Da li se bojite insekata?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
song
Posts: 14
Joined: 04/02/2012 17:59

#1 Da li se bojite insekata?

Post by song »

moja sestra poludi kad vidi neku bubicu u kuci,nije mi jasno kako se tako malih stvorenja plase ljudi.mnogi se ne plase psa ili konja ali insekt je za njih prava opasnost.kako vi reagujete na to, ako neko zna sta je to sto cini ljude takvim strasljivcima zbog bubuce, neka napise.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#2 Re: dali se bojite insekata

Post by minjonja »

mene nije strah, nego mi se gade i vristim kad ih vidim! ne samo insekti, nego svi zglavkari sa antenama, znaci ukljucujuci odvratne rakove (jos sam rak po horoskopu...). gadi mi se jednostavno koncept egzoskeleta sa unutra razbacim organima i one preodvratne antene koje vrte okolo.... :cry: :cry: :cry: :cry: mravi mi se toliko ne gade jer su mali, ali cim vidim malo veceg mrava i ostale mesnate insekte, trcim. pauka se ne bojim, ali ih ne volim dirati :D jest da i oni imaju egzoskelet, ali bar nemaju antene, joj one su mi najgore :cry:
song
Posts: 14
Joined: 04/02/2012 17:59

#3 Re: dali se bojite insekata

Post by song »

minjonja wrote:mene nije strah, nego mi se gade i vristim kad ih vidim! ne samo insekti, nego svi zglavkari sa antenama, znaci ukljucujuci odvratne rakove (jos sam rak po horoskopu...). gadi mi se jednostavno koncept egzoskeleta sa unutra razbacim organima i one preodvratne antene koje vrte okolo.... :cry: :cry: :cry: :cry: mravi mi se toliko ne gade jer su mali, ali cim vidim malo veceg mrava i ostale mesnate insekte, trcim. pauka se ne bojim, ali ih ne volim dirati :D jest da i oni imaju egzoskelet, ali bar nemaju antene, joj one su mi najgore :cry:
"antene"e bas me nasmija :lol:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#4 Re: dali se bojite insekata

Post by minjonja »

song wrote:
minjonja wrote:mene nije strah, nego mi se gade i vristim kad ih vidim! ne samo insekti, nego svi zglavkari sa antenama, znaci ukljucujuci odvratne rakove (jos sam rak po horoskopu...). gadi mi se jednostavno koncept egzoskeleta sa unutra razbacim organima i one preodvratne antene koje vrte okolo.... :cry: :cry: :cry: :cry: mravi mi se toliko ne gade jer su mali, ali cim vidim malo veceg mrava i ostale mesnate insekte, trcim. pauka se ne bojim, ali ih ne volim dirati :D jest da i oni imaju egzoskelet, ali bar nemaju antene, joj one su mi najgore :cry:
"antene"e bas me nasmija :lol:
za koji mjesec idem na terensku nastavu i moracu rukama hvatati insekte... vec se sad jezim.... mislim da cu u sred ljeta u skafanderu i rukavicama ici u hvatanje.
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#5 Re: dali se bojite insekata

Post by tinchy »

I ja se bojim buba :(
Ne znam zašto al' imam osjećaj da će mi nešto biti kad ih vidim.
A pauka tek kad vidim :-) :-) :-) :-)
lajkujMe
Posts: 12248
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#6 Re: dali se bojite insekata

Post by lajkujMe »

Mrava, muhe, bubamara i komaraca se ne bojim ali se strasno bojim Paukova a najvise onih tamnih debelih boze sacuvaj stid me toga ali nemogu protiv ljduskog instinkta ako vidim takvog debelog crnog panika me hvata i sto dalje trcim a i nevolim druge velike bube.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#7 Re: dali se bojite insekata

Post by amrica »

:D

baje baje bajice :lol: :lol:

ne volim ih, bojim se samo osa i strsljenova ako se vrte blizu :oops:
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#8 Re: Da li se bojite insekata?

Post by Mr. Brightside »

samo one proklete sto ulazi djeci u uši :roll:
i onda ti sipaju nesto vruce u uho da je ubije, inace ona ode i pocne ti jesti mozak :cry: :lol:
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#9 Re: dali se bojite insekata

Post by harač »

pretpostavljam da je ovo out of question :D

http://www.youtube.com/watch?v=Uj9CysSSsps&feature=fvsr
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#10 Re: Da li se bojite insekata?

Post by despina »

Image


:mrgreen:

:run:
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#11 Re: Da li se bojite insekata?

Post by shambho »

A mogu li sta te bube? Mogu li te npr. ujest il' ne znam nesto sirit :-D ? Koliko su prljave?

