Demonstracije u Tuzli ???

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
User avatar
djulba
Posts: 614
Joined: 15/05/2007 14:52
Location: TUZLA
Contact:

#26 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by djulba »

uvjek dobar gost wrote:Nisam bio u Tuzli odavno.. interesuje me ima li raja u Tuzli razloga za proteste, ima li šanse da podržite barem raju u Sarajevu..
Jeli došlo vrijeme da se solidarnost vidi na djelu....
Mada lično mislim da je načelnik opštine Tuzla svijetal primjer...

Eto ,šta Vi mislite???
Ja lično mislim da demonstracije nemaju efekta. samo malo galame i ponekad malo belaja. Ali da treba nekako djelovati treba i naravno svi zajedno. e sad je pitanje kako. Po meni su to izbori, iako naši političari pričaju jedno a kada dođu na vlast onda rade drugo. Zato ako neko zna neki način da nam svima bude bolje neka kaže, pa da djelujemo zajedno.
Ja sam ZA....
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#27 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by uvjek dobar gost »

djulba wrote:
uvjek dobar gost wrote:Nisam bio u Tuzli odavno.. interesuje me ima li raja u Tuzli razloga za proteste, ima li šanse da podržite barem raju u Sarajevu..
Jeli došlo vrijeme da se solidarnost vidi na djelu....
Mada lično mislim da je načelnik opštine Tuzla svijetal primjer...

Eto ,šta Vi mislite???
Ja lično mislim da demonstracije nemaju efekta. samo malo galame i ponekad malo belaja. Ali da treba nekako djelovati treba i naravno svi zajedno. e sad je pitanje kako. Po meni su to izbori, iako naši političari pričaju jedno a kada dođu na vlast onda rade drugo. Zato ako neko zna neki način da nam svima bude bolje neka kaže, pa da djelujemo zajedno.
Ja sam ZA....
na koji način.. onda uticati na vlast koja ne radi ništa... izbori su jednom u četri godine (u stvari svake dvije al za različit nivo vlasti)... a između toga da ga pu.i.o po propisima, demokratija je i građanski neposluh, demonstracije su demokratija... ja lično ne vidim drugi način... osim demonstracija masovnih ali mirnih, solidarnost je neki daleki cilj... ovdje mislim na demonstracije u raznim gradovima....
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#28 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by uvjek dobar gost »

“TUZLO, PROBUDI SE!!!”

protestno okupljanje građana Tuzle – mirne demonstracije nezadovoljstva trenutnom socijalno-ekonomskom i sigurnosnom situacijom u Bosni i Hercegovini


Omladinski pokret REVOLT i Urbana kultura Foruma građana Tuzla organizuju u subotu, 5. aprila, u 11:55, u Tuzli mirno protestno okupljanje građana povodom loše socijalno-ekonomske i sigurnosne situacije u Bosni i Hercegovini, te neodgovornosti i nespremnosti kantonalnih, entitetskih i državnih vlasti za rješavanje ključnih problema građana ove zemlje.


Napominjemo javnost da je aktuelna vlast prema analizama brojnih nezavisnih organizacija i agencija ocijenjena kao najgora u posljednjih desetak godina. Njihova neodgovornost prema građanima koji su im dali mandat dosegla je vrhunac posljednjim povećanjima plata i penzija poslanicima u državnom parlamentu. Uživajući privilegije svojih visokih plata i udobnih fotelja, stvarajući atmosferu straha i nepovjerenja, tjerajući ljude u etničke i vjerske torove, vladajuće strukture u Bosni i Hercegovini već godinama sistematski guše aktivno javno mnijenje koje će se suprostaviti njihovom kriminalu i neodgovornosti.


Protestnim okupljanjem želimo ukazati na ozbiljne probleme sa kojima se suočava naše društvo, a to su prije svih:

nezaposlenost i nizak životni standard
Postotak nezaposlenosti u Bosni i Hercegovini je preko 45%, te kao takav predstavlja jedan od najviših u Evropi. Posječne plate i penzije mnogo su manje od potrošačke korpe koja bi obezbijedila životni standard dostojan čovjeka.

korupcija
Prema izvještajima Transparency Internationala, Bosna i Hercegovina spada u red “zarobljenih država” kada je u pitanju korupcija, što označava visok nivo zloupotrebe ovlasti državnih službenika. Analize su pokazale apsolutno razočarenje i nepovjerenje građana u institucije ove zemlje, a kao najkorumpiraniji segmenti sistema ocijenjene su političke partije, zakonodavni organi i pravosuđe.

