Dermatolog u Sarajevu!

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zvrzgana
Posts: 285
Joined: 23/01/2009 22:02

#351 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by zvrzgana »

Imam pitanje:
Da li neko ima iskustva sa Dr. Alendarom? Još uvijek sam u potrazi za dobrim i efikasnim dermatologom, pa bi bila zahvalna na komentarima. :)
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#352 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by duboka_misao »

zvrzgana wrote:Imam pitanje:
Da li neko ima iskustva sa Dr. Alendarom? Još uvijek sam u potrazi za dobrim i efikasnim dermatologom, pa bi bila zahvalna na komentarima. :)
Vodim sina danas pa javim utiske
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#353 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by duboka_misao »

duboka_misao wrote:
zvrzgana wrote:Imam pitanje:
Da li neko ima iskustva sa Dr. Alendarom? Još uvijek sam u potrazi za dobrim i efikasnim dermatologom, pa bi bila zahvalna na komentarima. :)
Vodim sina danas pa javim utiske
i utisci sljedeci : ciko je bio fin sa malim djetetom, pregled je bio temeljit i dobili smo odgovarajucu terapiju, pregled je kostao 40 KM
zenskaglava
Posts: 24
Joined: 19/12/2011 09:27

#354 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by zenskaglava »

oliver mlakar wrote:
otherside wrote:
mustaficenver5 wrote:ja sam iz krajine i u zagrebu su mi preporucili profesora doktora arslanagica za moje kozno obolenje ali sam ja zvao u kliniku u sarajevo pa on vise ne radi tu pa ako ima neko da zna gdje coveka mogu nac da ne dolazim dzaba u sarajevo
to ti je profesorica naima arslanagic, dakle zensko :D
mislim da radi u ovoj dermaklinici, neko je vec spominjao, procitaj ranije postove.
Meni stvarno nije jasno što se ova doktorica više ne reklamira. Toliko ih je razvikanih po bilbordima i po novinama a ja sam problem riješio neočekivano efikasno...ne kontam
Ama meni nije jasno shto se na telefone ne javljaju i kad znas za nju...ili je Ramazan il godishnji il nece para...malo mi je hitno a stvarno su mi ovi drugi :run:
otomtipricam
Posts: 11
Joined: 01/08/2013 14:51

#355 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by otomtipricam »

oliver mlakar wrote:
otherside wrote:
mustaficenver5 wrote:ja sam iz krajine i u zagrebu su mi preporucili profesora doktora arslanagica za moje kozno obolenje ali sam ja zvao u kliniku u sarajevo pa on vise ne radi tu pa ako ima neko da zna gdje coveka mogu nac da ne dolazim dzaba u sarajevo
to ti je profesorica naima arslanagic, dakle zensko :D
mislim da radi u ovoj dermaklinici, neko je vec spominjao, procitaj ranije postove.
Meni stvarno nije jasno što se ova doktorica više ne reklamira. Toliko ih je razvikanih po bilbordima i po novinama a ja sam problem riješio neočekivano efikasno...ne kontam
Ni meni se ne javljau ni na jedan tel. Jel zna neko moze li se ovaj njihov frakcijski laser za ožiljke raditi ljeti...kad već ne mogu stručan odgovor dobiti WTF
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#356 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by bit101 »

Poz,

Imam na ledjima (sa zadnje strane ramena) od rodjenja mladez (i moja mama ima na istom mjestu) ali sam prije par dana primijetio da je nekako hrapaviji na jednoj strani, i cini mi se kao da ce otpasti (mozda mi se tako cini zbog hrapavosti), ali ne smijem da ga puno diram tako da nisam siguran. Mladez je pravilnog, okruglog oblika, sirok kao kliker, debljine mozda oko 2mm, i oduvijek je bio takav. Ne osjecam nikakav bol niti promjene. Da li je to nesto opasno i trebam li ici kod dermatologa, hitno? Hvala.
Last edited by bit101 on 10/08/2013 00:25, edited 1 time in total.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#357 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by P308 »

bit101 wrote:Poz,

Imam na ledjima (sa zadnje strane ramena) od rodjenja mladez ali sam prije par dana primijetio da je nekako hrapaviji na jednoj strani, i cini mi se kao da ce otpasti (mozda mi se tako cini zbog hrapavosti), ali ne smijem da ga puno diram tako da nisam siguran. Mladez je pravilnog, okruglog oblika, sirok kao kliker, debljine mozda oko 2mm, i oduvijek je bio takav. Ne osjecam nikakav bol niti promjene. Da li je to nesto opasno i trebam li ici kod dermatologa, hitno? Hvala.
Koliko ja znam, mladez ne bi trebao mijenjati oblik niti "teksturu" (Kazes postao je hrapaviji nego ranije) - svaka promjena trazi dodatni oprez, a pogotovo je zabrinjavajuce to sto mislis da ce otpasti, tako da mislim da definitivno trebas otici dermatologu.
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#358 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by bit101 »

