Danas u Zenici/Crnile Pitbull Fight 18.03.2007 Death Match

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Locked
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#276

Post by mIRCerka »

visby wrote:
Sad se vratite temi o borbi pasa
....koju su organizovali vlasnici pasa, a i Juka bi da je ziv :D
Postoji velika razlika izmedju vlasnika i prijatelja neke zivotinje.
Meni su mnogi nudili pare za Mikicu, koja je bijela duugodlaka perzijka, jer zele imati MACKU ZA POKAZATI.
Hvala, ne hvala.
A za juku sam ti vec nesto rekla. U ratu nisam znala da li se bavi time, znam samo da je mnoge pustene pse cuvao u svojim bazama i znam da je u skerlicevoj bazi hranu dobijala prvo vojska, pa Dzambo pa administracija.

toliko ne nebrigi.
visby
Posts: 367
Joined: 15/02/2007 05:46

#277

Post by visby »

A za juku sam ti vec nesto rekla. U ratu nisam znala da li se bavi time, znam samo da je mnoge pustene pse cuvao u svojim bazama i znam da je u skerlicevoj bazi hranu dobijala prvo vojska, pa Dzambo pa administracija.
Dusa od covjeka.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#278

Post by mIRCerka »

visby wrote:
A za juku sam ti vec nesto rekla. U ratu nisam znala da li se bavi time, znam samo da je mnoge pustene pse cuvao u svojim bazama i znam da je u skerlicevoj bazi hranu dobijala prvo vojska, pa Dzambo pa administracija.
Dusa od covjeka.
Ovo ti je fakat posljednje upozorenje zaq ZACHATAVANJE I NAMJERNO SKRETANJE S TEME!!!
http://www.sarajevo-x.com/forum/search.php

pa nadji temu o Juki i onda opleti.
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#279

Post by medda »

svaka vama cast na strljenju sa Visbijem.
Visbi, je l` ti ovo sve ozbiljno ili si dosao provocirati?
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#280

Post by nineac »

Evo odgovora iz PETA--e:

Respectfully,



Thank you so much for your info rmation, the laws are particularly helpful. I will talk to you soon, indeed—I am currently trying to answer many e-mails from many Bosnians—here and in Bosnia —who are rightfully concerned about this. I drafted a letter to BH’s ambassador to the US yesterday about this, and also am considering contacting veterinary officials in Sarajevo about this as well. I will share some updates and arrange to speak to you once I have that letter back from my supervisors, ok?



Dan
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#281

Post by nineac »

Video snimak "akcije veterinarske stanice" je vec upucen PETA-i!
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14819
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#282

Post by DaysleepeR »

nineac wrote:Video snimak "akcije veterinarske stanice" je vec upucen PETA-i!
PETA eutanazira 90% "spasenih" zivotinja.

FYI
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14819
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#283

Post by DaysleepeR »

