Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post Reply
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#126 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by KB9 »

R A V E N wrote:Ne, jer ova država nije samoopstojna u organizacionom smislu, nego je održava američka vlada.
na aparatima ladno
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#127 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by PM72 »

BAK-eV wrote:Strateški pobjedili su Bošnjaci. Taktički pobjedili su Srbi.
Ipak Bosnjaci drže 35% teritorije s tendencijom rasta u Brčkom, Stocu, Kiseljaku, Mostaru, pa čak i u Podrinju.
A Sarajevo je zlata vrijedno.
Dugorocno mogu preuzeti još 10 načelnika i opstina.
Sjetimo se da su 1993 imali kontrolu na 12 % teritorije i blokirano Sarajevo.
Što Bošnjaci budu više jačali, to će drugi tražiti jaču državu na bazi pariteta.
Vidjećete.

Strateški pobjedili? :-) Što je u našim rukama fabrika duhana da imamo šta pušiti? Kakav rast u Brčkom,Stocu,Kiseljaku,Mostaru a kamoli Podrinju? Omladina ne radi a samim tim ne zasniva porodice.Gledaju kako da se ispale preko granice jer su ih ubjedili da tamo rastu "evri" na granama.Ko i zasnuje porodicu ima jedno ili nijedno dijete.Nemaš porodice sa troje djece (sem one fukare što samo štanca pa im djecu hrane humanitarne organizacije i plaču po televiziji) što hoće reći da smo dugoročno u zijanu kao i svi ostali.

Sarajevo zlata vrijedno? za šta? Da se sva fukara i bijeda salije u njega i da pravi favele po sarajevskim brdima a babovina im pusta.Na Kobiljači i na Lapišnici druga država a mi tumačimo o "strateškoj" pobjedi.Da jačamo sa ovim rukovodstvom i političarima? :lol:
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#128 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by So What! »

Gojeni H wrote:
cyprus wrote:Još jednom...

U POSLJEDNJEM RATU SU SVI IZGUBILI - NEMA POBJEDNIKA!
Ti bi protiv historije? :D

U svakom ratu je postojao pobjednik - svakom. Mozda ta pobjeda nije bila odmah vidljiva ili prepoznata, ali svaki rat je nekoj grupi donosio poboljsanje ili propast.
Gojeni ti si za sada najozbiljniji forumaš na temi, iznenađenje, dok me je cyprus malo razočarao. Pacifista sam i ja, ali postoje neki realni parametri.

BiH neće postati prazna zemlja za 50-60 godina, ali biće zemlja lijepo naseljena oko velikih centara u kojima će se lijepo živjeti.

Do tada će biti izgrađen koridor Vc, brza cesta do Bihaća i autoput do Tuzle.

Biće više hidroelektrana, vjetroelektrana i solarnih elektrana, a pošto neće biti potrebe za tolikom energijom, bićemo u mogućnosti da to izvozimo.

Ekonomskom stabilizacijom, stabilizovaće se i odnosi u zemlji, a s obzirom na ogromno iseljeništvo, rat neće biti moguć jer neće biti dovoljno vojno sposobnih ljudi.

Ukoliko EU preživi, BiH će sigurno biti članica, vjerovatno u rangu Mađarske ili Slovače u tom periodu.

Lijepo će se živjeti upravo od turizma, ako zadržimo Arape koje bi trebali zadržati jer oni prave preko velikih 30 turističkih naselja diljem države, a dijaspora će svako malo dolaziti i ostavljati novac.

Ja mislim da su Bošnjaci dobili rat. RS je od svega kvalitetnog dobila Banja Luku, Banja Luku, Doboj i Trebinje. Treba istaći da za sve nabrojane gradove osim Bijeljine, Armija i HVO bi sa nastavkom rata zauzeli. S druge strane Bošnjaci su dobili skoro čitavu sarajevsku regiju i kompletan grad (koji stvarno vrijedi pola Bosne), Zenicu, dio Mostara i Tuzlu sa najgušće naseljenom regijom u BiH, Bihać, Bugojno i meni lično jedan od najljepših gradova u državi, Gradačac.

