Deblokada Sarajeva???

Post Reply
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#2701 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by BISTRIK100 »

Bosna u kandzama KOS-a Munir Alibabic-Munja

Sarajlije znaju da su nasi borci u pocetku rata oslobadjali Vraca i Ilidzu i da su se po neobjasnjivim naredjenjima vracali u obruc. Evo sta o tome Alibabic kaze.

U tom periodu je bilo vise pokusaja ovladavanja Vracama, Ilidzom i jedinice su poslije uspjesnih prodora dobijale naredjenje da se povuku. Od koga? Komentarisalo se da to potice od Delimustafica i Predsjednika. Znam da je to Predjednik ucinio samo jednom, na molbu stranih novinara, koji su bili ugrozeni od unakrsne vatre u hotelu "Srbija" na Ilidzi, a za druge slucajeve od njega takve naredbe nisu poticale. (str. 64.)

Dakle, tadasnji prvi policajac Sarajeva zna da je Izetbegovic "samo jednom"?! pokvario deblokadu Sarajeva. Koliko je tokom ovoga rata izginulo Bosnjaka da se oslobodi Ilidza i tako Sarajevo deblokiralo? Koliko je Bosna i Hercegovina dala politickih ustupaka za razne "deblokade" Sarajeva, kao sto su npr. "Plavi putevi" preko Ilidze? Dali je nekoliko stranih novinara, kojima se vjerovatno nista ne bi ni dogodilo, vrijedno tolikih zrtava i muka Sarajlija? Osim toga, zasto cetnici nisu vodili brigu o stranim novinarima, nego mi koji zbog toga zrtvujemo svoje najmilije zatvorene u Sarajevu?

Gornji citat veoma dobro karakterise odnos Alibabica prema Izetbegovicu na pocetku rata. Naime, Alibabic vidi da nista ne stima, da KOS-ovci samo napreduju. On stalno upozorava Izetbegovica, podnosi mu dokaze za pojedine KOS-ovce. Ukazuje da su neovlasteno pustili Belosevica, jednog od najvisih oficira KOS-a iz zarobljenistva. I drugi patrioti upozoravaju Izetbegovica. Medjutim, Izetbegovic uvijek staje na stranu dokazanih KOS-ovaca Muslimovica, Mujezinovica, Zeljka Varuneka ..., a uvijek protiv patriota kao sto su npr Alibabic, Sefer Halilovic, Rusmir Mahmutcehajic. Poslije svake Izetbegoviceve pristrasnosti u korist KOS-ovaca Alibabic zakljucuje da su KOS-ovci vjesto izmanipulisali Izetbegovica. Kao da je Izetbegovic dijete pa ga se moze nagovoriti da cini sto ne zeli. Alibabic se nikada ne pita kako to da on, Alibabic, i ostali patrioti ne mogu Izetbegovica nista nagovoriti da ucini u interesu Bosne i Hercegovine, a neprijatelji stalno uspijevaju da ga nagovore na postupke proptiv Bosne i Hercegovine? Time Alibabic pokazuje da njime ipak vladaju cesce emocije nego hladan razum. On je samo jedan od smrtnika koji nije smogao umne snage da prekoraci Rubikon i posumnja u svoga Predsjednika.

Ja mu to ne zamjerim. I ja sam 5 godina cupao kose gledajuci sta Izetbegovic radi od Bosne i Hercegovine, a da nisam posumnjao da je on izdajnik. S pocetka sam objasnjavao njegove postupke gluposcu, ali sam shvatio da niko nije toliko glup, pogotovo ne predsjednik jedne drzave, covjek koji je tako vjesto, mimo Ustava, uzeo apsolutnu vlast. Zatim sam mislio da je on vjerski fanatik koji hoce da osnuje "Islamsku drzavicu", ali sam i to morao odbaciti. Koji bi veliki Musliman potpisao cetnicima pola BiH i pri tome ostavio Muslimane razbacane u nekoliko nepovezanih enklava koje ne mogu opstati. A "Islamske drzave" nigdje. Ima samo etnicki cista, Izetbegovicevim potpisima legalizovana Republika Srpska. Slijedeci odlomci iz knjige dokazuju Izetbegovicevu izdaju i neizmjerno Munjino povjerenje na pocetku rata koje mu ne dozvoljava da posumnja u svoga predsjednika.
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#2702 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by BISTRIK100 »

Evo sta je Kerim rekao.Ne znam zasto bi lagao.Sta bi bio cilj te lazi?

