Demokratska fronta Željko Komšić

mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#32176 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mario001 »

Banksy wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/cetiri- ... /170505021

U tekstu se indirektno tvrdi da Željko Komšić radi za SDA. Nije novost, ali je po prvi put javno rečeno i to je dobro.

Vrijeme je da se buduća udružena ljevica, ili šta se već iz te gužve izrodi, riješi ovog SDA spletkaroša.
Kome smeta jak DF??
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#32177 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 »

putokaz1 wrote:Znači koalicija
SDP-DF?
NS-DF?
GS-DF?
Zamisli prođe pet zastupnika iz tekve koalicije 1 DF,i taj pređe u SDA,i SDA time ostvari većinu
Pa da se ubiješ
Nesmije DF proć
Nema DF ni u kakvim kombinacijama , ili ce biti nezavisni ili u okviru SDP-a.
Treca malo vjerovatna opcija je da im SDA ubrizga dozu spasa ali oni sada nemaju interes za to a i zabavili su se sami o sebi.
Pozdrav.
Dr Arsla
Posts: 1183
Joined: 05/01/2013 16:16

#32178 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dr Arsla »

Janjicar wrote:
malakh wrote:
Novak20 wrote:Da li ovo "ljevica" mijenja kurs ?

http://fronta.ba/?p=6852

Edit.

Raspad DF u TK.

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/516 ... ranci.html
tamo df vodi zlatan begić i daleko je to od raspada. prije bi rekao da on radi ono što komšić ili nije smio ili nije želio uraditi.
:lol:
Jasmin Kadić jedan od rijetkih članova DF-a koji je drzao do nekih ideala, barem što se TK tiče. Ulaskom Zlatana Begića u DF mislio sam da će se nešto promijeniti i da će Zlatan pomoći da se DF integriše u ozbiljnu stranku medjutim dovodjenjem bivsih SDA-ovaca u tu stranku mogu ići samo ka dole.
Ti neki ideali se ogledaju u mijenjanju 4-5 stranaka, zarade od 200 hiljada KM za 4 godine mandata i obezbjeđivanja posla na neodređeno nakon mandata. A ovaj čin je ništa drugo do podizanja cijene i otvorene ponude drugim pol. opcijama ili u prijevodu Sda za njegov transfer. Dotični je inače toliko perspektivan da je fakultet završio sa 38 godina života i do ulaska u Parlament imao svega 3 godine staža na određeno. Pametnome dosta
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32179 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Jasmin Kadić?
Dosta o ljevica hajmo malo o
Poktretu ujedinjenih Načelnika
Od ovakve ljevice i oni su bolja alternativa :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#32180 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IMT25 »

@ Dr Arsla
"Ti neki ideali se ogledaju u mijenjanju 4-5 stranaka, zarade od 200 hiljada KM za 4 godine mandata i obezbjeđivanja posla na neodređeno nakon mandata. A ovaj čin je ništa drugo do podizanja cijene i otvorene ponude drugim pol. opcijama ili u prijevodu Sda za njegov transfer. Dotični je inače toliko perspektivan da je fakultet završio sa 38 godina života i do ulaska u Parlament imao svega 3 godine staža na određeno. Pametnome dosta"

Možda je čovjek bio borac, možda je studiranje "odgodio" zbog gutanja blata po rovovima. Znam ih takvih koliko hoćeš, poslije rata šljakanje za sitne pare. Nije imao staža? Pa šta? Znači da nije imao jake štele, prevedeno nekoga iz SDA da ga gura.
Ja se više bojim onih koji su brizinski stekli i zvanje i znanje, tako brzo da niko ne zna ni kada su ispite polagali, i zauzeli radna mjesta na neoodređeno bez konkursa i bez problema. U svakom slučaju, ne branim Jasmina, ali ovim ga nisi diskreditovao.
Commendatore91
Posts: 19
Joined: 29/03/2017 19:22

#32181 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Commendatore91 »

