Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Sanja 123
Posts: 3
Joined: 08/12/2019 23:09

#301 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Sanja 123 »

dobar osjecaj
Ja napisala cjeli roman,a vi samo shvatili kako se ja bojim za imovinu,testament.. :-)
Izmedju ostaloga da,ali je to skroz na zadnjem mjestu
Napisala sam da ga podrzavam...jer bi i meni bilo lakse ne razmisljati da li je opste ista jeo,da li mu je kuca topla..ali zasto mora biti da ona mora preci kod njega,utrpat ce se kod nas i ko ne garantuje da danas sutra moze ona praviti problem ako bi npr. on umro pre nje.A kod sebe i sama ima sprat kuce koji je samo njen,jer su djeca sa svojim porodicama..
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#302 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Euridika »

Izvini Sanja, ti potenciraš u svojoj priči da je problem imovina. Tebi smeta što će žena doći u vašu porodičnu kuću, jer se ti onda nećeš osjećati kao vlasnica (buduća). Nisi se nijednom osvrnula na oca i kako je njemu, kakav je njegov odnos s tom ženom, paze li jedno drugo, je li im lijepo zajedno itd. Oni su oboje u godinama kad je bitnije imati nekoga s kim ćeš ujutro nakon buđenja popiti kafu i porazgovarati (ili šutjeti), nego da se viđaju povremeno - nisu djeca.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#303 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Tomahawk11 »

Tu otac treba da presječe. Očito ne ide s tom pričom šta mislite, kako bi....samo fino kaže tako i tako je, pa kome se ne sviđa, njegov problem.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21699
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#304 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by MarlboroGold »

Otac kao da je vec na otpisu... ne valja to. Sutra cemo i mi mozda doci u takvu situaciju kad nam bude trebala osoba pored nas da nas pazi i sve ostalo.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#305 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Tomahawk11 »

MarlboroGold wrote: 12/12/2019 10:12 Otac kao da je vec na otpisu... ne valja to. Sutra cemo i mi mozda doci u takvu situaciju kad nam bude trebala osoba pored nas da nas pazi i sve ostalo.
Otac bar misli i na nju i na brata. Neće da im bude na hizmetu.
Oni misle samo na sebe.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21699
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#306 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by MarlboroGold »

Tomahawk11 wrote: 12/12/2019 10:15
MarlboroGold wrote: 12/12/2019 10:12 Otac kao da je vec na otpisu... ne valja to. Sutra cemo i mi mozda doci u takvu situaciju kad nam bude trebala osoba pored nas da nas pazi i sve ostalo.
Otac bar misli i na nju i na brata. Neće da im bude na hizmetu.
Oni misle samo na sebe.
Tako je. Maksimalna podrska za oca u tom slucaju.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#307 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by King Theoden »

Ope šuplja oko stvari na koje ne možemo uticat.
Ako je čova nanijetio da je privede, nema šanse da to možeš promijenit.
Gledaj da izvučeš najbolje iz novonastale situacije.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#308 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

Sanja 123 wrote: 12/12/2019 08:35
Ja napisala cjeli roman,a vi samo shvatili kako se ja bojim za imovinu,testament.. :-)
Izmedju ostaloga da,ali je to skroz na zadnjem mjestu
Napisala sam da ga podrzavam...jer bi i meni bilo lakse ne razmisljati da li je opste ista jeo,da li mu je kuca topla..ali zasto mora biti da ona mora preci kod njega,utrpat ce se kod nas i ko ne garantuje da danas sutra moze ona praviti problem ako bi npr. on umro pre nje.A kod sebe i sama ima sprat kuce koji je samo njen,jer su djeca sa svojim porodicama..
Jesi li ti udata?
User avatar
lmo
Posts: 7812
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#309 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by lmo »

Sanja 123 wrote: 08/12/2019 23:29 Nova sam na forumu,a vidim da nije vec par mjeseci niko pisao..
Imam situaciju gde sam pre godinu dana ostala bez majke koja je bolovala od karcinoma i nazalost izgubila bitku..
Ostao je otac koji ima 57god.I u zadnje vreme govori kako bi doveo sebi nekog,prvo naravno da ga podrzavam ali sa druge strane jel bas mora biti neki potpis pa da on nju obezbedi necim danas sutra posle njegove smrti..i kako ja da dolazim u tu svoju rodjenu kucu a da npr dodju njoj u goste njena djeca..vise ne bi imala ja svoje slobode ko sto je imam do sad.I da naravno tu je i imovina i tatino dobro finansijsko stanje.kad pitam jel to nesto ozbiljno,jel on vec pricao sa njom o tome..ma nee,ali eto ide zima,i ona je isto udovica,slabo stoji finansijski,pa bi on njoj pomogao..jel jedino ja uocavam tu problem ili..ne mogu mu reci da branim,ali nesto mi to ne stima.da ja dodjem tu a ona mi posluzuje kafu iz maminih solja,ili rucak iz maminog sudja..Kako bi vi reagovali?
ne kontam dilemu.
pa preseli u svoj stan/kuću, vatevr, ako ti nešto smeta tu gdje si sad...zaboga to ti je očeva kuća, očeva partnerka, ljudi imaju svoj život.
wtf.
User avatar
Capajebo
Posts: 20776
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#310 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Capajebo »

Nije to baš tako jednostavno. I za i protiv imaju svoje za i protiv. Svi smo različiti karakteri, i pomalo je neukusno ovde tražiti savjet.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#311 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Ramzess Veliki »

Zasto smetat' tudjoj sreci ...
Post Reply