Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#176 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by vjesticanametli »

ahaaaaaaaaaaaaa :lol: :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#177 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by pustopoljina »

malena_19 wrote::) prije je, definitivno, bilo puno bolje dok se nije zivilo sa momkom/curom prije braka... Ja nisam za taj tip veze nit bih mogla zivjeti sa nekim prije braka... ipak sta jedna zena moze da pokloni svom buducem muzu nego svoju nevinost, koja je svakom muskarcu najljepsi dar kada zna da mu je zena djevica i da joj je prvi muskarac u zivotu,a i posljednji... a sto se mene tice ja to ne bih uradila i iz vjerskih razloga jer dok su se ljudi prodrzavali tog pravila da nema odnosa prije braka nije ni bilo ovoliko ni razvoda ni pokvarenih ljudi... a danas sve zele da budu moderni, u skladu sa zapadom, koji nam nije donio nis dobro... i svakim danom sve je gore i svaki dan ce biti gore i gore dok se ljudi malo ne skontaju u ne razmisle da li vrijedi ovakav zivot, i svakim danom, da li vrijedi ostavljati sve vise djece bez roditelja, koji se razode jer ne mogu da vise izdrze u zajednickom zivotu jer im stosta smeta na partneru... :razz:
koji je ovo teletabis?
sve to,sinko,sto tvrdis da prije nije postojalo-jeste postojalo.
razvoda nije bilo jer se nisi imala kome vratiti...ne moze se zena koja je bila gospodarica kuce vratiti mami na rucak i oblacenje-a tada nije imala kruha bez muza. sad moze zivjeti sama i zato ne mora da trpi.ako je to tebi lose-eto te-pa trpi ti u ime starih dobrih vremena.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32139
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#178 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Bobi »

probni rad...6 mjeseci...normala :-)
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#179 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by žena zmaj »

Vazda, bez toga ne bih pristala ni na brak... :D
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#180 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by lolita_xx »

ne prihvatam... ne bi mi bilo zanimljivo u braku...
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#181 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by mamica papucarka »

pa nije covjek knjiga da je procitas, pa zatvoris
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#182 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by metal_rules_cura »

mamica papucarka wrote:pa nije covjek knjiga da je procitas, pa zatvoris
Pa da... :-) :-D
malena_19
Posts: 6
Joined: 19/07/2008 22:19

#183 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by malena_19 »

JThomas wrote:
malena_19 wrote:ipak sta jedna zena moze da pokloni svom buducem muzu nego svoju nevinost, koja je svakom muskarcu najljepsi dar kada zna da mu je zena djevica i da joj je prvi muskarac u zivotu,a i posljednji
eto ništa ne može :-) nevinost je jedino što žena muškarcu može pokloniti :-)

tvoj je izbor kako ćeš i kada ući u brak, ali ovako indirektno vrijeđaš žene koje neće nevine da uđu u brak, i koje bi možda i živjele s budućim mužem prije braka.

prvo da kazem da nisam htjela da vrijedjam indirektno zene koje nece da nevine uđu u brak, iskreno, to je njihovo misljenje i shvatanje zivota, nemam nista protiv toga da svako izrazi svoje misljenje o tome, niti imam sta protiv toga da zive sa "buducim" muzem prije braka, ali me zanima da li su sigurne da ce to uspjeti...
malena_19
Posts: 6
Joined: 19/07/2008 22:19

#184 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by malena_19 »

luciferino wrote:
malena_19 wrote::) prije je, definitivno, bilo puno bolje dok se nije zivilo sa momkom/curom prije braka... Ja nisam za taj tip veze nit bih mogla zivjeti sa nekim prije braka... ipak sta jedna zena moze da pokloni svom buducem muzu nego svoju nevinost, koja je svakom muskarcu najljepsi dar kada zna da mu je zena djevica i da joj je prvi muskarac u zivotu,a i posljednji... a sto se mene tice ja to ne bih uradila i iz vjerskih razloga jer dok su se ljudi prodrzavali tog pravila da nema odnosa prije braka nije ni bilo ovoliko ni razvoda ni pokvarenih ljudi... a danas sve zele da budu moderni, u skladu sa zapadom, koji nam nije donio nis dobro... i svakim danom sve je gore i svaki dan ce biti gore i gore dok se ljudi malo ne skontaju u ne razmisle da li vrijedi ovakav zivot, i svakim danom, da li vrijedi ostavljati sve vise djece bez roditelja, koji se razode jer ne mogu da vise izdrze u zajednickom zivotu jer im stosta smeta na partneru... :razz:
1) ako joj je nevinost jedino sto ima ponuditi, bolje joj je i da se ne udaje
2) jel bash svakom? Neki ne bi nevino ni stapom pipnuli :oops:
3) cuj posljednji...
4) jest to mora da je glavni razlog svih ovozemaljskih nedaca...
5) kladim se da si musko :skoljka:

prvo da ti kazem da nisam musko... :-D a naravno da pored nevinosti mora imati i druge atribute da bi mogla stupiti u brak... a ja kako znam da bi svaki momak pozelio da bude prvi curi, mogu oni govorit ja ne bih ovo, ni ono ali mislim da ce ipak svaki prije poci sa onom koja je nevina nego sa onom koja ih iza sebe ima mali milion... :-)
malena_19
Posts: 6
Joined: 19/07/2008 22:19