Dejton je također pobjeda. Srebrenica je bila odgovor na poraze VRS-a na zapadnom frontu. Goražde bi bilo sljedeća Srebrenica, nakon Goražda Sarajevo bi bilo sljedeće, a nakon Sarajeva ko zna šta. Desila bi se maltene Ruanda, gdje su jedni pokušali da zakolju što više drugih dok oslobodilačka vojska ne stigne.

Dejton je pobjeda jer je zaustavio krvoproliće, osigurao državnost, Srbima zapečatio samoopredjeljenje, Bošnjaci su koliko toliko opstali na Drini (BPK), Sarajevo je izvojevano, Brčko distrikt presijeca teritoriju RS-a (naknadno dobiven, ali otpočet u Dejtonu), spriječena podjela Mostara ...
BAK-eV
Posts: 1856
Joined: 17/10/2012 18:53

#129 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by BAK-eV »

PM72 wrote:
BAK-eV wrote:Strateški pobjedili su Bošnjaci. Taktički pobjedili su Srbi.
Ipak Bosnjaci drže 35% teritorije s tendencijom rasta u Brčkom, Stocu, Kiseljaku, Mostaru, pa čak i u Podrinju.
A Sarajevo je zlata vrijedno.
Dugorocno mogu preuzeti još 10 načelnika i opstina.
Sjetimo se da su 1993 imali kontrolu na 12 % teritorije i blokirano Sarajevo.
Što Bošnjaci budu više jačali, to će drugi tražiti jaču državu na bazi pariteta.
Vidjećete.

Strateški pobjedili? :-) Što je u našim rukama fabrika duhana da imamo šta pušiti? Kakav rast u Brčkom,Stocu,Kiseljaku,Mostaru a kamoli Podrinju? Omladina ne radi a samim tim ne zasniva porodice.Gledaju kako da se ispale preko granice jer su ih ubjedili da tamo rastu "evri" na granama.Ko i zasnuje porodicu ima jedno ili nijedno dijete.Nemaš porodice sa troje djece (sem one fukare što samo štanca pa im djecu hrane humanitarne organizacije i plaču po televiziji) što hoće reći da smo dugoročno u zijanu kao i svi ostali.

Sarajevo zlata vrijedno? za šta? Da se sva fukara i bijeda salije u njega i da pravi favele po sarajevskim brdima a babovina im pusta.Na Kobiljači i na Lapišnici druga država a mi tumačimo o "strateškoj" pobjedi.Da jačamo sa ovim rukovodstvom i političarima? :lol:
Pa država je opstala, držimo glavni grad i 60% industrije.
Banja Luka nema šanse da otpočne secesije a da je mi ne oslobodimo.
Srbi Tuzlom i Brčkom presječeni.
Od 5 najvećih gradova držimo 3,5.
O tom strateškom aspektu pričam.
User avatar
Putnik ali stvarno
Posts: 842
Joined: 12/02/2015 14:57
Location: on the ride

#130 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by Putnik ali stvarno »

Vise nisam siguran jesam li se vec izjasnio i objasnio ?

Koga pobedili ?

Prica se da je u pitanju agresija i to dupla. Pobedili Srbiju i Hrvatsku ? Mislim da nisu, niti je takvog sporazuma o kapitulaciji ove dve bilo.

Prica se da je bio gradjanski rat, koji zapravo i dalje tinja verbalno - politicki ?

Mislim da nisu, jer ista prica traje vec 30 godina. Da su pobedili ne bi bilo price.

Dakle nisu pobedili problem koji su definisali 92ge. Problem se sada jos vise razvio u neslucenim razmerama, a steta i zrtve su katastrofalni.

Mozda je zapravo i sam problem definisan potpuno pogresno 92ge ? Ali ko ce sad o tome i ko sme uopste o tome ?

