Dacia Stepway

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#401 Re: Dacia Stepway

Post by iceman ze »

530i wrote:
milojicabrzi wrote:Mislim da mogu povući iz zastupništva u ZG
Zagreb, odnosno Reno-Nissan Hrvatska su glavni za naše tržište...u Bosni teško ide komunikacija među različitim prodavačima. @Iceman ako je ista cijena kao i u BL, sačekaj dok stigne auto koji nije stajao u salonu. Ako je skuplji onda jebi ga.
Nije skuplji. Bolje sacekati direktno iz fabrike nego ove sa lagera i salonske modele uzimati. Ima mogucnost da se raskine ugovor ali nije isplativa. Propada novac koji smo dali za kaparu.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15653
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#402 Re: Dacia Stepway

Post by problemnatravunu »

Meni je obecan besplatan zamjenski auto ako ne stigne u krajnjem roku od 90 dana
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#403 Re: Dacia Stepway

Post by 530i »

iceman ze wrote:
Nije skuplji. Bolje sacekati direktno iz fabrike nego ove sa lagera i salonske modele uzimati. Ima mogucnost da se raskine ugovor ali nije isplativa. Propada novac koji smo dali za kaparu.
Upravo tako :thumbup:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#404 Re: Dacia Stepway

Post by iceman ze »

:mrgreen:
problemnatravunu wrote:Meni je obecan besplatan zamjenski auto ako ne stigne u krajnjem roku od 90 dana

I nama je ali s obzirom da imamo u kuci jos jedno auto radije bi neki poklon opreme kao sto drndalo kaze.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#405 Re: Dacia Stepway

Post by KB9 »

de ba kupovinu dacie mozes preporucit samo najgorem dusmanu
User avatar
mayab
Posts: 27209
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#406 Re: Dacia Stepway

Post by mayab »

podjebavaš :?:
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#407 Re: Dacia Stepway

Post by drndalo »

KB9 wrote:de ba kupovinu dacie mozes preporucit samo najgorem dusmanu
Zato Golf 4 TDI iz 2003 sa "original" 143.000 km predjenih,kod postenog Jure, preporucujes "prijateljima"... :fazlija:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#408 Re: Dacia Stepway

Post by KB9 »

drndalo wrote:
KB9 wrote:de ba kupovinu dacie mozes preporucit samo najgorem dusmanu
Zato Golf 4 TDI iz 2003 sa "original" 143.000 km predjenih,kod postenog Jure, preporucujes "prijateljima"... :fazlija:
nadji gdje sam npr ja to preporucio
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#409 Re: Dacia Stepway

Post by drndalo »

Nisi ali komentarises kupovinu osrednjeg NOVOG auta kao potez za dusmanina...? To je onako realno?

Mislim volio ili ne volio Daciju, nova je, nije los auto... Nije ni neki mega auto, ali dobar prosjek jeste... Ako nije bolja i kvalitetnija od trojca VW koji se zove Up, slicne jeftinoce, onda reci i da novi Up za dusmane...
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#410 Re: Dacia Stepway

Post by iceman ze »

Koje bi ti auto, penzioneru od 67 godina, mora biti novo, budzet od 18500 KM, zivi na selu, zimi ne ciste, dio puta makadamski?Volio bih cuti, nije cinicno nimalo pitanje ....volim i druga misljenja
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#411 Re: Dacia Stepway

Post by golfiista »

drndalo wrote:Nisi ali komentarises kupovinu osrednjeg NOVOG auta kao potez za dusmanina...? To je onako realno?