Preotimanje 163 slepera oruzja
Tome je vodio i sporazum potpisan u Makedoniji da se sve kasarne iz Sarajeva isele u Lukavicu i druga podrucja koja je odredila JNA, a da ce se pregovori nastaviti. To bi bilo pogubno i ja sam onemogucio to iseljavanje. Uradio sam ono sto je bilo u interesu naroda. Da tako nismo dosli do oruzja, ne bismo se imali cime odbraniti.
Kako ste dosli do toga oruzja?

Lucarevic: Oteli smo 163 slepera oruzja iz kasarne "Jusuf Dzonlic" u Sarajevu. To je bio kljucni moment odbrane Sarajeva. Dotad nismo imali ni pet granata za rucni bacac, tako da bismo, da je krenulo pet tenkova, imali velike gubitke da to zaustavimo. Sa momcima sam oteo tone granata za rucne bacace, slepere mitraljeza i municije, slepere minobacaca od 125 mm, slepere granata za ZIS-ove i topove. To nam je omogucilo da, iz defanzivnog stanja, krenemo u ofanzivu i oslobodimo Dobrinju i znacajan dio Nedzarica koji granice sa Dobrinjom 5. Sa tim naoruzanjem smo osvojili vise drugog naoruzanja; kad bismo zauzeli jednu teritoriju, zarobljavali smo i materijalna sredstva koja su oni imali u velikim kolicinama. Na srpskoj televiziji su bili svjesni gubitka i dramaticno govorili o tome…

I ne samo naoruzanje, nego je JNA imala samo takva tri centra veze. Tu je bila oprema i uredjaji za prisluskivanje i ometanje ovih svih vojnih komunikacija. Samo jedan pult na jednom sleperu je vrijedio cetiri miliona maraka. Sa tom opremom su moji ljudi snimili i Mladica, koji je izdao naredbu da se gadjaju "Velusici". Svi njihovi razgovori koji su snimani u to vrijeme, snimani su tom opremom. Desetine i desetine miliona dolara su kostali ta 163 slepera koja smo mi oteli, sto je, zapravo, bila neprocjenjiva vrijednost.

Kako je to izvedeno?

Lucarevic: Sekunde su odlucivale. Da sam ja to tada pustio, mi se ne bismo imali cime braniti. Meni je prijeceno zatvorom sto opstruiram naredbe Predsjednistva, da ce ministar Doko pokrenuti protiv mene proces itd. Ja sam emisarima povukao crtu ispred nogu i rekao mojim ljudima da ih sve pobiju ako prestupe. Otjerao sam i Talijana, Doku, Pusinu i Boskovica iz JNA, koji je bio general avijacije i koji je dosao da bi pregovarao o mirnoj predaji te kasarne.

Kako se ponio taj Boskovic?

Lucarevic: Bilo je to u maju. On je tada rekao da ce dici avijaciju i da ce sravniti Sarajevo, a ja njemu: "Ti radi svoj posao, a ja cu svoj! Avionska bomba je malo veca od granate haubice 152 mm. Nas narod je naucio na granate, pa ti dizi avijaciju! A ovo je narod kupio i ovo ce oruzje ostati narodu!" On je tu noc proveo kod Doke. Sefer Halilovic mi je poslije pricao da mu je Boskovic rekao da nikad nije vidio hladnokrvnijeg covjeka i da se izgubio kad sam ja rekao to o avionima.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#2703 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

BISTRIK100 wrote:Evo sta je Kerim rekao.Ne znam zasto bi lagao.Sta bi bio cilj te lazi?

Preotimanje 163 slepera oruzja
Tome je vodio i sporazum potpisan u Makedoniji da se sve kasarne iz Sarajeva isele u Lukavicu i druga podrucja koja je odredila JNA, a da ce se pregovori nastaviti. To bi bilo pogubno i ja sam onemogucio to iseljavanje. Uradio sam ono sto je bilo u interesu naroda. Da tako nismo dosli do oruzja, ne bismo se imali cime odbraniti.
Kako ste dosli do toga oruzja?