Zeljko Komsic, Suljagic, Bajrovic i ostala pseudokomunisticka i pseudogradanska bratija su svi jedna velika ubleha. Vrijeme je Bosnjacima vise ostaviti te propale ideologije koje su toliko zivota odnijele. Komunizam je najvece zlo modernog doba i Bosnjaci su najveci suckersi za tu jugonostalgiju koja je bila jedna velika laz. I nakon svega opet kunu se u Titu i komunizam, dok susjedi okolo nas vrebaju.
User avatar
Edin H.
Posts: 47005
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#32182 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Edin H. »

putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32183 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Commendatore91 wrote:Zeljko Komsic, Suljagic, Bajrovic i ostala pseudokomunisticka i pseudogradanska bratija su svi jedna velika ubleha. Vrijeme je Bosnjacima vise ostaviti te propale ideologije koje su toliko zivota odnijele. Komunizam je najvece zlo modernog doba i Bosnjaci su najveci suckersi za tu jugonostalgiju koja je bila jedna velika laz. I nakon svega opet kunu se u Titu i komunizam, dok susjedi okolo nas vrebaju.
Moderna socijal demokratija je drugačija od Komunizma
Moderni socijal demokrati treba da se bore za radnike,da idu snjima na proteste,da pomognu invalidu,da posjećuju socijalno ugrožene porodice,da cijene najbolje učenike,da se javljaju na svaki problem Građana,da odma poslije izbor arde,da komuniciraju s građanima putem fb,odgovaraju na pitanja,da im nije važno ko je Bošnjak,Srbin Hrvat Ostali,da traže Transparetnost u radu, da im budu cilj informatička administracije,opština koja će imati vodu,da služenarodu a ne da uzimaju od njega
AKO JE TVOJ BAKIR TAKAV GLASAT ĆU ZA NJEGA A IMAO JE VREMENA DA POKAŽE:DAO JE ŽENI POZICIJU I SLUŽBENO AUTO,ZAPOSLIO SVOJE KADROVE,POSTAVIO NAKOG NOVALIĆA ZA PREMIJERA,UPROPASTIO I DRŽAVU A I STRANKU...
Priznajem nitii Komšić,niti Nikšić ne ispunjavao ovaj moj početni dio teksta,samo Kojović,Bajrović zasad nema predstavnike u vlasti.
Naravno,da ne ponavljam,prvi dio teksta opisiju Kandidata udružene ljevice i aktuelnog načelnike jedne općine u BH.
Dr Arsla
Posts: 1183
Joined: 05/01/2013 16:16

#32184 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dr Arsla »

IMT25 wrote:@ Dr Arsla
"Ti neki ideali se ogledaju u mijenjanju 4-5 stranaka, zarade od 200 hiljada KM za 4 godine mandata i obezbjeđivanja posla na neodređeno nakon mandata. A ovaj čin je ništa drugo do podizanja cijene i otvorene ponude drugim pol. opcijama ili u prijevodu Sda za njegov transfer. Dotični je inače toliko perspektivan da je fakultet završio sa 38 godina života i do ulaska u Parlament imao svega 3 godine staža na određeno. Pametnome dosta"

Možda je čovjek bio borac, možda je studiranje "odgodio" zbog gutanja blata po rovovima. Znam ih takvih koliko hoćeš, poslije rata šljakanje za sitne pare. Nije imao staža? Pa šta? Znači da nije imao jake štele, prevedeno nekoga iz SDA da ga gura.
Ja se više bojim onih koji su brizinski stekli i zvanje i znanje, tako brzo da niko ne zna ni kada su ispite polagali, i zauzeli radna mjesta na neoodređeno bez konkursa i bez problema. U svakom slučaju, ne branim Jasmina, ali ovim ga nisi diskreditovao.
Uopće mi nije bila namjera da dotičneg diskreditujem. Samo sam reagovao na prijašnji post gdje je spomenuto za ideale :lol:
A o tim idealima najbolji sud su dali sugrađani dotičnog političara kaznivši Df u Gradačcu sa svega 600 glasova ili 3,19 % i srammnim 9 mjestom na lokalnim izborima. Čak je i HDZ bio ispred Df u Gradačcu. Znači obični ljudi nisu prepoznali te ideale i kvalitete federalnog zastupnika.
Nažalost tu je slučaj kao i u 99,99 % naših političara samo IMT (ima li mene tu) :evil:
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#32185 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IMT25 »