Mislim volio ili ne volio Daciju, nova je, nije los auto... Nije ni neki mega auto, ali dobar prosjek jeste... Ako nije bolja i kvalitetnija od trojca VW koji se zove Up, slicne jeftinoce, onda reci i da novi Up za dusmane...
Los auto nije, jer danas nema novog auta, a da je lose. Provjerena mehanika i provjeren motor, kome je to dovoljno nema dalje. Ali nije ni prosjek, pogotovu dobar prosjek. Dacia ce obaviti posao, ali sem toga nece ponuditi nista, dakle za iole nekog ko bi da uziva u voznji i slicno, neka to od dacie ne trazi.
Kako rece, za jednog penzionera koji zivi na selu, za ovaj novac idealan auto.
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#412 Re: Dacia Stepway

Post by Me_again »

iceman ze wrote:Koje bi ti auto, penzioneru od 67 godina, mora biti novo, budzet od 18500 KM, zivi na selu, zimi ne ciste, dio puta makadamski?Volio bih cuti, nije cinicno nimalo pitanje ....volim i druga misljenja
Samo Dacia !
Bez zezanja, jedino auto koje zadovoljava uslove koje si postavio.
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#413 Re: Dacia Stepway

Post by drndalo »

golfiista wrote:
drndalo wrote:Nisi ali komentarises kupovinu osrednjeg NOVOG auta kao potez za dusmanina...? To je onako realno?

Mislim volio ili ne volio Daciju, nova je, nije los auto... Nije ni neki mega auto, ali dobar prosjek jeste... Ako nije bolja i kvalitetnija od trojca VW koji se zove Up, slicne jeftinoce, onda reci i da novi Up za dusmane...
Los auto nije, jer danas nema novog auta, a da je lose. Provjerena mehanika i provjeren motor, kome je to dovoljno nema dalje. Ali nije ni prosjek, pogotovu dobar prosjek. Dacia ce obaviti posao, ali sem toga nece ponuditi nista, dakle za iole nekog ko bi da uziva u voznji i slicno, neka to od dacie ne trazi.
Kako rece, za jednog penzionera koji zivi na selu, za ovaj novac idealan auto.
Nije prosjek u Londonu, ali nova Dacia u BiH jeste odlican prosjek... Sve skupa kad izmjerimo...
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#414 Re: Dacia Stepway

Post by golfiista »

drndalo wrote:
golfiista wrote:
drndalo wrote:Nisi ali komentarises kupovinu osrednjeg NOVOG auta kao potez za dusmanina...? To je onako realno?

Mislim volio ili ne volio Daciju, nova je, nije los auto... Nije ni neki mega auto, ali dobar prosjek jeste... Ako nije bolja i kvalitetnija od trojca VW koji se zove Up, slicne jeftinoce, onda reci i da novi Up za dusmane...
Los auto nije, jer danas nema novog auta, a da je lose. Provjerena mehanika i provjeren motor, kome je to dovoljno nema dalje. Ali nije ni prosjek, pogotovu dobar prosjek. Dacia ce obaviti posao, ali sem toga nece ponuditi nista, dakle za iole nekog ko bi da uziva u voznji i slicno, neka to od dacie ne trazi.
Kako rece, za jednog penzionera koji zivi na selu, za ovaj novac idealan auto.
Nije prosjek u Londonu, ali nova Dacia u BiH jeste odlican prosjek... Sve skupa kad izmjerimo...
Ako razmisljamo globalno ja sam u pravu, ako cemo lokalno, onda si ti.
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#415 Re: Dacia Stepway

Post by drndalo »

Hebiga, nisam Ambasador u Londonu... :mrgreen:
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#416 Re: Dacia Stepway

Post by golfiista »

drndalo wrote:Hebiga, nisam Ambasador u Londonu... :mrgreen:
:thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 27209
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#417 Re: Dacia Stepway

Post by mayab »

golfiista wrote:
drndalo wrote:Nisi ali komentarises kupovinu osrednjeg NOVOG auta kao potez za dusmanina...? To je onako realno?