loša sigurnosna situacija
Posljednjih godina, a naročito posljednjih nekoliko mjeseci evidentan je porast nasilja u Bosni i Hercegovini, pa tako i u Tuzlanskom kantonu. Naročit problem predstavlja maloljetnička delikvencija za koju vladajuće strukture nemaju adekvatan odgovor. Odgovornost za ovakvu situaciju leži u lancu institucija – policijskih struktura, pravosuđa do zakonodavnih i izvršnih organa koji nemaju jasnu strategiju koja bi dovela do poboljšanja sigurnosne situacije. Posebno ukazujemo na nepostojanje ustanova za smještaj maloljetnih delikvenata.

loš i nekvalitetan obrazovni sistem
Iako je nedavno usvojen Zakon o visokom obrazovanju, Bosna i Hercegovina kasni za zemljama regiona kada je u pitanju modernizacija obrazovnog sistema, te implementacija Bolonjske deklaracije. Potrebna su veća ulaganje u obrazovni sistemi kako bi se uslovi školovanja podigli na veći nivo. Bosna i Hercegovina je među zemljama koje izdvajaju najmanje novca iz svojih budžetskih sredstava za razvoj nauke i tehnologije. Ulaganje u nauku, tehnologiju i obrazovanje ne treba shvatati kao potrošnju, nego kao investiciju.

neadekvatne i nejednako dostupne zdravstvene usluge
Primarna i sekundarna zdravstvena zaštita nije jednako dostupna svim građanima, s obzirom da ne postoje adekvatni socijalni programi koji bi osigurali pomoć pri kupovini lijekova i adekvatnoj zdravstvenoj zaštiti ugroženih kategorija stanovništva (uglavnom penzionera i neosiguranih radnika u privatnom sektoru). Veliki problem predstavlja korupcija u zdravsvenom sistemu koja se u najvećem broju slučajeva zasniva na principu “plati, pa se liječi”


Pozivamo sve građanke i građane da svojim prisustvom iskažu nezadovoljstvo aktuelnom socijalnom, ekonomskom i političkom situacijom u zemlji, te na taj način upozore vladajuće strukture da imaju barem minimum odgovornosti prema građanima koji su ih izabrali. Samo pasivno građanstvo dopušta vlastima da rade šta hoće.


PROTESTNO OKUPLJANJE započeti će u subotu, 5. aprila 2008. godine u 11:55 u Tuzli na novom trgu ispred bivšeg Kina Centar uz FMJam. Odatle će se mirnom šetnjom krenuti prema zgradi Vlade Tuzlanskog kantona gdje će na platou ispred zgrade kredama ispisati svoje poruke i zahtjeve vladajućim strukturama. Sa protestnog skupa aktivisti Omladinskog pokreta REVOLT i Urbane kulture će najiskrenije podržati građane/ke Kantona Sarajevo koji će 6. aprila na ulicama Sarajeva zahtijevati ostavke gradonačelnice i premijera Kantona.


PRESS KONFERENCIJA povodom protesta biće održana u petak, 4. aprila 2008. godine u 12:30, u Tuzli na novom trgu ispred bivšeg Kina Centar (u slučaju lošeg vremena – u prostorijama Foruma građana Tuzla, ul. Hadžibakirbega Tuzlića br.1), u okviru ulične akcije kojom će aktivisti REVOLTa i Urbane kulture najaviti protest.




Omladinski poret REVOLT i URBANA KULTURA Foruma građana Tuzla





:thumbup: :bih:

Vrijeme je da se krene... hvala svima koji su bilo šta uradili na realizaciji ove ideje....

Počelo je počelo.... probudimo se..... :skoljka:
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#29 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by mamatajo1965 »

djulba wrote:
uvjek dobar gost wrote:Nisam bio u Tuzli odavno.. interesuje me ima li raja u Tuzli razloga za proteste, ima li šanse da podržite barem raju u Sarajevu..
Jeli došlo vrijeme da se solidarnost vidi na djelu....
Mada lično mislim da je načelnik opštine Tuzla svijetal primjer...

Eto ,šta Vi mislite???
Ja lično mislim da demonstracije nemaju efekta. samo malo galame i ponekad malo belaja. Ali da treba nekako djelovati treba i naravno svi zajedno. e sad je pitanje kako. Po meni su to izbori, iako naši političari pričaju jedno a kada dođu na vlast onda rade drugo. Zato ako neko zna neki način da nam svima bude bolje neka kaže, pa da djelujemo zajedno.
Ja sam ZA....
Kad vec pitas,glasaj za SDP..... :bih:
BROD
Posts: 41
Joined: 02/04/2008 22:21

#30 Re:

Post by BROD »

Iskreno ministrica obrazovanja ne zaslužuje bar ne po mom mišljenju smjenu ali recimo premijer odavno je za to.Što se ministrice tiče na nju se digla hajka samo što žena ne dozvoljava uzbor direktora lobiranjem od kuće do kuće jer je to CCI napravio.
uvjek dobar gost wrote:Nisam mislio da Vi tražite smjenu S & S... sigurno na nivou Vašeg kantona ima stvari za rad kojih vrijedi protestvovati, ona ministrica obrazovanja na primjer... mislim da bezbjednosna situacija nije ništa bolja od ove u Sarajevu... a nije na odmet da raja u Tuzli pokrenu proteste sa skroz drugom tematikom...