Nažalost, još jedna izvedba predstave "Mahanje kostima mrtvih partizana", iz omiljenog repertoara BiH "ljevice".
User avatar
Edin H.
Posts: 47005
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#32186 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Edin H. »

IMT25 wrote:
Nažalost, još jedna izvedba predstave "Mahanje kostima mrtvih partizana", iz omiljenog repertoara BiH "ljevice".
Vjerovatno, ali meni opet godra da se neko sjeti, nakani da ode i obiljezi. :oops:
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#32187 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IMT25 »

Edin H. wrote:
IMT25 wrote:
Nažalost, još jedna izvedba predstave "Mahanje kostima mrtvih partizana", iz omiljenog repertoara BiH "ljevice".
Vjerovatno, ali meni opet godra da se neko sjeti, nakani da ode i obiljezi. :oops:
Ama to jeste, bio sam i sam par puta, sve to nadahnjuje, pa i prizor kad sa lokacije mosta u Jablanici okreneš glavu i sagledaš one strahovite visove i brda, onaj duboki kanjon Neretve, sve je to načičkano bilo fašističkim vojskama, odozgo "štuke" rafalaju, kuda je to Maršal provukao i izvukao 4000 ranjenika, fascinantno.
Ali kad ovi danas kupe političke poene na račun Maršala Tita, e jebi ga burazeru...
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32188 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

UJEDINJENA LJEVICA TO JE
pojam koji bi jedino imao svrhu u Sarajevu
sve ostalo je SDP+ manje stranke,a ponegdje je i sma SDP mali
za KS je bolje da idu razjedinjeno ba NS i SDP da privuku više,imaju više kanddidata na listama itd
ali moraju biti ujedinjeni za BH nivo iz te jedinice a za FBIH može podjela al na dvije koalicije jednu oko SDP drugu oko NS
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#32189 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Henry Chinaski »

Još nisam vidio neku veliku želju za reformama u redovima nikoga iz ljevice, a niti političkog kodeksa iz razvijenijih demokratija.
DF, razočarenje stoljeća, SDP se nije uspio podići iz nokauta. NS nema potrebnu snagu za pokretanje većih talasa. Inače mislim da bi NS postala kao i ove kad bi dobila moć.
Kod koga vidim reforme, taj ima moj glas makar to bila i SDA...
User avatar
malakh
Posts: 7163
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32190 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

IMT25 wrote: Ama to jeste, bio sam i sam par puta, sve to nadahnjuje, pa i prizor kad sa lokacije mosta u Jablanici okreneš glavu i sagledaš one strahovite visove i brda, onaj duboki kanjon Neretve, sve je to načičkano bilo fašističkim vojskama, odozgo "štuke" rafalaju, kuda je to Maršal provukao i izvukao 4000 ranjenika, fascinantno.
Ali kad ovi danas kupe političke poene na račun Maršala Tita, e jebi ga burazeru...
svake godine obilježavaju bitku za ranjenike i to je kao običaj.

isto kao što se za svaku reitegraciju, 1. mart itd. odlazi aliji na mezar.