Mislim volio ili ne volio Daciju, nova je, nije los auto... Nije ni neki mega auto, ali dobar prosjek jeste... Ako nije bolja i kvalitetnija od trojca VW koji se zove Up, slicne jeftinoce, onda reci i da novi Up za dusmane...
Los auto nije, jer danas nema novog auta, a da je lose. Provjerena mehanika i provjeren motor, kome je to dovoljno nema dalje. Ali nije ni prosjek, pogotovu dobar prosjek. Dacia ce obaviti posao, ali sem toga nece ponuditi nista, dakle za iole nekog ko bi da uziva u voznji i slicno, neka to od dacie ne trazi.
Kako rece, za jednog penzionera koji zivi na selu, za ovaj novac idealan auto.
:shock: evo vidim, kod nas uglavnom uzivaju u smradu več pregaženih trabakula :run:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#418 Re: Dacia Stepway

Post by supercali »

Ako razmisljamo globalno nisi upravu
Ne zaboravi da u globalno ulazi indija afrika i jos milion vukojebina koji rade za par dolara mjesecno

Ako uzimas samo ono sto tebi odgovara i golf je prosjek a mozda i ispod prosjeka
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#420 Re: Dacia Stepway

Post by kabal1337 »

novo je novo
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15653
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#421 Re: Dacia Stepway

Post by problemnatravunu »

problemnatravunu wrote:
drndalo wrote:
iceman ze wrote:Da malo apdejtujem postavljenu temu. Stari ce cekati 3 mjeseca isporuku Stepwaya. Skoro da je prvi mjesec stendbaja i prosao... :D Navodno, imaju zastoj u isporuci Stepwaya, da ne parafraziram sta su starom rekli u predstavnistvu. Nadam se da ce ga i dobiti u datom roku. U medjuvremenu u kuci raste napetost, obisao je stari sve parkinge da se "nagleda" tudjih Stepwaya, samo sto ga brka sa prethodnim modelom. Covjek ima 67 godina, sasvim razumljivo. :-D Preporucio sam mu kada bude isporucen, da odmah sa starom ode na more. Nek' uzivaju, zasluzili su!
3 mjeseca od sada, ili od kad ste kaparisali?
Pa kad je kaparisao, potpisao je ugovor i narudžba je "kliknuta"!
I ja čekam Dustera , rok je 60 do 90 dana,kako stoji u ugovoru, a proslo je 70!
Prođe devedeseti dan, kazu, samo je pitanje transporta, uglavnom jebaji ga, od 91.dana sam odmah dobio auto na koristenje, nije ono koje sam porucio, ali sad sta je tu je, bitno je da su od riječi, o svemu sam na vrijeme obavjesten, nisam imao ja potrebu da nesto jadim i potežem, sve su oni mislili o rokovima, u skladu sa ugovorom....
User avatar
drndalo
Posts: 22827
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#422 Re: Dacia Stepway

Post by drndalo »

Samo posteno, pa ko koga prevari... :mrgreen:
Sala mala, izdrzi...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15653
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#423 Re: Dacia Stepway

Post by problemnatravunu »

Prosla 4 mjeseca ili ti 120 dana, 30 preko ugovorenog roka, auto je stigao, jos je bilo skoro 6 dana dok se nisu rijesile formalnosti oko registracije (a bio je upao vikend), uglavnom tu je, i sutra ga valja konačno i probati vani, izvan grada, malo auto put itd :D
Trgovac je bio fer, zamjenski auto do kraja, onda jos set originalnih gumenih patosnica i komplet obavezne opreme

Image
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#424 Re: Dacia Stepway

Post by amar1994 »

problemnatravunu wrote:Prosla 4 mjeseca ili ti 120 dana, 30 preko ugovorenog roka, auto je stigao, jos je bilo skoro 6 dana dok se nisu rijesile formalnosti oko registracije (a bio je upao vikend), uglavnom tu je, i sutra ga valja konačno i probati vani, izvan grada, malo auto put itd :D
Trgovac je bio fer, zamjenski auto do kraja, onda jos set originalnih gumenih patosnica i komplet obavezne opreme

Image
extra , ima i finu opremu koliko vidim :)

sa srecom nek ti je i da se navozas :thumbup:
citroen xm
Posts: 18142
Joined: 17/04/2012 22:57

#425 Re: Dacia Stepway

Post by citroen xm »

Ovo je unutrašnjost Dustera. To je zamjensko auto?
Post Reply