Trebamo raditi na kulturi demonstrianja.... neki mali skup podrške građanima Sarajeva,... jer nemojmo zaboraviti da je pojam građani kod na vještački... jer nema nas u Ustavu... jer naš ustav nije grašanski...

Onako pitam jer me zanima šta ljudi u Tuzli misle....
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#31 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by fukara_tz »

Image

Image
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#32 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by stochar »

Alfons Kauders wrote:
Mikado wrote: Koliko ste vi u Tuzli zadovoljni radom federalne vlade i premijera Brankovica ? Kako Vas pogadjaju ova poskupljenja, manipulacije borcima i poljoprivrednicima, penzionerima ?
Mi u TZ ih nismo birali, ni na proslim ni na bilo kojim drugim izborima. Vi ste ih doveli, vi ih skidajte.
reci da se salis, molim te! pa covjece, federalne funkcionere su birali i u tuzli i u sarajevu i u mostaru! a, nije vam bas ni u TK sjajna situacija.

covjece, pa zbog ovakvog mentaliteta smo popusili foru u ovom ratu, u svim proslim ratovima i popusicemo opet!

dok je pucalo u sloveniji, mi govorili 'nije to kod nas', kad su ruseni Vukovar i Dubrovnik, ni opet govorili 'nije to kod nas', kad se zakuhalo u Bosanskom Brodu, gledali na TV-u Poharu i njegove momke sa nekim cudnim grbovima PL BiH i govorili 'nije to kod nas'! sad isto: divljaju cijene, Brankovic laze gdje stigne i bogati se od nasih para, a ovaj delegat kaze: 'vi ste ga birali, vi ga skidajte' isto k'o da smo mi u Burundiju a on u New Jerseyu!

DA BOG DA NAM HLJEB BIO 100 MARAKA A ULJE 400!!!
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#33 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by stochar »

fukara_tz wrote:Image

Image
ovo nisam vidio prije prethodne reakcije, RESPECT ekipi!!!
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#34 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by nevenkagaragic »

Treba svakako izaci na proteste, podrzati mlade u protestu protiv korupcije, nepotizma, nerada pravosudnih organa, siromastva, bahatosti i diletantskog odnosa lekara prema pacijentima itd...

PRAVDA ZA DENISA

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... 757#538757
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#35 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by Alfons Kauders »

stochar wrote: reci da se salis, molim te! pa covjece, federalne funkcionere su birali i u tuzli i u sarajevu i u mostaru! a, nije vam bas ni u TK sjajna situacija.
zna se koga su u tz zadnjih 18 godina... ne govorim o tk, vec o gradu...
covjece, pa zbog ovakvog mentaliteta smo popusili foru u ovom ratu, u svim proslim ratovima i popusicemo opet!
kakvog mentaliteta ? trebam ja iz tz dolaziti u sa i rusiti vladajucu garnituru koja je dobila glasove 100000 sarajlija ? odakle mi pravo za to ? mislim, ko sam ja da ljudima namecem svoj izbor ?
dok je pucalo u sloveniji, mi govorili 'nije to kod nas', kad su ruseni Vukovar i Dubrovnik, ni opet govorili 'nije to kod nas', kad se zakuhalo u Bosanskom Brodu, gledali na TV-u Poharu i njegove momke sa nekim cudnim grbovima PL BiH i govorili 'nije to kod nas'! sad isto: divljaju cijene, Brankovic laze gdje stigne i bogati se od nasih para, a ovaj delegat kaze: 'vi ste ga birali, vi ga skidajte' isto k'o da smo mi u Burundiju a on u New Jerseyu!
jest, dok se pucalo i dok je alija koalirao s radovanom tuzla se tiho naoruzavala i spremala... argument ti je za kurac... uostalom, jedno je govoriti o ratu, a nesto sasvim drugo o smjeni demoktarski izabranih zvanicnika... ljudi 1990 nisu glasali za 3.5 godine rata, a 2006 su glasali za brankovica, silajdzice, semihu, znajuci sta to povlaci... i sad ja trebam reci njima "vas 100000 ste idioti, oduzivam vam ustavom zagarantovano aktivno biracko pravo, evo doci cu ja iz tuzle i odabrati vam vlast" ? sta ti pusis svega ti ? de i meni zavrsi malo, da probam... vlast se mijenja na izborima, nije ti ovo rumunija 1989, mi bolan imamo te jebene izbore i ljudi biraju ono sto hoce... ja ih ne mogu i ne zelim sprijeciti u tome... ako njima ne smeta da im djeca budu gladna, ja im ne mogu pomoci, izvini al fakat ne mogu...

