David Lynch

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#51 Re: David Lynch

Post by dale cooper »

dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:Image

Kompletna glumačka postava novog Twin Peaksa. Lista je puna interesantnih i neočekivanih imena.
I potvrđeno je da će biti dvije nove sezone. :-D

Nadam se da sa ovim imenima ne prekriva neke nedostatke.

Zasto nema Larre Flynn Boyle? Larry Clarke sto je radio Kids i Ken Park, i on na listi.
Kažu da je bila očajna da se pridruži postavi, ali je Lynch i Foster nisu pozvali. Karijera joj je već
neko vrijeme u kurcu, a i totalno je upropastila izgled sa gomilom plastičnih operacija.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#52 Re: David Lynch

Post by dezurni_ucenik »

Auć. :(




Drzi se Audrey za svoje godine :thumbup: .
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#53 Re: David Lynch

Post by dale cooper »

Jebiga, biće promjena, ali se pridružilo i dosta sjajnih imena (i veterana Lynchovih filmova) tipa Naomi Watts,
Laura Dern ili Harry Dean Stanton tako da sam optimističan u pogledu onoga što Lynch želi da uradi sa novim
Twin Peaksom. Vjerujem da mu nije na umu revival serije čisto radi nostalgije, nego ima konkretnu priču
da ispriča.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59093
Joined: 03/08/2010 19:04

#54 Re: David Lynch

Post by kakavdanakneiskustvu »

dale cooper wrote:Jedina falinka po meni je što se izgleda (sudeći po ovom spisku) stvarno neće pojaviti Michael Ontkean,
poznatiji kao šerif Truman. On je po meni bio jedan od ključnih likova i hemija između njega i Coopera
je bila nešto posebno. Ontkean je već neko vrijeme u glumačkoj penziji, ali bilo je govora da je spreman
da se vrati. Nešto se ipak izgleda desilo što ga je spriječilo. Navodno će veteran Robert Foster biti novi
šerif Twin Peaksa, a on je bio Lynchov prvi izbor tada za šerifa Trumana, ali zbog obaveza se
nije mogao prihvatiti uloge.


evo i ja pregleda spisak,fakat ga nema
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59093
Joined: 03/08/2010 19:04

#55 Re: David Lynch

Post by kakavdanakneiskustvu »

dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:Jedina falinka po meni je što se izgleda (sudeći po ovom spisku) stvarno neće pojaviti Michael Ontkean,
poznatiji kao šerif Truman. On je po meni bio jedan od ključnih likova i hemija između njega i Coopera
je bila nešto posebno. Ontkean je već neko vrijeme u glumačkoj penziji, ali bilo je govora da je spreman
da se vrati. Nešto se ipak izgleda desilo što ga je spriječilo. Navodno će veteran Robert Foster biti novi
šerif Twin Peaksa, a on je bio Lynchov prvi izbor tada za šerifa Trumana, ali zbog obaveza se
nije mogao prihvatiti uloge.

Izgleda da nema ni Shelly :cry:


ne sjećam se najbolje,to ona sefica restorana?
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#56 Re: David Lynch

Post by dezurni_ucenik »

kakavdanakneiskustvu wrote:
dezurni_ucenik wrote:
dale cooper wrote:Jedina falinka po meni je što se izgleda (sudeći po ovom spisku) stvarno neće pojaviti Michael Ontkean,
poznatiji kao šerif Truman. On je po meni bio jedan od ključnih likova i hemija između njega i Coopera
je bila nešto posebno. Ontkean je već neko vrijeme u glumačkoj penziji, ali bilo je govora da je spreman
da se vrati. Nešto se ipak izgleda desilo što ga je spriječilo. Navodno će veteran Robert Foster biti novi
šerif Twin Peaksa, a on je bio Lynchov prvi izbor tada za šerifa Trumana, ali zbog obaveza se
nije mogao prihvatiti uloge.

Izgleda da nema ni Shelly :cry:


ne sjećam se najbolje,to ona sefica restorana?

Konobarica. Sto je bila sa Leom u pocetku, pa zavrsila sa Bobbyjem.

Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59093
Joined: 03/08/2010 19:04

#57 Re: David Lynch

Post by kakavdanakneiskustvu »

dezurni_ucenik wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
dale cooper wrote:Jedina falinka po meni je što se izgleda (sudeći po ovom spisku) stvarno neće pojaviti Michael Ontkean,
poznatiji kao šerif Truman. On je po meni bio jedan od ključnih likova i hemija između njega i Coopera
je bila nešto posebno. Ontkean je već neko vrijeme u glumačkoj penziji, ali bilo je govora da je spreman
da se vrati. Nešto se ipak izgleda desilo što ga je spriječilo. Navodno će veteran Robert Foster biti novi
šerif Twin Peaksa, a on je bio Lynchov prvi izbor tada za šerifa Trumana, ali zbog obaveza se
nije mogao prihvatiti uloge.