Cober wrote:
Lucy01 wrote:Neka mi neko kaze sta treba da se non-profit organizacija registruje u BiH?
Lycy, ako želiš pomoći kontaktiraj Udruženje građana za sprečavanje okrutnosti nad životinjama SOS. Ovo udruženje je godinama veoma aktivno, radi u veoma teškim uslovima i godinama se bori za izmjenu zakonske regulative, izgradnju azila, obrazovanje djece u predškolskim i školskim ustanovama uz saglasnosti Ministarstva obrazovanja itd. UG SOS je dosada je spasilo i udomilo stotine napuštenih pasa, preko 200 je iz Sarajeva organizovano transportovano i udomljeno u njemačkoj. Je li potrebni napomenuti da i pored izuzetno teških uslova u kojim udruženje radi postoji provjera budućih zainteresovanih za udomljavanje, tako da se psi rađe zadržavaju u skromnim uslovim azila nego udomljavaju ukoliko se procijeni da će biti nepodobno držani (lanci i dvorišta). Poseban segment je svaki vid borbe protiv zločinaca iz šinteraja i svih drugih vidova okrutnosti,od veterinara, preko lokalnih i državnih organa vlasti. Jeste li znali da je Općina Centar u sprezi sa tadašnjim gradonačelnikom Hamamđićem poništila urbanističku saglasnost i Regulacioni plan za izgradnju prihvatilišta za napuštene pse na Betaniji. Jeste li znali da je gradska vlada grada Sarajeva odbila ponuđeni program za njegu i sterilizaciju uličnih pasa od strane RSPCA, a da u isto to vrijeme Kanton Sarajevo od poslije rata godišnje izdvaja iznos od oko 600.000 KM koji se prebacuje na račun KJKP RAD - kafilerije, za ubijanje uhvačenih lutalica. Okrutno ubijanje. Ulazio sam na veterinarski fakultet dok je još RAD tamo držao kafileriju i ubijao pse. SOS je tada plaćao kafileriju za svakog preuzetog psa, ne sjećam se čini mi se oko 60 KM. Život bi vam se zgadio da vidite odraslog psa kako se trese od straha i pokušava da se sakrije u prostor od par cantimetara između zida i drvene palete na podu. I taj je tada spašen :-). O surovosti ubijanja priručnim alatkama, žicama, motkama i dr. ne treba ni govoriti. RAD je tada od RSPCA tada dobio opremu za "humano" postupanje sa uhvaćenim psima, hvatalice i drugi pribor za "humano" uspavljivanje koji nisu baš rado koristili, pa je par lokalnih TV emisija i pritisak javnosti donio rezultate. Nedovoljne. SOS se napio krvi šintorima. Neki volonteri koji se smjenjuju uglavnom brzo odustaju, svojevremeno su neki čak i na forumu komentarisali kako je sve neuslovno i prljavo i slabo neorganizovano, a kao žao im i htjeli bi da pomognu, ali kako je "fuj" čistiti pseća govna u boksovima (parafraziram po sjećanju). SOS nema mogućnosti ni za 5% onoga što čini krajnjim naporima i zato im hvala.

Lucy i svi koji imate želju da nešto promijenite i pomognete evo linka i mal adrese. SOS trenutno nema ni dovoljno hrane za sve pse trenutno smještene u azilu. Donošenjem ostataka hrane iz kuće ili nekog restorana pomažete, kupovinom vreće hrane za pse pomažete jioš više. Adresa SOS-a je Sarajevo, Ul. Ferde hauptmana - mali tržni centar od cigle, a privremeni azil, bolje reći trenutno prihvatilište u dvorištu privatne kuće nalazi se iza Doma zdravlja Omer Maslić, u blatnjavoj uličici na kraju do Miljacke. Hvala.


http://www.animalsosa.ba/
[email protected]
Tužno je što se pišu pisma šminkerskoj PETA-i a ovo niko ne komentariše.

Cober svaka čast.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#284

Post by PITARKA_SA »

unaprijed se izvinjavam sto cu malo skrenuti sa teme..sta mislite da se makar mi ovdje na forumu,malo organizujemo i skupimo nesto hrane za te pse..sve na dobrovoljnoj bazi,naravno
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#285

Post by Svemirski_Jebach »

malo skretanje s teme...a vidim ima ovdje onih koji se zgrazavaju nad ovim a nisu se zgrazavali kad su ona trojica majmuna mlatili onoga momka na pravdi boga :roll: :roll:
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#286

Post by nineac »

E raja pravo bi bilo od koristi ako neko ima jos nekih dokaza o ubijanju pasa po ulicama puskama ili injekcijama deterdzenata. Upravo sam dobio e-mail gdje traze ako imamo jos dokaza pored onog snimka!
Molim vas ako neko ima nek mi posalje na e-mail ili pm!
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#287

Post by nineac »