sve sto se desava desava se samo zato jer je narod tako HOCE... za pola godine su lokalni izbori i budi siguran da ce opet glasati za iste, zato jer HOCE da im bude tako... jel mi drago radi tog ? nije, al dok god narod glasa za njih, tu se ne moze puno napraviti... ako cemo tako gledati na stanje, onda ispada bolje za opoziciju da ovi mamlazi ne budu smijenjeni... zato jer ako ih njihove stranke primoraju da odstupe, pokazace da im je stalo do javnog mnijenja, da znaju da su ovi zasrali i ogradit ce se od njih... bolje je da ih ostave do izbora i da hajvanima koji izadju na izbore bude jasno da opet glasaju za te iste ljude koje raja pokusava maknuti... ako ih ne zamijene nekim novim, cistim facama, opoziciji ce uciniti veliku uslugu... al et... svako ima svoje... postujem tvoje misljenje, al ja mislim da je najbolje konstantno stvarati malo pritiska, a ne natjerati ih na smjenu, jer ce to skupo kostati njihove stranke na predstojecim izborima... ili je bolje da sad zamijene njih dvoje, a da stranke ostanu na vlasti ? sorry, ja bi radije ove gledao do kraja mandata, ali da ih zamijeni potpuno nova opcija, a ne samo reciklirani zvanicnici iz istih partija...
DA BOG DA NAM HLJEB BIO 100 MARAKA A ULJE 400!!!
s ovim se slazem :D i gorivo 10 litar... :D
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#36 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by Fiore »

Alfons Kauders wrote:
stochar wrote: reci da se salis, molim te! pa covjece, federalne funkcionere su birali i u tuzli i u sarajevu i u mostaru! a, nije vam bas ni u TK sjajna situacija.
zna se koga su u tz zadnjih 18 godina... ne govorim o tk, vec o gradu...
covjece, pa zbog ovakvog mentaliteta smo popusili foru u ovom ratu, u svim proslim ratovima i popusicemo opet!
kakvog mentaliteta ? trebam ja iz tz dolaziti u sa i rusiti vladajucu garnituru koja je dobila glasove 100000 sarajlija ? odakle mi pravo za to ? mislim, ko sam ja da ljudima namecem svoj izbor ?
dok je pucalo u sloveniji, mi govorili 'nije to kod nas', kad su ruseni Vukovar i Dubrovnik, ni opet govorili 'nije to kod nas', kad se zakuhalo u Bosanskom Brodu, gledali na TV-u Poharu i njegove momke sa nekim cudnim grbovima PL BiH i govorili 'nije to kod nas'! sad isto: divljaju cijene, Brankovic laze gdje stigne i bogati se od nasih para, a ovaj delegat kaze: 'vi ste ga birali, vi ga skidajte' isto k'o da smo mi u Burundiju a on u New Jerseyu!
jest, dok se pucalo i dok je alija koalirao s radovanom tuzla se tiho naoruzavala i spremala... argument ti je za kurac... uostalom, jedno je govoriti o ratu, a nesto sasvim drugo o smjeni demoktarski izabranih zvanicnika... ljudi 1990 nisu glasali za 3.5 godine rata, a 2006 su glasali za brankovica, silajdzice, semihu, znajuci sta to povlaci... i sad ja trebam reci njima "vas 100000 ste idioti, oduzivam vam ustavom zagarantovano aktivno biracko pravo, evo doci cu ja iz tuzle i odabrati vam vlast" ? sta ti pusis svega ti ? de i meni zavrsi malo, da probam... vlast se mijenja na izborima, nije ti ovo rumunija 1989, mi bolan imamo te jebene izbore i ljudi biraju ono sto hoce... ja ih ne mogu i ne zelim sprijeciti u tome... ako njima ne smeta da im djeca budu gladna, ja im ne mogu pomoci, izvini al fakat ne mogu...

