Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Ne
41
44%
Da
30
32%
Tako rijetko nas posjecuju da sam zaboravio kavi su zvukom i pogledom
22
24%
 
Total votes: 93

User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#1 Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by hrle1976 »

Sta mislite, jer vidim samo se prica o iseljenima* kako ono ovo, a obicno je sve povezano sa parom. Cisto iz radoznalosti, sta misliste da li vasi najmiliji ili ne nebitno ali vas rod, vasa tetka, rodica, brat i sl. imaju u slajpeku ili pod jastukom jedno 100.000€ ustedjevine, mozda 200.000€ ili vise.

Kad pricam o iseljenima mislim na gastarbeiter i onu ratnu generaciju.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#2 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by Matijevic_Vlado »

Ma sve bijeda ko i ti sto si. Al da se vole pohvaliti to vole
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#3 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by KB9 »

vecina ih 24/7 lezi u rentanim autima po carsiji kad dodju

valja pokazat imucnost i ispravnost odlaska cistit hale svabama
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#4 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by hrle1976 »

Matijevic_Vlado wrote:Ma sve bijeda ko i ti sto si. Al da se vole pohvaliti to vole

Pricaj o sebi u svoje ime. :wink: ides na foe.
User avatar
mk ultra
Posts: 19520
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#5 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by mk ultra »

Nije da leze na parama ali im nije ni lose... vecina ih zivi prosjecno, rade, naplate 100% uredno i to je to...

I u BiH da radis, da si uredno placen, i da imas neku soldinu platu od 1200KM... 2 takve plate u kuci, zivio bi kao i oni, samo bi slabije auto vozio
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#6 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by hrle1976 »

KB9 wrote:vecina ih 24/7 lezi u rentanim autima po carsiji kad dodju

valja pokazat imucnost i ispravnost odlaska cistit hale svabama

Ja mislim da je to MIT mitova o tim rentanim autima. Ako neko ima masla da renta auto (mocno auto) za 20 dana i da s njim nabije recimo 4.000km taj onda ima para ko blata. Iskreno receno ili je ovo negiranje iz BiH pa se izmislio kao da to mora biti to, jer jednostavno racunica se ne poklapa.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#7 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by bingov buraz »

Neki i sjede na parama ali vecini su pare na racunu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by JThomas »

ne leži. ali živi mnogo, mnogo bolje nego što bi ovdje sa istim kvalifikacijama i sposobnostima. i zato se i ne vraćaju, što je logično.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#9 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by Njanjavi »

Iskreno, boli me kurac kako zive, sta jedu, kako jedu, dje seru, sta voze, oblace, koga guze i kako.
Samim tim, trebao bi i tebe bolit kurac kako neko tebi nepoznat zivi i kolko para ima.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#10 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by hrle1976 »

JThomas wrote:ne leži. ali živi mnogo, mnogo bolje nego što bi ovdje sa istim kvalifikacijama i sposobnostima. i zato se i ne vraćaju, što je logično.
Imam par jarana u SA imaju poslove gdje je odgovornost gotovo ravna nuli. Primanja na sprem BiH standardu cijena vrlo dobra, za takav omjer u Njemackoj bi stvaro morao imati dobro dorbo placen posao ili bolje receno biti sreckovic posebne klase.

Sto se povratka tice, ja mislim da je malo cudno razmisljanje ako neko misli, da neko ko je sa 10 godina izbjegao nebitno prije 40 godina ili prije 25 godina, da isti razmislja o povratku. Neko ko je izbjego sa 10 a danas ima 35 taj vec gotovo 3/4 svog zivota zivi van tih prostora. A sad uzmi nekog koji je rodjen 1995 negdje u Njemackoj. U vecini slucaja ljudi idu bez djece u BiH, mislim o posjestama.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#11 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by hrle1976 »

Njanjavi wrote:Iskreno, boli me kurac kako zive, sta jedu, kako jedu, dje seru, sta voze, oblace, koga guze i kako.
Samim tim, trebao bi i tebe bolit kurac kako neko tebi nepoznat zivi i kolko para ima.
Brate da te toliko boli, nebi se trudio da napises da te boli. :D Ja iskreno mislim da takog covejka u BiH nema. A sad cu ti reci sto ga nema. Poznam jedne oni u BiH zive visoko standardno. Imaju para. Imaju vise nego 80% dijaspore. I opet kad je HR usla u EU on i supruga odu u Njemacku da zive. Ono nako, no nisu mogli, jer treba imati razlog, i sad su kao podstanari u Njemackoj u stancicu velicine prkna i ako na moru imaju viletinu. Djeca im nisu tu osim onog najmladjeg jer je maloljetno. Njemci mu ponudili kao moze biti ako ce porez na dobit placati u Njemackoj tj. iz BiH pa kao ono na taj nacin odbili, jer puno placati treba. I sad da bi ostao u Njemackoj mora ici raditi nekoliko sati da bi bilo opravdano. Inace u BiH stancamu lova a prstom nemrda i ima za super zivota. I kad ga upita cemu ovoliko natezanje i sve. Kaze nemogu podnjeti da seljak zivi u Njemackoj a ja ne. Smeta mi. To mi rece. Kao grize ga.
Last edited by hrle1976 on 24/07/2016 11:50, edited 1 time in total.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#12 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by Njanjavi »