P308 wrote:
bit101 wrote:Poz,

Imam na ledjima (sa zadnje strane ramena) od rodjenja mladez ali sam prije par dana primijetio da je nekako hrapaviji na jednoj strani, i cini mi se kao da ce otpasti (mozda mi se tako cini zbog hrapavosti), ali ne smijem da ga puno diram tako da nisam siguran. Mladez je pravilnog, okruglog oblika, sirok kao kliker, debljine mozda oko 2mm, i oduvijek je bio takav. Ne osjecam nikakav bol niti promjene. Da li je to nesto opasno i trebam li ici kod dermatologa, hitno? Hvala.
Koliko ja znam, mladez ne bi trebao mijenjati oblik niti "teksturu" (Kazes postao je hrapaviji nego ranije) - svaka promjena trazi dodatni oprez, a pogotovo je zabrinjavajuce to sto mislis da ce otpasti, tako da mislim da definitivno trebas otici dermatologu.
Da budem iskren, nikad ga nisam nesto dirao tako da ne znam od kad mi je ovako, a hrapav je samo na jednom dijelu na rubu. Vizuelno se ne moze primijetiti neka razlika.

Koga mi preporucujete od dermatologa, u Sarajevu?

EDIT: ne znam da li cu slagati ako kazem da mislim da ce otpasti. Definitivno stoji na mjestu, i ne smijem da ga diram puno, ali zbog hrapavosti na tom dijelu ruba mi se cini kao da je krasta, pa mi je misao kao da ce otpasti. :D
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#359 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by P308 »

bit101 wrote:
P308 wrote:
bit101 wrote:Poz,

Imam na ledjima (sa zadnje strane ramena) od rodjenja mladez ali sam prije par dana primijetio da je nekako hrapaviji na jednoj strani, i cini mi se kao da ce otpasti (mozda mi se tako cini zbog hrapavosti), ali ne smijem da ga puno diram tako da nisam siguran. Mladez je pravilnog, okruglog oblika, sirok kao kliker, debljine mozda oko 2mm, i oduvijek je bio takav. Ne osjecam nikakav bol niti promjene. Da li je to nesto opasno i trebam li ici kod dermatologa, hitno? Hvala.
Koliko ja znam, mladez ne bi trebao mijenjati oblik niti "teksturu" (Kazes postao je hrapaviji nego ranije) - svaka promjena trazi dodatni oprez, a pogotovo je zabrinjavajuce to sto mislis da ce otpasti, tako da mislim da definitivno trebas otici dermatologu.
Da budem iskren, nikad ga nisam nesto dirao tako da ne znam od kad mi je ovako, a hrapav je samo na jednom dijelu na rubu. Vizuelno se ne moze primijetiti neka razlika.

Koga mi preporucujete od dermatologa, u Sarajevu?

EDIT: ne znam da li cu slagati ako kazem da mislim da ce otpasti. Definitivno stoji na mjestu, i ne smijem da ga diram puno, ali zbog hrapavosti na tom dijelu ruba mi se cini kao da je krasta, pa mi je misao kao da ce otpasti. :D
Ne znam sta bih ti rekao, osim da obavezno odes na pregled. Mozda nije nista, ali najbolje da provjeris. Bolje sprijeciti nego lijeciti. Sto se tice dermatologa kod nas se uvijek spominju dr. Tanja Knor, dr. Alendar i dr. Arslanagic kao najbolji - pa mozda kod nekoga od njih troje da odes.
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#360 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Baby Jane »

Pisala sam vec o mom iskustvu, ali sad imam jedno drugo pitanje. Dr Drljevic mi je preporucila da odem kod Dr Ganic za hemijski piling koze, pa me samo zanima, da li neko ima iskustvo sa ovom Dr Ganic? Kakva je, kakve su cijene?

Koliko sam skontala, ordinacija se nalazi na Ciglanama, kod Robota?
otomtipricam
Posts: 11
Joined: 01/08/2013 14:51

#361 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by otomtipricam »

I mene ovo zanima ali posto niko nece svoje iskustvo sa Ganickom da podijeli ja cu...sa Arslanagickom i dermaklinikom. U sustini sam se ja napalila na njihov laser pa je oko toga bilo peglanje jer je ona tvrdila da ce mi vise pomoci piling, vamo tamo. A ja bas htjela laser. Ipak sam na kraju uradila taj piling Jenserov neki i mogu reci da sam vrlo zadovoljna rezultatima. To je kao neki duboki pil i nije za svakog (malo krvi pusti doktorica...)pa sam malo i panicila ali je na kraju sve ok ispalo.
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#362 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Baby Jane »

Hvala ti na odgovoru.