šta ima loše u tome i kako se time kupuju politički poeni?
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#32191 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IMT25 »

malakh wrote:
IMT25 wrote: Ama to jeste, bio sam i sam par puta, sve to nadahnjuje, pa i prizor kad sa lokacije mosta u Jablanici okreneš glavu i sagledaš one strahovite visove i brda, onaj duboki kanjon Neretve, sve je to načičkano bilo fašističkim vojskama, odozgo "štuke" rafalaju, kuda je to Maršal provukao i izvukao 4000 ranjenika, fascinantno.
Ali kad ovi danas kupe političke poene na račun Maršala Tita, e jebi ga burazeru...
svake godine obilježavaju bitku za ranjenike i to je kao običaj.

isto kao što se za svaku reitegraciju, 1. mart itd. odlazi aliji na mezar.

šta ima loše u tome i kako se time kupuju politički poeni?
Hajde Boga ti...ne naprdivaj!
User avatar
malakh
Posts: 7163
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32192 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

IMT25 wrote:
Hajde Boga ti...ne naprdivaj!
činjenica, a te maliciozne i dekutantne izjave ne treba komentarisati.

tvoj izljev mozaka :lol:
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#32193 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IMT25 »

malakh wrote:
IMT25 wrote:
Hajde Boga ti...ne naprdivaj!
činjenica, a te maliciozne i dekutantne izjave ne treba komentarisati.

tvoj izljev mozaka :lol:
Dobro, tako je.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#32194 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DaysleepeR »

KENJAC wrote:
DaysleepeR wrote:Željko Komšić najveća prevara u zadnjih 20 godina. Ubleha.
Sad ti je lako to reći. Gdje si bio prije par godina kad su narodne mase svrsavale na ono "odjebaus miki maus" ili " ja cu njega po prstima" kad su Bosnjaci davali imena djeci po njemu....
E jarane , ja sam tada bio cetnik, ustasa, ISIL-ovac...
ja sam uvijek tvrdio da je lik kukavičije jaje. on u SDP-u i mimo SDP-a i njegov pokušaj od stranke od mene nikad glasa dobili nisu.
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#32195 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IMT25 »

DaysleepeR wrote:
KENJAC wrote:
DaysleepeR wrote:Željko Komšić najveća prevara u zadnjih 20 godina. Ubleha.
Sad ti je lako to reći. Gdje si bio prije par godina kad su narodne mase svrsavale na ono "odjebaus miki maus" ili " ja cu njega po prstima" kad su Bosnjaci davali imena djeci po njemu....
E jarane , ja sam tada bio cetnik, ustasa, ISIL-ovac...
ja sam uvijek tvrdio da je lik kukavičije jaje. on u SDP-u i mimo SDP-a i njegov pokušaj od stranke od mene nikad glasa dobili nisu.
Ah, slušaj, da bi prije par godina sagledao lik i djelo "malog Maršala", ili si morao biti izuzetno pronicav, intuitivan itd, ili si morao imati dodira sa ljudima iz samog vrha SDP-a koji su znali za njegove stvarne "kapacitete". Ali je pod kontrolom Lagumdžije i ostalih Željko funkcionisao, kao jako, jako "korisna budala" . U očajnom stanju države i društva takav neko "pošten", antifašist, bez dlake na jeziku, nama(građanski orjentisanim glasačima) je trebao kao nada, slamka spasa.
A što jest, jest bilo je razloga da se zapitamo ko je on, i šta ima u glavi. Npr. veličanje lika i djela generala HOS-a, Kraljević Blaža, čiju sliku bi on stavio odmah pored slike maršala Tita . Paradoksalno i nespojivo, radikalno suprotstavljene ideje ,politike i doktrine, koje se spajaju samo u komšićevoj glavi. Kako? Nikad nije ponudio suvislo obrazloženje. A, HOS je da se podsjetimo bio strančka vojska HSP-a, cronkošuljaši, idejni sljedbenici Ante Pavelića i NDH.U praktičnom smislu, neki od njihovih pripadnika su činili najgnusnija, najbrutalnija iživljavanja nad zarobljenicima srpske nacionalnosti, koja nisu za detaljno opisivanje jer bi nekome ko čita moglo biti zlo. Da, njihova je parola bila "Muslimani su hrvatsko cvijeće", i BiH po uzoru na nekavu banovinu iz NDH , sve copy-paste iz vakta NDH i Pavelića. I taj lik, Komšić, jučer polaže vijenac u Jablanici. Fuj..
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#32196 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dr. Kuca »