Svemirski_Jebach wrote:malo skretanje s teme...a vidim ima ovdje onih koji se zgrazavaju nad ovim a nisu se zgrazavali kad su ona trojica majmuna mlatili onoga momka na pravdi boga :roll: :roll:
Svemirski raja je reagovala kada su ga marisali, a policajci su suspendovani odmah.
Ovdje je problem sto niko nista nebi uradio da se nije ovdje frka digla.
Ovdje nije samo problem one borbe nego kontrole pasa na ulicama, problem sto nemozes vise normalno izvesti kucnbog ljubimca napolje itd, itd.
Ona borba je samo pokrenula niz pitanja i problema!
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#288

Post by Eshek »

Uhh, samo što izađoh iz banata, dao Bog da zajebantski komentar na neku drugu temu greškom napišem na ovu, i to odmah iza Zoom-ovog duplog crvenog kartona. Ispade da još tražim gu??ci čepa :D

Hajd', kad sam već ovdje:

Ovaj problem nikad neće biti riješen dok se kazne za vlasnike ne pooštre i dok policija ne počne sprovoditi isti. Nema efikasne kazne koja ne iznosi barem trećinu prosječne plate, inače nema ništa od toga.

BTW, Pitbull se u kinološkim udruženjima i savezima uopšte ne vodi kao pas, nego se klasifikuje kao zvijer. A to i jeste. Da mu samo vidite vratne i mandibularne mišiće, sve bi vam bilo jasno.

Da se neki dušebrižnici ne bi bunili, ne želim reći da ne treba humano postupati sa njima, ali za njih bi fakat trebalo nositi oružni list i dozvoliti držanje samo osobama sa uvjerenjem od psihijatra da su sposobni odgajati tu životinju tako da ne predstavlja opasnost po druge.
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#289

Post by nineac »

Svaki pas (dobro ne bas sada pekinezer ili neka pudlica) "pravilno" obucena se pretvara u oruzje. Moj prijatelj dobar je bio u JNA kerovodja na granizi izmedju bivse juge i Italije. Imao je njemackog ovcara koji je bio tako dresiran da je samo isao na vrat ili izmedju nogu!
Vojni vucijak ce prije usmrtiti covjeka ili mu nanjeti teske povrede nego pit bul upravo zbog dresure.
Razlika je stoje pit bul sam od sebe drugacije prirode te je daleko agresivniji.
Inace taj vucijak kojeg je zaduzivao moj rodjak je trpio djecije ruke u ustima i slicne igre sa djecom, dok pit bul cisto sumnjam da bi takvu igru prihvatio!
Mislim da bi kod nas trebalo zabraniti drzanje pit bulova, staforda i slicnih ratobornih rasa, nez bog njih nego zbog vlasnika!
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#290

Post by DobroJutroKolumbo »

mIRCerka wrote:
visby wrote:
Sad se vratite temi o borbi pasa
....koju su organizovali vlasnici pasa, a i Juka bi da je ziv :D
Postoji velika razlika izmedju vlasnika i prijatelja neke zivotinje.
Meni su mnogi nudili pare za Mikicu, koja je bijela duugodlaka perzijka, jer zele imati MACKU ZA POKAZATI.
Hvala, ne hvala.
A za juku sam ti vec nesto rekla. U ratu nisam znala da li se bavi time, znam samo da je mnoge pustene pse cuvao u svojim bazama i znam da je u skerlicevoj bazi hranu dobijala prvo vojska, pa Dzambo pa administracija.

toliko ne nebrigi.
Juka je volio svoje pse i dobijali su najbolju hranu uvijek i uvijek je bio neko zaduzen da ih seta ako Juka nije mogao...Da li je ucestvovao u borbi pasa , da jeste !!! Ali ne sa svojim dobermanima!
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#291

Post by DobroJutroKolumbo »

I jos nesto, ja ne odobravam borbe pasa ali dokazano je da je Pit-Bull "borbeni pas"...ako ga s vremena na vrijeme ne pustis da se bori postoji 90% sansi da ce se okrenuti i napasti svoje najmilije...takva mu genetika jebiga...isto ko da bi sad vuka doveo da cuva ovce...Problem je sto ovde pustaju i druge pse koji su manje agresivni a i Pit-Bull-ove da se bore do smrti...
User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#292

Post by baby_angel »

