Da Vinci's Demons

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#51 Re: Da Vinci's Demons

Post by Tabhana »

Da, da. I njegovi postupci nakon Riaria ukazuju da ne bira sredstva da dođe do cilja.
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#52 Re: Da Vinci's Demons

Post by bhnapoleon1 »

Izgleda da je ne mirisu dobro seriju ovaj Starz (produkcijska kuca, sta li) , navodno treca sezona tek 30. Augusta. Steta dobra je serija
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#53 Re: Da Vinci's Demons

Post by Tabhana »

Snimanje davno završeno, nemam pojma što ovoliko kasne sa tom trećom sezonu.

Prve dvije sezone su super, osim kraja koji je uvreda za mnoge ljude, ali šta se može, fikcija je u pitanju, tako da ne treba to uzimati zaozbiljno.
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#54 Re: Da Vinci's Demons

Post by bhnapoleon1 »

Tabhana wrote:Snimanje davno završeno, nemam pojma što ovoliko kasne sa tom trećom sezonu.

Prve dvije sezone su super, osim kraja koji je uvreda za mnoge ljude, ali šta se može, fikcija je u pitanju, tako da ne treba to uzimati zaozbiljno.

Na koji dio konkretno mislis da je bio uvreda ? ne sjecam se nesto moze biti da sam zaboravio ili propustio.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#55 Re: Da Vinci's Demons

Post by Tabhana »

Predstavljanje Osmanlija, tj. sultanovog sina.
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#56 Re: Da Vinci's Demons

Post by racionalista »

Pa čitava je serija uvrijedljiva za Katoličku crku. Generalno sam primjetio da u novijim serijama su baš zaredali po Katoličkoj crkvi, ne stede je nimalo.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#57 Re: Da Vinci's Demons

Post by Tabhana »

Historijski gledano ne. Ako si upoznat sa historijom katoličke crkve, onda ćeš vidjeti kako su same Pape iskorištivali svoju poziciju na najbrutalniji način. Imaš i listu najgorih Papa, od kojih su neki imali javne kuće, neki prodavali papire kao oproste grijeha, neki bili "nevini" itd.

Pogledaj samo historiju Pape Sixtusa, pa ćeš vidjeti kako je "miroljubljiv" bio. Čak su u seriji umanjili njegova zlodjela sa pojavom dobrog brata blizanca, koji je puka suprotnost od zlobnog. Taj Papa je volio mnogo toga što je bilo zabranjeno religijski, a on je predstavljao tu religiju.

S druge strane, Bajezit, odnosno Yildrim (munja) nije bio ni blizu opisa u seriji, a Osmanlije nisu ni blizu bili praznovjerni kao što se u seriji predstavlja. U to doba su Osmanlija, religijski bili na zavidnom nivou, posebno u vrijeme emira Osmana, kasnije sultane Orhana, Murata, te Bajezida itd.

Serija ima veze sa mojom strukom, zato me i zanima. Imao sam miješanje osjećaje kada sam vidio predstavljanje najvećeg Carstva što je ikad postojalo u lošem svjetlu, što je apsurdno. I dan danas EU izućava Osmanlije, jer im nije jasno kako je uspjela sve te različite narode držati u jedno veliko Carstvo bez mnogih buna, otpora.
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#58 Re: Da Vinci's Demons

Post by bhnapoleon1 »

24. Oktobra starta treca sezona koja je i posljednja
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#59 Re: Da Vinci's Demons

Post by Tabhana »

Nigdje nije naveden tačan razlog zbog kojih je treća sezona završna. Valjda previše košta, to su čista nagađanja.
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#60 Re: Da Vinci's Demons

Post by bhnapoleon1 »

Cijelu sezonu ce izbaciti 24. oktobra, ako se mene pita glup potez ubija draž ali eto.
Trgenbauer
Posts: 122
Joined: 17/06/2012 20:37

#61 Re: Da Vinci's Demons

Post by Trgenbauer »

Koliko sam shvatio samo na onom Starz on demand ce izbaciti cijelu sezonu. Vjerovatno ima neka pretplata ili nesto. Inace steta za onako dobru seriju da se ovako brzo zavrsi...
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#62 Re: Da Vinci's Demons

Post by Tyke »

Logicno je da ce pokusati osmanlije prikazati u negativnom svjetlu, tj. barem malo izjednaciti grijehe proslosti, kao sto svaka strana pricu prilagodjava sebi.