On misli i njemu chudno, nuff said :lol:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#13 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by Njanjavi »

hrle1976 wrote:
Njanjavi wrote:Iskreno, boli me kurac kako zive, sta jedu, kako jedu, dje seru, sta voze, oblace, koga guze i kako.
Samim tim, trebao bi i tebe bolit kurac kako neko tebi nepoznat zivi i kolko para ima.
Brate da te toliko boli, nebi se trudio da napises da te boli. :D
Ja truda i picke materne evo saznojih se sav dok otipkah par slova :lol:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#14 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by uglavnomja »

hrle1976 wrote:
KB9 wrote:vecina ih 24/7 lezi u rentanim autima po carsiji kad dodju

valja pokazat imucnost i ispravnost odlaska cistit hale svabama

Ja mislim da je to MIT mitova o tim rentanim autima. Ako neko ima masla da renta auto (mocno auto) za 20 dana i da s njim nabije recimo 4.000km taj onda ima para ko blata. Iskreno receno ili je ovo negiranje iz BiH pa se izmislio kao da to mora biti to, jer jednostavno racunica se ne poklapa.

od norveske do bosne i nazad dodje preko 2000 KM samo putarina i benzina, bez spavanja.

to je bila racunica za 4-clanu porodicu kad su karte bile po 1000 KM.
danas ihihi moze se naci povratna za 300 KM sa koferima.

e, sad da li je u pitanju strah od letenja, puhanje autom ili dovlacenje starih uradjaja rodbini ... :?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#15 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by hrle1976 »

uglavnomja wrote:
hrle1976 wrote:
KB9 wrote:vecina ih 24/7 lezi u rentanim autima po carsiji kad dodju

valja pokazat imucnost i ispravnost odlaska cistit hale svabama

Ja mislim da je to MIT mitova o tim rentanim autima. Ako neko ima masla da renta auto (mocno auto) za 20 dana i da s njim nabije recimo 4.000km taj onda ima para ko blata. Iskreno receno ili je ovo negiranje iz BiH pa se izmislio kao da to mora biti to, jer jednostavno racunica se ne poklapa.

od norveske do bosne i nazad dodje preko 2000 KM samo putarina i benzina, bez spavanja.

to je bila racunica za 4-clanu porodicu kad su karte bile po 1000 KM.
danas ihihi moze se naci povratna za 300 KM sa koferima.

e, sad da li je u pitanju strah od letenja, puhanje autom ili dovlacenje starih uradjaja rodbini ... :?
Norveska ako nije najskuplja zemlja na svijetu onda je medju najskupljih pet. Da neko renta auto u Norveskoj (mocno), i da ide do BiH i ostane 20 dana. Ako ga to nbi izaslo 6.000€ ja ti masiram ledja i perem tabane godinu dana. Sto se letova tice do BiH nije to bas tako budi posto. Ove sto imamo u Svedskoj i Danskoj kazu samo sezonski ili sa presjedanjem i po osobi nikad ne ispadnje ispod 1.000KM

Dodaju da najcesce lete do Splita ili Dubrovnika pa ih neko pokupi.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by Truba »

nit me briga nit me zanima :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#17 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by _BataZiv_0809 »

Hrle bas nema para izgleda.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#18 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by mO k3 »

Recimo ovako idem od sebe , ne ležim na parama , ali nije da ih nemam
Sta želim da sebi kupim , kupim
Odem na odmor 3 puta godišnje i uspijemo da uštedimo para za stare Dane .

Sta je najvažnije u tome svemu da smo svi zdravi ...
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#19 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by hrle1976 »

Imam ja para ja cam cak rodbini htjeo da kupim dva kombija Mercedesa da otvore neki tursiticki vodic, shuttle do aerodorma, za turiste da voze na rafting, na more, kurir servis itd. Jok nece. Nije izvodljivo jer treba lezati po vazdan. Najbolje nek rodjo poslaje 500€ da se ima za kafica, kladioncie i stine raje. I svaki put kad sam na vezi sa rodjacima negdje je u nekom kaficu i lovi vajfaj.
triiksa
Posts: 172
Joined: 12/02/2015 12:01

#20 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by triiksa »

hrle1976 wrote:Sta mislite, jer vidim samo se prica o iseljenima* kako ono ovo, a obicno je sve povezano sa parom. Cisto iz radoznalosti, sta misliste da li vasi najmiliji ili ne nebitno ali vas rod, vasa tetka, rodica, brat i sl. imaju u slajpeku ili pod jastukom jedno 100.000€ ustedjevine, mozda 200.000€ ili vise.