E sad ko ima koliko duluma posle svega je stvarno mnogo duga i isprazna prica.

:thumbup:
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#131 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by PM72 »

BAK-eV wrote:
PM72 wrote:
BAK-eV wrote:Strateški pobjedili su Bošnjaci. Taktički pobjedili su Srbi.
Ipak Bosnjaci drže 35% teritorije s tendencijom rasta u Brčkom, Stocu, Kiseljaku, Mostaru, pa čak i u Podrinju.
A Sarajevo je zlata vrijedno.
Dugorocno mogu preuzeti još 10 načelnika i opstina.
Sjetimo se da su 1993 imali kontrolu na 12 % teritorije i blokirano Sarajevo.
Što Bošnjaci budu više jačali, to će drugi tražiti jaču državu na bazi pariteta.
Vidjećete.

Strateški pobjedili? :-) Što je u našim rukama fabrika duhana da imamo šta pušiti? Kakav rast u Brčkom,Stocu,Kiseljaku,Mostaru a kamoli Podrinju? Omladina ne radi a samim tim ne zasniva porodice.Gledaju kako da se ispale preko granice jer su ih ubjedili da tamo rastu "evri" na granama.Ko i zasnuje porodicu ima jedno ili nijedno dijete.Nemaš porodice sa troje djece (sem one fukare što samo štanca pa im djecu hrane humanitarne organizacije i plaču po televiziji) što hoće reći da smo dugoročno u zijanu kao i svi ostali.

Sarajevo zlata vrijedno? za šta? Da se sva fukara i bijeda salije u njega i da pravi favele po sarajevskim brdima a babovina im pusta.Na Kobiljači i na Lapišnici druga država a mi tumačimo o "strateškoj" pobjedi.Da jačamo sa ovim rukovodstvom i političarima? :lol:
Pa država je opstala, držimo glavni grad i 60% industrije.
Banja Luka nema šanse da otpočne secesije a da je mi ne oslobodimo.
Srbi Tuzlom i Brčkom presječeni.
Od 5 najvećih gradova držimo 3,5.
O tom strateškom aspektu pričam.
Opstala je država ali samo imenom.Ono,za šta smo se borili,ginuli i sanjali -ne postoji.Nisam se borio ni za vartinu zastavu ni za himnu uz koju se mumlja.Držiš glavni grad a na izlazima sa obje strane zastave susjednih zemalja.60% industrije? :lol: Nemoj me nasmijavati,koje industrije?

Zatim,ko to "mi" kad kažeš " da oslobađamo Banja Luku"? Osipam se od te priče.Za koga je oslobađam i radi čega? Držiš 3,5 od 5 gradova koji svi zajedno imaju naroda koliko jedna četvrt normalnog svjetskog grada.

Jebo tu strategiju kad nam odoše djeca...
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#132 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by aratet »

Hahaha, pazi ovog gore, ko ce to ici na Banja Luku?
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#133 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by PM72 »

Pitanje na mjestu.Znaš li odgovor?
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#134 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by amko761 »

Tastature na gotovs ;-)
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#135 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by PM72 »

amko761 wrote:Tastature na gotovs ;-)
ma jašta.Sad će se pominjati defetizam i ostale nebuloze.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#136 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by commendatore »

izgubili su rat protiv izdajnika i domacih petokolonasa,..,.. definitivno nema kriticne mase i operativne grupe koja bi mogla vrsiti prepade na nesortu zgadije koje su zgurali bosnjacki narod ponovo na nivo plemena,..... politicki 100% bolje stajali na kraju rata sad mrvice imamo.... zahvaljujuci politickim degenericima, sitnosicarskim seljackim varalicama i ljudima koji operativno rade za drugu stranu....


bosnjacima su najveci i jedini problem izdajice.... ala softici izetbegovici muslimovici rekici i ostala zgadija....
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#137 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by 155_mm »