SPOILER

Samo mi je bezvezno seriju zavrsiti tako rano, a moglo se jos dosta historijskih cinjenica ubaciti, jos dosta toga da ljudi nauce o osmanlijama, vladarima, crkvi, medicini, mada i nije to bio cilj serije, ocito.
Prva sezona imala 8 epizoda, 2. sezona 10 epizoda, a evo i 3 sezona zasad ima 10 epizoda, ne znam je li i posljednja (kraj ili nije serije) posto sam dosao do 7. epizode.
Ako ce samo naci tu stranicu Knjige lisca koja krije sve tajne svijeta, jbg onda. Sta dalje?


Nikako da procitam Andjele i Demone, iako sam u jednom dahu procitao Da Vincijev kod.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#63 Re: Da Vinci's Demons

Post by Tabhana »

To ti je najbolja knjiga Browna, a meni je Da Vincijev kod tek na trećem mjestu.
User avatar
yoda82
Posts: 1601
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#64 Re: Da Vinci's Demons

Post by yoda82 »

Tyke wrote:Logicno je da ce pokusati osmanlije prikazati u negativnom svjetlu, tj. barem malo izjednaciti grijehe proslosti, kao sto svaka strana pricu prilagodjava sebi.


SPOILER

Samo mi je bezvezno seriju zavrsiti tako rano, a moglo se jos dosta historijskih cinjenica ubaciti, jos dosta toga da ljudi nauce o osmanlijama, vladarima, crkvi, medicini, mada i nije to bio cilj serije, ocito.
Prva sezona imala 8 epizoda, 2. sezona 10 epizoda, a evo i 3 sezona zasad ima 10 epizoda, ne znam je li i posljednja (kraj ili nije serije) posto sam dosao do 7. epizode.
Ako ce samo naci tu stranicu Knjige lisca koja krije sve tajne svijeta, jbg onda. Sta dalje?


Nikako da procitam Andjele i Demone, iako sam u jednom dahu procitao Da Vincijev kod.
Negdje sam pročitao da je ovo zadnja sezona ( i ja sam na 7. epizodi), ali nisam siguran.
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#65 Re: Da Vinci's Demons

Post by Tyke »

Jedva cekam da odgledam i zadnju epizodu ove sezone. Ali evo na kraju ove 8. epizode jel ja ovo Nikolu Teslu vidim ili Da Vincija? :lol:
racionalista
Posts: 1475
Joined: 20/07/2012 20:40

#66 Re: Da Vinci's Demons

Post by racionalista »

truba završetak
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#67 Re: Da Vinci's Demons

Post by bhnapoleon1 »

Tyke wrote:Logicno je da ce pokusati osmanlije prikazati u negativnom svjetlu, tj. barem malo izjednaciti grijehe proslosti, kao sto svaka strana pricu prilagodjava sebi.


SPOILER

Samo mi je bezvezno seriju zavrsiti tako rano, a moglo se jos dosta historijskih cinjenica ubaciti, jos dosta toga da ljudi nauce o osmanlijama, vladarima, crkvi, medicini, mada i nije to bio cilj serije, ocito.
Prva sezona imala 8 epizoda, 2. sezona 10 epizoda, a evo i 3 sezona zasad ima 10 epizoda, ne znam je li i posljednja (kraj ili nije serije) posto sam dosao do 7. epizode.
Ako ce samo naci tu stranicu Knjige lisca koja krije sve tajne svijeta, jbg onda. Sta dalje?


Nikako da procitam Andjele i Demone, iako sam u jednom dahu procitao Da Vincijev kod.
Ma nemaju Brownovi Andjeli i Demoni nikakve veze sa serijom. Svakako procitaj ali si vjerovatno vec ili ces nakon njih shvatit princip rada svih Brownovih knjiga. Ipak ako imas vremena citaj nadje se i zanimljivih cinjenica, osim sto su interesanstne knjige
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#68 Re: Da Vinci's Demons

Post by Tyke »

bhnapoleon1 wrote:
Tyke wrote:Logicno je da ce pokusati osmanlije prikazati u negativnom svjetlu, tj. barem malo izjednaciti grijehe proslosti, kao sto svaka strana pricu prilagodjava sebi.


