Daredevil (Netflix)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#76 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

lajkujMe wrote:tri dana vec gledam epizodu 7 nikako da predjem 24 minut. Ne pase mi serija iz nekog razloga :sad:
a jbg, to je možda i među 5 najboljih u seriji, možda je onda ne trebaš ni gledati... jbg ne leži svima
User avatar
yoda82
Posts: 1607
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#77 Re: Daredevil (Netflix)

Post by yoda82 »

sizifinho wrote:
ExNihilo wrote:
Nije mit.
ma dobro, nije mit, ali nije ni dokazano. Postoje dvije teorije, jedna je da uistinu dođe do "pojačanja" čula, druga je da mozak ima jači fokus na druga čula, pa je više svjestan istih stimulusa. Maloprije sam provjerio, i vidio da ipak postoji studija koja tvrdi da uistinu dođe do pojačanja čula... uglavnom obje su teorije,i još nije u potpunosti dokazano ništa.
todd smith wrote:..
da da kontam šta hoćeš da kažeš.
Marvel je već sve isplanirao, tako da će svaki lik imati svoju seriju koja je kao "origins". kao što je ova bila DD-ov Origin.
Vjerovatno će DD ići dalje, u drugu sezonu iduće godine, kada bude prva sezona Iron Fista, i onda konačno, treća sezona DD i The Defenders, tako da ima smisla što si rekao. Upravu si.
Istina je da ljudi koji ne vide imaju izraženija ostala čula, ali su kod DD ona povećana cca 1000 puta, što je poljedica hemikalija kojima je bio izložen prilikom gubitka vida (ako se dobrio sjećam iz nekih stripova), tako da itekako ima nadnaravnih elemenata, ali su ti elementi odlično objašnjeni i još bolje svedeni na nivo koliko-toliko realnog.
I ja sam siguran da neće biti crossovera sa Spider Man-om jer je ovaj ipak ''prevelik lik'' za serije. Pa agents of SHIELD se emituje već dvije sezone, i ni jedan značajni lik se nije pojavio (ako izuzmemo Fury-a koji je za priču jao bitan, ali ipak nije sa ''A'' liste junaka).
Od ostalih junaka očekujem još Elektru i nekoliko negativaca iz njegovih stripova. Obzirom na planirane Defenderse čisto sumnjam da će se pojavljivati još puno značajnijih likova iz stripova.
Ja bi volio pogledati eventualne Netflix-ove adaptacije Punishera, Blade-a i Ghost Ridera........ako bi bili rađeni kao DD, siguran sam da bi bili pun pogodak.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#78 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Mali_Vuk »

Odgledao 5 epizoda. Odlična serija. Glumačka ekipa beton.

Možda stvar malo škripi na liku Foggy Nelsona. Henson mi djeluje pomalo promašinim izborom. Mada sam počeo da se polako navikavam i na tu njegovu ulogu.

Sve u svemu, dobra serija.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#79 Re: Daredevil (Netflix)

Post by todd_smith »

Neko rece kao nije u ovoj sezoni presao onu crtu tj ubio nekoga...pa sta je onda uradio kad je zapalio onog Japanca?! :mrgreen:
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#80 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

todd_smith wrote:Neko rece kao nije u ovoj sezoni presao onu crtu tj ubio nekoga...pa sta je onda uradio kad je zapalio onog Japanca?! :mrgreen:
nije ga on zapalio, faktički japanac je sam sebe zapalio. Prvo je on probio one bačve svojim oružjem, onda je bacio oštricu na Matt-a a ovaj je samo odbio... ova udarila u sijalicu i proizvela iskre..
I eto da se to pikalo kao njegovo ubojstvo, opet nije imala onaj segment razrade lika kada on zapravo razmišlja da li ga ubiti ili ne.
Ako smatraš da je on ubio Japanca, onda je ubio i narkomana koji je ubio onu babu, jer se ovaj nakon što mu je Daredevil očitao bukvicu- bacio sa zgrade
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#81 Re: Daredevil (Netflix)

Post by todd_smith »

sizifinho wrote:
todd_smith wrote:Neko rece kao nije u ovoj sezoni presao onu crtu tj ubio nekoga...pa sta je onda uradio kad je zapalio onog Japanca?! :mrgreen:
nije ga on zapalio, faktički japanac je sam sebe zapalio. Prvo je on probio one bačve svojim oružjem, onda je bacio oštricu na Matt-a a ovaj je samo odbio... ova udarila u sijalicu i proizvela iskre..
I eto da se to pikalo kao njegovo ubojstvo, opet nije imala onaj segment razrade lika kada on zapravo razmišlja da li ga ubiti ili ne.
Ako smatraš da je on ubio Japanca, onda je ubio i narkomana koji je ubio onu babu, jer se ovaj nakon što mu je Daredevil očitao bukvicu- bacio sa zgrade
To je samoubistvo.

Ne mozes ba spinovati. Eto on nije znao sta radi i sta ce biti kada je svjesno opalio po sijalici da iskre izlete. :mrgreen:
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#82 Re: Daredevil (Netflix)

Post by iTo »

natjerao sam se da pogledam par epizoda al fakat je preglupa serija...
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#83 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

iTo wrote:natjerao sam se da pogledam par epizoda al fakat je preglupa serija...
nije fakat, to je samo tvoje misljenje. Da je fakat, ne bi bila toliko dobro hvaljena od kriticara i publike.
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#84 Re: Daredevil (Netflix)

Post by iTo »

sizifinho wrote:
iTo wrote:natjerao sam se da pogledam par epizoda al fakat je preglupa serija...
nije fakat, to je samo tvoje misljenje. Da je fakat, ne bi bila toliko dobro hvaljena od kriticara i publike.