sve sto se desava desava se samo zato jer je narod tako HOCE... za pola godine su lokalni izbori i budi siguran da ce opet glasati za iste, zato jer HOCE da im bude tako... jel mi drago radi tog ? nije, al dok god narod glasa za njih, tu se ne moze puno napraviti... ako cemo tako gledati na stanje, onda ispada bolje za opoziciju da ovi mamlazi ne budu smijenjeni... zato jer ako ih njihove stranke primoraju da odstupe, pokazace da im je stalo do javnog mnijenja, da znaju da su ovi zasrali i ogradit ce se od njih... bolje je da ih ostave do izbora i da hajvanima koji izadju na izbore bude jasno da opet glasaju za te iste ljude koje raja pokusava maknuti... ako ih ne zamijene nekim novim, cistim facama, opoziciji ce uciniti veliku uslugu... al et... svako ima svoje... postujem tvoje misljenje, al ja mislim da je najbolje konstantno stvarati malo pritiska, a ne natjerati ih na smjenu, jer ce to skupo kostati njihove stranke na predstojecim izborima... ili je bolje da sad zamijene njih dvoje, a da stranke ostanu na vlasti ? sorry, ja bi radije ove gledao do kraja mandata, ali da ih zamijeni potpuno nova opcija, a ne samo reciklirani zvanicnici iz istih partija...
DA BOG DA NAM HLJEB BIO 100 MARAKA A ULJE 400!!!
s ovim se slazem :D i gorivo 10 litar... :D
i KAFA NAJMANJE 5- razumije se dakako EURA naravno.. :thumbup:
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#37 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by Big Boy »

fukara_tz wrote:Image

Image

Podrska REVOLT-u i URBANOJ KULTURI !


Svaka cast Tuzlaci. :thumbup:



Nije gotovo jos nista... :bih:
User avatar
Amela
Posts: 153
Joined: 10/05/2002 00:00

#38 Re:

Post by Amela »

fukara_tz wrote:Sto se mene tice ja bih izasao na proteste protiv Federalne i Kantonalne vlade....protiv opstinske ne bih :D

Najbolje bi bilo kontaktirati ljude iz Udruzenja "Front" konkretno Danijela Senkica i oni su ovako od akcije da malo animiraju raju :D

A sto se mene tice ja bih prvo protiv opcinske. :oops: I smijenila ih odmah, po hitnom postupku, a onda istjerala iz stanova i dala im u amanet sojenice, pa da tamo zive u slozi, sreci i veselju. :oops:


:D
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#39 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by _veleposlanik »

SVAKA CAST TUZLA!

STA JE SAD?

IDEMO ZENICA, BIHAC, BRCKO, BANJALUKA, MOSTAR, GORAZDE.............



malo mi je "neposteno" bilo konstantno isticanje "maloljetnicke delikvencije u KS". pa problem nam je svima, krenuvsi od vlastite kuce, komsiluka, kvarta... pa do citavog balkana. ne trebamo dizati balkan, ali brate ovo se trebalo od prvog trena dici na drzavni nivo. razlozi zasto mi o ovom ovdje i sada (4. 4. 2008.):
1. fakat samo interesuju problemi u i oko Sarajeva
2. Bosna toliko zaostaje za glavnim gradom da jos uvijek spava...... (sto cini jos vecu tragediju nego sto naoko izgleda)


a sve se poklapa sa datumima.... sve su DO ZADNJE MOGUCE PRILIKE IGRALI HOCEMO-NECEMO U EU, IGRALI SE NASIM ZIVOTIMA, KAO I DOSAD. STEGLA GUZICA. KAKO SADA SACUVATI DOSTOJANSTVO NAKON 12 GODINA PLJACKE I DOSLOVNO UBIJANJA LJUDI, KAKO U DUSI TAKO FIZICKI (DOZVOLJAVAJUCI DA SITUACIJA DODJE DO SAMOG VRHA KADA VISE NE MOZE DALJE).....

samo zelim reci, ovo se davno trebalo desiti. SRETNO TUZLA! IDEMO SVI ZAJEDNO!
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#40 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by fukara_tz »

PROTEST: PIŠTALJKAMA (NI)SU PROBUDILI USPAVANE GRAĐANE

Hladno vrijeme i kiša vjerojatni su razlog što današnji protest omladinskog pokreta Revolt i Urbane kulture u Tuzli, pod nazivom “Tuzlo, probudi se!!!” nije izazvao veću pažnju građana Tuzle…

Na trgu kod kina Centar okupilo se tek pedesetak aktivista i građana koji su pištaljkama budili uspavane Tuzlake, tražeći socijalnu, ekonomsku i opću sigurnost. Pištaljke su dijeli i prolaznicima.

Ivica Salihbegović iz omladinskog pokreta Revolt kaže kako su namjeravali utjecati na građane da ne promatraju nijemo kako inertni političari sebi dižu plaće za nikakav rad.