Lucarevic: Oteli smo 163 slepera oruzja iz kasarne "Jusuf Dzonlic" u Sarajevu. To je bio kljucni moment odbrane Sarajeva. Dotad nismo imali ni pet granata za rucni bacac, tako da bismo, da je krenulo pet tenkova, imali velike gubitke da to zaustavimo. Sa momcima sam oteo tone granata za rucne bacace, slepere mitraljeza i municije, slepere minobacaca od 125 mm, slepere granata za ZIS-ove i topove. To nam je omogucilo da, iz defanzivnog stanja, krenemo u ofanzivu i oslobodimo Dobrinju i znacajan dio Nedzarica koji granice sa Dobrinjom 5. Sa tim naoruzanjem smo osvojili vise drugog naoruzanja; kad bismo zauzeli jednu teritoriju, zarobljavali smo i materijalna sredstva koja su oni imali u velikim kolicinama. Na srpskoj televiziji su bili svjesni gubitka i dramaticno govorili o tome…

I ne samo naoruzanje, nego je JNA imala samo takva tri centra veze. Tu je bila oprema i uredjaji za prisluskivanje i ometanje ovih svih vojnih komunikacija. Samo jedan pult na jednom sleperu je vrijedio cetiri miliona maraka. Sa tom opremom su moji ljudi snimili i Mladica, koji je izdao naredbu da se gadjaju "Velusici". Svi njihovi razgovori koji su snimani u to vrijeme, snimani su tom opremom. Desetine i desetine miliona dolara su kostali ta 163 slepera koja smo mi oteli, sto je, zapravo, bila neprocjenjiva vrijednost.

Kako je to izvedeno?

Lucarevic: Sekunde su odlucivale. Da sam ja to tada pustio, mi se ne bismo imali cime braniti. Meni je prijeceno zatvorom sto opstruiram naredbe Predsjednistva, da ce ministar Doko pokrenuti protiv mene proces itd. Ja sam emisarima povukao crtu ispred nogu i rekao mojim ljudima da ih sve pobiju ako prestupe. Otjerao sam i Talijana, Doku, Pusinu i Boskovica iz JNA, koji je bio general avijacije i koji je dosao da bi pregovarao o mirnoj predaji te kasarne.

Kako se ponio taj Boskovic?

Lucarevic: Bilo je to u maju. On je tada rekao da ce dici avijaciju i da ce sravniti Sarajevo, a ja njemu: "Ti radi svoj posao, a ja cu svoj! Avionska bomba je malo veca od granate haubice 152 mm. Nas narod je naucio na granate, pa ti dizi avijaciju! A ovo je narod kupio i ovo ce oruzje ostati narodu!" On je tu noc proveo kod Doke. Sefer Halilovic mi je poslije pricao da mu je Boskovic rekao da nikad nije vidio hladnokrvnijeg covjeka i da se izgubio kad sam ja rekao to o avionima.
:zid:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2704 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Chmoljo »

:lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#2705 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by dječak sa šibicama »

163 slepera oruzja i municije???

Kerime dragi, sta ti to rade.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2706 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by insomnia78 »

Zamisli samo povorku od 163 slepera. Parking za njih
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40841
Joined: 29/06/2011 23:39

#2707 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by dječak sa šibicama »

usput receno, JNA nije imala minobacace promjera 125 milimetara, samo M74/M75 od 120 i M69 od 82 milimetra, uz onaj mali "Carli" M57 od 60 milimetara

kenja ko foka, ali ko foka
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#2708 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by BISTRIK100 »

insomnia78 wrote:Zamisli samo povorku od 163 slepera. Parking za njih
Procitao sam njegovu knjigu.Pogrijesio sam,ne Velesici.Kaze 5 kamiona u njegovu bazu na Bjelavama.Ostatak Celi Delalicu,Topi i ostalima.Valjda ce mo jednog dana saznati istinu.Ima li iko da je bio prilikom iseljavanja kasarne da kaze koliko je bilo slepera?

