Dacia Stepway

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#326 Re: Dacia Stepway

Post by Nepass »

530i wrote:Znam jednog kupio Passata 2010. godište za slične pare...ulaganja ne prestaju, što ona redovna i očekivana, što vanredni kvarovi. Ceh za par mjeseci je oko 2500KM i opet je to polovno auto sa 200+ hiljada km.
Punac uzeo cetvorku golfa kad sam ja novo uzeo. On kaze do sad imao preko 3k ulaganja u popravke. Pet drugova svi su posle mene uzeli polovna auta, svih pet je do sad imalo preko 1,5k ulaganja u auto. Svi imaju bolju klasu auta od mene od g6 do bmw5. Rodica uzela polovan citroen c3 dva puta bio kod nje, dva puta auto na popravci. Uvjek nesta fali, ako nista brisac zajebaje :)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#327 Re: Dacia Stepway

Post by tempuser »

golfiista wrote:
ucer vozim kroz Blazuj i stizem tamno plavi BMW e60 koji vozi ispod 50 kmh, naravno, zatamnjen, spusten, neke felge, obavezne trakice u M bojama na masci, unutra nekakva dva lika zavaljena, i onda mi bi jasno zasto vozi tako sporo, na toj brzini auto dimi plavo-sivo samo tako. Htjedoh jarana zamoliti filmic da napravi da se vidi sta je jet set, ali se uvali neko izmedju...
Da, ovo si ti, vozio se i vidio u autu koje dimi dva zavaljena lika = džet set = lik s foruma = golfiista? To je to? Krajnja mogućnost, tvoj doseg? Nema dalje?

Pa to je to, bolje polovno al da valja, nece za 15k KM solidan kompakt star par god, hoce e60 star 12 god! :lol:
Ok, zašto i kako možeš porediti nepoznate ljude sa drugim nepoznatim ljudima, te etiketirati ih kao ovakve ili onakve, i to samo na temelju mišljenja kojeg iznose ( koje može i ne mora biti tačno ), ili na temelju ocjene automobila kojeg voze? Jel to logika nekog normalnog čovjeka, koji ,prije svega poštuje sebe, pa tako i sve oko sebe? Da li tome učiš svoju djecu? Jesu li to one vrijednosti i dosegnuća civilizacije kojima stremimo? To što pišeš anonimno, ne daje ti za pravo da se tako bahato ponašaš ili smatraš da je to ispravno? Šta zapravo vidiš kada se pogledaš u ogledalo? :wink:
Pa ti to cijelo vrijeme radis... Palamudis na zadnje 3 strane kako je dacia grob, kako je bolje za te pare kupiti nego bolje polovn, a kupci su nepoznati ljudi... Ti generalno imas problem da sve sto koristis kao argument protiv drugih zapravo i sam radis.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#328 Re: Dacia Stepway

Post by golfiista »

Pa ti to cijelo vrijeme radis... Palamudis na zadnje 3 strane kako je dacia grob, kako je bolje za te pare kupiti nego bolje polovn, a kupci su nepoznati ljudi... Ti generalno imas problem da sve sto koristis kao argument protiv drugih zapravo i sam radis.
Nije istina. Moj stav je bio i glasio da je jedini argument i plus dacije to što je nova i ništa više, kasnije je krenula glupa priča oko nevažnih stvari, da bi to sve začinili sa vrlo neukusnim komentarima, tako da mi niej ništa drugo preostalo nego na takve nigdje veze postove odgovoriti sarkazmom ( koji ne prepoznaje većina iako je očit, što opet dosta govori o istim ). Nigdje nisam nikoga vrijeđao ni etiketirao, čak sam se i uljudno pozdravio, a ti i slični tebi ste nastavili sa nekakvom pričom koja je trebala čak i biti smiješna ako se spustiš na određeni nivo razmišljanja. Mislim, nigdje veze, fakat nije lijepo ni kulturno ni pametno na takav način voditi s nekim dijalog.
Ako sam ja nekoga na bilo koji način uvrijedio, ja se izvinjavam, jer sve što napišem to je samo moj lični stav i razmišljanje koje ne mora biti tačno ni blizu istine, vjerovatno i nije, ali je ipak moje mišljenje.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#329 Re: Dacia Stepway