Posto pocese neka natezanja da li je ili nije pitt bull terier zvijer ili nije, voljela bih da znam koliko vas je imalo tog psa?
Evo npr. ja sam licno imala, dobijem ga u ratu od nekog prijatelja od mog starog. Ono sto bih htjela reci je da vjerovatno nikad necu imati tako privrzenog prijatelja i toliku mazu koja je spavala u kuci s dvije macke. Nikada nikoga nije ujeo, nikad nije zarezao na nekoga osim ako neko pocne da se dere na mene i sl... Nije volio galamu.
Ljudi su ti koji od psa naprave masine za ubijanje, samo se pitt bull vise koristi za borbe zbog njegove anatomije, prvo celjusti, pa onda kompletne tjelesne konstrukcije. Pitt bull ima ugriz jaci od drugih pasa 4 do 5 puta, zato ga i koriste jer su mu sanse 4 do 5 puta vece da dobije borbu. A nije napravljen za borbe, nego za lov na medvjede. Proguglajte malo pa vidite.
Da, htjela sam jos reci kako je zavrsio moj pas. Jedan dan dok smo setali veliki crni dzip je stao pored nas i kreten je startovao svog pitta na nas. Normalno, moj Max je krenuo da me odbrani i tog kera baci od sebe tri metra. Taj kreten je kasnije peglao mog starog, da ce mu dati 3000DM za mog Maxa, normalno tata je rekao da nema sanse, da je to moj pas, da nije za to namijenjen... Nakon 10 dana Maxa su otrovali isti ti kojim ga nismo htjeli prodati. Uginuo mi je na rukama.
Stvarno mrzim borbe pasa, i nema sanse da cu ikad propustiti priliku da nesto uradim po tom pitanju.
User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#293

Post by baby_angel »

I jos nesto, veliku ulogu u namjeni pittova za borbe je odigrala knjiga Džeka Londona ,,Bijeli Očnjak".
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#294

Post by mIRCerka »

DaysleepeR wrote:
Cober wrote:
Lucy01 wrote:Neka mi neko kaze sta treba da se non-profit organizacija registruje u BiH?
Lycy, ako želiš pomoći kontaktiraj Udruženje građana za sprečavanje okrutnosti nad životinjama SOS. Ovo udruženje je godinama veoma aktivno, radi u veoma teškim uslovima i godinama se bori za izmjenu zakonske regulative, izgradnju azila, obrazovanje djece u predškolskim i školskim ustanovama uz saglasnosti Ministarstva obrazovanja itd. UG SOS je dosada je spasilo i udomilo stotine napuštenih pasa, preko 200 je iz Sarajeva organizovano transportovano i udomljeno u njemačkoj. Je li potrebni napomenuti da i pored izuzetno teških uslova u kojim udruženje radi postoji provjera budućih zainteresovanih za udomljavanje, tako da se psi rađe zadržavaju u skromnim uslovim azila nego udomljavaju ukoliko se procijeni da će biti nepodobno držani (lanci i dvorišta). Poseban segment je svaki vid borbe protiv zločinaca iz šinteraja i svih drugih vidova okrutnosti,od veterinara, preko lokalnih i državnih organa vlasti. Jeste li znali da je Općina Centar u sprezi sa tadašnjim gradonačelnikom Hamamđićem poništila urbanističku saglasnost i Regulacioni plan za izgradnju prihvatilišta za napuštene pse na Betaniji. Jeste li znali da je gradska vlada grada Sarajeva odbila ponuđeni program za njegu i sterilizaciju uličnih pasa od strane RSPCA, a da u isto to vrijeme Kanton Sarajevo od poslije rata godišnje izdvaja iznos od oko 600.000 KM koji se prebacuje na račun KJKP RAD - kafilerije, za ubijanje uhvačenih lutalica. Okrutno ubijanje. Ulazio sam na veterinarski fakultet dok je još RAD tamo držao kafileriju i ubijao pse. SOS je tada plaćao kafileriju za svakog preuzetog psa, ne sjećam se čini mi se oko 60 KM. Život bi vam se zgadio da vidite odraslog psa kako se trese od straha i pokušava da se sakrije u prostor od par cantimetara između zida i drvene palete na podu. I taj je tada spašen :-). O surovosti ubijanja priručnim alatkama, žicama, motkama i dr. ne treba ni govoriti. RAD je tada od RSPCA tada dobio opremu za "humano" postupanje sa uhvaćenim psima, hvatalice i drugi pribor za "humano" uspavljivanje koji nisu baš rado koristili, pa je par lokalnih TV emisija i pritisak javnosti donio rezultate. Nedovoljne. SOS se napio krvi šintorima. Neki volonteri koji se smjenjuju uglavnom brzo odustaju, svojevremeno su neki čak i na forumu komentarisali kako je sve neuslovno i prljavo i slabo neorganizovano, a kao žao im i htjeli bi da pomognu, ali kako je "fuj" čistiti pseća govna u boksovima (parafraziram po sjećanju). SOS nema mogućnosti ni za 5% onoga što čini krajnjim naporima i zato im hvala.