Odlomak iz knjige
'I'll take that responsibility. The arms won't leave the ba­
rracks.'
General Boskovic intervened.
'Doctor, drop it. If you don't, I'll send aircraft from Belgra­
de to flatten Sarajevo.'
'General, send your aircraft and flatten Sarajevo. The tru­
cks stay. You are pounding Sarajevo ev.ery day. Our people are
used to the shelling.'
Boskovic was shocked. 'Doctor, I'll send in aircraft!'
'General, you do your work, and I'll do mine. I'll take all this.'
I ordered my men to enter the barracks. They began to di-
sarm the Serbian soldiers who were standing at the entrance.
Boskovic turned pale when my men began to get into the
trucks. They threw out the drivers and took their seats. They
took almost two hundred submachine guns from the drivers
and co-drivers.
The first trucks set off deep in free territory. Dark was fa­
lling.
We had no depots and didn't know what to do with the
arms and ammunition. A hundred and sixty trucks!
I ordered the first five trucks to be driven to our base in
Bjelave, and then, by fives, to Celo in Radie street, to Kano at
his base in Breka, to Ramiz Delalic, to Topa, to Salcin ...
When the UNPROFOR officers saw that we had taken over
the convoy of trucks and trailers, they didn't understand what
was going on. They began to protest, so Memko aimed a zolja
at their APC.
The Serbian soldiers made for the Lukavica barracks on
foot, especially when they saw that we were threatening me­
mbers of UNPROFOR.

The Marshal Tito barracks was on full alert. There was no
way we could pass it. The Serbian soldiers would have drilled
us with bullets.
We would set off in the direction of Pofalici, and then to Ko­
sevsko Brdo; and then in various directions.
Alija was driving a ten-ton truck, packed full of ammuniti­
on. Ten tonnes of ammunition! At night we would drive witho­
ut lights, so that the chetniks in Marsalka couldn't target us.
I got to the Meteorological Institute after midnight, to the
base. My men had already arrived with the trucks. They were
all full of ammunitions, shells, submachine guns.
In one trailer there were twenty tonnes of shells for the
zis - five hundred shells. The same shells could also be used
for the B 1 cannon. Commandant Halilovic had paid three
and a half thousand marks in Doglodi for just one of these

shells. And now we had twenty tonnes of them.
In another truck there was five tonnes of shells for hand­
held launchers.
'Sarajevo is saved!' I shouted.
The men celebrated as if we'd all been born again.
There were teleprinters in one truck. There were only
three such devices in the former Yugoslavia. With them one
could bug or jam the enemy communications at a distance of
four hundred kilometres.
Senad was thrilled with the trucks.
'Chief, do you know what we have? This control panel and
its equipment alone is worth three and a half million German
marks! There's seven tonnes of priceless equipment here."
Mico, head of communications, just said, 'Now we'll be
able to eavesdrop on that chetnik Mladic.'
There could be no doubt about that.
Later Ratko Mladic was taped 'live' with that equipment.
He was giving an order.
'Target Velusici, not many Serbs live there!'
It was impossible to go by car from the centre of the city
without passing the Marshal Tito barracks; there was no other
tarmac road. The Serbian soldiers would fire anti-aircraft ma­
chine guns at every car. At the very beginning of April several
cars had been set alight, and their courageous travellers bu­
rned with them. From then on fewer and fewer people wanted
to take the risk. It was more or less possible to get by at night
without headlights, but by day it was Russian roulette. A bullet
only had to hit a wheel for the car to turn over.
Serbian soldiers were stationed in machine gun and sniper
Last edited by BISTRIK100 on 13/04/2018 01:18, edited 3 times in total.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#2709 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

