Da li znas?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#1 Da li znas?

Post by ragib »

Da je u 1880 god. broj Izraelcana koji su zivjeli u Palestini bio oko 24,000 i svi o­ni su zivjeli bezbjedno i dostojanstveno – ovo je bilo vrijeme kada su jevreji bili proganjani, muceni i ubijani u Evropi i Rusiji;

Da li znas da je najveci broj Palestinaca raseljeno tokom svih ovih godina i “zamijenjen” cifutskim doseljenicima iz cijeloga svijeta, do tog stepena da danas skoro 60% jordanske populacije sacinjavaju Palestinci;

Da li znas da je pojas Gaze najgusce naseljeno mjesto u cijelom svijetu, a sve to zbog toga sto su Palestinci stijesnjeni u ovaj mali prostor;

Da li znas da su danas Izraelcani zaposjeli polozaje nad 400 sada nepostojeca palestinska sela i da su Izraelcani promijenili imena skoro svakog mjesta u Palestini da bi lakse prikrili tragove okupacije;

Da li znas da se izgradnja cifutskih naselja na okupiranim teritorijama povecala nakon sporazuma u Oslu;

Da li znas da cifuti ne postuju mnogobrojne rezolucije Vijeca sigurnosti UN-a;

Da li znas da su cifuti jedini koji posjeduju nuklearno naoruzanje na Bliskom istoku;

Da li znas da su cifuti jedini na Bliskom istoku koji odbijaju da potpisu dogovor za nuklearno razoruzanje i ne dozvoljavaju da medjunarodna zajednica izvrsi inspekciju njihovog naoruzanja;

Da li znas da cifuti drze pod okupacijom teritorije nekoliko suverenih drzava uprkos mnogobrojnim rezolucijama Vijeca sigurnosti;

Da li znas da jednogodisnja pomoc koju SAD salju cifutima nadmasuje pomoc koju SAD isporucuju cijelom Africkom kontinentu;

Da li znas da pomoc s kojom SAD nagradjuju cifute svake godine iznosi 5 biliona $;

Da li znas da ne-jevreji ne mogu kupiti ili uzeti u zakup zemlju koju su cifuti okupirali;

Da li znas da su cifuti nasilno konfiskovali bankarske racune, radnje i zemlju, odbijajuci da plate naknadu o­nima koji su osteceni;

Da li znas da su cifuti na okupiranim teritorijama (ili kako o­ni to nazivaju “Izrael”) 85% vode dodijelili sebi, dok je ostalih 15% podijeljeno svim ostalim Palestincima. Primjera radi: U Hebronu oko 400 cifutskih doseljenika upravlja sa 85% vode, dok je ostalih 15% podijeljeno izmedju 120 000 Palestinaca;
Da li znas da UN i cijela svjetska zajednica smatra da je Kuds (Jerusalem), zapadni i istocni dio, okupiran i da nije dio “Izraela”;

Da li znas da cifuti decenijama salju svoje ubice (atentatore) u drugim zemljama da ubiju svoje politicke neprijatelje;

Da li znas da su cifuti digli u vazduh americko diplomatsko predstavni{tvo u Egiptu (1954) i da su napali americki brod u medjunarodnim vodama (1967), pritom je ubijeno 33 i ranjeno 177 americkih mornara;

Da li znas da su visoki vojni cifutski predstavnici javno priznali da su cifutske “odbrambene” snage ubijale nenaoruzane zarobljenike;

Da li znas da su cetvorica cifutskih lidera (Begin, Shamir, Rabin i Sharon) ucestvovali ili u bombaskim napadima na civile ili u masakriranju civila ili u nasilnom progonu Palestinaca iz njihovih kuca i sela;

Da li znas da je cifutsko “ministarstvo vanjskih poslova” platilo dvjema americkim firmama za (javne odnose) da promoviraju “Izrael” Amerikancima;

Da li znas da cifuti odbijaju da tjeraju svoje vojnike za koje se zna da su ucestvovali u ubistvima (ratnih) nenaorucanih zarobljenika;

Da li znas da palestinske izbjeglice cine najveci postotak “izbjeglickog stanovnictva” u cijelom svijetu;

Da li znas da su SAD stavile veto na 39 UN-ovih rezolucija koje su uputile kritike cifute;

http://--- NO LINKS ---
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#2

Post by winetou »

Da li znaš da godišnje SAD daje isto toliku pomoć kao Izraelu i Egiptu? Da li znaš :D :-)
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#3

