Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Mayhem
Posts: 149
Joined: 01/11/2013 11:12

#226 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Mayhem »

pa ocito nisu bili dovoljni mjeseci i godine, ako i muskarci to zagovaraju kao dodatne mjesece i godine?

ja ne znam neke slucajeve gdje se obavezno zivjelo skupa zbog toga... vise je (barem meni) djelovalo kao neki logican slijed (ljudi iz manjih gradova.. svakako placaju stanove pa je jednostavnije biti skupa... a nije im do vjencanja jos)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#227 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by HAVANA »

Dosadno mii wrote:
peepeep wrote:Ne samo da prihvatam nego smatram da je to potreba da ljudi uvide da li mogu zajedno i da li funkcionišu.
Mogu se zene pretvarat u tom "testnom periodu" sve dok se ne udaju

Labud je u pravu :thumbup:
Sta se ba ima pretvarat.Budalu nit jebi nit kuci vodi.Pricamo o normalnoj vezi,zabavljanju,izlascima,zajebanciji,jedi,pij,guzi,plivaj,pusi,trci,vozi...Zivite malo.Ako ide onda samo od sebe prelazi na slijedecu fazu.Ozbiljnije stvari,stan,posao,namjestaj,kuca...Onda idu jos ozbiljnije,racuni,planiranja,mastanja...Kad dodjes do ove faze a i dalje sa smijeskom pricas sa njom o daljim planovima...Zabij ga odma,zeni,pravi djecu,radi,dizi kredite...Sto jada al slatkih.Ako u prvim fazama zapinje na nekim bitnim stvarima,poslije ce jos vise.Nema ja,ja i ja.Od pocetka mora biti mi,mi i mi.Ako zelis brak i normalan zivot.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#228 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by muha_sa »

HAVANA wrote:
Dosadno mii wrote:
peepeep wrote:Ne samo da prihvatam nego smatram da je to potreba da ljudi uvide da li mogu zajedno i da li funkcionišu.
Mogu se zene pretvarat u tom "testnom periodu" sve dok se ne udaju

Labud je u pravu :thumbup:
Sta se ba ima pretvarat.Budalu nit jebi nit kuci vodi.Pricamo o normalnoj vezi,zabavljanju,izlascima,zajebanciji,jedi,pij,guzi,plivaj,pusi,trci,vozi...Zivite malo.Ako ide onda samo od sebe prelazi na slijedecu fazu.Ozbiljnije stvari,stan,posao,namjestaj,kuca...Onda idu jos ozbiljnije,racuni,planiranja,mastanja...Kad dodjes do ove faze a i dalje sa smijeskom pricas sa njom o daljim planovima...Zabij ga odma,zeni,pravi djecu,radi,dizi kredite...Sto jada al slatkih.Ako u prvim fazama zapinje na nekim bitnim stvarima,poslije ce jos vise.Nema ja,ja i ja.Od pocetka mora biti mi,mi i mi.Ako zelis brak i normalan zivot.
ovo prije braka :? :? :-)
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#229 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Truba »

Dosadno mii wrote:
Mayhem wrote: a muskarci ne mogu? :D

pogresna je postavka da je to "proba" ili "testni period". zajednicki zivot i to je to. nema potrebe za potpisivanjem papira :)
to da se isproba zajednički život vjerovatno muškarci više zagovaraju
žene bi se odmah udale da mogu, a ovako i one furaju to da se dodatno upoznaju kao da mjeseci i godine hodanja prije nisu bili dovoljni
bezvezno odlaganje
liberwalne ocajnice bez petlje da riskiraju
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#230 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by HAVANA »

muha_sa wrote:
HAVANA wrote: Sta se ba ima pretvarat.Budalu nit jebi nit kuci vodi.Pricamo o normalnoj vezi,zabavljanju,izlascima,zajebanciji,jedi,pij,guzi,plivaj,pusi,trci,vozi...Zivite malo.Ako ide onda samo od sebe prelazi na slijedecu fazu.Ozbiljnije stvari,stan,posao,namjestaj,kuca...Onda idu jos ozbiljnije,racuni,planiranja,mastanja...Kad dodjes do ove faze a i dalje sa smijeskom pricas sa njom o daljim planovima...Zabij ga odma,zeni,pravi djecu,radi,dizi kredite...Sto jada al slatkih.Ako u prvim fazama zapinje na nekim bitnim stvarima,poslije ce jos vise.Nema ja,ja i ja.Od pocetka mora biti mi,mi i mi.Ako zelis brak i normalan zivot.
ovo prije braka :? :? :-)
Ja.Po mogucnosti sto cesce i raznovrsnije.Kad se budes opet zenio objasnicu ti.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#231 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by muha_sa »