Post by tempuser »

golfiista wrote:
Pa ti to cijelo vrijeme radis... Palamudis na zadnje 3 strane kako je dacia grob, kako je bolje za te pare kupiti nego bolje polovn, a kupci su nepoznati ljudi... Ti generalno imas problem da sve sto koristis kao argument protiv drugih zapravo i sam radis.
Nije istina. Moj stav je bio i glasio da je jedini argument i plus dacije to što je nova i ništa više, kasnije je krenula glupa priča oko nevažnih stvari, da bi to sve začinili sa vrlo neukusnim komentarima, tako da mi niej ništa drugo preostalo nego na takve nigdje veze postove odgovoriti sarkazmom ( koji ne prepoznaje većina iako je očit, što opet dosta govori o istim ). Nigdje nisam nikoga vrijeđao ni etiketirao, čak sam se i uljudno pozdravio, a ti i slični tebi ste nastavili sa nekakvom pričom koja je trebala čak i biti smiješna ako se spustiš na određeni nivo razmišljanja. Mislim, nigdje veze, fakat nije lijepo ni kulturno ni pametno na takav način voditi s nekim dijalog.
Ako sam ja nekoga na bilo koji način uvrijedio, ja se izvinjavam, jer sve što napišem to je samo moj lični stav i razmišljanje koje ne mora biti tačno ni blizu istine, vjerovatno i nije, ali je ipak moje mišljenje.
Jest kako da ne, samo to i nista vise! :lol:
Nisam ja pisao o osjecajima u voznji ko sta moze sanjati i slicne stvari, da te sad ne citiram i ne nabrajam ostalo, na sta sam te ja pitao kad je vec tako sto umjesto BMW-a 5 sa pocetka ponude sa za isto para nisi potegao BMW 7, Merca S klasu, A8, kakvog Jaga sa V8 benz motorom jer o osjecajima u voznji takvih auta ti mozes samo sanjati.
Tvoj izbor, tvoje potrebe za autom treba postovati, ali apsolutno sve sto navodis kao argument protiv se moze primjeniti na tebe.
Pises s visine kao da svake godine zamjenis novog Maybacha. Nema potrebe sa nipodastavanjem, Dacia od 18k KM je jednako dobra kao BMW od 18k KM, isto kao sto je tvoj BMW jednako dobar kao i nov Duster. Kod Dacie ces dobiti vecu sigurnost i pouzdanost novog auta, manji rizik od kradje, kod BMW-a ces dobiti tehnologiju, snagu, dizajn, udobnost, vozne karakteristike ime itd.
lavic
Posts: 3088
Joined: 14/04/2011 15:03

#330 Re: Dacia Stepway

Post by lavic »

Pa ne sam Safetee......
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#331 Re: Dacia Stepway

Post by golfiista »

Opet povrsno i samo u fragmentima koji ti odgovaraju. Nejse. To si samo ti i tu nema pomoci, ja bar nikada nisam napisao da vozim plovno auto, koje zapravo nije polovno, ali nije ni novo, jer sam ga kupio novog prije 10 godina.
A jos vaznije, ne pisem onako kako kazes, pisem sto mislim, to sto ga neko upakuje i stavi masnu ne znaci da je osjetljiviji, pa tako kada napisem" pristojan auto- mislim na automobil koji ce ponuditi malo gusta u voznji od puke pouzdanosti i sigurnosti, kada napisem da vozac nove dacije moze samo sanjati ono sto pruza u voznji zdnji pogon i 180 ks, odmah naposem da takvom vozacu to i nije bitno jer takav vozac cijeni nov auto, sigurnost i pouzdanost istog, a ne nekakve obrtne momente. Dalje nikada nisam nikoga omalovazavao niti svrstavao da ke ovakav ili onakav, a to vas vecina radi ovdje, sto opet govori o samo o vama.
Na kraju krajeva, postujem sebe, pa tako i sve oko sebe, a na postavljena pitanja uvijek dam odgovor, sto je manir koji ti ocito ne posjedujes, pa tako se mogu i posuti pepeleom, i nije mi problem izgovoriti, izvini ili oprosti, sto opet govori samo o meni. Ispricavam se na offt.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#332 Re: Dacia Stepway

