istovremeno pojavile promjene druge prirode na ruci, dijagnosticira da mama halucinira i da je sve u redu.

Nećete vjerovati ja napola luda mama ovo dosljedno provedem i prvoj kćerki promjene na koži nestanu. Da li bi za mjesec dana same od sebe prošle, nemam pojma.

Drugu kćerku odvedem Dr Alenderu koji uloži truda od tri mikrosekunde, da dijagnozu vrlo rijetku nešto što se zove "Nevus versukozus" i terapiju sa najobičnijom kremom za kožu. Trenutno stanje kod obje odlično.
U međuvremenu sam prestala koristiti omekšivač, smanjila za 50 % količinu deterdženta za veš, prestala im davati bijeli šećer u bilo kojem obliku.
Ukratko jebo lud zbunjenog.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#419 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by razonoda »

Jokericious wrote:Ma dobro svaki drugi. Nije bas svaki.
Znas li o ovom minoxu sta? Nisam vidio da se ima kupiti.
Pa ako guglas taj monoxil vidis da je to za rast kose ne protivv peruti. To ti netreba. Iz nekog razloga si dobio perut, suv skalp, promjeni shampon, treba ti hidrantni. blag.
kenny30
Posts: 15
Joined: 22/03/2012 11:29

#420 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by kenny30 »

Nadovezao bih se na temu, potaknut mnogobrojnim pohvalama gospodina Tirića na forumu otiđoh pokušati riješiti svoj dugogodišnji problem. Kroz godinu dana sam više puta išao kod dr Tirića, davao je neke kreme koji su bili od kratkotrajne pomoći. Na kraju sam ustanovio da mi je krivo dijagnosticirao kožni problem, imam seboreični dermatitis a on me liječio od lišajeva. Nakon točne dijagnoze problem sam vrlo lako riješio uz pomoć jabučnog ocata.
Da ne bi bilo zabune, dr Tirić je sasvim prijatan stariji gospodin, ali meni je unatoč očitim simptomima seboreičnog dermatitisa uradio krivu dijagnozu.
Jokericious
Posts: 2788
Joined: 10/06/2010 11:34

#421 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Jokericious »

razonoda wrote:
Jokericious wrote:Ma dobro svaki drugi. Nije bas svaki.
Znas li o ovom minoxu sta? Nisam vidio da se ima kupiti.
Pa ako guglas taj monoxil vidis da je to za rast kose ne protivv peruti. To ti netreba. Iz nekog razloga si dobio perut, suv skalp, promjeni shampon, treba ti hidrantni. blag.
Pored peruti mi je i kosa malo tanja nego sto je bila. Zato kazem. Nije sad da je problem ali sta ja znam. Bolje sprijeciti odmah.
Da uzmem baby sampon neki?
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#422 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by razonoda »

Mislim da u sa salonima ima da se kupi Ketastase shamon, ja sam koristila ''zeleno pakovanje'' skup je ali blag fino pjeni.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#423 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by romeomoraprezivjeti »

Atopijski dermatitis!!!! Je li imao neko takav slucaj? Imam jedan slucaj u porodici,i dijagnosticiran je atopijski dermatitis. Prvi put se pojavio u petoj godini zivota,i simptomi su u pocetku bili blagi,da bi se sa godinama pogorsavali. Sad,sa 15 godina simptomi su se pogorsali,u znatnoj mjeri. Godinama smo obilazili razne doktore,i neki ód njih su svojim terapijama uspijevali drzati pod kontrolom,koliko toliko. Medjutim,sad je nagora situacija. Promjene na kozi su zahvatile gotovo cijelo tijelo. Ako ima neko kakav savjet,prijedlog,a pogotovo ako je neko imao slican slucaj,molim da napise nesto o tome?! Unaprijed hvala
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#424 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by melb26sa »

romeomoraprezivjeti wrote:Atopijski dermatitis!!!! Je li imao neko takav slucaj? Imam jedan slucaj u porodici,i dijagnosticiran je atopijski dermatitis. Prvi put se pojavio u petoj godini zivota,i simptomi su u pocetku bili blagi,da bi se sa godinama pogorsavali. Sad,sa 15 godina simptomi su se pogorsali,u znatnoj mjeri. Godinama smo obilazili razne doktore,i neki ód njih su svojim terapijama uspijevali drzati pod kontrolom,koliko toliko. Medjutim,sad je nagora situacija. Promjene na kozi su zahvatile gotovo cijelo tijelo. Ako ima neko kakav savjet,prijedlog,a pogotovo ako je neko imao slican slucaj,molim da napise nesto o tome?! Unaprijed hvala
Ima li neko u porodici alergije, alergijski rinitis ili astmu? Obicno ide preko nasljedjivanja zato je vazno alergijske testove uraditi i onda ako ima koji alergen pozitivan polako raditi na uklanjanju alergena iz hrane/okoline. Ne uklanjati hranu bez potvrdjene pozitivne reakcije - sve u sklopu dogovora sa lijecnikom.

Prick testovi na alergije na hranu mogu ukazati na uzrok atopijskog dermatitisa. U vecini slucajeva to su pozitivne reakcije na mlijeko, jaja, kikiriki, soju, psenicu, riba bakalar/smudj, ili orasi cashew.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#425 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by romeomoraprezivjeti »

melb26sa wrote:
romeomoraprezivjeti wrote:Atopijski dermatitis!!!! Je li imao neko takav slucaj? Imam jedan slucaj u porodici,i dijagnosticiran je atopijski dermatitis. Prvi put se pojavio u petoj godini zivota,i simptomi su u pocetku bili blagi,da bi se sa godinama pogorsavali. Sad,sa 15 godina simptomi su se pogorsali,u znatnoj mjeri. Godinama smo obilazili razne doktore,i neki ód njih su svojim terapijama uspijevali drzati pod kontrolom,koliko toliko. Medjutim,sad je nagora situacija. Promjene na kozi su zahvatile gotovo cijelo tijelo. Ako ima neko kakav savjet,prijedlog,a pogotovo ako je neko imao slican slucaj,molim da napise nesto o tome?! Unaprijed hvala
Ima li neko u porodici alergije, alergijski rinitis ili astmu? Obicno ide preko nasljedjivanja zato je vazno alergijske testove uraditi i onda ako ima koji alergen pozitivan polako raditi na uklanjanju alergena iz hrane/okoline. Ne uklanjati hranu bez potvrdjene pozitivne reakcije - sve u sklopu dogovora sa lijecnikom.

Prick testovi na alergije na hranu mogu ukazati na uzrok atopijskog dermatitisa. U vecini slucajeva to su pozitivne reakcije na mlijeko, jaja, kikiriki, soju, psenicu, riba bakalar/smudj, ili orasi cashew.

Nema niko nikakve alergije,100% !!!!!!!
Post Reply