Daredevil (Netflix)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Pandakonda
Posts: 4368
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#151 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Pandakonda »

Tyke wrote:
Pandakonda wrote:
Tyke wrote:I ja upravo zavrsio 2. sezonu, uzivancija prava. Nelson poce raditi za seficu Jessice Jones, haha, nadam se nekoj kooperaciji DD i JJ u 3. sezoni, da katkad pomognu jedno drugom. Iznervira me sto ce Elektra uskrsnuti, ali Boze moj, valja nekako nastaviti seriju, sigurno ce to biti Bad Blask Sky koja ce napasti i plavku pa ce DD morati reagovati i presabrati svoja osjecanja (mada Elektru toliko voli, a kad je nema onda voli plavku, valjda kitom razmislja, hhh).

PS. U posljednjim epizodama mi sve bacalo da ce se spandjati Punisher i plavka, iznervirala me ta mogucnost, ali ocito da nece. Kad Punisher izlazi, kad cemo ga moci gledati kako roka negativce?
To bi se već moglo desit u drugoj sezoni Jessice Jones, već su izbacili bili teaser gdje ona gleda njihovu vizitku Nelson and Murdock :-D
U pravu si, prvo JJ treba da izadje 2. sezona. Kad je mozemo ocekivati, takodjer kad je i Punisher najavljen?
Druga sezona je potvrđena 17-og januara ove godine, mada se govori da neće uskoro jer će se Netflix fokusirat na Defenders (nešto kao avengersi samo što su ovdje daredevil, luke cage, jessica jones, iron fist). A što se tiče punishera nema ništa zvanično, ljudi su dobro prihvatili ovog u daredevilu tako da i on će vjerovatno dobit seriju.
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#152 Re: Daredevil (Netflix)

Post by yoda82 »

Ima nekih naznaka da bi Punisher mogao dobiti solo seriju, a čak da bi se i Elektra mogla pojaviti u Defendersima. Vidjećemo. Ne bi loše bilo uraditi Blade-a na ovaj fazon. Mislim da bi to bila vrhunska serija.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#153 Re: Daredevil (Netflix)

Post by ExNihilo »

Nek naprave Elektra solo serijal. :D
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#154 Re: Daredevil (Netflix)

Post by nema me tamo »

Dobra druga, prva bolja.
User avatar
ladacoko
Posts: 2601
Joined: 25/06/2011 20:51
Location: pucam penale

#155 Re: Daredevil (Netflix)

Post by ladacoko »

dobra je i druga sezona a punisher je zakon,mada mi nije jasno za black sky.Koliko se sjecam u prvoj sezoni se pojavio onaj mali s lancima(navodno black sky) i na kraju ispade da je elektra black sky
User avatar
Pandakonda
Posts: 4368
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#156 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Pandakonda »

ladacoko wrote:dobra je i druga sezona a punisher je zakon,mada mi nije jasno za black sky.Koliko se sjecam u prvoj sezoni se pojavio onaj mali s lancima(navodno black sky) i na kraju ispade da je elektra black sky
Black Sky nije samo jedna osoba, njih ima više. Sjećaš se da je Nabu rekao Fisku:
It will be difficult to locate another Black Sky, they are extremely rare
I onda je Stick ubio tog malog al se opet rodio novi Black Sky (Elektra)
senturk
Posts: 552
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#157 Re: Daredevil (Netflix)

Post by senturk »

Upis
Extra serija samo sto mene nervira Matovo prenemaganje sa svim zenama u seriji. Nr moze covjek da se odluci nikako. :shock:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4368
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#158 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Pandakonda »

senturk wrote:Upis
Extra serija samo sto mene nervira Matovo prenemaganje sa svim zenama u seriji. Nr moze covjek da se odluci nikako. :shock:
On će sad definitivno bit sa Karen, jer jedina prepreka u njihovoj vezi je bila to što ona nije znala da je on DD. Sad kad je saznala i ta prepreka je gotova.
senturk
Posts: 552
Joined: 02/04/2013 23:48
Location: all roads lead to rome...

#159 Re: Daredevil (Netflix)

Post by senturk »

Pandakonda wrote:
senturk wrote:Upis
Extra serija samo sto mene nervira Matovo prenemaganje sa svim zenama u seriji. Nr moze covjek da se odluci nikako. :shock:
On će sad definitivno bit sa Karen, jer jedina prepreka u njihovoj vezi je bila to što ona nije znala da je on DD. Sad kad je saznala i ta prepreka je gotova.
Mislis? Ili dok Elektra ne ozivi? Ili dok mu opet ne zatreba pomoc od medicinske sestre. :-)
User avatar
Pandakonda
Posts: 4368
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#160 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Pandakonda »

senturk wrote:
Pandakonda wrote:
senturk wrote:Upis
Extra serija samo sto mene nervira Matovo prenemaganje sa svim zenama u seriji. Nr moze covjek da se odluci nikako. :shock:
On će sad definitivno bit sa Karen, jer jedina prepreka u njihovoj vezi je bila to što ona nije znala da je on DD. Sad kad je saznala i ta prepreka je gotova.
Mislis? Ili dok Elektra ne ozivi? Ili dok mu opet ne zatreba pomoc od medicinske sestre. :-)
Pa jedini razlog što se okrenuo Elektri jeste taj što nije mogao da bude sa Karen. Što se tiče medicinske sestre ne vjerujem da će nešto specijalno od nje bit osim što će krpit Matt-a Jessicu Jones i ostale :-)
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#161 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Mali_Vuk »

