"Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post Reply
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#1 "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Romeo 80 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/reis-kav ... /160524115

Ponukan ovakvom Kavazovićevom izjavom razmišljam dokle ćemo kao ovce padati na nacionalističku predizbornu retoriku? Na stranu što sam o Reisu Kavazoviću (kao neko ko nije musliman) imao jako lijepo mišljenje, zaista me razočarao ovakav govor mržnje.
Svako normalan zna šta se desilo u Srebrenici za vrijeme rata, ali kakva je logika da jedno istaknuto vjersko lice se bavi pitanjem izbora, glasanja i pri tom se koristi takvim rječnikom, koji je sve samo ne civilizovan, dostojanstven, ljudski.

Dokle će više vjerske vođe biti produžena ruka politike i hoće li ikada prestati raspirivati mržnju na ovim prostorima?! :-?
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#2 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by fosna2014 »

A blesavog covjeka. Nisam od njega to ocekivao. Ispao je komad fukaretine. A sto se covjek osramoti Boze. Sve sto je prije govorio, s pravom, je ovim potezom popisao.
Last edited by fosna2014 on 24/05/2016 21:46, edited 1 time in total.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#3 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Patriotska_Liga »

Znači da ponovim, ovo vlah mu je greška, trebao je da koristi izraz četnik ili đikan.

Kada je u pitanju Srebrenica, tu se radi o nacionalnom interesu i retorika svih relevantnih bošnjačkih autoriteta mora biti puno oštrija nego što je inače.
TomANDJerry
Posts: 1148
Joined: 21/09/2012 18:23

#4 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by TomANDJerry »

Romeo 80 wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/reis-kav ... /160524115

Ponukan ovakvom Kavazovićevom izjavom razmišljam dokle ćemo kao ovce padati na nacionalističku predizbornu retoriku? Na stranu što sam o Reisu Kavazoviću (kao neko ko nije musliman) imao jako lijepo mišljenje, zaista me razočarao ovakav govor mržnje.
Svako normalan zna šta se desilo u Srebrenici za vrijeme rata, ali kakva je logika da jedno istaknuto vjersko lice se bavi pitanjem izbora, glasanja i pri tom se koristi takvim rječnikom, koji je sve samo ne civilizovan, dostojanstven, ljudski.

Dokle će više vjerske vođe biti produžena ruka politike i hoće li ikada prestati raspirivati mržnju na ovim prostorima?! :-?
Sasvim je prihvatljivo da se bavi izborom nacelnika Srebrenice (ostalih gradova ne , ali Srebrenice da) , budimo posteni to je i moralno pitanje a ne samo politicko ... ali i ja sam razocaran da koristi takav govor - ovaj reis mi je skroz OK , ali mu ne trebaju ovakve rijeci u rijecniku
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#5 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by It_is_a_Leclerc »

Izjava reisa Kavazovića je neprihvatljiva i za svaku osudu. Radi se, naime, o govoru mržnje prema srpskom narodu u BiH, i time, gospodin Kavazović, pokušava da se, barem na fonu raspirivanja međusobnih animoziteta, uhvati u kolo sa velikodostojnicima SPC koji to, očito je, rade bolje i perfidnije u odnosu na Kavazovića.

Ova izjava jeste namjenjena za tržište dijaspore koja uživa u ovim arhaičnim fašističkim trkeljanjima, ali ipak - ovo je vrlo vrlo loše. Tim više što Kavazović ostavlja utisak ozbiljnog čovjeka i velikog vjernika kome ne priliči da na ovakav način vrijeđa pripadnike jednog naroda. I da, odmah da budemo otvoreni, vlasi-đikani vam je sve govor mržnje, u jednakoj mjeri u kojoj je i termin - balija. Razlike nema, i džaba citirate i analizirate. Oko toga barem postoji konsenzus.

Ovim je Kavazović:
a) asistirao Dodiku u mobilizaciji srpskog biračkog tijela u Srebrenici koje će, i u to niko normalan nema nimalo sumnje, ne bude li međunarodne intervencije, dobiti načelničku funkciju u Srebrenici
b) izložio povratnike u RS dodatnom pritisku, šikaniranju i nepovjerenju
c) potkopao sve svoje napore u uspostavi kakve bilo međureligijske saradnje
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8514
Joined: 11/02/2009 15:21

#6 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Ajatolah_ »

Razočarao me jako, nije djelovao kao neko ko će se razbacivati ovakvim glupostima, ova mrlja će ga dugo pratiti...
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#7 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by costacurta »

Interesantno je da nema video uradka ili sam ga ja profulao. Đe' audio of efendia's spič?

Quiet please, first servis :mrgreen:
sarajevoxxxx
Posts: 26430
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#8 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by sarajevoxxxx »

E moj Kavazoviću :-)
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5524
Joined: 12/10/2014 01:12

#9 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by skupljac_zeljeza »

Drugačije ovo ne bi bilo ni zamijećeno...

User avatar
almirony
Posts: 1271
Joined: 10/09/2009 12:58
Location: Appiano Gentile

#10 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by almirony »

Cerke vrati se, sve ti je oprosteno. Bod kuci, tri na strani, ha ja :D :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5524
Joined: 12/10/2014 01:12

#11 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by skupljac_zeljeza »

Treba slušati sve redom...

User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#12 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by CSKA »

Sto manje religije u javnosti,mirnija drzava.