Post by tempuser »

golfiista wrote:Opet povrsno i samo u fragmentima koji ti odgovaraju. Nejse. To si samo ti i tu nema pomoci, ja bar nikada nisam napisao da vozim plovno auto, koje zapravo nije polovno, ali nije ni novo, jer sam ga kupio novog prije 10 godina.
A jos vaznije, ne pisem onako kako kazes, pisem sto mislim, to sto ga neko upakuje i stavi masnu ne znaci da je osjetljiviji, pa tako kada napisem" pristojan auto- mislim na automobil koji ce ponuditi malo gusta u voznji od puke pouzdanosti i sigurnosti, kada napisem da vozac nove dacije moze samo sanjati ono sto pruza u voznji zdnji pogon i 180 ks, odmah naposem da takvom vozacu to i nije bitno jer takav vozac cijeni nov auto, sigurnost i pouzdanost istog, a ne nekakve obrtne momente. Dalje nikada nisam nikoga omalovazavao niti svrstavao da ke ovakav ili onakav, a to vas vecina radi ovdje, sto opet govori o samo o vama.
Na kraju krajeva, postujem sebe, pa tako i sve oko sebe, a na postavljena pitanja uvijek dam odgovor, sto je manir koji ti ocito ne posjedujes, pa tako se mogu i posuti pepeleom, i nije mi problem izgovoriti, izvini ili oprosti, sto opet govori samo o meni. Ispricavam se na offt.
Svi mi vozimo polovna auta, sat nakon sto ga izvezes iz salona je polovno, ne znam kako mozes ocekivati da vozim nov auto. :-) Auto moze biti nov samo u trenutku kupovine i kad sam ja kupio svoj auto bio je nov.
Sto se ostalog tice, ne znam sta mislis, ali nije probelm procitati sta pises. Od tvrdnji da je dacia neauto, grob do toga da ne vrijedi ni koliko pristojan dvotockas i slicna omalovazavanjaa. Kad smo vec kod pristojnosti, ne moze auto biti pristojan ako pruza malo gusta u voznji, a pri tome se zbog predjenih km stalno kvari ili mu je motor pri kraju.... Vozac Dacie ne mora sanjati o voznju zadnjeg pogona sa 180 KS, jednostavno ako to zele umjesto te Dacie kupe BMW-a e60 za 180 KS.

http://www.olx.ba/artikal/24650476/bmw- ... -2007-god/

Vidis s kakvih visina gledas na svijet i kako je sve relativno, pa i to sta je pristojan auto.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#333 Re: Dacia Stepway

Post by golfiista »

Sve ok. U pravu si. Do mene je. Da zakljucimo, neko voli ovo, neko ono, svakom svacije.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#334 Re: Dacia Stepway

Post by tempuser »

golfiista wrote:Sve ok. U pravu si. Do mene je. Da zakljucimo, neko voli ovo, neko ono, svakom svacije.
:thumbup:
User avatar
daddy_cool
Posts: 175
Joined: 05/03/2008 15:33

#335 Re: Dacia Stepway

Post by daddy_cool »

iceman ze wrote:
iceman ze wrote:Stari kupuje auto. Zapelo mu za oko Dacia Stepway, akcijska cijena 18300KM. Da li je neko imao iskustva sa ovim autom? Hvala i pozz
Hvala svima na savjetima koji su htjeli pomoci!

Stari je uzeo Dacia Stepway, 898 cm3, 66/90,benzin, boja bordo, placeno 18500KM. Rok isporuke 90 dana. Dat je avans 1000 KM za rezervaciju. Obisao ili sam kontaktirao sve Dacia salone u Zenici,Mostaru i Sarajevu. Najbolji autodileri i najbolju uslugu i informacije dobio sam u Guma M u Sarajevu. Ovim putem im se zahvaljujem na ljubaznosti, i nacinu kako smo tretirani kao kupci. Kao sto je neko od vas dobro primjetio, poseban je osjecaj kupovati novo auto. Moj stari je penzioner i nikad prije nije imao priliku kupovati i voziti novo auto. S obzirom da kaze da mu je ovo najvjerovatnije i zadnje auto htio sam pomoci koliko sam bio u mogucnosti.