LBVIEW wrote:
sarlo wrote:
So What! wrote: 1991

Image

2013

Image
Glede karata...nepravilno su date za poredjenje.
Vecine, nacionalne, po naseljima su predstavljane vizuelno i sluze za poredjenje.
Medjutim, naselja bez stanovnistva su na prvoj karti oznacena bijelo a na drugoj zutom bojom. Mislim da bi stekli sasvim drugaciju sliku kada bi naselja bez stanovnika na drugoj slici (2013. godina) bila u bijeloj boji.
Kasnije bih i druge nedostatke naveo ali ovo mi se cini najbitnijim.
Ove karte ne odgovaraju stanju na terenu, jer je kompletno nenaseljeno planinsko podrucje, od Grmeca, preko Klekovace, Vitoroga do Maglica obojeno u "srpsku" boju.
ma ponijelo malo ovog lazara autora karte. sta ces dogadja se. ocemol mu halalit?

:lol:
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#138 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by PM72 »

:lol:
Imaš pravo,vidim ja nešto se previše zeleni a popis 2013...
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#139 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by 155_mm »

neznam za ostale forumase ali meni je srpska i hrvatska pobjeda nad bosnjacima izgledala mnogo veca 1997. nego sto je danas. kako ce izgledati 2047. ostaje da se vidi.
BAK-eV
Posts: 1856
Joined: 17/10/2012 18:53

#140 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by BAK-eV »

aratet wrote:Hahaha, pazi ovog gore, ko ce to ici na Banja Luku?
Pa oni, na koje Banja Luka navali.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#141 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by 155_mm »

ma daj ljudi mani te se banjaluke. koga boli penis za banjalukom. nakon uspostave distrikta brcko banjaluka je postala nebitna.

bitniji su ona povratnicka sela od gorazda prema granici sa CG od jebene banjaluke. ustvari sva ona povratnicka naselja do fazlagica kule. treba gledat da ne pokolju taj narod ponovo.


mada realno gledano vjerovatnoca nekog novog sukoba su male i krecu se u pravcu da budu sve manje. a razloga je za to mnogo pa da ne nabrajam.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#142 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by PM72 »

mudro zboriš ! :thumbup:
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#143 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by mg »

Ako se gleda sa aspekta da su Bošnjaci nespremni ušli u rat, onda su definitivno isti dobili, jer su preživjeli.

U svakom drugom aspektu su izgubili, jer 100.000 mrtvih je previše za mali begovat podobnih.

Ali kad vidiš da taj narod vode priučeni političari. sanjari i debelokošci, previše je i ovo što se ima...

Alija je budaletina koja je umalo sve u nestanak odvela, Silajdžić terslukom i egocentričnosti nije mogao više, Tihić je pokušao ali preblag, a Baketa...hmm...taj će uveliko biti najpogubniji po sviju...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#144 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by Connaisseur Karlin »

izbgubili su svi ubijeni u ratu

rat , u sustini, nije bio potreban, no ljudi su dovoljno luda stvorenja da zapocnu rat

pobjedilo je ljudsko ludilo
Lug
Posts: 2527
Joined: 09/02/2009 15:27

#145 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by Lug »

ko nas zavadi u pm. :roll:
Lug
Posts: 2527
Joined: 09/02/2009 15:27

#146 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by Lug »

PM72 wrote:
Lug wrote:Historijski gledano, period od 20-tak godina je skoro neprimjetiv.. proces i dalje traje. Naravno da je BiH pobjednik! Mi i jesmo ratovali da bi BiH opstala kao drzava, sto smo i uspjeli, a vremenom ce se sve posloziti.. definitivno, BiH je pobjednik! Gubitnici rata u BiH su Srbija i Hrvatska! Valjda to ne treba objasnjavati. Ja ne vidim nikakvu, apsolutno nikakvu mogucnost da se sad i u buduce razjebe BiH .. jedino ako Amerika i Evropa propanu kao drzave/unije ..u tom slucaju ostaje jedino Rusija kao velika sila koja bi mogla zavladati ovim prostorom. Ali, od tog nema nista.. :izet: :D
:lol: Koji optimista...Vučić ti može napraviti poljski WC na izlazu iz Sarajeva pa nam srati iznad glave a mi mu možemo samo soli na rep baciti.Kao što nam Kolindica može napraviti "festival hrvatske glazbe" na Kobiljači...ne vidiš mogućnost da se razjebe... :-) a ona razjebana dibidus.
de polako,udahni malo :D .. primjri su ti relevantni ono pravo.. :-)
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#147 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by Gojeni H »

cyprus wrote:
Gojeni H wrote:
cyprus wrote:Još jednom...

