DAL JE BAKIR NORMALAN?

saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#1 DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by saale »

Čovjek sinoć izjavi,da sve dok postoji sud u Hagu Bosna ce Insitirati na reviziji presude :roll:
Kad znamo da nakon 10 godina, istice mogucnost podnosenja tog zahtjeva,
druga stvar je sto se ne moze dva puta tužiti,znaci zapoceti novi proces
i treca stvar nikad ali nikad to Srbi u instutucijama neće podržati a vidimo ni Hrvati

BAKIRE ODJEBI VISE, I PRESTANI SE ZAJEBAVAT!
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#2 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by sunceKOtepsija »

molim vas, pripazite na rjecnik...
Image
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#3 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by salik79 »

Image
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by VjecitiStudent »

saale wrote:Čovjek sinoć izjavi,da sve dok postoji sud u Hagu Bosna ce Insitirati na reviziji presude :roll:
Kad znamo da nakon 10 godina, istice mogucnost podnosenja tog zahtjeva,
druga stvar je sto se ne moze dva puta tužiti,znaci zapoceti novi proces
i treca stvar nikad ali nikad to Srbi u instutucijama neće podržati a vidimo ni Hrvati

BAKIRE ODJEBI VISE, I PRESTANI SE ZAJEBAVAT!
Ovakve komedije mogu komotno ići svakih mjesec dana

Image
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by JThomas »

treba napraviti ono senade šta bi ti uradio. tu je u jednoj rečenici sažeta politička i državotvorna vizija...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#6 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by uglavnomja »

bakir je apsolutno normalan :)

praktican i pragmatican, dok god ovako prica - eto mu glasova na izborima. a svi znamo sta to znaci.

a i dodiku i covicu





mislim, dodo bakiru referendum, bakir dodi reviziju i - mirna bosna :zzzz:

cova copa sa svake strane, sta mu vise pase.



pogresno je pitanje, pravilno bi bilo: da li je narod normalan :?:
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by Truba »

dobar je bake
možda malo ima kompleksa jer je u sjeni oca...

sjećam se da je na dan smrti oca pajdo bio u klagenfurtu :? :? :? da ne griješim dušu

to se pravim sinovima ne bi smjelo događati...barem na dan smrti i rođendan oca

ako iko on može planirati i sam je sebi šef
User avatar
sinuhe
Posts: 11479
Joined: 03/06/2011 11:33

#8 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by sinuhe »

Opet trazi pravdu pred politickim sudom. :?
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#9 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by Obi Wan Bosnian »

JThomas wrote:treba napraviti ono senade šta bi ti uradio. tu je u jednoj rečenici sažeta politička i državotvorna vizija...
Senad mjesecima kritikuje Bakira i to ne malo nego praktično cijeli CD posveti Bakiru. Naravno da ga Bakir pita "a kako bi ti radio?"

Ako ja mjesecima govorim kako je Mujo pogriješio jer je udario čekićem dva puta u dasku naravno da će me Mujo pitati "a koliko sam puta trebao udariti i čime i u šta"

Ako imaš čvrst stav da neko nešto pogrešno radi onda moraš imati razlog zašto to misliš to jest moraš imati i stav kako bi to trebalo ispravno raditi. Ne možeš nekome reći "nisi trebao skrenuti lijevo" a kada te taj pita "a gdje sam trebao skrenuti?" da ti odgovoriš "ne znam, ne vozim ja auto" :-)
User avatar
hrasno38
Posts: 31428
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#10 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by hrasno38 »

Obi Wan Bosnian wrote:
JThomas wrote:treba napraviti ono senade šta bi ti uradio. tu je u jednoj rečenici sažeta politička i državotvorna vizija...
Senad mjesecima kritikuje Bakira i to ne malo nego praktično cijeli CD posveti Bakiru. Naravno da ga Bakir pita "a kako bi ti radio?"