Garancija vozila je 3 godine ili 100000 km. Garancija pokriva motor,mjenjac i elektroniku. Cijena velikog servisa je na akciji 490 KM, cijena malog servisa oko 120 KM. Gume su mu u profilu 205/55 R16. Tu nek kupi set zimskih guma.

Imao je priliku i vidjeti jedan model. Sjesti u vozilo i pregledati. Testne voznje ne organizuju nazalost.

S obzirom da stari zivi na selu klirens Stepwaya ce mu osigurati prohodnost. Rekao sam starcima da vise ne ulazu u imovinu, da im je ko penzionerima vise potrebno putovanje,odmor i uzivancija!☺
Pisu se komentari koji nemaju veze sa pitanjima postavljaca teme. Porede se vozila koja ne spadaju u iste kategorije i iznose komentari onih koji vjerovatno vecinu vozila iz svojih postova nikada nisu vozili. Volim procitati razlicita iskustva i misljenja, ali se umorih citajuci sve komentare…

Tebi i tvom ocu zelim svu srecu sa kupljenim vozilom, da ga vozite jako dugo i da budete zadovoljni svojim odabirom. Nazalost, pisem kasno da bi ti moja iskustva mogla pomoci u donosenju odluke. Posjedovao sam Stepwaya (prva verzija; benzinski motor 1.6). Kupljen nov i tokom skoro 4 godine koliko sam ga vozio bio zadovoljan. Prodao sam ga i kupio (novog) Dustera (nova verzija; 1.5 dCi, 4wd) i nakon nesto vise od dvije godine sam isto tako veoma zadovoljan.

Nema tu puno filozofije, svako treba prvo odluciti sta zeli od vozila koje kupuje i koliko novca za to treba/moze izdvojiti. Ja sam neko vrijeme obilazio salone i uporedo gledao polovna vozila. Nisu me zanimale i doticale price samoprozvanih auto-moto eksperata i ljubitelja pojedinih marki vozila. Vodio sam se svojim potrebama i zeljama. Prije Dacia-e sam posjedovao i vozio jos dosta automobila razlicitih proizvodjaca i razlicitog stanja i kvalitete (ali bas vozio – ne mislim na kratke probe na nekom parkingu i sl.).

Ima li Dacia svojih nedostataka? Naravno da ima – kao sto ih imaju i druga vozila – a na kupcu je da odluci da li mu takvi nedostaci smetaju i da li moze “zivjeti” sa njima. Npr. meni je kod Stepwaya bilo cudno da su prekidaci za stakla bili smjesteni na konzoli ispred mjenjaca. Zakljucio da mi to nece predstavljati problem i vremenom se navikao na njihovu poziciju. Unutrasnjost vozila onako sa fabrickim radio uredjajem izgledala je dosta siromasno. Zakljucio da mi to nece smetati. Ima stvari koje bih promijenio i na Dusteru, itd. Sto je najvaznije – mene niko nije prevario i podvalio mi bilo sta – ja sam bio taj koji je sve stavio na vagu prije donosenja odluke o kupovini.

Dacia znacka mnogima smeta – meni ne – i nemam se kome pravdati zasto na njenom mjestu ne stoji neka druga. Kao sto se nisam pravdao kada sam umjesto nje imao znacku VW, Opela, Nissan-a i sl. Sa motorom koji si odabrao nemam iskustva, ali je Stepway definitivno promijenjen nakon svoje prve verzije. Na isti nacin kako su vremenom mijenjani i drugi Dacia modeli. Tako je bilo i sa drugim markama vozila (Skoda je odlican primjer).

I jos jednom, tebi i tvom ocu zelim mnogo srece i predjenih kilometara. :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#336 Re: Dacia Stepway