HAVANA wrote:
muha_sa wrote:
HAVANA wrote: Sta se ba ima pretvarat.Budalu nit jebi nit kuci vodi.Pricamo o normalnoj vezi,zabavljanju,izlascima,zajebanciji,jedi,pij,guzi,plivaj,pusi,trci,vozi...Zivite malo.Ako ide onda samo od sebe prelazi na slijedecu fazu.Ozbiljnije stvari,stan,posao,namjestaj,kuca...Onda idu jos ozbiljnije,racuni,planiranja,mastanja...Kad dodjes do ove faze a i dalje sa smijeskom pricas sa njom o daljim planovima...Zabij ga odma,zeni,pravi djecu,radi,dizi kredite...Sto jada al slatkih.Ako u prvim fazama zapinje na nekim bitnim stvarima,poslije ce jos vise.Nema ja,ja i ja.Od pocetka mora biti mi,mi i mi.Ako zelis brak i normalan zivot.
ovo prije braka :? :? :-)
Ja.Po mogucnosti sto cesce i raznovrsnije.Kad se budes opet zenio objasnicu ti.
prvi putA cujem da se to radi prije braka :-)

baš ste vi mladi nestašni :-) toga u moj vakat nije bilo :( u moj vakat se samo poslije maticara seksalo
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#232 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by ing-ecc »

Kad procitam kako ovo fino zvuci ovako napisano dodje mi da se zaljubim :D al samo prije braka :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#233 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by HAVANA »

A dariva misu,ha?
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#234 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by muha_sa »

to se ne pika
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#235 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by vesela_sveska »

HAVANA wrote:
Dosadno mii wrote:
peepeep wrote:Ne samo da prihvatam nego smatram da je to potreba da ljudi uvide da li mogu zajedno i da li funkcionišu.
Mogu se zene pretvarat u tom "testnom periodu" sve dok se ne udaju

Labud je u pravu :thumbup:
Sta se ba ima pretvarat.Budalu nit jebi nit kuci vodi.Pricamo o normalnoj vezi,zabavljanju,izlascima,zajebanciji,jedi,pij,guzi,plivaj,pusi,trci,vozi...Zivite malo.Ako ide onda samo od sebe prelazi na slijedecu fazu.Ozbiljnije stvari,stan,posao,namjestaj,kuca...Onda idu jos ozbiljnije,racuni,planiranja,mastanja...Kad dodjes do ove faze a i dalje sa smijeskom pricas sa njom o daljim planovima...Zabij ga odma,zeni,pravi djecu,radi,dizi kredite...Sto jada al slatkih.Ako u prvim fazama zapinje na nekim bitnim stvarima,poslije ce jos vise.Nema ja,ja i ja.Od pocetka mora biti mi,mi i mi.Ako zelis brak i normalan zivot.
Havana,citajuci tvoje postove vracas mi vjeru u muski svijet :)
:thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#236 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by triconja »

Koja je po vama definicija braka (vanbracne zajednice), kakve zadatke imaju pripadnici istog i kako do uspjesnog braka?
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#237 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by ovo_mi_je_nick »

Imam kolegicu koja je strastveni zagovornik zajedničkog života prije braka i rađanje dijeteta prije braka. Kaže pa 21 vijek, oni se tamo vjenčaju pa tek onda žive zajedno i razmnožavaju se, kako su staromodni.

Pa reko što ti ne živiš tako i ne rodiš pa da budeš eVropska moderna žena.

Kaže pa bezveze to.

Hahhhahah jebo te hošaf kad se nisam zguzio selfservice :lol: :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#238 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Tomahawk11 »

Pa dobro, nije ona puno pogrijesila, to je misljenje koje vlada, brak je zastario, vanbracne zajednice su in, moderne, jel.
Ono, jeste lakse razici se kad pukne tikva, ali onda bi najbolje bilo sve to svesti na neki naobavezni nivo.
Kad ko hoce, sta hoce i koliko hoce....i onda svako svojim putem.
To bi bilo totalno in i moderno u skladu sa danasnjim vremenom.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#239 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by AmirBaa »

ako mislite da ce vam komad papira potpisan od strane osobe kojoj je to ustvari posao (potpisivati takve papire ili kako vec to objasniti) osigurati bilo kakvu stabilnost u ljubavnom odnosu sa muzem-covjekom onda vam svaka cast. Ne vidim sta se puno u odnosu promijeni kad se to potpise...zivjeti mozes zajedno i prije braka, radjati djecu takodjer :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#240 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Truba »

možda ću biti malo brutalan
ali možete predstavljati trpanje magarcu kao nešto normalno
i imate pravo
ali nemate pravo meni zabraniti da mislim kako to nije OK

dakle sve super živite prije braka i ne treba vam brak
ali moje mišljenje je da to nije OK
i nije
pošteno i da uvijek jedna strana prije i više želi da se to ozakoni :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#241 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Tomahawk11 »