Nema se znanja za reforme a ni para a ni snage i najvaznije zelje. Ujedinjenjem ovih ublehasa je jedino dobro sto bi sda i sbb oslabili a ostalo se nista ne bi promjenilo.
Dr Arsla
Posts: 1183
Joined: 05/01/2013 16:16

#32197 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dr Arsla »

Ujedinjena ljevica a sa ovim starim njuškama nije nikakva alternativa sda i sbb-u. Smućko je 8 godina bio u Predsjedništvu i osim korištenja službenog auta i vozača, obilaska svjetskih skijališta i provoda po svjetskim metropolama o državnom trošku ništa nije učinio pa makar na promociji BIH. Krajnji domet mu je prodavanje muda pod bubrege starijim i nepismenim Bošnjama o patriotizmu, udaranju po prstima itd. Za vrijeme vladavine Sdp-a u TK 2010-2014 jedino će će se pamtiti rekordna nezaposlenost i paljevina zgrade Vlade. Iste te face su i bile i tada od Nermina Nikšića koji je ostao zapamćen po zapošljavanju svog brata, Damira Mašića koji je ratni period proveo u Srbiji, Emira Suljagića zvanog Bijeli hljeb i Šamardžija do Željka Smućara. Meni se iskreno povraća od takve ljevice :run:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#32198 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Dr Arsla wrote:Ujedinjena ljevica a sa ovim starim njuškama nije nikakva alternativa sda i sbb-u. Smućko je 8 godina bio u Predsjedništvu i osim korištenja službenog auta i vozača, obilaska svjetskih skijališta i provoda po svjetskim metropolama o državnom trošku ništa nije učinio pa makar na promociji BIH. Krajnji domet mu je prodavanje muda pod bubrege starijim i nepismenim Bošnjama o patriotizmu, udaranju po prstima itd. Za vrijeme vladavine Sdp-a u TK 2010-2014 jedino će će se pamtiti rekordna nezaposlenost i paljevina zgrade Vlade. Iste te face su i bile i tada od Nermina Nikšića koji je ostao zapamćen po zapošljavanju svog brata, Damira Mašića koji je ratni period proveo u Srbiji, Emira Suljagića zvanog Bijeli hljeb i Šamardžija do Željka Smućara. Meni se iskreno povraća od takve ljevice :run:
DA upravu si
ali nisu svi takvi
Načelnik Bihaća objavio javno dug,stanja računa Općine i sl(GS)
Načelnik Lukavca šta radi,ovo je poseban osjećaj,on radi odma poslije izbora,preko fb daješ prijedloge mišljenja,imaš osjećaj da si u Švedskoj,kad vidiš kako se ponaša,bio je u KP,NS sad SDP.
Ima pozitivnih primjera ljevice a ne samo ljevice.
Nažalost moj načelnik Lukavca nemože biti član Predsjedništva BH jer se izjasnio kao ''Ostali''.
ISTINA LIDERI ''LJEVICE'' osim PEĐE su svi=BAKIR
User avatar
malakh
Posts: 7163
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#32199 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by malakh »

smrdim/vijest/turisticka-zaje ... ama-248597

koliko god da su komšić i njegov df ublehe i politički pobačaji, ovo su stvari koje idu ispod svakog pojasa.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#32200 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Novak20 »

http://ba.n1info.com/a154715/Vijesti/Vi ... novac.html

.....Zanimljivo, predsjednik stranke i bivši član državnog Predsjedništva Željko Komšić istakao se visinom priloga. On nije štedio novac za svoju stranku. I ostali visoki funkcioneri Fronte su uplatili novac - ukupno je po osnovu ličnih priloga uplaćeno nešto više od 80.000 maraka......
Post Reply