ja glupljih tuca nisam nigdje vidjeo, pogotovu ona u hodniku gdje on ko prebijena macka jedva hoda i uspije prebiti 16 naoruzanih likova...
fol se odrazi od zid a nije ni 12 centimetara skocio i udari levata sakom koji odleti ko da ga je kamion udario pri brzini od 120 km/h

a pri tome je slijep...

pa u bollywood-u su bolje tuce...

cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#85 Re: Daredevil (Netflix)

Post by cassius »

dont feed the troll :!:
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#86 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

cassius wrote:dont feed the troll :!:
troll-alert :thumbup:
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#87 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Mali_Vuk »

Ma super je serija, nemojte zayebavat :D
User avatar
ferratilis
Posts: 7264
Joined: 25/11/2013 16:48

#88 Re: Daredevil (Netflix)

Post by ferratilis »

džaba pričate, scena je tribute sceni iz filma Oldboy, u kojoj hlavni lik mariše hordu negativaca, tako da vam te kritike padaju u vodu, u Daredevilu je ta scena puno bolje izvedena i sa boljom režijom

sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#89 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

ferratilis wrote:džaba pričate, scena je tribute sceni iz filma Oldboy, u kojoj hlavni lik mariše hordu negativaca, tako da vam te kritike padaju u vodu, u Daredevilu je ta scena puno bolje izvedena i sa boljom režijom

mozda najbolja scena u seriji, bas nekako stripovski uradjena... cak sad kad se prisjecam, prisjecam je se sa baloncicima sa textom (aaaargh, CRASH, BOOM)
novi nivo
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#90 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Mali_Vuk »

Meni su scene njegovih tučnjava čak i bolji dio serije.

A kakve lik tek batine popije svaki put, to je za priču :D
natt
Posts: 183
Joined: 28/03/2015 13:20

#91 Re: Daredevil (Netflix)

Post by natt »

iTo wrote:
sizifinho wrote:
iTo wrote:natjerao sam se da pogledam par epizoda al fakat je preglupa serija...
nije fakat, to je samo tvoje misljenje. Da je fakat, ne bi bila toliko dobro hvaljena od kriticara i publike.

ja glupljih tuca nisam nigdje vidjeo, pogotovu ona u hodniku gdje on ko prebijena macka jedva hoda i uspije prebiti 16 naoruzanih likova...
fol se odrazi od zid a nije ni 12 centimetara skocio i udari levata sakom koji odleti ko da ga je kamion udario pri brzini od 120 km/h

a pri tome je slijep...

pa u bollywood-u su bolje tuce...

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ja sam isto zbog tuce odustala. :D Podsjecaju na seriju Batman and Robin iz 1960 :evil:
User avatar
yoda82
Posts: 1607
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#92 Re: Daredevil (Netflix)

Post by yoda82 »

Mali_Vuk wrote:Meni su scene njegovih tučnjava čak i bolji dio serije.

A kakve lik tek batine popije svaki put, to je za priču :D
Ma realno tuče su vrh. Pogotovo ona u hodniku :thumbup:
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#93 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Mali_Vuk »

yoda82 wrote:
Mali_Vuk wrote:Meni su scene njegovih tučnjava čak i bolji dio serije.

A kakve lik tek batine popije svaki put, to je za priču :D
Ma realno tuče su vrh. Pogotovo ona u hodniku :thumbup:
I ona u prvoj epizodi, na doku, oko kontejnera kad ih je razbacao.

Pa onda ona sa Japancem. Ma bolje nego u Matriksu :thumbup: :D
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#94 Re: Daredevil (Netflix)

Post by todd_smith »

Meni malo glupo da lik bude isjeckan protiv Japanca k`o da je sushi i bukvalno sljedeci dan ide skace po zgradama i prebija likove. :mrgreen:

Ima li kakvih vijesti oko nove sezone? jesu barem poceli snimati ili ima li datum?
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#95 Re: Daredevil (Netflix)

Post by KPNCTNJAH »

Gled'o 6 minuta prve epizode.. sranje, nije ni cudo sto su pustili cijelu sezonu u komadu :mrgreen:
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#96 Re: Daredevil (Netflix)

Post by sizifinho »

todd_smith wrote:Meni malo glupo da lik bude isjeckan protiv Japanca k`o da je sushi i bukvalno sljedeci dan ide skace po zgradama i prebija likove. :mrgreen:

Ima li kakvih vijesti oko nove sezone? jesu barem poceli snimati ili ima li datum?
pa prvo- ubrzano mu je zarastanje zbog meditacije, a drugo- nije baš da nije krvario i pravio bolne grimase haha
KPNCTNJAH wrote:Gled'o 6 minuta prve epizode.. sranje, nije ni cudo sto su pustili cijelu sezonu u komadu :mrgreen:
kakve veze sa životom ima puštanje čitave sezone? To je politika TV kuće, isto je i s House of cards
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#97 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Mali_Vuk »

Ma pusti Kristijana, troler stari, samo hoće da todu uhelaći temu, namjerno :D :lol:

Ni Breaking Bad nije obećavao puno u prvih 6 minuta prve epizode, pa vidi šta ispade :D

Ali bez zayebancije, ne treba od ovih serija rađenih po stripovima ni previše očekivati. Dobiješ ono što i nude, malo zabave i akcije koje ćeš svakako vrlo brzo zaboraviti. Dobro dođe kad ti je mrsko čitati romane :D
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#98 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Šveđanin »

Hoce biti druge sezone?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#99 Re: Daredevil (Netflix)

Post by ExNihilo »

Ako ništa, uvodna muzika je ekstra. :D
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#100 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Mali_Vuk »

Eto vidiš, uvijek se nađe nešto pozitivno :lol:
Post Reply