Demokratska fronta Željko Komšić

clanstranke
Posts: 81
Joined: 16/07/2014 12:41

#32301 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by clanstranke »

„Ali sada nam je jasno: Vaš je posao da znate gdje ko radi, ali ne i šta radi. Tako već treća godina Vašeg mandata „curi“, a mi i dalje bez vode tokom noći, a često i tokom dana. Tako, u trećoj godini Vašeg mandata prodajete hotel Maršal kao da su u njemu odsjedali gubavci, dok hoteli okolo izvrsno rade a još se i novi grade. Tako, u trećoj godini Vašeg mandata nema ko da pokosi travu u olimpijskom gradu. Tako, premijeru Konakoviću, u trećoj godini mandata koji traje još samo godinu, dođoste na ideju da sedmično održavate press – ako nas to ne izvuče, odlazak u Njemačku sigurno hoće. Jer te vaše brojke o zaposlenima i nezaposlenima imaju više veze sa spomenutom zemljom nego sa Vašim angažmanom. Ako nastavite ovako, sve ćete nas zaposliti – u Njemačkoj.“ Meni ovo ima smisla mada je možda nekoliko od ovih objavljenih saopćenja ipak višak. Ali nije prvi put da Fronta ovako reaguje, slično je bilo i kad ih je Faktor potkačio da se gase.
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#32302 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IMT25 »

malakh wrote:
Novak20 wrote:Stvarno otužno prepucavanje sa Konakovićem nekakvim pitanjima. Nema ni DF ni SDA moralne vertikale koja bi mogla nešto ozbiljno da pita. Baš k'o svađa na pijaci.

http://fronta.ba/?p=7205

http://fronta.ba/?p=7214

http://fronta.ba/?p=7211
ne vidim sta je pogresno napisano u svemu ovome. ozbiljna i konkretna pitanja su postavljena i neka kifla odgovori.

mozda da je sdp ili ns postavila ista pitanja bilo bi na mjestu i sijevali bi aplauzi, ali ovako kada su to ovi iz dfa uradili onda nesto ne stima. mislim takav dojam sticem iz nekih par komentara.

sa kiflom ne mogu demagoski pricati jer ce svi biti nadjacani i to je cinjenica, ali ga treba bockati pitanjima jer nema niti jedan ozbiljan i relevantan podatak da je kanton sarajevo napredovao, a ima ih minimalno 5 da je nazadovalo. i kada sam vidio njegov status na facebook o onim friziranim i laznim podacima, napisao sam poduzi post i iznio neke stvari koje sam znao, a dobio sam blok i naravno komentar izbrisan.

ovo isto trebaju raditi sve opozicione stanke, samo sto pored pitanja neka ponude i par rjesenja. jer ce i oni zalutati u demagogiju...
Ja sam u kontekstu duela SDA-DF, naravno na strani DF-a. Problem je što kifla neće da odgovori, prvo jer nije to dužan, jer Df nije nikakva para-istražna agencija, a drugo na DF.ova pitanja uvijek slijedi spin i kontra-optužba. Uglavnom bitno je kako se sve to reflektuje u očima "običnog" čovjeka , u očima birača. A reflektuje se tako da je dovoljno da se narodu zgadi komplet poltika i onaj ko se njome bavi. Ovo je možda prelomni trenutak željkove političke karijere, jer je njegovo poštenje, lični integritet (neki bi rekli naivnost), bilo do sada neukaljano. Šta ostaje ako se oduzme ta njegova pozitivna strana, ta komponenta? Ostaje politička kratkovidnost, hirovitost , nesposobnost. I danas se ponaša kao da nikad nije čuo za riječ -nepotizam! " Udarili ste mi na familju"! PA nepotizam se i tiče članova familije dragi Željko. A ovo u najmanju ruku debelo smrdi na slučaj nepotizma. Pa umjesto da pozove da se istraži ovaj slučaj od strane nadležnih organa, i skine ljagu sa svpga imena jednom za svagda ( ako je sve čisto i po zakonu ), prepucava se kiflom. Kifli neće dlaka faliti s glave zbog DF-ovih pitanja odn. pisama.
Heartbeats
Posts: 719
Joined: 26/06/2012 21:51