U POSLJEDNJEM RATU SU SVI IZGUBILI - NEMA POBJEDNIKA!
Ti bi protiv historije? :D

U svakom ratu je postojao pobjednik - svakom. Mozda ta pobjeda nije bila odmah vidljiva ili prepoznata, ali svaki rat je nekoj grupi donosio poboljsanje ili propast.
Dobro hajd, možemo i tako... Ovaj rat je svim grupama donio propast...
Dozvoljavas sebi luksuz da budes emotivan. Nije pogresno, ali jeste nerealno.
Bez obzira ne milione mrtvih u 1. i 2. svjetskom ratu, tacno se zna ko je pobjednik i ko je mogao nametati svoje ciljeve drugima.
Sto se naravno odrazilo i na standard gradjana, njihova prava, itd. Pobjednik namece pravila.

Hrvatska ima los geografski polozaj (citaj pereca) ali je apsolutni pobjednik u ratu. Protjerali su domace izdajnike, oslobodili svaki pedalj drzave na kojem imaju uspostavljen svoj sistem. Dodatno su usli u EU i NATO i imaju jake osnove da dalje napreduju. Da, imaju talas iseljavanja ali Hrvatsku ti talasi zapljuskuju od mletackog vakta.
To sto se BH Hrvati ne uklapaju ni u jednu jednacinu osim seobe ka moru, Krajini i Zagrebu, izgleda nije bio Tudjmanov problem.

Srbija je izgubila Kosovo, i barbarske emotivce kakvi jesu, to strasno pogadja. Medjutim, kada se pogledaju cinjenice, Kosovo je bilo siromasno, izvor stalnih problema, i ono je moralo pasti. Jedini nacin spasavanja je bio etnickim ciscenjem sto Srbi najbolje rade.
S druge strane, prodor ka zapadu, prvi put van tvorevine zvane JUgoslavija, je poluzavrseni posao.
Da, postoji PiSi, ali PiSi je entitet i stvar unutrasnjeg uredjenja jedne drzave - BiH.
Medjunarodne granice je veoma tesko mijenjati, ali nije nemoguce. Pitanje unutrasnjeg uredjenja je ... pitanje unutrasnjeg uredjenja drzave BiH.

Kao sto rekoh uvijek neko pobjedjuje.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#148 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by Obi Wan Bosnian »

Ako smatramo da je rat završen i da je to to, onda su Bošnjaci izgubili. Nisu dobili nezavisnost to jest ne mogu sami upravljati svojom sudbinom.

Ako smatramo da je 92-95 bila samo prva faza i da se sada rat vodi drugim sredstvima, onda nam tek predstoji završnica i vidjet ćemo kako će završiti. Realno, šanse su male ali uvijek je tako bilo. Smatralo se da nemamo nikakve šanse:
Ko rukavac što ga je bujica odvojila od majke pa nema više ni toka, ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije. Drugi nam čine čast da idemo pod njihovom zastavom jer svoju nemamo.
Svojom borbom i žrtvama od 92-95 dali smo sebi šansu da ipak budemo jezero. Ali još je dugačak put do toga jer nikome takvo jezero ovdje ne treba i realno male su nam šanse.
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#149 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by Nacionalniid_BOSANCI »

Haris.ba wrote:
megaman4 wrote:
Posto si spomenuo Istocnu Hercegovinu, samo cu ti navesti primjer Nevesinja odakle su i moji pretci. U ovom gradicu su obnovljene sve dzamije, njih 5 koliko ih je bilo prije rata u gradu, te kuca cuvenog bega Basagica. Trenutno nema nijednog Bosnjaka da zivi i radi u ovom gradu, koji polako umire, jer ga i Srbi masovno napustaju.