Ako ja mjesecima govorim kako je Mujo pogriješio jer je udario čekićem dva puta u dasku naravno da će me Mujo pitati "a koliko sam puta trebao udariti i čime i u šta"

Ako imaš čvrst stav da neko nešto pogrešno radi onda moraš imati razlog zašto to misliš to jest moraš imati i stav kako bi to trebalo ispravno raditi. Ne možeš nekome reći "nisi trebao skrenuti lijevo" a kada te taj pita "a gdje sam trebao skrenuti?" da ti odgovoriš "ne znam, ne vozim ja auto" :-)
Jedan Senad.H ga kritikuje iz svih oruzja a drigi Senad.A mu intenzivno viri iz supka. Koja je to transformacija da je nevidjeno!!!
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#11 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by JThomas »

svi su oni kurve. ali oni nisu šefovi države koji bi trebali znati šta raditi, ne drže vlast i sve privilegije koje iz nje proizlaze, već je to bakir. i tu je, što bi rekao jedan ovamo, kraj priče.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#12 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by Obi Wan Bosnian »

Nisu šefovi države koji bi trebali znati šta raditi. Super. Kako onda znaju da ovo što se radi nije dobro?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by JThomas »

da bi znao da ti se auto pokvario, nije neophodno da znaš i kako ga popraviti...
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#14 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by Obi Wan Bosnian »

Valjda je jasno da auto može biti pokvareno a da vozač nije ništa kriv? Ne može samo činjenica da je auto pokvareno biti dokaz da je vozač loš.

Vidi, da je stanje u BiH užasno vidi se iz aviona. Vidimo svi da je auto pokvareno. Ali Senad konkretno kritikuje Bakirove poteze što znači da smatra da su ti potezi pogrešni. Onda bi morao da zna kakvi bi potezi bili dobri.

Na primjer kritikuje ga da nije uradio dovoljno da se dobiju izbori u Srebrenici. Bakir mu argumentovano dokaže u brojkama da bi Srbi imali načelnika i 2012-te da su imali jednog kandidata a to je Senadu i Čamil objašnjavao ali đaba. Senad i dalje insistira "ma morali ste bolje". Naravno da će ga Bakir upitati "pa šta bi ti uradio?" jer se jasno vidi da nema te osobe/vođe/lider/Boga koji bi postigao da Bošnjak bude načelnik Srebrenice ako Srbi imaju jednog kandidata.

Ili ga kritikuje što je Dodika spasio sa MMF-om. Bakir mu jasno objasni da bi RS opstala i bez MMF kredita (kao što kolega Vivaldi stalno objašnjava na forumu) i da je to šuplja priča. Senadu je problem i što se u kafani dogovaraju a nije mu dobro što je riješen mehanizam koordinacije u toj kafani. I taj mehanizam je Senadu problem jer eto kantoni mogu sve blokirati. I đaba što Bakir opet argumentovano objasni da kantoni moraju da se pitaju za ono za šta imaju nadležnost. Ovaj opet "nisi me ubijedio".

Čitav taj intervju Bakir je izdominirao izuzev priče o Zukiću i Sarajliću naravno. Ali evo ako uzmemo da je istina da Bakir kontroliše pravosuđe onda je upravo krenuo i to rješavati. Sve ostalo je Bakir bio u pravu a Senad u krivu. I naravno da će ga pitati "a šta bi to ti uradio bogati?"

Svi mi znamo da stanje u BiH nije dobro. Ali ne mora značiti da je konkretno Bakir i njegovi potezi otkad je na čelu SDA razlog takvog stanja.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#15 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by JThomas »

vi ste posvađani sa elementarnom logikom, jer ona ne prati direktive centrale, i ne mora se iznijeti u formatu romana. sve što je kratko, jasno i očito svakome vama se ne sviđa :mrgreen:
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#16 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by Obi Wan Bosnian »

Ma ne, tvoj je stav jasan. Auto je pokvareno i ti očekuješ da ga Bakir popravi jer se Bakir prijavio da bude majstor i narod ga je izabrao da bude majstor. Senada nije i Senad i ne tvrdi da je majstor. Sve ok.