#32303 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Heartbeats »

malakh wrote:
Novak20 wrote:Stvarno otužno prepucavanje sa Konakovićem nekakvim pitanjima. Nema ni DF ni SDA moralne vertikale koja bi mogla nešto ozbiljno da pita. Baš k'o svađa na pijaci.

http://fronta.ba/?p=7205

http://fronta.ba/?p=7214

http://fronta.ba/?p=7211
ne vidim sta je pogresno napisano u svemu ovome. ozbiljna i konkretna pitanja su postavljena i neka kifla odgovori.

mozda da je sdp ili ns postavila ista pitanja bilo bi na mjestu i sijevali bi aplauzi, ali ovako kada su to ovi iz dfa uradili onda nesto ne stima. mislim takav dojam sticem iz nekih par komentara.

sa kiflom ne mogu demagoski pricati jer ce svi biti nadjacani i to je cinjenica, ali ga treba bockati pitanjima jer nema niti jedan ozbiljan i relevantan podatak da je kanton sarajevo napredovao, a ima ih minimalno 5 da je nazadovalo. i kada sam vidio njegov status na facebook o onim friziranim i laznim podacima, napisao sam poduzi post i iznio neke stvari koje sam znao, a dobio sam blok i naravno komentar izbrisan.

ovo isto trebaju raditi sve opozicione stanke, samo sto pored pitanja neka ponude i par rjesenja. jer ce i oni zalutati u demagogiju...
Je li ti mrsko prenjeti ovdje post sto ti je kifla obrisao?
Vidio sam ga na FB i mislim da vrijedi da se i ovdje podjeli
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32304 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

IMT25 wrote:
Ja sam u kontekstu duela SDA-DF, naravno na strani DF-a. Problem je što kifla neće da odgovori, prvo jer nije to dužan, jer Df nije nikakva para-istražna agencija, a drugo na DF.ova pitanja uvijek slijedi spin i kontra-optužba. Uglavnom bitno je kako se sve to reflektuje u očima "običnog" čovjeka , u očima birača. A reflektuje se tako da je dovoljno da se narodu zgadi komplet poltika i onaj ko se njome bavi. Ovo je možda prelomni trenutak željkove političke karijere, jer je njegovo poštenje, lični integritet (neki bi rekli naivnost), bilo do sada neukaljano. Šta ostaje ako se oduzme ta njegova pozitivna strana, ta komponenta? Ostaje politička kratkovidnost, hirovitost , nesposobnost. I danas se ponaša kao da nikad nije čuo za riječ -nepotizam! " Udarili ste mi na familju"! PA nepotizam se i tiče članova familije dragi Željko. A ovo u najmanju ruku debelo smrdi na slučaj nepotizma. Pa umjesto da pozove da se istraži ovaj slučaj od strane nadležnih organa, i skine ljagu sa svpga imena jednom za svagda ( ako je sve čisto i po zakonu ), prepucava se kiflom. Kifli neće dlaka faliti s glave zbog DF-ovih pitanja odn. pisama.
svako medijsko prepucavanje sa dfom ide najviše u korist kifli i on je toga i svjestan. samo iz razloga što ima sposobnost da se prepoucava kompletan mandat i da priča iz šupljeg u prazno. pa se sjetimo kako se premijer u više navrata, u skupštini prepucavao sa kojovićem i sabinom ćudić, pa sa segmedinom srnom i iz njegovih istupa se vidi da uživa u tome i da je expert.