Kad pricam o iseljenima mislim na gastarbeiter i onu ratnu generaciju.
Ovi koji leže na parama više ne dolaze ovamo. Ni preko ljeta ni za praznike. Preče im neke Kube i Dominikane.
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#21 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by Bolonjac »

hrle1976 wrote:Sta mislite, jer vidim samo se prica o iseljenima* kako ono ovo, a obicno je sve povezano sa parom. Cisto iz radoznalosti, sta misliste da li vasi najmiliji ili ne nebitno ali vas rod, vasa tetka, rodica, brat i sl. imaju u slajpeku ili pod jastukom jedno 100.000€ ustedjevine, mozda 200.000€ ili vise.

Kad pricam o iseljenima mislim na gastarbeiter i onu ratnu generaciju.
Vjerujem da imaju ako nisu stan kupili / kredit uzeli. Zavisi i od broja djece. Opet sve individualno koliko je neko po prirodi stedljiv, ja koliku god platu imao sve potrosim :O Plata poraste krenes kupovati BIO proizvode, trositi vise na restorane i na izlete/godisnje tako da na kraju dodje isto.
Iskreno mislim da mi roditelji imaju vise ustedjevine od mene mada u BiH zive a ja imam 3 puta vecu platu od njih zajedno.

Isto kao u BiH imas konobara sa najnovijim iphonom dok imas i direktora vece firme sa nokia 3310 isto vrijedi i za aute.
Moja rodbina u americi ima super plate al djaba kuca, fakultet djetetu i u kreditima su preko glave.
Last edited by Bolonjac on 24/07/2016 12:15, edited 4 times in total.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#22 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by hrle1976 »

triiksa wrote:
hrle1976 wrote:Sta mislite, jer vidim samo se prica o iseljenima* kako ono ovo, a obicno je sve povezano sa parom. Cisto iz radoznalosti, sta misliste da li vasi najmiliji ili ne nebitno ali vas rod, vasa tetka, rodica, brat i sl. imaju u slajpeku ili pod jastukom jedno 100.000€ ustedjevine, mozda 200.000€ ili vise.

Kad pricam o iseljenima mislim na gastarbeiter i onu ratnu generaciju.
Ovi koji leže na parama više ne dolaze ovamo. Ni preko ljeta ni za praznike. Preče im neke Kube i Dominikane.
Zar imas tetku koja ti posalje razglednicu iz Havane? :D A nece da te obidje? Nemoj mi zamjeriti ali nesto mi ovo sinu u glavu pa me pravo nasimja. Ono tipa nismo ih vidili vec pet godina ali takodje vec petu godinu zaredom salju razgledince iz krajeva koje moramo traziti na google earth.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#23 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by Njanjavi »

hrle1976 wrote:Imam ja para ja cam cak rodbini htjeo da kupim dva kombija Mercedesa da otvore neki tursiticki vodic, shuttle do aerodorma, za turiste da voze na rafting, na more, kurir servis itd. Jok nece. Nije izvodljivo jer treba lezati po vazdan. Najbolje nek rodjo poslaje 500€ da se ima za kafica, kladioncie i stine raje. I svaki put kad sam na vezi sa rodjacima negdje je u nekom kaficu i lovi vajfaj.
Pa hajde burzuj kupi te kombije pa sa nekim forumasem pokreni biznis, stas zavro za rodjake, eto neche da rade, super, registrujes firmu ovde i pokrenes sam sa nekim forumasem koji ima iskustva u tome a nezaposlen.
De da vidimo vrlog investitora hrleta na djelu :D
I ja sam htjeo jarane napravit prvi film za oskara na ovim prostorima, pa nije niko tjeo glumit jarane, svi vicu viza za buducnost je furka ovo ono i zajeba me danis tanovic papak jbemu misha, snimio prije mene pih :(
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24 Re: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by _BataZiv_0809 »

Hrle bolan nemas para dok narod po forumu ubjedjujes da imas :mrgreen:
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#25 Re: RE: Da li vasa rodbina u inostranstvu lezi na parama?

Post by Last December »

BlackSails wrote:
hrle1976 wrote:Sta mislite, jer vidim samo se prica o iseljenima* kako ono ovo, a obicno je sve povezano sa parom. Cisto iz radoznalosti, sta misliste da li vasi najmiliji ili ne nebitno ali vas rod, vasa tetka, rodica, brat i sl. imaju u slajpeku ili pod jastukom jedno 100.000€ ustedjevine, mozda 200.000€ ili vise.

Kad pricam o iseljenima mislim na gastarbeiter i onu ratnu generaciju.
Odvratni likovi 99% ih je za degeneka kada dodju ovamo to se ponaša ko pušteno s lanca mrzim dijasporska govna jer furaju patriotizam koji je ložiona i teški lažnjak.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Što kaže neko gore, boli me kurac koliko imaju para al samo da mi ne prosipaju svoja govna o partriotizmu i kako ja treba da živim i ponašam se kod svoje kuće. Takve treba tući ne dat plakat da dobro zapamte kad su dolazili u Bosnu.
Post Reply