#185 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by malena_19 »

neprilagodjena wrote:
rumenige_brajtner wrote:
malena_19 wrote: ipak sta jedna zena moze da pokloni svom buducem muzu nego svoju nevinost, koja je svakom muskarcu najljepsi dar kada zna da mu je zena djevica i da joj je prvi muskarac u zivotu,a i posljednji...
jao, kako lijepo receno...
onako, muski gledano, nabijem ja taj dar na qrac :D

Ako im je da udju nevine u brak mogu kod doktora da kupe za 500 eura :-)
tesko da ce kupiti nevinost, za sve pare ovog svijeta...a za to ti ne treba doktor da bi shvatio da li si nevin ili ne, osima ako taj momak nije totalno glup pa sam ne skonta, ali da li vrijedi sa takvom osobom ista petljati??????? :?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#186 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by pustopoljina »

moze se ugraditi taj himen i za 300 eura. a kod nas mozda i jeftinije :).
spekulant
Posts: 177
Joined: 23/07/2008 19:24

#187 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by spekulant »

meni cak i taj zajednicki zivot strasno zvuci. a kamoli brak. al defnitivno ne bih mogao uci u brak, bez zajednickog zivota...
Karolina_ina
Posts: 20
Joined: 07/05/2008 00:56

#188 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Karolina_ina »

prihvaćam 100 %
vinja
Posts: 245
Joined: 15/10/2007 15:26
Location: Mostar

#189 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by vinja »

Pa, kada podjem kupiti obicne cipele, ne kupim ih prije nego ih oprobam ( vise pari :D ), a kao ne bih trebala njega, pored kojeg se trebam buditi d rest of maj lajf...
Ipak, postoje nacini i nacini da se oproba neko... jedan od najboljih je putovanje. Covjeka najbolje upoznas kada putujes sa njim. Zato ja sa ovim mojim neprestano putujem, i jos nije pao na testu :D
Ne bih doslovce zivjela sa nekim prije braka, to je stvar mog licnog principa. Ali mi je to sasvim ok za sve one koji to bi, ili vec praktikuju. Svako najbolje za sebe zna sta mu pase.
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#190 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Qler »

Karolina_ina wrote:prihvaćam 100 %
User avatar
lala_sa
Posts: 272
Joined: 24/05/2008 12:00

#191 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by lala_sa »

Svakako da prihvatam, i podrazumijevam... Mada mi je to svje jos uvijek daleko, i apstraktno...
Inace me taj nas mentalitet iritira.... Citav taj pritisak sredine da se udamo iz kuce, da organizujemo svadbu sa harmonikasima, kolom i janjetinom, paradiramo u okicenim autima sa zastavama (trubeci, naravno)....Nervira me i ta tradicija da se uvijek mora ostati uz roditelje... Shvatam da su neki mladi parovi primorani na to, ali ima i onih kojima izgleda nije presjecena pupcana vrpca... Ona moja famelija se toliko drzi toga da im kuca na Bjelavama pocinje liciti na Bosmal... Samo nizu spratove... Ja sam im jedina crna ovca :-) :run:
hocunecu
Posts: 1755
Joined: 25/09/2008 13:18

#192 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by hocunecu »

zasto ne,cak mi je pozeljno
uostalom to i jeste brak,samo nema sare :)
User avatar
piupiu
Posts: 16600
Joined: 05/01/2008 05:08

#193 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by piupiu »

Da.
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#194 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Duhovni Vođa »

lala_sa wrote:Svakako da prihvatam, i podrazumijevam... Mada mi je to svje jos uvijek daleko, i apstraktno...
Inace me taj nas mentalitet iritira.... Citav taj pritisak sredine da se udamo iz kuce, da organizujemo svadbu sa harmonikasima, kolom i janjetinom, paradiramo u okicenim autima sa zastavama (trubeci, naravno)....Nervira me i ta tradicija da se uvijek mora ostati uz roditelje... Shvatam da su neki mladi parovi primorani na to, ali ima i onih kojima izgleda nije presjecena pupcana vrpca... Ona moja famelija se toliko drzi toga da im kuca na Bjelavama pocinje liciti na Bosmal... Samo nizu spratove... Ja sam im jedina crna ovca :-) :run:

aferim

nego koje si godiste? :D
User avatar
zeleno volim te
Posts: 203
Joined: 16/08/2008 17:19