BISTRIK100 wrote:
insomnia78 wrote:Zamisli samo povorku od 163 slepera. Parking za njih
Procitao sam njegovu knjigu.Kaze da su ih parkirali negdje u Velesicima i slavili.Lijepo je vidjeti kako uzimaju to naoruzanje.Samo u jednom sleperu 60 RB.Ima li iko da je bio prilikom iseljavanja kasarne da kaze koliko je bilo slepera?
:zid: :zid: :zid:
Pročitaj i Grimove bajke,taman su na istom nivou.
Konvoj od 163 šlepera bila bi kolona do Tarčina a ne da nije "zarobio" 163 nego nije ni 6...
Također,nije on ni oslobodio Dobrinju,kako navodi niti je on sa svojim momcima upotrebljavao najmodernije prislušne uređaje jer za taj posao trebaju osposobljeni stručnjaci a njegovi momci su znali presnimiti eventualno kasetu sa muzikom...i to ne svi.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2710 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

BISTRIK100 wrote:Evo sta je Kerim rekao.Ne znam zasto bi lagao.Sta bi bio cilj te lazi?

Preotimanje 163 slepera oruzja
Tome je vodio i sporazum potpisan u Makedoniji da se sve kasarne iz Sarajeva isele u Lukavicu i druga podrucja koja je odredila JNA, a da ce se pregovori nastaviti. To bi bilo pogubno i ja sam onemogucio to iseljavanje. Uradio sam ono sto je bilo u interesu naroda. Da tako nismo dosli do oruzja, ne bismo se imali cime odbraniti.
Kako ste dosli do toga oruzja?

Lucarevic: Oteli smo 163 slepera oruzja iz kasarne "Jusuf Dzonlic" u Sarajevu. To je bio kljucni moment odbrane Sarajeva. Dotad nismo imali ni pet granata za rucni bacac, tako da bismo, da je krenulo pet tenkova, imali velike gubitke da to zaustavimo. Sa momcima sam oteo tone granata za rucne bacace, slepere mitraljeza i municije, slepere minobacaca od 125 mm, slepere granata za ZIS-ove i topove. To nam je omogucilo da, iz defanzivnog stanja, krenemo u ofanzivu i oslobodimo Dobrinju i znacajan dio Nedzarica koji granice sa Dobrinjom 5. Sa tim naoruzanjem smo osvojili vise drugog naoruzanja; kad bismo zauzeli jednu teritoriju, zarobljavali smo i materijalna sredstva koja su oni imali u velikim kolicinama. Na srpskoj televiziji su bili svjesni gubitka i dramaticno govorili o tome…

I ne samo naoruzanje, nego je JNA imala samo takva tri centra veze. Tu je bila oprema i uredjaji za prisluskivanje i ometanje ovih svih vojnih komunikacija. Samo jedan pult na jednom sleperu je vrijedio cetiri miliona maraka. Sa tom opremom su moji ljudi snimili i Mladica, koji je izdao naredbu da se gadjaju "Velusici". Svi njihovi razgovori koji su snimani u to vrijeme, snimani su tom opremom. Desetine i desetine miliona dolara su kostali ta 163 slepera koja smo mi oteli, sto je, zapravo, bila neprocjenjiva vrijednost.

Kako je to izvedeno?

Lucarevic: Sekunde su odlucivale. Da sam ja to tada pustio, mi se ne bismo imali cime braniti. Meni je prijeceno zatvorom sto opstruiram naredbe Predsjednistva, da ce ministar Doko pokrenuti protiv mene proces itd. Ja sam emisarima povukao crtu ispred nogu i rekao mojim ljudima da ih sve pobiju ako prestupe. Otjerao sam i Talijana, Doku, Pusinu i Boskovica iz JNA, koji je bio general avijacije i koji je dosao da bi pregovarao o mirnoj predaji te kasarne.

Kako se ponio taj Boskovic?

Lucarevic: Bilo je to u maju. On je tada rekao da ce dici avijaciju i da ce sravniti Sarajevo, a ja njemu: "Ti radi svoj posao, a ja cu svoj! Avionska bomba je malo veca od granate haubice 152 mm. Nas narod je naucio na granate, pa ti dizi avijaciju! A ovo je narod kupio i ovo ce oruzje ostati narodu!" On je tu noc proveo kod Doke. Sefer Halilovic mi je poslije pricao da mu je Boskovic rekao da nikad nije vidio hladnokrvnijeg covjeka i da se izgubio kad sam ja rekao to o avionima.
Image Image