- Narod je vlast i ima moć da sruši svaku vladu, samo ga treba razdrmati da počne misliti svojom glavom - izjavio je Salihbegović.

Lejla Hadžić iz organizacije Urbana kultura, koja djeluje u sklopu Foruma građana Tuzla, ima primjedbi na obrazovni sistem u državi, a pogotovo na sigurnosnu situaciju.

- Svakodnevno smo svjedoci maloljetničke delinkvencije, poskupljenja liječenja, sve većeg broja gladnih i zbog toga smo u stanju konstantne depresije. Kao da smo se pomirili da ne može bolje, a nije tako i mi želimo probuditi svijest građana - kazala je Lejla Hadžić.

Navodi da je kiša razlog što protest u Tuzli nije uspio, ali i dodaje da ljudi, u stvari, traže razlog da bi se umrtvili. Protestni skup ponovit će za ljepšeg vremena.

Tokom današnjeg okupljanja nije primijećen niko iz općinske i kantonalne vlasti, mada se u nekim drugim prilikama zaklinju u mlade i njihovu revolucionarnost.

Slike imate na ovom linku http://tuzlalive.ba/portal/?p=4893
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#41 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by zlatiborka »

Tuzlaci moji dragi, ne dajte se!

I vi kao i mi iz Sarajeva imamo grdnih problema koje moramo rjesavati na ulici. Puno volim Tuzlu iako je ne poznajem, jedna moja nesudjena ljubav iz studentskih dana zivi tamo (nadam se da je ziv).

Gradjani Tuzle i svi iz okolnih gradova dodjite sutra u 19 sati pred pozoriste u Sarajevu, dodjite i podrzite nas da smjenimo nase bahate vlastodrsce.

Pomozite nama u Sarajevu sutra, poslije cemo i mi vama pomoci da se i vi rijesite vasih lokalnih kabadahija.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#42 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by nevenkagaragic »

Pogledajte par slika sa protesta u Tuzli (posto ne znam na ovom forumu postaviti sliku).

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... 396#547396
TM1987
Posts: 153
Joined: 06/05/2007 13:15

#43 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by TM1987 »

Naprijed Tuzlaci 8)
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#44 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by fukara_tz »

Mirni protesti omladine u Tuzli

Kiša „omela“ revolt. Omladinski pokret Revolt i Urbana kultura Foruma građana Tuzla, organizovali su mirno protestno okupljanje građana u Tuzli. Vjerovatno zbog kiše, okupilo se oko stotinjak građana, kojima su organizatori dijelili pištaljke i bedževe. Gordan Isabegović iz Revolta i Leila Hadžić iz Urbane kulture Foruma građana, kazali su da je cilj protestnog okupljanja bio da se ukaže na lošu socijalno-ekonomsku situaciju u BiH, te neodgovornost i nespremnost kantonalnih, entitetskih i državnih vlasti da riješe ključne probleme građana ove zemlje. Mladi prevashodno ukazuju na problem nezaposlenosti i niskog životnog standarda, korupciju, lošu sigurnosnu situaciju...(Oslobođenje)
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#45 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by uvjek dobar gost »

... Tako oblatiti ljude koji su svoje živote dali il davali u borbi protiv fašizma.... neka te bud sramota, nemoj se koristiti floskulama... čitaj malo ne boli toliko...

Izvinite ... alih morah odgovoriti ovom pametnjakoviću....

Tuzlo svaka čast, nema predaje... nema odustajanja....>
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#46 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by uvjek dobar gost »

Da se ne citiramo bezze.. znam o kojim leđima misliš...
partizani.. su pojam u načinu gerilskog ratovanja protiv nadmoćnijeg i bolje opremljeng neprijatelja... mi na ovim prostorima imamo najveću tradiciju borbe protiv fašizma.. ne treba miješati pojmove partizani, komunisti i JNA (jugoslovenska narodna armija) pogotovo...
Ja u svojoj glavi pravim razliku između tih pojmova... nekako imam izrazito visoko mišlenje prema svim onim ljudima koji su tada nekad krajem 30. tih i početkom 40. tih godina ustali protiv fašizma... ti govoriš o masovnom prelasku četnika u partizane 43 i 44 godine.... da sad a ne ulazimo u elaboracije...

Ne treba generalizovati... i moramo cijeniti svoju istoriju.... a pri svemu tome isticati i podcrtavati borbu protiv fašizma.. i domaćih izdajnika..... zna li iko da smo mi tada skoro pa bili usamljeni primjer na cijelom prostoru Europe....,a i šire....
Last edited by uvjek dobar gost on 07/04/2008 19:01, edited 1 time in total.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#47 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by uvjek dobar gost »

.... Znamo svi da su nas uvijek učili da su najbolji ljudi ginuli u borbi za odbranu... pitam se ja onda ko je nas učio o tome...