Lucy i svi koji imate želju da nešto promijenite i pomognete evo linka i mal adrese. SOS trenutno nema ni dovoljno hrane za sve pse trenutno smještene u azilu. Donošenjem ostataka hrane iz kuće ili nekog restorana pomažete, kupovinom vreće hrane za pse pomažete jioš više. Adresa SOS-a je Sarajevo, Ul. Ferde hauptmana - mali tržni centar od cigle, a privremeni azil, bolje reći trenutno prihvatilište u dvorištu privatne kuće nalazi se iza Doma zdravlja Omer Maslić, u blatnjavoj uličici na kraju do Miljacke. Hvala.


http://www.animalsosa.ba/
[email protected]
Tužno je što se pišu pisma šminkerskoj PETA-i a ovo niko ne komentariše.

Cober svaka čast.
Ima cijela tema posvecena animalsos.ba udruzenju. Dosta raje ode svake sedmice i odnese makar vrecu krekera. Ali ne podnose taj izvjestaj ovdje.

A ovo je prvi put da postoje snimci, i to krvavi snimci. Da se neko sjetio pa snimao recimo odstrijel pasa u Visokom, digli bismo se.
Ali niko nista, nekako mi se cini da se nasi mobiteli sa ultra-mega-giga kamerama koriste samo za prebacivanje snimaka Meri u centralu i njen striptiz u WCu, za Zaima i sex na stolu Hayata itd itd....


Kolumbo, kad se psi pobiju na ulici, pa ih neko nakon minut dva razdvoji, to mi je nekako normalno, jer zivotinje su to. Ali kad neko svog psa izgladnjuje i muci do dana borbe, i onda ga huska na drugog psa, to mi je umobolno.

Nisam jednom ustala u 3 ujutro da Tomicu starijeg i Dedu (sivobijeli macak koji iygleda kao starac) rastavim jer su u istoj basti, gdje su dvije zenke, i samo se svadjaju oko teritorije i harema. To je sve do naseg pristupa situaciji.

I da, fakat, pored ovoliko gorucih problema u cijeloj drzavi, mozda izgleda glupo sto se mi bakcemo borbama pasa, ali od necega se mora krenuti i ja sam licno odabrala da probam unijeti neke promjene bas u ovoj situaciji.

I Bogu hvala, nisam jedina.

PS Sjecam se da je nekad krajem devedesetih uvedena zabrana drzanja i uzgajanja pitbulla u Holandiji.
I moj komsija sa Dobrinje Beni (koji je u ratu lovio golubove jednom sedmicno da prehrani svoje pse kao sto ja Ikar okusila nisam jer sam ga davala mackama) dosao iz Holandije i doveo svoju zenku pitbulla.
Nije covjek mogao da je eutanazira.
I tako, seta ona iza moje zgrade, a moja macka vani.
Ja kontam kako da se bacim s balkona da je spasim. Kad je ona skuzila moju macku, pogled i reakcija joj je bila WHAT THE FUCK IS THIS? i samo je otpuhnula pored macke, koja se ukocila od straha. Mislila sam da je to jedini pas sa takvim ponasanjem, medjutim, na takve sam scene naletila jos milion puta.