Post by supercali »

golfiista wrote:Opet povrsno i samo u fragmentima koji ti odgovaraju. Nejse. To si samo ti i tu nema pomoci, ja bar nikada nisam napisao da vozim plovno auto, koje zapravo nije polovno, ali nije ni novo, jer sam ga kupio novog prije 10 godina.
A jos vaznije, ne pisem onako kako kazes, pisem sto mislim, to sto ga neko upakuje i stavi masnu ne znaci da je osjetljiviji, pa tako kada napisem" pristojan auto- mislim na automobil koji ce ponuditi malo gusta u voznji od puke pouzdanosti i sigurnosti, kada napisem da vozac nove dacije moze samo sanjati ono sto pruza u voznji zdnji pogon i 180 ks, odmah naposem da takvom vozacu to i nije bitno jer takav vozac cijeni nov auto, sigurnost i pouzdanost istog, a ne nekakve obrtne momente. Dalje nikada nisam nikoga omalovazavao niti svrstavao da ke ovakav ili onakav, a to vas vecina radi ovdje, sto opet govori o samo o vama.
Na kraju krajeva, postujem sebe, pa tako i sve oko sebe, a na postavljena pitanja uvijek dam odgovor, sto je manir koji ti ocito ne posjedujes, pa tako se mogu i posuti pepeleom, i nije mi problem izgovoriti, izvini ili oprosti, sto opet govori samo o meni. Ispricavam se na offt.
Al ti ne kontas da nije isti gust svima
Ljetos sam vozao malo ferarija i meni uopste nije gust njega vozati
Sve ok tehnologija snaga sta on predstavlja kako ljudi reaguju kad ga vide i sl al meni to nije gust
Ja sam sebi nasao gust u kabrioletima al sa tvrdim krovom pa bio on 206cc kao najjeftiniji ili ferrari america to je gust za mene sto naravno ne znaci da se ta 2 auta mogu porediti po svemu ostalom
citroen xm
Posts: 18189
Joined: 17/04/2012 22:57

#337 Re: Dacia Stepway

Post by citroen xm »

Mene baš zanima postoje li u ovoj zemlji zvanoj Bosna i Hercegovina ikakve granice, pogotovo kada su u pitanju materijalne stvari? Svi smo najpametniji kada se maše tuđom lovom. :-) Čovjek kupio Dačiju za 18000, svi je nablatiše i preporučiše milion drugih polovnjaka. Sutra da neko kaže da kupuje novog Pasata za 50000 svi bi rekli uzmi A6 polovan za te pare. Da neko kupuje nov A6 za 80000 svi bi rekli bolje polovan A8. Gdje ovo sve vodi???

Evo ja ću porediti Stepvej sa klasnom konkurencijom. ZA 18000 je čovjek dobio najmoderniji turbo-benzinac, vrlo upotrebljivo auto, simpatičan dizajn i sasvim solidnu opremu za tu klasu auta(servo, radio CD USB, el. podizači, klima, zračni jastuci, ABS, ESP....). Clio starta sa tih nekih 18000 KM. Da bi dobio ovaj 0.9 TCE i istu količinu opreme treba mu nekih 22000 KM. To je 4000 razlike. Da li je malo 4000 na tu sumu? Nije. Šta se dobija? Dobija se nešto moderniji dizajn, manje prostora, Reno značka i malo bolja plastika(mada je to vrlo upitno u osnovnoj opremi). DA, dobija se i novija platforma. Da li je to toliko bitno običnom čovjeku da bi se napregao i dodao još 4000? Rekao bih da nije.

Pustite sada C4, 308, seriju 5 i ostala auta koja sa ovom klasom kojoj pripada Stepvej imaju zajedničko samo 4 točka i volan. Treba se porediti ista klasa. A smijem se zakleti da 2/3 ovih što osipaju paljbu po Stepveju da provozaju njega i Klija ne bi osjetilo razliku u platformi koja je i najveća razlika kod tih auta. Stoga, manje filozovije i pustite čovjeka da uživa u svom izboru, a vi sa svojih 18000 ili sa 118000 radite šta vam volja.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15660
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#338 Re: Dacia Stepway

Post by problemnatravunu »

Jašta će osjetiti da je ovamo novija, a ovamo starija platforma, ko što će osjetiti jel pozada multilink, ili torziona osovina :lol: :izet:
Mislim, ima nekoliko procenata ljudi koji ce to primjecivati, ali u cjelini gledano vrlo malo
citroen xm
Posts: 18189
Joined: 17/04/2012 22:57

#339 Re: Dacia Stepway

Post by citroen xm »

Naravno da neće, ali se zato 14 stranica šupljira. Oteglo se ko da čitam Anu Karenjinu nakon samo par sati neaktivnosti na forumu. :D
User avatar
konektovan
Posts: 40735
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#340 Re: Dacia Stepway

Post by konektovan »

golfiista wrote:Sve ok. U pravu si. Do mene je. Da zakljucimo, neko voli ovo, neko ono, svakom svacije.