"Jusuf Dzonlic" je, ako se dobro sjecam, ona kasarna u Nedzaricima, iza danasnje pijace Heco?
Ta kasarna je krenula s iseljavanjem (bjezanija) u nocnim satima nekog maja, ne sjecam se tacnog datuma. Nikakva velika akcija nije bila planirana, i koliko znam (a ne kazem da sam 100% u pravu), nasih 10 ljudi je na-vrat-na-nos otislo dole kada smo dobili dojavu da iz kasarne odlaze kamioni. Uspjeli smo na kraju klepiti zadnja 3 kamiona na izlasku iz kasarne, i to bukvalno iskakanjem iz grmlja pored ceste, zaustavljenjem uz prijetnju oruzjem, i uskakanjem za volane (uz prethodni nokaut JNA vojnika. Niko nije bio ni ranjen ni ubijen, tacnije nije ni bilo pucnjave).
U jednom od njih bile one Jugosport smrdljive tene, a u ostala 2 se ne sjecam, ali 100% nije bilo neka ober kolicina oruzja.

O 163 slepera ne da nema govora, nego je ovo bas nivo Grimmove bajke...

Sta kaze... "Avionska bomba je malo veca od granate haubice 152 mm"... :roll:
Sreca pa Srbi nisu imali vise tih haubica 152 mm... :-)
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#2711 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

ni prva ni zadnja knjiga u kojoj ljudi lažu bez mjere...
Kad se samo sjetim nebuloza kako je na Mojmilu on sa svojim ljudima uništio 45 tenkova...
Smatrao sam ga patriotom ali kad sve saberem i oduzmem,klasični primjer ublehaša koji se dobro okoristio ratom...a kad sam vidio snimak kad u julu 1990 u Rogatici pridržava sako Aliji Izetbegoviću na osnivačkoj skupštini...to mi je pojasnilo kako je postavljen za komandanta vojne policije.Ja sve konto on sposoban a on u stvari podoban.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2712 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by agent_zero »

Ma daj, zar uzimate ovog BISTRIK za ozbiljno? Laprda i provaljuje se po raznim ratnim temama. Dijete neko očigledno.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2713 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Edin H. »

Dozer wrote:
"Jusuf Dzonlic" je, ako se dobro sjecam, ona kasarna u Nedzaricima, iza danasnje pijace Heco?
Ta kasarna je krenula s iseljavanjem (bjezanija) u nocnim satima nekog maja, ne sjecam se tacnog datuma. Nikakva velika akcija nije bila planirana, i koliko znam (a ne kazem da sam 100% u pravu), nasih 10 ljudi je na-vrat-na-nos otislo dole kada smo dobili dojavu da iz kasarne odlaze kamioni. Uspjeli smo na kraju klepiti zadnja 3 kamiona na izlasku iz kasarne, i to bukvalno iskakanjem iz grmlja pored ceste, zaustavljenjem uz prijetnju oruzjem, i uskakanjem za volane (uz prethodni nokaut JNA vojnika. Niko nije bio ni ranjen ni ubijen, tacnije nije ni bilo pucnjave).
U jednom od njih bile one Jugosport smrdljive tene, a u ostala 2 se ne sjecam, ali 100% nije bilo neka ober kolicina oruzja.

O 163 slepera ne da nema govora, nego je ovo bas nivo Grimmove bajke...

Sta kaze... "Avionska bomba je malo veca od granate haubice 152 mm"... :roll:
Sreca pa Srbi nisu imali vise tih haubica 152 mm... :-)

Je li ovaj Lucarevic puko ili se zajebava?
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2714 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Dozer »

Ne uzimamo mi Bistrika za ozbiljno, ali Kerim je vec druga prica. Mislim...ni njega ne uzimamo za ozbiljno, samo nam je nevjerovatno da neko uopste moze izjaviti, a kamoli napisati ovolike gluposti, nebuloze i lazi.