#195 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by zeleno volim te »

lala_sa wrote:Svakako da prihvatam, i podrazumijevam... Mada mi je to svje jos uvijek daleko, i apstraktno...
Inace me taj nas mentalitet iritira.... Citav taj pritisak sredine da se udamo iz kuce, da organizujemo svadbu sa harmonikasima, kolom i janjetinom, paradiramo u okicenim autima sa zastavama (trubeci, naravno)....Nervira me i ta tradicija da se uvijek mora ostati uz roditelje... Shvatam da su neki mladi parovi primorani na to, ali ima i onih kojima izgleda nije presjecena pupcana vrpca... Ona moja famelija se toliko drzi toga da im kuca na Bjelavama pocinje liciti na Bosmal... Samo nizu spratove... Ja sam im jedina crna ovca :-) :run:

Jos samo mogu dodati,da je i preporucljivo prvo vidjeti kako ide,pa onda ozvaniciti papirom. Ja sam tako uradila i nisam se obazirala na "sramotu"-zivjeti nevjencana. Kad smo vidjeli da pasemo jedno drugom,da mozemo podnijeti ako onaj drugi ostavlja nered u kupatilu,ne zatvara tubu s kaladontom....e onda smo dogovorili svadbu i opet bez derneka za familiju...."bujrum,kad god hocete ,dodjite,vjencanje je tad i tad,ali necemo nista praviti" Taj dan smo otisli na rucak s kumovima i najblizim iz porodice i gotovo. Ko je htio doci,dosao je poslije,nazvao i dosao u goste.
Nas mentalitet to jos ne moze "svariti" a bogami ko da se one koje prave svadbe i derneke,drze za ruke sa izabranicima,i "nista drugo ne rade"????
A zvono je uvijek na zenama ,ako se razidju oni koji ne pasu jedno drugom: "oprobana","polovnjaca".....znaci svejedno je da li se razidjes ili razvedes...isto ti se pise!
:sax: :sax: :sax: :sax: :sax:
User avatar
lala_sa
Posts: 272
Joined: 24/05/2008 12:00

#196 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by lala_sa »

Duhovni Vođa wrote:
lala_sa wrote:Svakako da prihvatam, i podrazumijevam... Mada mi je to svje jos uvijek daleko, i apstraktno...
Inace me taj nas mentalitet iritira.... Citav taj pritisak sredine da se udamo iz kuce, da organizujemo svadbu sa harmonikasima, kolom i janjetinom, paradiramo u okicenim autima sa zastavama (trubeci, naravno)....Nervira me i ta tradicija da se uvijek mora ostati uz roditelje... Shvatam da su neki mladi parovi primorani na to, ali ima i onih kojima izgleda nije presjecena pupcana vrpca... Ona moja famelija se toliko drzi toga da im kuca na Bjelavama pocinje liciti na Bosmal... Samo nizu spratove... Ja sam im jedina crna ovca :-) :run:

aferim

nego koje si godiste? :D
Cvaju napunila.
Sho pitas?
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#197 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by bez_ideje »

Ne prihvacam brak bez zajednickog zivota..........
A i taj brak tesko,ne vjerujem u potpisane ugovore..........
Ne kupujem macka u vreci i najnormalnija mi je stvar zajednicki zivot sa osobom koju volis,da vidis kako to funkcionise i da li se poklapate ko sto ste naizgled.Puno se toga promijeni kada ljudi pocnu zivjeti skupa,i glup mi je rizik ici grlom u jagode kada je ta stvar u pitanju.......
Al nas mentalitet ti je cudo..........al ne dam se ja......ja ćeram svoje pa svoje :lol: :lol: :lol:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#198 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by bez_ideje »

JaguarXKR wrote:
bez_ideje wrote:Ne prihvacam brak bez zajednickog zivota..........
A i taj brak tesko,ne vjerujem u potpisane ugovore..........
Ne kupujem macka u vreci i najnormalnija mi je stvar zajednicki zivot sa osobom koju volis,da vidis kako to funkcionise i da li se poklapate ko sto ste naizgled.Puno se toga promijeni kada ljudi pocnu zivjeti skupa,i glup mi je rizik ici grlom u jagode kada je ta stvar u pitanju.......
Al nas mentalitet ti je cudo..........al ne dam se ja......ja ćeram svoje pa svoje :lol: :lol: :lol:
pa da, ti ne bi bila TI da ne ides kontra struje :lol:
Po slobodnoj procjeni zakljucujem da mi do sada sasvim dobro ide.......... :mrgreen: :D
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#199 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by bez_ideje »

JaguarXKR wrote:jeste kad imas jos nekoga ko ide s tobom, valjda nisi sama :mrgreen:
Bolje i sama nego u losem drustvu,mada se trenutno na samocu ne bi mogla pozaliti :D :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#200 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by MOSALJOZE »

:zoka: :hajmooo: :stolica1:
Post Reply