Cemu onda prica kako je to staromodno?
Vanbracnih zajednica je uvijek bilo.
Taj papir je nostrifikacija porodice.
Ko zeli porodicu nema problem s tim.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#242 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by mad_max_ba »

hajte molim Vas

brak je institucija...........
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#243 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Tomahawk11 »

mad_max_ba wrote:hajte molim Vas

brak je institucija...........
pajel
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#244 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by mad_max_ba »

Tomahawk11 wrote:
mad_max_ba wrote:hajte molim Vas

brak je institucija...........
pajel
ma pazi, nemam ništa protiv ljudi koji žive u vanbračnim zajednicama, nagodili se i dogovorili tako, to je između njih......

Ja, lično, ne bih mogao jer.................

brak je ipak institucija
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#245 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Tomahawk11 »

mad_max_ba wrote:
Tomahawk11 wrote:
mad_max_ba wrote:hajte molim Vas

brak je institucija...........
pajel
ma pazi, nemam ništa protiv ljudi koji žive u vanbračnim zajednicama, nagodili se i dogovorili tako, to je između njih......

Ja, lično, ne bih mogao jer.................

brak je ipak institucija
Nemam ni ja. Svakom njegovo. Mogu shvatiti da ljudi mogu tako funkcionisati.
Samo, ta prica kako je brak zastario...to mi smrdi na izgovor za rusenje porodice kao oblika suzivota.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#246 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by mad_max_ba »

Tomahawk11 wrote:
Nemam ni ja. Svakom njegovo. Mogu shvatiti da ljudi mogu tako funkcionisati.
Samo, ta prica kako je brak zastario...to mi smrdi na izgovor za rusenje porodice kao oblika suzivota.
upravo to,
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#247 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by AmirBaa »

mad_max_ba wrote:
Tomahawk11 wrote:
Nemam ni ja. Svakom njegovo. Mogu shvatiti da ljudi mogu tako funkcionisati.
Samo, ta prica kako je brak zastario...to mi smrdi na izgovor za rusenje porodice kao oblika suzivota.
upravo to,
ja ne idem pricom da je brak zastario, nego da jednostavno nista ne znaci posebno. Papir ko papir. Ljudi se razvode svakodnevno, isto kao sto i prekidaju veze, samo jos veci belaj sa papirologijom kad se treba razvest. I tek onda dolazi do prave slike osoba kad treba doci do razvoda :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#248 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Tomahawk11 »

AmirBaa wrote: ja ne idem pricom da je brak zastario, nego da jednostavno nista ne znaci posebno. Papir ko papir. Ljudi se razvode svakodnevno, isto kao sto i prekidaju veze, samo jos veci belaj sa papirologijom kad se treba razvest. I tek onda dolazi do prave slike osoba kad treba doci do razvoda :thumbup:
Recimo da si u pravu da mnogi olahko shvataju brak i da sebi tim papirom prouzroce vise stete nego koristi.
Slazem se, njima bi bilo puno bolje da zive u vanbracnoj zajednici i kad im puhne - razlaz, a nemaju potrebe poslije ganjati se oko razvoda.
Itekako ima onih kojima brak ipak znaci, ali to je sve do ljudi.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#249 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Truba »

kako bolan?

kako onda one manekenke izvuku na sudu od nogometaša onolike pare a nisu u braku

samo na konto momak cura i što su prespavali nekoliko mjeseci zajedno izvuku lovu
čak i u hrvatskoj
ne znam kako je u BiH u vezi s tim pitanjem
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#250 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Tomahawk11 »

Black swan wrote:kako bolan?

kako onda one manekenke izvuku na sudu od nogometaša onolike pare a nisu u braku

samo na konto momak cura i što su prespavali nekoliko mjeseci zajedno izvuku lovu
čak i u hrvatskoj
ne znam kako je u BiH u vezi s tim pitanjem
Pricam o problematici razvoda i papirologiji.
Zna se kako izvuku pare.
Zivi ti s nekim sad pod krovom 5 godina, izvuci ce ti pare.
Nemoj ni ti pretjerivati, nece mu izvuci pare ako je avantura u pitanju, pa ni ti kratki zajednicki boravci.
Post Reply