Post by pape »

:roll: Da li znas da te volim

Da li znas da te volim dugo nisam znao to
Sada zelim da ti priznam i molim te da, da mi vjerujes to

Da te volim ko sto ljudi mogu voljeti jedan cvijet
Da tezelim kao oni sto htjeli bi da njihov cijeli je svijet

I vjecno da zive ovdje kraj nas
I svaki nas novi dan bit ce znak

Da volim te ja / TIME - Dado Topic

:roll: Nadam se da nisam promasio temu. :roll:
kame
Posts: 965
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#4

Post by kame »

Raga, ja bih na tvom mjestu izmijenio to >cifuti, cifute, cifutsko< u >jevreji, jevreje, jevrejsko<.

Ovako nekako para usi. I bas ruzno zvuci (barem meni).
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#5

Post by sojka »

pape wrote::roll: Da li znas da te volim

Da li znas da te volim dugo nisam znao to
Sada zelim da ti priznam i molim te da, da mi vjerujes to

Da te volim ko sto ljudi mogu voljeti jedan cvijet
Da tezelim kao oni sto htjeli bi da njihov cijeli je svijet

I vjecno da zive ovdje kraj nas
I svaki nas novi dan bit ce znak

Da volim te ja / TIME - Dado Topic

:roll: Nadam se da nisam promasio temu. :roll:
Nisi pape, :( nadasve konstruktivno. Ponestane chovjeku rijechi kad prochita ovako neshto...pjesma nas je odrzhala njojzi >Hvala<! ;)

Ragibe,
tvoja vjera je nevjera u ljude. Tvoja vjera je sama po sebi postala zavjera. Ti je na kraju krajeva i nemash... :( :( :(
Ne zloupotrebljavaj je! Ne sudi, da ti se ne bi sudilo. :( :(
Ne prljaj misli i ne grijeshi dushu. :(
ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#6

Post by ragib »

Kame ne mogu ja mjenjati tekst sa Islambosne.ba samo sam poslao.
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#7

Post by sojka »

Ragibe, sine... :(

Pa napishi neshto svoje i razmisli o onom shto postirash. Sve uzimash zdravo za gotovo shto drugi kazhu. Imash li ti svoju misao??? Gdje si ti u svemu tome? :( :(

Podsjecash me na djechacica koji je upao u sektu i kao sluga sluzhi instrumentima moci za sprovodjenje zla..u ime "Boga"! :(


Probudi se!!!


:(
ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#8

Post by ragib »

''Ne'boj'' se nisam ja upao u nikakvu sektu. Napisem ja sojko nekad i sam nesto, ali ucinio mi se ovaj tekst jako zanimljivim pa htio da podjelim sa tobom, rekoh kako zidovi mogu ovim palestincima svasta da rade a da demokratija ova ne reaguje, izgleda da ''ne'stima'' ova evropska i americka demokratija. Sve je to fino i slazem se da je mir najbolja stvar, ali nikako ovi sto glume demokrate nece da uspostave red, vec podrzavaju sve sto je protiv Islama.(Palestina, Cecenija, Tajland, Irak.............)
progDVB
Posts: 806
Joined: 03/04/2004 12:15

#9

Post by progDVB »

Ragibe...mislim da ova tema nije za podforum religija...vise mi pristaje da se nalazi na podforumu politika...isto se odnosi i na Sojku...mislim da ste pogrijesili podforum na kojem ste objavili svoje postove.
Usput da napomenem...slazem se sa svim sto si napisao, osim sa onim "chifuti".
Cinjenice koje si iznio, predstavljaju katastrofu za cijeli normalan i civilizovan svijet.
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#10

Post by bosniaque »

Da je u 1880 god. broj Izraelcana koji su zivjeli u Palestini bio oko 24,000 i svi o­ni su zivjeli bezbjedno i dostojanstveno – ovo je bilo vrijeme kada su jevreji bili proganjani, muceni i ubijani u Evropi i Rusiji;

malo ko zna za to, ali znam isto da su u toku 1990 iz rusije u okupiranu palestinudovukli oko 800'000 zidova ili chifuta kako ko hoce, ili iz etiopije u roku od 36h oko 32'000 crnih zidova, sada dali je to bilo u roku od 36h ili ne nije ni bitno bitno je da su ti zidovi chifuti na tudjem ognjistu na koje nemaju pravo pa makar nikad svoju drzavi ne imali!
ragib
Posts: 2353
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#11