Idi na temu lopovske auto kuce, pa vidi sta je polovno vozilo?! :wink: :D
User avatar
mayab
Posts: 27234
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#341 Re: Dacia Stepway

Post by mayab »

konektovan wrote:
golfiista wrote:Sve ok. U pravu si. Do mene je. Da zakljucimo, neko voli ovo, neko ono, svakom svacije.

Idi na temu lopovske auto kuce, pa vidi sta je polovno vozilo?! :wink: :D
http://forum.klix.ba/lopovske-auto-kuce ... s3050.html
User avatar
newklear
Posts: 1385
Joined: 10/12/2009 15:59

#342 Re: Dacia Stepway

Post by newklear »

Da ne otvaram novu temu, a mislim da će mi pokretač ove halaliti što sam "uletio" (moje pitanje ne bježi puno od naslova teme), pošto vidim ovdje ima dosta poznavalaca DACIA vozila, bacio sam oko na ovo vozilo -

http://www.olx.ba/artikal/24962411/daci ... esla-novo/

Ima li neko iskustva, savjeta, cijena prije 2 dana bila 9.500 KM... nešto mi to jeftino, pa se mislim danima šta učiniti....
User avatar
Haris.ba
Posts: 24958
Joined: 08/09/2005 20:08

#343 Re: Dacia Stepway

Post by Haris.ba »

Ne znam za konkretan primjerak kakav je, ali ovo je cijena kad se hoće auto prodati. I ona čak može ići niže.

Ne prodaje se puno sandera. Jer auta su dobra, a ne mogu se dobiti pare za koje se cijena vrti po piku. A i nema puno kupaca sandera.

Jer mnogima izgleda racionalnije uzeti npr. golfa 5 nego daciu. I to smanjuje tržište potencijalnih kupaca i cijenu. Plus, sandero koji nije stepvej nije toliko atraktivan.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#344 Re: Dacia Stepway

Post by Sodom1 »

Cuj jeftino , avto 7 godina staro s 80 k km . To nije jeftino uzimajuci u obzir koliko kosta nov
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#345 Re: Dacia Stepway

Post by ado-šampion »

Naravno da nije jeftino. Gledaujuci cijene po PIKu Dacija u BiH bolje drzi cijenu nego Mercedes. :-)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#346 Re: Dacia Stepway

Post by O'zone »

http://www.olx.ba/artikal/24991184/daci ... ll-akcija/

E da se nije kokuz kako se inače jeste....
User avatar
Haris.ba
Posts: 24958
Joined: 08/09/2005 20:08

#347 Re: Dacia Stepway

Post by Haris.ba »

Evo slično auta na mobile.de

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... &fnai=prev

2700 eura.

Ne znam ide li neki porez na ovu cijenu.

Koliko vidim poslije 2010. godine nije se u Njemačkoj prodavao sa 1.4 motorom.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#348 Re: Dacia Stepway

Post by ado-šampion »

Ide porez ako hoces uvozit u Bosnu jer nema povrata od privatnika. :D Ovo je cijena za kupiti.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24958
Joined: 08/09/2005 20:08

#349 Re: Dacia Stepway

Post by Haris.ba »

ado-šampion wrote:Ide porez ako hoces uvozit u Bosnu jer nema povrata od privatnika. :D Ovo je cijena za kupiti.
Mislio sam na porez bez uvoza, već tamo u Njemačkoj koliko ih izađe.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#350 Re: Dacia Stepway

Post by ado-šampion »

Haris.ba wrote:
ado-šampion wrote:Ide porez ako hoces uvozit u Bosnu jer nema povrata od privatnika. :D Ovo je cijena za kupiti.
Mislio sam na porez bez uvoza, već tamo u Njemačkoj koliko ih izađe.
Pa izadje koliko pise. To je cijena s porezom. Isto kao sto na PIK imas cijenu koja je do registracije.

Mozda ti je nevjerovatno sto je tako jeftino ali toliko fakat kosta.
Post Reply