Slično se može govoriti i o borbi za opstanak Bosne i Hercegovine... 92-95.... svi patriotski nastrojeni su ustali u odbranu, a samo neki misle da imaju monopol za istu...

Da više ne ubijamo temu...
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#48 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by pape »

Alfons Kauders wrote:
vlast wrote:Halo Alfonso ima i drugih knjiga osim komunistickih! Uostalom ne rece mi gdje muslimani iz te brigade nestadose iza 1945. godine? I izvini ja sam trenutno na forumu u okviru Sarajevo-X portala, a ne u Tuzli, koju usput budi receno nisam ni spomenuo!
Aha dosao da studira, tata mu nije bio partizan, a dobio stan u sred Sarajeva! KAKO??'
Meni to nisu pricale komunjare vec rodjaci koji bili u 13.SS pa presli u XVI muslimansku. :D Cudne neke "komunjare" u Waffen SS-u, zar ne ? :D

Ti si sad na temi o Tuzli, koju si svojim biserjem sjebo, sto ti je moderacija dopustila, pa ce i meni valjda dopustit slobodu da ja malo jebem u mozak... :D
Moderacija ga je po hitnom postupku banirala. Bit ce brisanji njegovi provokativni i besmisleni postovi i oni postovi na kojima je citiran.
S0UL
Posts: 7
Joined: 31/12/2002 00:00
Contact:

#49 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by S0UL »

Ja sam mišljenja da Tuzla ima snagu za mnogo veće proteste. Smatram da nije bilo dovoljno reklamirano ovo i znam da mnogi uopšte nisu znali za proteste. Kiša nije ništa omela svi koji su došli i ostali su, a u lijepom danu bi hiljade prolaznika to vidjele i mnogo bi ih ostalo. Organizatori su sigurno išli na to jer je i lokacija za takav skup idealna. Međutim, treba se zahvaliti i medijima (državnim/federalnim) koji ni jednom riječju nisu najavili ovaj skup, koji također ignorišu i skoro sva dešavanja u Tuzli. Primjerice navijačke nerede, koji će se eto nažalost ponoviti, a ako se ponove u Sarajevu tad će cijela država brujati od novog vala nasilja. Također mediji sve manje prate i sarajevske proteste, jer su česti skupovi doveli vjerovatno do mišljenja kako će i ovi kao i svaki drugi biti besmisleni i neće dovesti do ničega. Mada, izgleda da tu ima nečije inicijative na ignorisanju ovih događaja, jer jednostavno ne izgleda slučajno, niti da se o tome ne izvještava (a kamoli objektivno), niti izgleda slučajno da na dan osnivanja Naše Stranke ni FTV ni BHT1 nisu izvjestili o tom događaju, pa čak ni Hadžifejzo, moćnik koji može srediti i link iz Amerike za svoj dnevnik, a ne može ga emitovati iz Srebrenice, ili Jajca, ili Kaknja, Stoca, ili šta znam..

Da se vratim, mislim da Tuzla može, da ima revolta, međutim trenutno nema konkretnog razloga, odnosno nema vruće situacije koja je potresla čitav grad, poput nemilih stvari koje su se desile u Sarajevu. Smatram da protest treba biti JEDAN i SILOVIT. U smislu Francuske (koliko god daleko bila), jedan ili više konkretnih zahtjeva zatražiti mirno i demokratski. Neispunjavanje istih - građanska neposlušnost, kreativne akcije. Dalje neispunjavanje istih - fizičko čupanje iz fotelja. Konkretni rokovi i podizanje energije svakim novim korakom.

Ovo što su Revolt i Urbana Kultura radili je ok, međutim meni , iako vas volim : ) činilo se malo neorganizovano. Mada nisam ni ja izašao sa konkretnom akcijom, ipak smatram da su se trebali imati konkretni zahtjevi na papiru, sa rokovima ispunjenja, jer ne vjerujem da će protest pa makar i 10 hiljada ljudi riješiti zahtjeve poput zdravstva, viza, nasilja, obrazovanja,.. kao što je bio slučaj na flajeru. Svakako ne preko noći, ali ako ćemo napraviti protest zbog generalnog nezadovoljstva svakako mora postojati jedna iskra, koja će ljude dovoljno naljutiti i gurnuti da izađu. Ideja je bila dobra, bilo je malo prisutnih, ali svakako ne vjerujem da je bio neuspjeh.