To da im onih koji u to vjeruju, mene nikad nece cuditi.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2715 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Chmoljo »

BISTRIK100 wrote:
insomnia78 wrote:Zamisli samo povorku od 163 slepera. Parking za njih
Procitao sam njegovu knjigu.Kaze da su ih parkirali negdje u Velesicima i slavili.Lijepo je vidjeti kako uzimaju to naoruzanje.Samo u jednom sleperu 60 RB.Ima li iko da je bio prilikom iseljavanja kasarne da kaze koliko je bilo slepera?
lave jesi li ti ikada bio u Velešićima?

dakle, GDJE u Velešićima parkirati tolike šlepere? :lol: u Peniju, na odjelu igračaka?
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#2716 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by BISTRIK100 »

agent_zero wrote:Ma daj, zar uzimate ovog BISTRIK za ozbiljno? Laprda i provaljuje se po raznim ratnim temama. Dijete neko očigledno.
Nisam dijete i po cemu se to provaljujem?Izigravas nekog mangupa mislis da si najpametniji.Da se sretnemo licem u lice ne bi to rekao.Kerim je pametan tip ili je upravu(vjerovatno nije) ili je poludio.Zasto bi napisao takvu laz kada se to moze lako provjeriti?Nastavi da se kurcis,i sakrivas iza ovog foruma.
Last edited by BISTRIK100 on 18/04/2018 23:51, edited 3 times in total.
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#2717 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by BISTRIK100 »

Chmoljo wrote:
BISTRIK100 wrote:
insomnia78 wrote:Zamisli samo povorku od 163 slepera. Parking za njih
Procitao sam njegovu knjigu.Kaze da su ih parkirali negdje u Velesicima i slavili.Lijepo je vidjeti kako uzimaju to naoruzanje.Samo u jednom sleperu 60 RB.Ima li iko da je bio prilikom iseljavanja kasarne da kaze koliko je bilo slepera?
lave jesi li ti ikada bio u Velešićima?

dakle, GDJE u Velešićima parkirati tolike šlepere? :lol: u Peniju, na odjelu igračaka?
Jesam.Pitaj Kerima.Nisam ja napisao tu knjigu.
Last edited by BISTRIK100 on 10/04/2018 17:29, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47260
Joined: 26/02/2004 00:00

#2718 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by karanana »

cuj 163 kamiona uzeo. jebote, pa do zemuna bi stigo. jebote, za par zolja koje su natovarili u golfove i kombije poginu u vogosci nekoliko ljudi i specijalaca a on ko u bifeu dodje i uze 163 kamiona oruzja na izvolite.
sjoj ovog bistrika, hem neke price prosipa hem ne zna citirati na forumu. kaze na drugoj temi: ja sam bio clan nase snajperske posade na izvrsnom vijecu. onda u drugom postu pita je li se sa izvrsnog vijeca gadjalo crvenim strijelama. onda u trecem postu kaze...amidja mu prico.....
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#2719 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by BISTRIK100 »

karanana wrote:cuj 163 kamiona uzeo. jebote, pa do zemuna bi stigo. jebote, za par zolja koje su natovarili u golfove i kombije poginu u vogosci nekoliko ljudi i specijalaca a on ko u bifeu dodje i uze 163 kamiona oruzja na izvolite.
sjoj ovog bistrika, hem neke price prosipa hem ne zna citirati na forumu. kaze na drugoj temi: ja sam bio clan nase snajperske posade na izvrsnom vijecu. onda u drugom postu pita je li se sa izvrsnog vijeca gadjalo crvenim strijelama. onda u trecem postu kaze...amidja mu prico.....
Nisam bio clan posade to je post Dezurnog-kriticara koji sam greskom kopirao,umjesto citirao.Nisam nikada ni koristio ovaj forum nisam znao za citiranje.Vidim da si i ti neki pametnjakovic koji sve zna.
User avatar
karanana
Posts: 47260
Joined: 26/02/2004 00:00

#2720 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by karanana »