naspram navedenih činjenica, ovaj put nije smio da se upusti u prepucavanje sa ovima iz dfa i to se i vidi. na njihove prozivke se dotakao komšićeve supruge i izbjegao da odgovori za zetru i gras. pa je lopticu prebacio na čedomira lukića koji se totalno pogubio i počeo da priča na onoj press - konferenciji kako postoji dugoročni plan rješenja grasa, koji je u stečaju i u velikom minusu, ali eto imamo dugoročno rješenje i niko ga od novinara nije pitao koje je rješenje.

a rješenje je druga firma, naravno po vladavinom vlade kantona, u koju će se prebaciti iskoristiva imovina grasa, podobni sda kadar i ostatak radnika otpustiti...

o zetri ne bi puno ni polemisao...

a što se tiče komšića i ovo što si naveo, ja se slažem sa tobom oko njegove ličnosti i on se već davno morao probuditi i početi praviti stranački kadar, ali toga ni na vidiku.

što se tiče nepotizma, ju istoj toj turističkoj zajednici su zaposlene supruge mirsada kebe i ivice šarića i čekao sam da kifla ispuni obećanje i spomene i njih pored komšićeve supruge i naravno nije ih spomenuo, tako da je njegova priča oko komšićeve supruge samo podizanje vlastite cijene u stranci i veliki ustupak komšiću jer je od njega napravio žrtvu.

a isto tako znam da je turistička zajednica registovana kao udruženje i da je najviše ovlasti dobila u vrijeme mandata sda i u federaciji i u kantonu, tako da sam u potpunosti siguran ko kontrolira tu tustističku zajednicu i što im je sada ta turistička zajednica nepodobna.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32305 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Malakh jesil na listi df 2018?
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32306 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

putokaz1 wrote:Malakh jesil na listi df 2018?
lijepa i zasluzena penzija...

a zasto bas df?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32307 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

malakh wrote:
putokaz1 wrote:Malakh jesil na listi df 2018?
lijepa i zasluzena penzija...

a zasto bas df?
Onako samo pitam
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#32308 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IMT25 »

malakh wrote:
IMT25 wrote:
Ja sam u kontekstu duela SDA-DF, naravno na strani DF-a. Problem je što kifla neće da odgovori, prvo jer nije to dužan, jer Df nije nikakva para-istražna agencija, a drugo na DF.ova pitanja uvijek slijedi spin i kontra-optužba. Uglavnom bitno je kako se sve to reflektuje u očima "običnog" čovjeka , u očima birača. A reflektuje se tako da je dovoljno da se narodu zgadi komplet poltika i onaj ko se njome bavi. Ovo je možda prelomni trenutak željkove političke karijere, jer je njegovo poštenje, lični integritet (neki bi rekli naivnost), bilo do sada neukaljano. Šta ostaje ako se oduzme ta njegova pozitivna strana, ta komponenta? Ostaje politička kratkovidnost, hirovitost , nesposobnost. I danas se ponaša kao da nikad nije čuo za riječ -nepotizam! " Udarili ste mi na familju"! PA nepotizam se i tiče članova familije dragi Željko. A ovo u najmanju ruku debelo smrdi na slučaj nepotizma. Pa umjesto da pozove da se istraži ovaj slučaj od strane nadležnih organa, i skine ljagu sa svpga imena jednom za svagda ( ako je sve čisto i po zakonu ), prepucava se kiflom. Kifli neće dlaka faliti s glave zbog DF-ovih pitanja odn. pisama.
svako medijsko prepucavanje sa dfom ide najviše u korist kifli i on je toga i svjestan. samo iz razloga što ima sposobnost da se prepoucava kompletan mandat i da priča iz šupljeg u prazno. pa se sjetimo kako se premijer u više navrata, u skupštini prepucavao sa kojovićem i sabinom ćudić, pa sa segmedinom srnom i iz njegovih istupa se vidi da uživa u tome i da je expert.