Ponavljam, problem je u gazdama, ne u psima.

pegasus, moje komsije su imale argentinsku dogu, koji je moje macke obozavao, najvise je volio Mikicu jer kad nju onjusi skakiljaju ga njene dlake... a ona jadnica velicine njegove glave.... i bio je agresivan samo onu noc kad je ugibao....ostario cican jedan debeli, rezao na svoje roditelje i oni ga poveli veterinaru na pregled, i u autu dozivio 3 srcana... i uginuo...
Ali on nije imao VLASNIKE vec MAMU I TATU...u tome je razlika... i slazem se, treba vlasnicima kucnih ljubimaca, pogotovo onih koji imaju potencijal zvjerstva, psiho test.
User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#295

Post by baby_angel »

mIRCerka wrote:
DaysleepeR wrote:
Cober wrote: Lycy, ako želiš pomoći kontaktiraj Udruženje građana za sprečavanje okrutnosti nad životinjama SOS. Ovo udruženje je godinama veoma aktivno, radi u veoma teškim uslovima i godinama se bori za izmjenu zakonske regulative, izgradnju azila, obrazovanje djece u predškolskim i školskim ustanovama uz saglasnosti Ministarstva obrazovanja itd. UG SOS je dosada je spasilo i udomilo stotine napuštenih pasa, preko 200 je iz Sarajeva organizovano transportovano i udomljeno u njemačkoj. Je li potrebni napomenuti da i pored izuzetno teških uslova u kojim udruženje radi postoji provjera budućih zainteresovanih za udomljavanje, tako da se psi rađe zadržavaju u skromnim uslovim azila nego udomljavaju ukoliko se procijeni da će biti nepodobno držani (lanci i dvorišta). Poseban segment je svaki vid borbe protiv zločinaca iz šinteraja i svih drugih vidova okrutnosti,od veterinara, preko lokalnih i državnih organa vlasti. Jeste li znali da je Općina Centar u sprezi sa tadašnjim gradonačelnikom Hamamđićem poništila urbanističku saglasnost i Regulacioni plan za izgradnju prihvatilišta za napuštene pse na Betaniji. Jeste li znali da je gradska vlada grada Sarajeva odbila ponuđeni program za njegu i sterilizaciju uličnih pasa od strane RSPCA, a da u isto to vrijeme Kanton Sarajevo od poslije rata godišnje izdvaja iznos od oko 600.000 KM koji se prebacuje na račun KJKP RAD - kafilerije, za ubijanje uhvačenih lutalica. Okrutno ubijanje. Ulazio sam na veterinarski fakultet dok je još RAD tamo držao kafileriju i ubijao pse. SOS je tada plaćao kafileriju za svakog preuzetog psa, ne sjećam se čini mi se oko 60 KM. Život bi vam se zgadio da vidite odraslog psa kako se trese od straha i pokušava da se sakrije u prostor od par cantimetara između zida i drvene palete na podu. I taj je tada spašen :-). O surovosti ubijanja priručnim alatkama, žicama, motkama i dr. ne treba ni govoriti. RAD je tada od RSPCA tada dobio opremu za "humano" postupanje sa uhvaćenim psima, hvatalice i drugi pribor za "humano" uspavljivanje koji nisu baš rado koristili, pa je par lokalnih TV emisija i pritisak javnosti donio rezultate. Nedovoljne. SOS se napio krvi šintorima. Neki volonteri koji se smjenjuju uglavnom brzo odustaju, svojevremeno su neki čak i na forumu komentarisali kako je sve neuslovno i prljavo i slabo neorganizovano, a kao žao im i htjeli bi da pomognu, ali kako je "fuj" čistiti pseća govna u boksovima (parafraziram po sjećanju). SOS nema mogućnosti ni za 5% onoga što čini krajnjim naporima i zato im hvala.