Ja sam otisla do Ganicke, i uradila mi je taj hemijski piling. Lice mi je citav dan bilo katastrofa (vjerovatno zbog osjetljivosti koze), ali se za par dana smirilo, cak i ono perutanje nakon pilinga koji mi je spalio kozu...proslo.

Tretman je kostao 150 KM, i trebam otici ponovo nakon 2 sedmice, pa onda mjesecno jednom narednih 6 mjeseci. Pokusali su mi tutnuti i nekakve kreme iz amerike (100 mg = 249 KM :D ), na sto sam se samo nasmijala.

Trenutno pijem MERZ drazeje koje mi je propisala dr Drljevic (rekla je da ce se tako lice lakse oporaviti nakon pilinga), i koritim dnevnu kremu avene cleaneance (anti-shine) i nocnu od vichy sa retinolom.

Prezadovoljna sam.

Moje iskustvo i sa Ganickom i Drljevickom jeste to da je Drljevicka vise medicinski orijentisana, dok ova druga vise voli sminku i fazone, tako da definitivno imam vise povjerenja u Drljevicku.
User avatar
LilBoom
Posts: 74
Joined: 20/11/2011 16:12

#363 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by LilBoom »

Ima li iko iskustva sa Derma Estetikom i dr.Zejnom Velagic?
Ja bi isto htjela ici na taj hemijski piling. Kako djeluje na kozu koja je osjetljiva i dehidrirana? nebi zeljela dodatno isusiti kozu lica.
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#364 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Baby Jane »

Mislim da kiseline i tretmane prilagodjavaju tipu koze. Npr meni je jako osjetljiva koza, pa je koristila neku blazu kiselinu, i rekla je da ce na slijedecem tretmanu vidjeti kako je koza odreagovala i da li mozda da ostane na istoj jacini ili da pojaca.
User avatar
LilBoom
Posts: 74
Joined: 20/11/2011 16:12

#365 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by LilBoom »

Baby Jane wrote:Mislim da kiseline i tretmane prilagodjavaju tipu koze. Npr meni je jako osjetljiva koza, pa je koristila neku blazu kiselinu, i rekla je da ce na slijedecem tretmanu vidjeti kako je koza odreagovala i da li mozda da ostane na istoj jacini ili da pojaca.
Hvala za info. Koliko dana traje oporavak kod kuce, i to perutanje da se moze nanijeti puder?
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#366 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Baby Jane »

Pa smiri se crvenilo isti dan, a perutanje je ok ako namazes nekom hidratantnom kremom prije nego naneses sminku. Kazem opet, sve zavisi od tipa koze.
nina133
Posts: 5
Joined: 08/11/2013 15:30

#367 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by nina133 »

Da li može neko da kaže koliko je prvi pregled kod dr. Irdine Drljević i poslije tretmani?

Hvala :))
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#368 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Baby Jane »

Joj ja mislim 50 KM, kao i svaki naredni

Sent from my C6903 using Tapatalk
User avatar
gladna sam
Posts: 498
Joined: 14/09/2006 11:33
Location: Frizider

#369 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by gladna sam »

Baby Jane wrote:Hvala ti na odgovoru.

Ja sam otisla do Ganicke, i uradila mi je taj hemijski piling. Lice mi je citav dan bilo katastrofa (vjerovatno zbog osjetljivosti koze), ali se za par dana smirilo, cak i ono perutanje nakon pilinga koji mi je spalio kozu...proslo.

Tretman je kostao 150 KM, i trebam otici ponovo nakon 2 sedmice, pa onda mjesecno jednom narednih 6 mjeseci. Pokusali su mi tutnuti i nekakve kreme iz amerike (100 mg = 249 KM :D ), na sto sam se samo nasmijala.

Trenutno pijem MERZ drazeje koje mi je propisala dr Drljevic (rekla je da ce se tako lice lakse oporaviti nakon pilinga), i koritim dnevnu kremu avene cleaneance (anti-shine) i nocnu od vichy sa retinolom.

Prezadovoljna sam.