naspram navedenih činjenica, ovaj put nije smio da se upusti u prepucavanje sa ovima iz dfa i to se i vidi. na njihove prozivke se dotakao komšićeve supruge i izbjegao da odgovori za zetru i gras. pa je lopticu prebacio na čedomira lukića koji se totalno pogubio i počeo da priča na onoj press - konferenciji kako postoji dugoročni plan rješenja grasa, koji je u stečaju i u velikom minusu, ali eto imamo dugoročno rješenje i niko ga od novinara nije pitao koje je rješenje.

a rješenje je druga firma, naravno po vladavinom vlade kantona, u koju će se prebaciti iskoristiva imovina grasa, podobni sda kadar i ostatak radnika otpustiti...

o zetri ne bi puno ni polemisao...

a što se tiče komšića i ovo što si naveo, ja se slažem sa tobom oko njegove ličnosti i on se već davno morao probuditi i početi praviti stranački kadar, ali toga ni na vidiku.

što se tiče nepotizma, ju istoj toj turističkoj zajednici su zaposlene supruge mirsada kebe i ivice šarića i čekao sam da kifla ispuni obećanje i spomene i njih pored komšićeve supruge i naravno nije ih spomenuo, tako da je njegova priča oko komšićeve supruge samo podizanje vlastite cijene u stranci i veliki ustupak komšiću jer je od njega napravio žrtvu.

a isto tako znam da je turistička zajednica registovana kao udruženje i da je najviše ovlasti dobila u vrijeme mandata sda i u federaciji i u kantonu, tako da sam u potpunosti siguran ko kontrolira tu tustističku zajednicu i što im je sada ta turistička zajednica nepodobna.
Hajde neka se ti i ja jednom (uglavnom) slažemo. Pozdrav.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32309 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

DF ne može izvući ništa
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#32310 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dr. Kuca »

Samo mu dizu cijenu i cine da izgleda dobro.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32312 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Pitanje je
Gdje će otići glasovi DF iz 2016?
2016:U kantonima PS,TK,BPK,ZDK,HNK,SBK,USK,10 su imali oko 3% tj Mogući kantonalni mandat
KS oko 10% tj mogući mandat iz IJ za BH parlament
ZHK=0
2018:Ima više mogućnosti
1)Zamostalni izlazak na izbore
2)koalicija s SDP
3)koalicija s nekim drugim ,manjim
Ako izađu samostalno mogući mandat ostaje u BPK i PK(zbog malog broja glasova za prag) te KS zbog ranije velikog broja glasova koji je 3 puta manji sad.
Šta će njima učiniti koalicija s SDP,relativno manji broj kadrova DF bi prošao kroz tu koaliciju u razne parlamente.Korist SDP.
Koalicija s manjom strankom bi podsjećala na koaliciju SDU-LDS-GDS-SUND-SPP-DNZ...=Ništa,šteta za SDP ili NS(KS)
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#32313 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 »

putokaz1 wrote:Pitanje je
Gdje će otići glasovi DF iz 2016?
2016:U kantonima PS,TK,BPK,ZDK,HNK,SBK,USK,10 su imali oko 3% tj Mogući kantonalni mandat
KS oko 10% tj mogući mandat iz IJ za BH parlament
ZHK=0
2018:Ima više mogućnosti
1)Zamostalni izlazak na izbore
2)koalicija s SDP
3)koalicija s nekim drugim ,manjim
Ako izađu samostalno mogući mandat ostaje u BPK i PK(zbog malog broja glasova za prag) te KS zbog ranije velikog broja glasova koji je 3 puta manji sad.
Šta će njima učiniti koalicija s SDP,relativno manji broj kadrova DF bi prošao kroz tu koaliciju u razne parlamente.Korist SDP.
Koalicija s manjom strankom bi podsjećala na koaliciju SDU-LDS-GDS-SUND-SPP-DNZ...=Ništa,šteta za SDP ili NS(KS)
Bivši glasači DF-a su u jako maloj mjeri i glasači NS-a. To je grupa glasača "između" SZBiH i SDP tako da NS tu i ne može nešto posebno profitirati. Bilo bi najbolje da te glasove ipak pokupi SDP.
Bolje SDP nego DF , samozvani "nezavisni DF" ili SDA.
Pozdrav.
El_comadante
Posts: 7921
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#32314 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by El_comadante »