Kada bi ti rekao da je u Nevesinju prije rata na citavoj opstini bilo oko 4500 zaposlenih, dok danas nema ni 1000, dovoljno govori kakva ga buducnost ceka.

Sto se tice Bosnjaka, uglavnom su se vratili u gornjem polju, gdje su sela i naselja sa vecinskim Bosnjackim pukom. Oko 350 Bosnjaka povratnika zivi u Nevesinju od nekadasnjih 3500, tj. 10 puta manje nego prije rata.

Kalinovik je katastrofa kao i Gacko, Bileca i Ljubinje.

Jedino se jos Trebinje drzi zbog blizine Dubrovnika i Jadrana.
Da nije bilo rata, ni genocida , ni zločina - u Istočnoj Bosni i Hercegovini sumnjam da bi situacija bila išta bolja. Pošto bi bili u EU - bila bi još gora u pogledu broja stanovnika. Jer svi bi imali otvorenu granicu. Naravno, drugačija bi bila etnička raspodjela.

Osim regija oko Bijeljine - nema tu potencijala za puno stanovništva.
So What! wrote:broj Bošnjaka je sve veći i veći.
Ja sam shvatio da pričaš o demografiji. A vidim ostali se uhvatili svega ostaloga.

Ako se gleda demografija Bošnjaci su prošli onako. Ogroman broj civilnih žrtava, u odnosu na ukupne poginule. Ogroman broj djece, mladih.

Demografski ti je to katastrofa. Imaš one piramide starosti i spola gdje se vide lijepo poremećaji odnosa.

I dodaš nezaustavljivi odlazak iz BiH, naročito mladih, koji se uglavnom neće vratiti, a ni njihova djeca - demografski će svi biti u problemu.

I onda gledaš šta ti je bilo namijenjeno - da te nema, onda i puko preživljavanje je velika pobjeda.
Ispravka nije namjenjeno da BosnjakaBosanaca nema jer oni ce postojati u ovakvoj ili onakvoj formi, nego je namjenjeno da sto ratom sto iseljavanjem BosnjaciBosanci izgube potpuno svoju maticnu drzavu Bosnu i Hercegovinu i budu stanovnici svijeta bez drzave.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#150 Re: Da li su Bošnjaci pobijedili u zadnjem ratu?

Post by PM72 »

Lug wrote:
PM72 wrote:
Lug wrote:Historijski gledano, period od 20-tak godina je skoro neprimjetiv.. proces i dalje traje. Naravno da je BiH pobjednik! Mi i jesmo ratovali da bi BiH opstala kao drzava, sto smo i uspjeli, a vremenom ce se sve posloziti.. definitivno, BiH je pobjednik! Gubitnici rata u BiH su Srbija i Hrvatska! Valjda to ne treba objasnjavati. Ja ne vidim nikakvu, apsolutno nikakvu mogucnost da se sad i u buduce razjebe BiH .. jedino ako Amerika i Evropa propanu kao drzave/unije ..u tom slucaju ostaje jedino Rusija kao velika sila koja bi mogla zavladati ovim prostorom. Ali, od tog nema nista.. :izet: :D
:lol: Koji optimista...Vučić ti može napraviti poljski WC na izlazu iz Sarajeva pa nam srati iznad glave a mi mu možemo samo soli na rep baciti.Kao što nam Kolindica može napraviti "festival hrvatske glazbe" na Kobiljači...ne vidiš mogućnost da se razjebe... :-) a ona razjebana dibidus.
de polako,udahni malo :D .. primjri su ti relevantni ono pravo.. :-)
Udahno ili ne- tako je kako napisah.A ti demantuj.
Post Reply