Moje iskustvo i sa Ganickom i Drljevickom jeste to da je Drljevicka vise medicinski orijentisana, dok ova druga vise voli sminku i fazone, tako da definitivno imam vise povjerenja u Drljevicku.
Uz duzno postovanje, Ganicka je br 1. Dermatolog u Sarajevu, mislim nema potrebe da zenu blatis zbog cijena
Zena radila u Americi, u Becu uradila specijalizaciju
Ja idem vec 4 godine kod nje, uvijek mi dadne popust, lice savrseno, mirne duse mogu leci i prepustiti se njenom tretmanu
Te iste kreme ako su ti skupe ne moras ih kupovati ( ja sam ih doduse nabavila na ebay)
kao sto rekoh ne moras zenu zbog tebi nepristupacnih cijena blatiti ;-)
Isto tako krema kod nje kosta 119KM, sigurna sam da ti nije zavrtala ruku i rekla moras kupiti, ko voli nek izvoli
pca produkti
Image
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#370 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Baby Jane »

Nema potrebe da lupetas gluposti. Ispricala sam svoje iskustvo. Krema kod nje ne kosta 119, vec 249, dala mi je cak i katalog :). Ne znam gdje si ti procitala da mi je zavrtala ruku da kupim?? A, to, da je ko komercijalista navaljivala, jeste. nakon 2 sedmice me je nazvala sestra da mi kaze da je doktorica odlucila da putuje, pa kao, ne zna kad ce se vratiti, ali cim se vrati, zvace da zakazu novi termin (to je bilo prije mjesec dana, ne nazvase) Da je zlatna, neprofesionalna je. Ne znam po cemu zakljucujes da je najbolji dermatolog u Sarajevu. Drljevicka je bar za klasu iznad nje.

Sent from my C6903 using Tapatalk
User avatar
gladna sam
Posts: 498
Joined: 14/09/2006 11:33
Location: Frizider

#371 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by gladna sam »

Zakljucujem?
Lupetam?
Ovo je valjda mjera zbog koje ti ne bih trebala odgovarati na napisano

Ali cinjenica da kod zene idem vec 4 godine, i znam da apsolutno nema razloga da navaljuje da bi ti prodala kremu ili da insistira da dodjes opet kod nje, zeni kroz ordinaciju prodje dovoljno pacjenata u jednoj sedmici da nema potrebe raditi slijedeca tri mjeseca

Takodjer kao musterija, koja joj ide vec cetri godine, znam da ta krema koju spominjes, ima razlicite cijene oviseci o pakovanju
najjeftinija je baj d vej 18KM :oops:

Drzi se Drljevicke ali nemoj iznositi neistine, jer nije korektno :thumbup:
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#372 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Baby Jane »

Neistine? I onda se bunis kad kazem da lupetas. Ja nemam razloga da lazem. Da nisi malo subjektivna, sa obzirom na to da joj ides 4 god, i da imas neke popuste? :) meni su nudili kremu velicine testera za 38KM, a veliku za 249 :) obisla sam dosta dermatologa, ne razlikuje se nicim od ostalih. Ako je tebi posebna, super, al de se malo spusti na zemlju :) nije sve sto se kosi sa tvojim idejama neistina.

Zaboga, svega na svijetu..

Sent from my C6903 using Tapatalk
User avatar
Kona__
Posts: 666
Joined: 10/07/2006 13:55

#373 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by Kona__ »

Zene jeste li imale konkretne probleme, ili idete onako radi sveopceg poboljsanja? Ja nemam nekih velikih problema, hvala Bogu, ali nisam zadovoljna izgledom koze, pore mi se sire, nekakva je siva i eto generalno bi mogla bolje izgledati. Mene zanima ako mozete da preporucite neke tretmane tako cisto da se poboljsa izgled koze bez neke konkretne terapije. A ne bih isla po inim kozmetickim salonima da mi onako cvrcaju lice bezveze..
User avatar
gladna sam
Posts: 498
Joined: 14/09/2006 11:33
Location: Frizider

#374 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by gladna sam »

Baby Jane wrote:Neistine? I onda se bunis kad kazem da lupetas. Ja nemam razloga da lazem. Da nisi malo subjektivna, sa obzirom na to da joj ides 4 god, i da imas neke popuste? :) meni su nudili kremu velicine testera za 38KM, a veliku za 249 :) obisla sam dosta dermatologa, ne razlikuje se nicim od ostalih. Ako je tebi posebna, super, al de se malo spusti na zemlju :) nije sve sto se kosi sa tvojim idejama neistina.

Zaboga, svega na svijetu..

Sent from my C6903 using Tapatalk
:oops:
malinov dzem
Posts: 9
Joined: 27/11/2013 14:14

#375 Re: Dermatolog u Sarajevu!

Post by malinov dzem »

Čitam o tom pilingu, crvenilu i to...nameće se pitanjce...jel boli to? :run: Meni je par flekica ostalo poslije ljeta a htijela bi da malo osvezim lice. Oziljaka i nemam. Zvala sam jednu dermatološku kliniku (ne bih da reklamiram koju) pa su mi rekli da baš i ne. Al rekoh da provjerim kod supatnica :skoljka:
Post Reply