Evo ja imam jednu par dana hoda po plafonu, lici na uholadzu al' nije.. I zao mi je ubit, kontam nista mi nece. Opet ne bih sad da zivim sa bubama.

Ja ih najcesce pokusavat do prozora protjerat.

Ja ne volim nista sto je ljigavo i veliko (tipa ovo desno na crtezu iznad), a ove bubice, paukovi to mi je OK mada kad treba ufatit zastitne rukavice i ja nosim.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#12 Re: Da li se bojite insekata?

Post by minjonja »

ja ih vidim kako ih i marge vidi

Image
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8491
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#13 Re: Da li se bojite insekata?

Post by kokuz_sa »

Image

:D
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#14 Re: Da li se bojite insekata?

Post by shambho »

Joj minjonja :lol: .. (i btw tako mi je nehumano ovo stavljanje zivog jastoga.. :cry: )

Meni su muhe najgore od svih.. :x
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#15 Re: Da li se bojite insekata?

Post by manki »

BOJIM SE! Neke insekte poput mrava bih mogao tolerisati, jer su mali. I rakove cak ne volim zbog izgleda kako neko spomenu gore, ali PAUKA kad vidim hocu da umrem, bukvalno. Bio on mali ili veliki, ne mogu protiv sebe, zaledi mi se krv u zilama. :-?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#16 Re: Da li se bojite insekata?

Post by dječak sa šibicama »

Postoji samo jedna buba koju volim

Image
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#17 Re: Da li se bojite insekata?

Post by manki »

dječak sa šibicama wrote:Postoji samo jedna buba koju volim

Image
Isto! :)

Mada ni nju ne volim kad se na ledja prevrne i podje mlatarati nogicama. :cry:
cocko
Posts: 22
Joined: 01/07/2011 18:13

#18 Re: Da li se bojite insekata?

Post by cocko »

moja zena dobije napad panike kad vidi bubicu.jednom setali gradom i sletila joj buba na glavu, poludila je i trckarala vristeci. mene uhvatio smijeh zbog raje koja je gleda i smije se.naravno bila ljuta na mene cijeli dan. :x
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#19 Re: Da li se bojite insekata?

Post by Richard Wagner »

kako pichkast strah, ah taj konformizam
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#20 Re: Da li se bojite insekata?

Post by minjonja »

shambho wrote:Joj minjonja :lol: .. (i btw tako mi je nehumano ovo stavljanje zivog jastoga.. :cry: )

Meni su muhe najgore od svih.. :x
ma na kraju ga nisu stavili u lonac ali mu je homer priredio saunu :D


jest da ih mrzim, ali ne kontam ni ja sto ih zive moraju kuhati... ne kuhaju samo njih zive nego i zabe i puzeve i sipe i Bog zna sta jos.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#21 Re: Da li se bojite insekata?

Post by dječak sa šibicama »

Image

ne prodje ni jedno ljeto a da mi bar jedan ovakav, velicine olovke dakle 10-ak cm, nije uletio u sobu pred spavanje

na jednog sam potrosio cijeli Raid :D

uzeti u ruku? nema sanse...
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#22 Re: Da li se bojite insekata?

Post by irac300 »

Ja ne mogu reći da me strah, ali imam neki neugodan osjećaj npr. kada mi veliki moljac naveče zabruji kraj uha. :D Obično ljeti, ono, vrućina otvoriš prozor kad ono čuješ samo uleti neka velika bubetina i zuji, bolje rečeno bruji. :D
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#23 Re: Da li se bojite insekata?

Post by manki »

dječak sa šibicama wrote: ne prodje ni jedno ljeto a da mi bar jedan ovakav, velicine olovke dakle 10-ak cm, nije uletio u sobu pred spavanje

na jednog sam potrosio cijeli Raid :D

uzeti u ruku? nema sanse...
Isti slucaj sa mnom, samo meni umjesto skakavca uleti pauk, i to bas ono cega se najvise bojim. Jednom su mi se izlegli mladi bili pa hodali po plafonu hiljade njih, kad umro nisam, cak sam u 7 ujutro trazio pomoc po sa-x-u kako da ih se rijesim. :lol: Naravno, posto je ovo sa-x, nikakvih konstruktivnih prijedloga nije bilo. :lol:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#24 Re: Da li se bojite insekata?

Post by minjonja »

nemojte stavljati slike ovako odvratnih stvorenja molim vas, tacno mi se oblatne digle do grla...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40709
Joined: 29/06/2011 23:39

#25 Re: Da li se bojite insekata?

Post by dječak sa šibicama »



ko se nije najezio i pogledao oko sebe po sobi, ne boji se pauka! :D
Post Reply