SPOILER

Samo mi je bezvezno seriju zavrsiti tako rano, a moglo se jos dosta historijskih cinjenica ubaciti, jos dosta toga da ljudi nauce o osmanlijama, vladarima, crkvi, medicini, mada i nije to bio cilj serije, ocito.
Prva sezona imala 8 epizoda, 2. sezona 10 epizoda, a evo i 3 sezona zasad ima 10 epizoda, ne znam je li i posljednja (kraj ili nije serije) posto sam dosao do 7. epizode.
Ako ce samo naci tu stranicu Knjige lisca koja krije sve tajne svijeta, jbg onda. Sta dalje?


Nikako da procitam Andjele i Demone, iako sam u jednom dahu procitao Da Vincijev kod.
Ma nemaju Brownovi Andjeli i Demoni nikakve veze sa serijom. Svakako procitaj ali si vjerovatno vec ili ces nakon njih shvatit princip rada svih Brownovih knjiga. Ipak ako imas vremena citaj nadje se i zanimljivih cinjenica, osim sto su interesanstne knjige
Znam da nema knjiga nista s ovom serijom, vec onako mi naumpade da Vinci i sjetih se knjige koju sam procitao u jednom dahu, naleti finih informacija, a Demone i Andjele nikako da procitam, iako hvale tu knjigu. Ne znam koja je treba mu knjiga koja je, navodno, jos bolja od ove dvije pomenute.
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#69 Re: Da Vinci's Demons

Post by bhnapoleon1 »

Tyke wrote:
bhnapoleon1 wrote:
Tyke wrote:Logicno je da ce pokusati osmanlije prikazati u negativnom svjetlu, tj. barem malo izjednaciti grijehe proslosti, kao sto svaka strana pricu prilagodjava sebi.


SPOILER

Samo mi je bezvezno seriju zavrsiti tako rano, a moglo se jos dosta historijskih cinjenica ubaciti, jos dosta toga da ljudi nauce o osmanlijama, vladarima, crkvi, medicini, mada i nije to bio cilj serije, ocito.
Prva sezona imala 8 epizoda, 2. sezona 10 epizoda, a evo i 3 sezona zasad ima 10 epizoda, ne znam je li i posljednja (kraj ili nije serije) posto sam dosao do 7. epizode.
Ako ce samo naci tu stranicu Knjige lisca koja krije sve tajne svijeta, jbg onda. Sta dalje?


Nikako da procitam Andjele i Demone, iako sam u jednom dahu procitao Da Vincijev kod.
Ma nemaju Brownovi Andjeli i Demoni nikakve veze sa serijom. Svakako procitaj ali si vjerovatno vec ili ces nakon njih shvatit princip rada svih Brownovih knjiga. Ipak ako imas vremena citaj nadje se i zanimljivih cinjenica, osim sto su interesanstne knjige
Znam da nema knjiga nista s ovom serijom, vec onako mi naumpade da Vinci i sjetih se knjige koju sam procitao u jednom dahu, naleti finih informacija, a Demone i Andjele nikako da procitam, iako hvale tu knjigu. Ne znam koja je treba mu knjiga koja je, navodno, jos bolja od ove dvije pomenute.
Imas Izgubljeni simbol nju sam davno procitao tako da sam pogubio vecinu stvari ali je dobra.
Tacka obmane, Digitalna tvrdjava (u ove dvije nije Landgon glavni lik) i zadnja je Inferno.
Inferno je beton postavlja zanimljiva pitanja i suocava sa buducnosti.
Digitalna tvrdjava je zanimljiva jer u vrijeme kada je napisana realno receno vecina ljudi nije znala za NSA, a upravo nju Brown stavlja pod lupu i predstavlja.
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#70 Re: Da Vinci's Demons

Post by Tyke »

Hvala ma infu, pocinjem cim prije. :thumbup:
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#71 Re: Da Vinci's Demons

Post by bhnapoleon1 »

Napokon pogledao i trecu sezonu, sta da kazem pomalo mi je zao sto je zavrsila serija. Nije lose ali moglo se jos izvuci.
Post Reply