Meni je prva sezona neuporedivo bolja i ozbiljnija. Vizuelni (pa i zvučni) efekti i scene tučnjava za klasu bolji. Čak su i negativci puno kvaliteniji. Druga sezona je lagano skliznula u smjeru patetike i Daredevilovih ljubavnih pr'blema :D Napraviše isto sranje kao i sa Arrowom :(

Najjači negativac je ustvari duša od čovjeka i na ranu ga priviti, samo eto, znaš, okolnosti.. Bio u Afganistanu, odlikovan, i to... Familiju mu dirali, Ne bi on inače..

Barem mi je prvih 7 epizoda takvo. Što nije zanemariv uzorak :D
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#162 Re: Daredevil (Netflix)

Post by yoda82 »

Punisher nije negativac. Nije baš ni pozitivac, ali definitivno nije nagativac.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#163 Re: Daredevil (Netflix)

Post by ExNihilo »

To se zove antiheroj.
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#164 Re: Daredevil (Netflix)

Post by yoda82 »

ExNihilo wrote:To se zove antiheroj.
Upravo. I u romanima je takav. Kao i Blade, Ghost Rider, Deadpool...
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#165 Re: Daredevil (Netflix)

Post by cassius »

Meni je Punisher bas gotivan lik.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#166 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Averus »

Punisher, Venom, Black Cat, Wolverine, Black Widow, Elektra, Deadpool, Ghost Rider, Moon Knight... Marvel ima dosta anti-heroja :)

I siguran sam da ne bih htio da se zakačim s bilo kim od nabrojanih... Dobro.. Možda sa Black Cat :D
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#167 Re: Daredevil (Netflix)

Post by yoda82 »

Averus wrote:Punisher, Venom, Black Cat, Wolverine, Black Widow, Elektra, Deadpool, Ghost Rider, Moon Knight... Marvel ima dosta anti-heroja :)

I siguran sam da ne bih htio da se zakačim s bilo kim od nabrojanih... Dobro.. Možda sa Black Cat :D
Ma dobro. Nekako su Wolverine, Black Widow pa i Moon Knight više heroji nego anti-heroji. Ovi ostali su pravi anti heroji. Neki malo više plešu sa obje strane, ali generalno svi su u neki ruku pozitivci.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#168 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Averus »

Black Widow bila negativac teški, postala pozitiva

Wolverine je uvijek ni tamo ni 'vamo... Realno - ubica je lik, a ipak to radi za dobro (kao i Punisher), samo sto su ga X-Men malo omamili
Slično je i sa Moon Knightom, s tim da je on prestao sa ubijanjem, ali svejedno zna biti dosta brutalan u "metodama ispitivanja" :D



Nego, da hoće napraviti kvalitetan film sa Venomom i Carnage-om, ja bih bio sretan, zadovoljan :D
User avatar
Pandakonda
Posts: 4368
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#169 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Pandakonda »

Netflix zvanično potvrdio da prave Punisher seriju 8-)

http://www.ew.com/article/2016/04/29/pu ... el-netflix
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#170 Re: Daredevil (Netflix)

Post by biggrin »

otkazan Daredevil?! :?
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#171 Re: Daredevil (Netflix)

Post by nemoj to »

biggrin wrote:otkazan Daredevil?! :?
Serija je u suštini završena finale je odrađeno kako treba nema uopšte potrebe da se nastavi..
Chstal
Posts: 74
Joined: 26/12/2012 13:55

#172 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Chstal »

nemoj to wrote:
biggrin wrote:otkazan Daredevil?! :?
Serija je u suštini završena finale je odrađeno kako treba nema uopšte potrebe da se nastavi..
Sve ove serije prelaze na Disney Channel.
User avatar
Averus
Posts: 20338
Joined: 13/02/2008 17:07

#173 Re: Daredevil (Netflix)

Post by Averus »

Negdje na redditu pročitah da je objavljeno da neće preći na Disney, nego da su završene i to je to.

Vidjećemo šta se planira za budućnost :)
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#174 Re: Daredevil (Netflix)

Post by biggrin »

Chstal wrote:
nemoj to wrote:
biggrin wrote:otkazan Daredevil?! :?
Serija je u suštini završena finale je odrađeno kako treba nema uopšte potrebe da se nastavi..
Sve ove serije prelaze na Disney Channel.
završen je jedan arc i dat je lijep uvod za novi i novog negativca, ali kako stvari stoje, ide ova disney priča... navodno su ostale još po jedna sezona jesice jones i punishera za netflix, pošto su poodmakli u njihovom snimanju.

šta je za netflix alternativa "marvelovskim" serijama? fokus na d.c.?
Post Reply