Najsmjesnije mi je ono medjureligijsko vijece.Jedni o drugima misle sve najgore,a prave kisele smijeske i glume neko ludilo.
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#13 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by sinuhe »

Tako se hodze po secijama dogovaraju sta ce , kako ce. Jesu li javili Grujicicu da je pobijedio. :D
Last edited by sinuhe on 24/05/2016 22:02, edited 1 time in total.
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#14 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by mixone1995 »

I sta je covjek pogresno ili lose rekao? Slazem se sa nekim iznad ko je napisao da je trebao reci "cetnik" a ne vlah.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#15 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by kakavdanakneiskustvu »

CSKA wrote:Sto manje religije u javnosti,mirnija drzava.

Najsmjesnije mi je ono medjureligijsko vijece.Jedni o drugima misle sve najgore,a prave kisele smijeske i glume neko ludilo.

:thumbup:
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#16 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by bogoljub »

emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#17 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by emmir1 »

Tako treba reise, samo oštro.

Vazda mi sa nekom pričom BIH je država 3 naroda, vazda mi u nekoj defanzivi, vazda mi podilazimo i ibretimo se kako svaki dan od druga dva naroda dolaze poruke mržnje i poruke o razbijanju države BIH.

Možemo zlatni da budemo, ali uvijek će nas mrziti i uvijek ćemo za njih da budemo teroristi i uvijek će htjeti da nas pobiju.

Samo u desno.

Ono furaj sredinom objesit mačku o rep, evo sredinom 20 godina pa opet svaki dan slušamo iste priče
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#18 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Maharadza »

Hajde makar ne krije šta misli kao neki drugi! :P
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58429
Joined: 03/08/2010 19:04

#19 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by kakavdanakneiskustvu »

ma vjerovatno je mislio na desnicu radivojevića
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2579
Joined: 16/05/2015 12:49

#20 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by SpecialOffer »

Slazem se da vlah, cetnik ili djikan, kako god, ne treba vladadati Srebrenicom.

Inace sve vjere treba razjebati kao i njihove poglavare koji se bave prodajom magle.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#21 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by insomnia78 »

Sta ima na Dubravama?
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2579
Joined: 16/05/2015 12:49

#22 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by SpecialOffer »

Crna Jedra wrote:ide i šlag na tortu nećeš više ni ljiljanima mahat po evropi, Ljiljani završili među fašističkim zastavama Europe http://www.bljesak.info/rubrika/vijesti ... ope/158525

https://onsizzle.com/i/fascist-flags-of ... sti-448123
:lol: :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#23 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Edin H. »

It_is_a_Leclerc wrote:Izjava reisa Kavazovića je neprihvatljiva i za svaku osudu. Radi se, naime, o govoru mržnje prema srpskom narodu u BiH, i time, gospodin Kavazović, pokušava da se, barem na fonu raspirivanja međusobnih animoziteta, uhvati u kolo sa velikodostojnicima SPC koji to, očito je, rade bolje i perfidnije u odnosu na Kavazovića.

Ova izjava jeste namjenjena za tržište dijaspore koja uživa u ovim arhaičnim fašističkim trkeljanjima, ali ipak - ovo je vrlo vrlo loše. Tim više što Kavazović ostavlja utisak ozbiljnog čovjeka i velikog vjernika kome ne priliči da na ovakav način vrijeđa pripadnike jednog naroda. I da, odmah da budemo otvoreni, vlasi-đikani vam je sve govor mržnje, u jednakoj mjeri u kojoj je i termin - balija. Razlike nema, i džaba citirate i analizirate. Oko toga barem postoji konsenzus.

Ovim je Kavazović:
a) asistirao Dodiku u mobilizaciji srpskog biračkog tijela u Srebrenici koje će, i u to niko normalan nema nimalo sumnje, ne bude li međunarodne intervencije, dobiti načelničku funkciju u Srebrenici
b) izložio povratnike u RS dodatnom pritisku, šikaniranju i nepovjerenju
c) potkopao sve svoje napore u uspostavi kakve bilo međureligijske saradnje
Ova ti tema ocigledno mnogo bolje lezi od evrovizije :D

Odlican post. :thumbup:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5524
Joined: 12/10/2014 01:12

#24 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by skupljac_zeljeza »

Nije samo u Srebrenici...

Image

Image

Image

Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#25 Re: "Da Vlah ne vlada u Srebrenici"

Post by Tomahawk11 »

E moj hodza.... :roll:
Jebla te politika. Umjesto da se bavis predstojecim Ramazanom, ti krenuo u nekakvu predizbornu kampanju :-)
Bavljenje vjerskih sluzbenika politikom je zaista nepotrebno. Dzabe ti sve, dzabe sva prica o ucenju i postovanju drugog i drugacijeg, kad ti u borbi za par politickih poena sve to poseres. Zapali ti tu svoju hodzansku diplomu i stani uz Baketa, tu ti je mjesto. Sve se konta drugaciji od Cerica, ono isti magarac, samo druga faca. Samo vi zavadjajte narod, i onda u stranu, a vi se, budale, koljite medjusobno. Mamu li vam sugavu lopovsku, iskrivili ste sve sto je moglo, al vi bi ko da vodite nekim pravim putem.
Kao Bosnjak, stidim se ovakvog nastupa reisa. Jos podvuce, podeblja.....jbt, pa valja zivjeti, lahko je izvaliti glupost i onda s guzicom u stranu.
I ne treba prozivati popove, ove, one....treba imati obraza. Sve je to isto, samo gledaju da zavade ovaj svijet i da skupljaju poene.
Post Reply