Post by ragib »

Pooll ako mozes mogao si ovu temu prebaciti na politiku. Haj moj pooll znam da ti nije lahko :).
Deluxe
Posts: 163
Joined: 11/05/2004 10:53
Location: Sarajevo
Contact:

#12

Post by Deluxe »

Hugo (onaj lik iz video-igrice) bi na to rekao "Da li znaš... još jednu šansu imaš" :D
Glumica
Posts: 590
Joined: 15/03/2002 00:00
Location: Sarajevo

#13

Post by Glumica »

"Ovako nekako para usi. I bas ruzno zvuci (barem meni)."
naravno da ruzno zvuci... isto kao da ja kazem "ragibe, balijo"... fuj...
i ragibe, ako nesto kopiras pa pises pod svojim nickom, bez ikakvog komentara, za pretpostaviti je da se slazes, da je sve tu napisano za tebe ok itd. itd.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#14

Post by Danguba »

Zepter posudje,najbolje posudje :D

naravno ako poklopac ima :D
AhMeT
Posts: 189
Joined: 23/02/2004 00:00

#15

Post by AhMeT »

ragibe znamo sve..ali koga to od "njih" briga.,???? nikoga baa.

@ kame...

isto je ruzno cuti balija,al to od srba ili hrvata niko do sada nije rekao.Pa zasto bi se ragib trebao ustrucavati nazivati nekoga cifut...zastoo??
kad se pojedini balkanci pocni ponasati preba nama Bosancima ili Bosnjacima ljudski i dostojanstveno,vratice mo im istom mjerom.Dosta je bilo "jebavanja" u zdrav mozak :x :x
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#16

Post by zzzzz »

sojka wrote:Ragibe, sine... :(

Pa napishi neshto svoje i razmisli o onom shto postirash. Sve uzimash zdravo za gotovo shto drugi kazhu. Imash li ti svoju misao??? Gdje si ti u svemu tome? :( :(

Podsjecash me na djechacica koji je upao u sektu i kao sluga sluzhi instrumentima moci za sprovodjenje zla..u ime "Boga"! :(


Probudi se!!!


:(
Sojka ne filozofiraj,ako ne znas o cemu pricas
progDVB
Posts: 806
Joined: 03/04/2004 12:15

#17

Post by progDVB »

Ovdje svi Ragiba naopadaju zato sto nije prepravljao text koji je kopirao, sto bi u principu zaista bilo glupo. On je text objavio u originalu, onako kako je i opbajvljen...niko nikada na ovom forumu nije nista prepravljao na kopiranom textu, nego ga je objavljivao u originalu.
Svi mi mozemo reci da je rijec chifut ne umjesna, to moze reci i sam Ragib, jer se vjerovatno i on slaze sa tim, ali niko ne komentarise cinjenice iz onog texta koje su zaista zabrinjavajuce. Mislim da bi teziste ove rasprave trebalo vratiti tamo gdje u stvari i lezi poruka onog posta, a to je neogranicena vlast Jevreja u Izraelu, i krsenje mnogih medjunarodnih normi, a veoma cesto uz pomoc USA koja se kune u demokratiju i borbu protiv terorizma, i sve to se desava bez apsolutno ikakvih sankcija.
Meni zaista nije jasno ni to da narod kojeg sav normalan svijet zali i iskazuje duzno postovanje zbog genocida koji se desio u II svjetskom ratu, ali mi isto tako ne ide u glavu kako narod koji je sve to prozivio, moze i u XXI vijeku da radi jos gore stvari od onih koje je njima radila fasisticka Njemacka??
Obratiti se nekome sa "chifut" zaista je ruzno, ali je jos pogubnije ono sto Izrael radi vec 60 godina!
kame
Posts: 965
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#18

Post by kame »

ProgDVB, nisam mogao da se ne osvrnem na ono >cifut<. Iz proszog razloga sto s tim epitetom ono sto pise u tekstu gubi efekat kada ga cita tim stvarima neopterecen citalac. Zato bih (da sam ja postirao taj tekst) obavezno izmijenio >cifut< u >jevrej<. Time bi tekst dobio na tezini. A ovako gubi.

ProgDVB, znamo svi sta se dogadja u Izraelu. Ali ne vidim sta se po tom pitanju moze uciniti. Nije nikakvo cudo sto su se pojavili bombasi samoubice nakon svega sto se desilo.
Post Reply