Samo, postoje kvarovi koje je nemoguće popraviti. Taj dio nekako ne razumijete ni ti ni Senad.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#17 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by JThomas »

da ti kažem tebi bliskim jezikom...senad nije nadležan za to, i nema budžet za to... :mrgreen:

k'o ono kad vi kažete fali nam sto miliona i pet stotina ljudi da "zavedemo red"... :mrgreen:
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#18 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by Zox »

Meni je najjace sto je izjavio da je bio "negativno iznenadjen brzinom suda".
Sto bi znacilo, da je u pitanju neki BH sud, mogao sam ovu pricu otegnuti do izbora.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#19 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by VjecitiStudent »

Obi Wan Bosnian wrote:Ma ne, tvoj je stav jasan. Auto je pokvareno i ti očekuješ da ga Bakir popravi jer se Bakir prijavio da bude majstor i narod ga je izabrao da bude majstor. Senada nije i Senad i ne tvrdi da je majstor. Sve ok.

Samo, postoje kvarovi koje je nemoguće popraviti. Taj dio nekako ne razumijete ni ti ni Senad.
Apsolutno, apsolutno ...

Image
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#20 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by JThomas »

ali najbolja i najsadržajnija alegorija ove vlasti su cigani s kombijem. tu je sve sadržano.

- nismo "mi" nego su "oni". gdje su "oni" neki podljudi, poluljudi, koji su tu, ali se ne gledaju istim aršinom ni u jednom pogledu.

- nije namjerno, nego je slučajno, desilo se. nisu ni oni namjerno, nego oni su inače takvi, napiju se pa naprave sranje, šta im mi možemo...nemamo dovoljno auta, ljudi i budžeta da sve pokrijemo.

- ja sam bio (bila) tu, ali ne samo da ni za šta nisam kriv, već se ni ne sjećam šta je bilo.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#21 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by madner »

Cuj kantoni se moraju pitati.

Drzavni nivo je mogao isto tako reci da je on jedini nadlezan za sva pitanja EU integracije a nizi nivoi samo za uskladjivanje.

Sto je najgore zna to i Senad, samo dobio covjek pare pa nece da ofira sefa.
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#22 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

Post by desni »

JThomas wrote:ali najbolja i najsadržajnija alegorija ove vlasti su cigani s kombijem. tu je sve sadržano.

- nismo "mi" nego su "oni". gdje su "oni" neki podljudi, poluljudi, koji su tu, ali se ne gledaju istim aršinom ni u jednom pogledu.

- nije namjerno, nego je slučajno, desilo se. nisu ni oni namjerno, nego oni su inače takvi, napiju se pa naprave sranje, šta im mi možemo...nemamo dovoljno auta, ljudi i budžeta da sve pokrijemo.

- ja sam bio (bila) tu, ali ne samo da ni za šta nisam kriv, već se ni ne sjećam šta je bilo.
    Ja se tačno sjećam da se toga ne sjećam :lol: :lol:
      User avatar
      JThomas
      Posts: 69048
      Joined: 24/05/2008 15:01
      Location: Sic semper tyrannis

      #23 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

      Post by JThomas »

      e tako se kifla ne sjeća kako je pravio i "radeljaševu" vladu prije ove. njemu je taj period progutala neka rupa u sjećanju, a van je priče uopšte da bi za nešto mogao biti i odgovoran.
      User avatar
      arzuhal
      Posts: 20826
      Joined: 03/06/2008 11:26
      Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

      #24 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

      Post by arzuhal »

      Bakira, u ovo par dana, javno prozivaju i napadaju: Fahro, Nermin Nikšić, Dragan Čović, Milorad Dodik, Vukota Govedarica, Petar Đokić...


      Moram preispitat svoj stav o Bakiru... :mrgreen:
      User avatar
      cvrčak_na_hedonizmu
      Posts: 7297
      Joined: 12/03/2012 18:04

      #25 Re: DAL JE BAKIR NORMALAN?

      Post by cvrčak_na_hedonizmu »

      arzuhal wrote:Bakira, u ovo par dana, javno prozivaju i napadaju: Fahro, Nermin Nikšić, Dragan Čović, Milorad Dodik, Vukota Govedarica, Petar Đokić...


      Moram preispitat svoj stav o Bakiru... :mrgreen:
      Takoe, jebo povećanje akciza od 0,15 feninga po litri goriva i ( u najavi ) rasprodaju svega, bitno je ko koga proziva.

      Sreća pa ne mogu ništa da dogovore, osim trivijalnih stvari tipa novih poskupljenja, poreza, dadzbina i MMF kreditiranja 8-)
      Post Reply