Izgleda da nema ni Shelly :cry:


ne sjećam se najbolje,to ona sefica restorana?

Konobarica. Sto je bila sa Leom u pocetku, pa zavrsila sa Bobbyjem.

Image[/quote]


aha,tu je,u prvom redu je,madchen amick,nema raya wisea izgleda
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#58 Re: David Lynch

Post by KB9 »

jedva cekam :izet:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#59 Re: David Lynch

Post by dezurni_ucenik »

kakavdanakneiskustvu wrote:







aha,tu je,u prvom redu je,madchen amick,nema raya wisea izgleda


Ray Wise je tu. Desno skroz na spisku.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59093
Joined: 03/08/2010 19:04

#60 Re: David Lynch

Post by kakavdanakneiskustvu »

istina,na brzinu preletih i i ne vidjeh ga
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#61 Re: David Lynch

Post by dezurni_ucenik »

Hoce li biti onog Daleovog havera iz FBI sto se u pocetku stalno kacio sa Harryjem?

Edit:

Ferrer will reprise his role as the FBI forensic pathologist Albert Rosenfield in the 2017 revival of Twin Peaks.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#62 Re: David Lynch

Post by KB9 »

kakavdanakneiskustvu
Posts: 59093
Joined: 03/08/2010 19:04

#63 Re: David Lynch

Post by kakavdanakneiskustvu »

KB9 wrote:
:thumbup: :thumbup:
User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#64 Re: David Lynch

Post by dale cooper »

Majstor objašnjava:

User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#65 Re: David Lynch

Post by dale cooper »

User avatar
dale cooper
Posts: 28570
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#66 Re: David Lynch

Post by dale cooper »

90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#67 Re: David Lynch

Post by 90minut »

Lynch kad pokuša da napravi ozbiljan film bez ljudske paranoje i tripova dobijemo karinicu od filma Dune 1984. :D
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#68 Re: David Lynch

Post by gradskadjeca »

Imao sam nekih 12 godina, kada sam gelado twin peaks, tek ga nedavno ponovno skonuh i pregledh 2 sezone i film ali onaj prvi, ne missing pieces, a znam da moram i to.

Ipak dugo pratim gospodina, jos od lost highway-a, i tek sam onda krenuo sa istrazivanjem njegove kinematografije u rikverc, pa onda ponovo naprijed.

Genije, ja jednostavno sam toliko dugo ostao pod dojmom filma straight story, da mislim da sam ga u ovih 20-ak godina gledao bar 10 puta, jos je i istinita prica.

A sto se tice Twin Peaksa, a ko ima vremena [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7AYnF5hOhuM&t=15902s[/youtube]
User avatar
drag_gost
Posts: 5619
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#69 Re: David Lynch

Post by drag_gost »

90minut wrote:Lynch kad pokuša da napravi ozbiljan film bez ljudske paranoje i tripova dobijemo karinicu od filma Dune 1984. :D
Lynch ima jako dobar izlet u "film bez ljudske paranoje i tripova". Kao na primjer film koji je iznad mog posta spomenut.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#70 Re: David Lynch

Post by 90minut »

drag_gost wrote:
90minut wrote:Lynch kad pokuša da napravi ozbiljan film bez ljudske paranoje i tripova dobijemo karinicu od filma Dune 1984. :D
Lynch ima jako dobar izlet u "film bez ljudske paranoje i tripova". Kao na primjer film koji je iznad mog posta spomenut.
?
User avatar
drag_gost
Posts: 5619
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#71 Re: David Lynch

Post by drag_gost »

90minut wrote:
drag_gost wrote:
90minut wrote:Lynch kad pokuša da napravi ozbiljan film bez ljudske paranoje i tripova dobijemo karinicu od filma Dune 1984. :D
Lynch ima jako dobar izlet u "film bez ljudske paranoje i tripova". Kao na primjer film koji je iznad mog posta spomenut.
?
The Straight Story.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#72 Re: David Lynch

Post by 90minut »

E'o skida mi se pogledacu maksuz ovih dana stavio u folder pa se javim s utiscima
User avatar
drag_gost
Posts: 5619
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#73 Re: David Lynch

Post by drag_gost »

Neces zazaliti. A neces Lyncha ni prepoznati.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#74 Re: David Lynch

Post by 90minut »

drag_gost wrote:Neces zazaliti. A neces Lyncha ni prepoznati.
Da li je to to od njega od normalnih filmova ovaj što si ti preporucio i bukvalno karina Dune iz 84?
User avatar
drag_gost
Posts: 5619
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#75 Re: David Lynch

Post by drag_gost »

90minut wrote:
drag_gost wrote:Neces zazaliti. A neces Lyncha ni prepoznati.
Da li je to to od njega od normalnih filmova ovaj što si ti preporucio i bukvalno karina Dune iz 84?
Nije. Pogledaj odlican The Elephant Man, po istinitoj prici.
https://www.imdb.com/title/tt0080678/?ref_=ttls_li_tt
Post Reply