BISTRIK100 wrote:
karanana wrote:cuj 163 kamiona uzeo. jebote, pa do zemuna bi stigo. jebote, za par zolja koje su natovarili u golfove i kombije poginu u vogosci nekoliko ljudi i specijalaca a on ko u bifeu dodje i uze 163 kamiona oruzja na izvolite.
sjoj ovog bistrika, hem neke price prosipa hem ne zna citirati na forumu. kaze na drugoj temi: ja sam bio clan nase snajperske posade na izvrsnom vijecu. onda u drugom postu pita je li se sa izvrsnog vijeca gadjalo crvenim strijelama. onda u trecem postu kaze...amidja mu prico.....
Nisam bio clan posade to je post Dezurnog-kriticara koji sam greskom kopirao,umjesto citirao.Nisam nikada ni koristio ovaj forum nisam znao za citiranje.Vidim da si i ti neki pametnjakovic koji sve zna.
naravno da sve znam. ja sam ti ovdje starosjedilac od 2004. samo pitaj sta te interesuje. i sto se foruma tice i sto se rata tice.
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#2721 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by BISTRIK100 »

karanana wrote:
BISTRIK100 wrote:
karanana wrote:cuj 163 kamiona uzeo. jebote, pa do zemuna bi stigo. jebote, za par zolja koje su natovarili u golfove i kombije poginu u vogosci nekoliko ljudi i specijalaca a on ko u bifeu dodje i uze 163 kamiona oruzja na izvolite.
sjoj ovog bistrika, hem neke price prosipa hem ne zna citirati na forumu. kaze na drugoj temi: ja sam bio clan nase snajperske posade na izvrsnom vijecu. onda u drugom postu pita je li se sa izvrsnog vijeca gadjalo crvenim strijelama. onda u trecem postu kaze...amidja mu prico.....
Nisam bio clan posade to je post Dezurnog-kriticara koji sam greskom kopirao,umjesto citirao.Nisam nikada ni koristio ovaj forum nisam znao za citiranje.Vidim da si i ti neki pametnjakovic koji sve zna.
naravno da sve znam. ja sam ti ovdje starosjedilac od 2004. samo pitaj sta te interesuje. i sto se foruma tice i sto se rata tice.
Ako si starosjedilac to ti ne daje za pravo da moras komentarisati na svaki post.Mozda bi trebao naci neki hobi,ili ti je ovaj forum jedini nacin zabave.Rambo vise mi se ne javljaj.Ne interesuju me tvoji komentari.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2722 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Chmoljo »

BISTRIK100 wrote:Jesam.Pitaj Kerima?Nisam ja napisao tu knjigu.
ali jesi postirao njegove nebuloze.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2723 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Chmoljo »

BISTRIK100 wrote: Ako si starosjedilac to ti ne daje za pravo da moras komentarisati na svaki post.Mozda bi trebao naci neki hobi,ili ti je ovaj forum jedini nacin zabave.Rambo vise mi se ne javljaj.Ne interesuju me tvoji komentari.
i ohladi malo. :)

nema potrebe za tenzijma. sve ove Lučarevićeve nebuloze su davno prožvakane, a u pitanju su tolike izmišljotine da se niko normalan ne bi trebao baviti ovim.

163 šlepera oružja i 45 tenkova je bilo dovoljno da se zauzme Banja Luka, dok se drugom nogom tuče sa Abdićevcima. zato, manite tih gluposti i one su dobre samo utoliko koliko se trebaju raskrinkati jer su ljudi spremni u svašta povjerovati.
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#2724 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by BISTRIK100 »

Chmoljo wrote:
BISTRIK100 wrote:Jesam.Pitaj Kerima?Nisam ja napisao tu knjigu.
ali jesi postirao njegove nebuloze.
Nisam znao da su nebuloze.Kerim je pametan tip i jedan od heroja ovog grada.Zacudilo me je da bi lagao tako glupo na nivou desetegodisnjaka.Nisam Kerimov psihijatar pa da znam sta se desava u njegovoj glavi.Pisao sam sta sam nasao na internetu u vezi te teme.Nisam znao da je bila komisija koja je ustanovila da je njegova knjiga laz.
User avatar
karanana
Posts: 47260
Joined: 26/02/2004 00:00

#2725 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by karanana »

Dino79 wrote:U ovim kamionima nije bilo dovoljno oruzja za deblokadu ali ipak nekontam kako se doslo do ovolike kolicine


bjezi jebo vas, pogledam jedan video i onda se sa strane pojave jos nekakvih novih videa koje ranije nisam vidio i ode mi cijela noc.
Post Reply