Ja evo predlažem - JEDNOM ALI U GLAVU! Bez stranaka, pozvati sve skupine i organizacije aktivne u gradu. Ne pozvati nego im objasniti da je za njihovo dobro da se i oni kao i svi ostali tu pojave. Znači svi! Sve NVO, sve muzičke organizacije (osim narodnjaka :) ), navijače, sindikate, pokrete, organizacije, sve što ima bilo kakvu grupu ljudi veću od 10. Sve medije bukvalno natjerati neka izadju i rade. Nema ne možemo zovi ih 20 puta dok ne potvrde, uključujući i državne kojima je daleko Tuzla. Uzmi toalet papir pobacaj po cijelom gradu nek se skida danima, ionako mi plaćamo čišćenje, zaprljaj novi trg, ionako na njeg nisu ni jednu kantu stavili.. Bilo šta samo skreni pažnju. Napravi platno od 500 metara u gradu napiši poruke i obaveži ih da ga prime i pročitaju pred medijima.. Ma lako je za ideje. Samo jedna dvije organizacije imaju po 50-100 pristalica ili članova koji će doći, pa računaj. Onda pozovi 100 organizacija.


I ovdje ljudi ginu, i kako god se to desi, ne smijemo ni izaći na ulicu jer će nas vidjeti ubice koji hodaju gradom. Jučer frajer izvadi utoku u centru grada pobježe cijeli grad i nikom ništa. Klinci se nabadaju šrafcigerima, ubiše se flašama, noževima, čim stignu.. Jedino se možemo obratiti vlastima, jer ne smijemo ni otići ubicama i zamoliti ih de nemojte ba.. Znači, ako ne poprave situaciju, tad će imati još više budala recimo nas koji ćemo početi nosati utoke, pa kad te napadne rokni ga jer nemaš izlaza više niti kome se žaliti.

soul/fmjam
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#50 Re: Demonstracije u Tuzli ???

Post by Alfons Kauders »

S0UL wrote: Da se vratim, mislim da Tuzla može, da ima revolta, međutim trenutno nema konkretnog razloga, odnosno nema vruće situacije koja je potresla čitav grad, poput nemilih stvari koje su se desile u Sarajevu. Smatram da protest treba biti JEDAN i SILOVIT. U smislu Francuske (koliko god daleko bila), jedan ili više konkretnih zahtjeva zatražiti mirno i demokratski. Neispunjavanje istih - građanska neposlušnost, kreativne akcije. Dalje neispunjavanje istih - fizičko čupanje iz fotelja. Konkretni rokovi i podizanje energije svakim novim korakom.
Bilo je u Tuzli slicnih situacija, npr. kad je stoka upucala Dinu i Djanija... Sta se desilo ? Nista. Stanje u gradu je sada x puta gore u odnosu na tu davnu 2000...

I sam si rekao da se u TZ desavaju slicne stvari kao i u Sarajevu. Isti idioti prave probleme vec desetak godina, isti ljudi dilaju, uzimaju reket, gaze ljude, razbijaju lokale, a svake godine dobiju i prinove, na mladima svijet ostaje. Jedino nas izvlaci sto povremeno poneki pogine u saobracaju, jer u zatvor ne idu, a i kada odu, izlaze za vikend i opet rade ono zbog cega su i zavrsili u zatvoru in d frst plejs. Vise je Juzna odradila za uklanjanje kriminalaca u Tuzli nego svi pripadnici MUP-a i Tuzilastva od rata na ovamo.

Koje nam rjesenje nudi vlast ? Zatvaranje kafica u 11 i tjeranje ljudi u kuce, podrume, na vikendice. Oni ne mogu uvesti red i brinuti se za sigurnost nas koji placamo jebene poreze od kojih zive, pa skontali da je haman bolje otjerati sve kuci i pustiti da gradom hara stoka kojoj ne mogu nista. Jebote, od rata nije bilo gore. Sve gazde iole normalnijih lokala u gradu pizde, od Mirele, preko Dine, Djeda, Fere i Djuke. Samo ostaje da vidimo ko ce prvi zatvorit (tipujem na HD i Check). Ide ljeto a murija istjera goste u 10 do 11 ?! Pa sunce zalazi u 9 i kusur, gdje poslije u kurac ? U Dom ? Romu ? :D Al ne jebe to narod, navikli svi na Jalu, jebo kafane.

Ako hoces da se Tuzla digne, treba poslati par stotina drotova da rastjera sve s keja, pa kad skontaju da fakat vise nemaju gdje, mozda i dignu svoje pripite, napusene guzove i urade nesto. Al haman ljudima dobro, najniza prosjecna plata u BiH (neki dan nas je Zenica pretekla :D), najveca nezaposlenost u FBiH, najgora infrastruktura... Zaboli njih, samo daj bocu vina, dzoint i ne diraj me dok po Jali kukam kako mi je lose...
Post Reply