Lucy i svi koji imate želju da nešto promijenite i pomognete evo linka i mal adrese. SOS trenutno nema ni dovoljno hrane za sve pse trenutno smještene u azilu. Donošenjem ostataka hrane iz kuće ili nekog restorana pomažete, kupovinom vreće hrane za pse pomažete jioš više. Adresa SOS-a je Sarajevo, Ul. Ferde hauptmana - mali tržni centar od cigle, a privremeni azil, bolje reći trenutno prihvatilište u dvorištu privatne kuće nalazi se iza Doma zdravlja Omer Maslić, u blatnjavoj uličici na kraju do Miljacke. Hvala.


http://www.animalsosa.ba/
[email protected]
Tužno je što se pišu pisma šminkerskoj PETA-i a ovo niko ne komentariše.

Cober svaka čast.
Ima cijela tema posvecena animalsos.ba udruzenju. Dosta raje ode svake sedmice i odnese makar vrecu krekera. Ali ne podnose taj izvjestaj ovdje.

A ovo je prvi put da postoje snimci, i to krvavi snimci. Da se neko sjetio pa snimao recimo odstrijel pasa u Visokom, digli bismo se.
Ali niko nista, nekako mi se cini da se nasi mobiteli sa ultra-mega-giga kamerama koriste samo za prebacivanje snimaka Meri u centralu i njen striptiz u WCu, za Zaima i sex na stolu Hayata itd itd....


Kolumbo, kad se psi pobiju na ulici, pa ih neko nakon minut dva razdvoji, to mi je nekako normalno, jer zivotinje su to. Ali kad neko svog psa izgladnjuje i muci do dana borbe, i onda ga huska na drugog psa, to mi je umobolno.

Nisam jednom ustala u 3 ujutro da Tomicu starijeg i Dedu (sivobijeli macak koji iygleda kao starac) rastavim jer su u istoj basti, gdje su dvije zenke, i samo se svadjaju oko teritorije i harema. To je sve do naseg pristupa situaciji.

I da, fakat, pored ovoliko gorucih problema u cijeloj drzavi, mozda izgleda glupo sto se mi bakcemo borbama pasa, ali od necega se mora krenuti i ja sam licno odabrala da probam unijeti neke promjene bas u ovoj situaciji.

I Bogu hvala, nisam jedina.

PS Sjecam se da je nekad krajem devedesetih uvedena zabrana drzanja i uzgajanja pitbulla u Holandiji.
I moj komsija sa Dobrinje Beni (koji je u ratu lovio golubove jednom sedmicno da prehrani svoje pse kao sto ja Ikar okusila nisam jer sam ga davala mackama) dosao iz Holandije i doveo svoju zenku pitbulla.
Nije covjek mogao da je eutanazira.
I tako, seta ona iza moje zgrade, a moja macka vani.
Ja kontam kako da se bacim s balkona da je spasim. Kad je ona skuzila moju macku, pogled i reakcija joj je bila WHAT THE FUCK IS THIS? i samo je otpuhnula pored macke, koja se ukocila od straha. Mislila sam da je to jedini pas sa takvim ponasanjem, medjutim, na takve sam scene naletila jos milion puta.

Ponavljam, problem je u gazdama, ne u psima.

pegasus, moje komsije su imale argentinsku dogu, koji je moje macke obozavao, najvise je volio Mikicu jer kad nju onjusi skakiljaju ga njene dlake... a ona jadnica velicine njegove glave.... i bio je agresivan samo onu noc kad je ugibao....ostario cican jedan debeli, rezao na svoje roditelje i oni ga poveli veterinaru na pregled, i u autu dozivio 3 srcana... i uginuo...
Ali on nije imao VLASNIKE vec MAMU I TATU...u tome je razlika... i slazem se, treba vlasnicima kucnih ljubimaca, pogotovo onih koji imaju potencijal zvjerstva, psiho test.
Nadjoh sad da su pittovi zabranjeni za drzanje u Novom Sadu. Po meni je to normalno, jer ovdje ce 90% ljudi koji nabave tog psa koristiti ga u nehumane svrhe. Zato ih je bolje zabraniti dok nekad ne budemo zemlja koja ce imati psiho test za vlasnike pasa bilo koje rase.
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#296