vjerovatno če dio otiči SDPu, dio NS, dio i GS i tako svakom po malo
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32315 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Četri poznate lijeve stranke mogu dobiti 18 ruku 2018 u KS?
ili će zavisiti od SBB,ILI hADŽIBAJRIĆA
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32316 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

optuzbe faktora da df preko gavrankapetanovica rusi sebiju i to samo iz razloga sto su maksic i tanovic dali podrsku ismetu?

smrdim/vijest/kcus-ljekare-pr ... ima-259416
Mnogi s kojima smo razgovarali ne isključuju mogućnost političke motiviranosti cijelog slučaja. Naime, Hasan Tanović je član Demokratske fronte i bio je kandidat te stranke za načelnika Novog Sarajeva, a Senad Maksić je također blizak ovoj stranci. Poznato je da je generalna direktorica KCUS-a supruga predsjednika SDA.
User avatar
Better Man
Posts: 16764
Joined: 01/10/2006 20:10

#32317 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Better Man »

malakh wrote:optuzbe faktora da df preko gavrankapetanovica rusi sebiju i to samo iz razloga sto su maksic i tanovic dali podrsku ismetu?

smrdim/vijest/kcus-ljekare-pr ... ima-259416
Mnogi s kojima smo razgovarali ne isključuju mogućnost političke motiviranosti cijelog slučaja. Naime, Hasan Tanović je član Demokratske fronte i bio je kandidat te stranke za načelnika Novog Sarajeva, a Senad Maksić je također blizak ovoj stranci. Poznato je da je generalna direktorica KCUS-a supruga predsjednika SDA.
Faktor fašistička novina u službi kriminalaca i lopova. Da se razumijemo ne podržavam Ismeta Gavrankapetanovića, jer je isto govno kao i Sebija.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#32318 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cadburry »

putokaz1 wrote:Četri poznate lijeve stranke mogu dobiti 18 ruku 2018 u KS?
ili će zavisiti od SBB,ILI hADŽIBAJRIĆA
Prvo SDP treba medjusobno izmiriti svoje potencijalne koalicione partnere.
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#32319 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Orange Revolution »

SDP je ex partija i samo zahvaljujući Tuzli i tome što tamo vladaju kao SDA u KS tj parama imaju nekakav broj zastupnika,sramota od partije,pretvorila se u jednonacionalnu.
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#32320 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by cadburry »

Orange Revolution wrote:SDP je ex partija i samo zahvaljujući Tuzli i tome što tamo vladaju kao SDA u KS tj parama imaju nekakav broj zastupnika,sramota od partije,pretvorila se u jednonacionalnu.
Iako si vjerovatno upravu, to ne mijenja cinjenicu da je SDP 2016. osvojio vise glasova nego DF, NS i GS zajedno. A to sve skupa je velika sramota.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32321 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

cadburry wrote:
Orange Revolution wrote:SDP je ex partija i samo zahvaljujući Tuzli i tome što tamo vladaju kao SDA u KS tj parama imaju nekakav broj zastupnika,sramota od partije,pretvorila se u jednonacionalnu.
Iako si vjerovatno upravu, to ne mijenja cinjenicu da je SDP 2016. osvojio vise glasova nego DF, NS i GS zajedno. A to sve skupa je velika sramota.
Na nivou BH DA SDP je dobio mnogo više od ostale tri stranke
Ali KS:DF najviše pa SDP pa NS
GS:sve tri stranke približno jednako
NS osim Sarajeva pristojno prošla u Gračanici i Zenici a GS u Bihaću,DF osim Sarajeva samo u Lukavcu nije loš
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#32322 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirsek »

Orange Revolution wrote:SDP je ex partija i samo zahvaljujući Tuzli i tome što tamo vladaju kao SDA u KS tj parama imaju nekakav broj zastupnika,sramota od partije,pretvorila se u jednonacionalnu.
Ne kontam, ako se nasilu po nekim kvotama guraju sva 3 konstitutivna naroda sa tim se nista ne postize, samo ce neki poceti da se izjasnjavaju kao Srbi ili Hrvati da bi na laksi nacin upali u zadane kvote ili ce se Srbi i Hrvati uclanjivati u SDP da bi se lakse politicki probijali.
Neka u SDP-u budu oni koji najvise glasaju za njega, to je jedino istinsko i realno mjerilo.
Ili da se neki u SDP-u cudno gledaju ako su vjernici ili ako slucajno ne piju i/ili poste ramazan, da li je to prihvatljivo ?
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32323 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

mirsek wrote:
Orange Revolution wrote:SDP je ex partija i samo zahvaljujući Tuzli i tome što tamo vladaju kao SDA u KS tj parama imaju nekakav broj zastupnika,sramota od partije,pretvorila se u jednonacionalnu.
Ne kontam, ako se nasilu po nekim kvotama guraju sva 3 konstitutivna naroda sa tim se nista ne postize, samo ce neki poceti da se izjasnjavaju kao Srbi ili Hrvati da bi na laksi nacin upali u zadane kvote ili ce se Srbi i Hrvati uclanjivati u SDP da bi se lakse politicki probijali.
Neka u SDP-u budu oni koji najvise glasaju za njega, to je jedino istinsko i realno mjerilo.
Ili da se neki u SDP-u cudno gledaju ako su vjernici ili ako slucajno ne piju i/ili poste ramazan, da li je to prihvatljivo ?
Načelnik(agnostik SDP) i jedan lokalni Imam(Hodža) su Najbolji prijatelji.
Tako da nema veze da li si vjernik ili ne već da li radiš u interesu zajednice,Bitno je ponašanje da zaslužiš Poštovanje,Iskreno poštovanje jednog Imama.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#32324 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirsek »

putokaz1 wrote:
mirsek wrote:
Orange Revolution wrote:SDP je ex partija i samo zahvaljujući Tuzli i tome što tamo vladaju kao SDA u KS tj parama imaju nekakav broj zastupnika,sramota od partije,pretvorila se u jednonacionalnu.
Ne kontam, ako se nasilu po nekim kvotama guraju sva 3 konstitutivna naroda sa tim se nista ne postize, samo ce neki poceti da se izjasnjavaju kao Srbi ili Hrvati da bi na laksi nacin upali u zadane kvote ili ce se Srbi i Hrvati uclanjivati u SDP da bi se lakse politicki probijali.
Neka u SDP-u budu oni koji najvise glasaju za njega, to je jedino istinsko i realno mjerilo.
Ili da se neki u SDP-u cudno gledaju ako su vjernici ili ako slucajno ne piju i/ili poste ramazan, da li je to prihvatljivo ?
Načelnik(agnostik SDP) i jedan lokalni Imam(Hodža) su Najbolji prijatelji.
Tako da nema veze da li si vjernik ili ne već da li radiš u interesu zajednice,Bitno je ponašanje da zaslužiš Poštovanje,Iskreno poštovanje jednog Imama.
Ovo za vjernike pisem iz nekog svog iskustva iz SDP-a gdje su neke clanove SDP-a cudno gledali ako ne piju, poste za ramazan ili npr. bilo je pitanja zasto se paketi za ugrozene kategorije dijele u toku mjeseca ramazana a ne i kad je npr. bozic.( u biti dijelili su se u vrijeme predizborne kampanje ali se tada jednostavno potrefilo da to bude u toku ramazana).
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32325 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Da ima i toga za vrijeme kampanje je čak i crveni krst morao prestati dijeliti pakete da se ne politički povezali s bilo s kim
Post Reply