Post by DobroJutroKolumbo »

mIRCerka wrote:Kolumbo, kad se psi pobiju na ulici, pa ih neko nakon minut dva razdvoji, to mi je nekako normalno, jer zivotinje su to. Ali kad neko svog psa izgladnjuje i muci do dana borbe, i onda ga huska na drugog psa, to mi je umobolno.

Pa to i kazem , on se mora prazniti na bilo koji nacin...naravno da se neslazem sa krvavim borbama a pogotovo sa borbama do smrti...

Nego de ti meni kakvi to snimci kruze po gradu??? Kakva Meri , sta Zaim , sta Hayat??? :D :D :D :lol: :lol: :lol:
Alica
Posts: 305
Joined: 20/03/2007 09:01
Location: Sarajevo

#297 HITNO MOLIM

Post by Alica »

IMA LI IKO SNIMAK BORBE BIT BULLOVA U ZENICI. MOlim Vas hitno mi treba kako bih to mogla objaviti u UK organizaciji za pomoc zivotinjama.

Na blogovima ga vise nema, skinut je:((( POsaljite mi video na [email protected]

Hvala
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#298

Post by mIRCerka »

baby_angel wrote: Nadjoh sad da su pittovi zabranjeni za drzanje u Novom Sadu. Po meni je to normalno, jer ovdje ce 90% ljudi koji nabave tog psa koristiti ga u nehumane svrhe. Zato ih je bolje zabraniti dok nekad ne budemo zemlja koja ce imati psiho test za vlasnike pasa bilo koje rase.
baby, sad ce se naci dusebriznici koji ce reci "jos ne postoji kompletirana vlast na drzavnom nivou bla bla bla", ali OD NECEGA SE MORA KRENUTI!!!!

Nisu postojali ni planovi i programi za obrazovanje na drzavnom nivou, pa je program gradjanskog obrazovanja postao prvi predmet koji se po istom nastavnom planu i programu izucava i u FBiH, i u RS i u Distriktu.

Moze se...kad se hoce...
User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#299

Post by baby_angel »

mIRCerka wrote:
baby_angel wrote: Nadjoh sad da su pittovi zabranjeni za drzanje u Novom Sadu. Po meni je to normalno, jer ovdje ce 90% ljudi koji nabave tog psa koristiti ga u nehumane svrhe. Zato ih je bolje zabraniti dok nekad ne budemo zemlja koja ce imati psiho test za vlasnike pasa bilo koje rase.
baby, sad ce se naci dusebriznici koji ce reci "jos ne postoji kompletirana vlast na drzavnom nivou bla bla bla", ali OD NECEGA SE MORA KRENUTI!!!!

Nisu postojali ni planovi i programi za obrazovanje na drzavnom nivou, pa je program gradjanskog obrazovanja postao prvi predmet koji se po istom nastavnom planu i programu izucava i u FBiH, i u RS i u Distriktu.

Moze se...kad se hoce...
Normalno mIRCi, a dusebriznici nek prvo pociste u svojoj avliji pa nek onda pricaju.
Edit
Posts: 706
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#300

Post by Edit »

Organiziranje borbe je krivièno djelo za koje se mo¾e dobiti i godina zatvora * "Avaz" pomogao policiji da doðe do snimka iz Crnila
Posjetioci web stranice "Sarajevo-X forum" juèer su se udru¾ili u "pribavljanju" povuèenog snimka, tako da je posredstvom "Dnevnog avaza" snimak juèer poslijepodne stigao u Kantonalni MUP, potvrðeno nam je.
Nisam znala da je dnevni Avaz redovni posjetilac ovog foruma... pa si lijepo ukljucise zasluge...

(Mirci=Avaz? :D )
Locked