Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
internetusha
Posts: 29
Joined: 28/06/2008 22:56
Location: sa Bara se niko ne vraca

#151 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by internetusha »

definitivno sam protiv toga!
amalia
Posts: 164
Joined: 02/03/2004 00:00

#152 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by amalia »

Terovicka wrote:Ja sam malo staromodna po pitanju zivota zajedno prije braka iako zivim preko bare gdje se to smatra sasvim normalno. Ako neko hoce da zivi zajedno super good luck. Ja sam sa svojim sadasnjim uzem bila u vezi 7 godina i sada smo 2 godine u braku i jako sretni :). Ta prica zivot prije braka da vidimo hoce li to uspjeti ovako onako je po meni prica onih koji se boje obaveza i ozbiljnosti. U svakoj vezi kao i u svakom braku ima trzavica i sitnica ali ako se oba partnera ne trude nema nista ni od te veze ni od tog braka. Ovdje na zapadu se vise ne udaju i ne zene da bi kad se rodi dijete majka mogla dobiti nepovratni kredit od drzave kao samohrana majka, ali dijete mora nositi majkino prezime... pa ja bi se ubila kad bi dotle dogurala... nije moje dijete kopile... I nije mi jasno sta je to toliko bitno da se zivi zajedno prije braka????? Nije mi jasno zasto????? Da vidis jel ta osoba baci carape u cosak ili ih odma nosi u korpu za prljavi ves???? Ne kontam
O moj Boze! Sta reci na ovakve stavove, sem: dobro dosli u 21 vijek!
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#153 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by otherside »

Terovicka wrote:Ja sam malo staromodna po pitanju zivota zajedno prije braka iako zivim preko bare gdje se to smatra sasvim normalno. Ako neko hoce da zivi zajedno super good luck. Ja sam sa svojim sadasnjim uzem bila u vezi 7 godina i sada smo 2 godine u braku i jako sretni :). Ta prica zivot prije braka da vidimo hoce li to uspjeti ovako onako je po meni prica onih koji se boje obaveza i ozbiljnosti. U svakoj vezi kao i u svakom braku ima trzavica i sitnica ali ako se oba partnera ne trude nema nista ni od te veze ni od tog braka. Ovdje na zapadu se vise ne udaju i ne zene da bi kad se rodi dijete majka mogla dobiti nepovratni kredit od drzave kao samohrana majka, ali dijete mora nositi majkino prezime... pa ja bi se ubila kad bi dotle dogurala... nije moje dijete kopile... I nije mi jasno sta je to toliko bitno da se zivi zajedno prije braka????? Nije mi jasno zasto????? Da vidis jel ta osoba baci carape u cosak ili ih odma nosi u korpu za prljavi ves???? Ne kontam
:shock: svakakve li će ljudi naći razloge za suicid :D
@terovicko, nadam se da se nećeš razvesti....šta li bi tek onda uradila...
User avatar
dushmanka_sa
Posts: 2094
Joined: 15/03/2008 03:22
Location: ...Gdje mi je srce...tu mi je dom...

#154 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by dushmanka_sa »

Terovicka wrote:ali dijete mora nositi majkino prezime... pa ja bi se ubila kad bi dotle dogurala... nije moje dijete kopile... I nije mi jasno sta je to toliko bitno da se zivi zajedno prije braka????? Nije mi jasno zasto????? Da vidis jel ta osoba baci carape u cosak ili ih odma nosi u korpu za prljavi ves???? Ne kontam
Moje dijete nosi moje prezime i ne smatra se kopiletom čak ni u ovoj zabačenoj crnoj rupi zvanoj Bosna i Hercegovina. Nisam samohrana majka zato što mi treba pomoć države nego zato što nisam željela da me neko premlaćuje, maltretira psihički i da moje dijete nosi traume. A bitno je da se zajedno živi prije braka, barem jedan kratak period, jer više ne živimo u 20im godinama prošlog vijeka kada ti roditelji ugovore brak ha proplačeš nakon rođenja. Živimo u svijetu u kojem više ne znaš ko je ko. I moj bivši je bio divna osoba dok se sasvim slučajno nije pretvorio u monstruma, a trebala sam se udati za njega. Neka hvala, nije Mirko budala.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#155 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by pustopoljina »

zeljka25 wrote:Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..
Koliko vam je zajednicki zivot sa partnerom, prije braka, normalna stvar?! Da li se to kosi sa vasim vjerskim uvjerenjima ili ste jednostavno navikli na to kao na neki logican slijed...??? Zanima me koliko su danasnji ljudi konzervativni i da li nam je prije ljepse bilo kada smo malo vise vodili racuna o svemu tome...
ne da ga prihvatam, nego ga zelim.
po mojim vjerskim uvjerenjima i nije, ali jeste po mojim zenskim. sto puta se pokazala istinitom ona-dok te mami,secerom te hrani-kad te domami i kruha ti brani.
u mojoj porodici i u ranija vremena je bilo obicaj-prvo se "uzeti" ili "uteci" pa se onda vjencati....i moji su se roditelji prvo uzeli...nekoliko mjeseci nakon toga i vjencali...sta neko drugi misli o tome me savrseno ne zanima. ja sam ta koja se treba udati i sa nekim dijeliti i dobro i zlo...
terovicko-zivot cine male stvari...zato i jesu vazne.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#156 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by vjesticanametli »

dushmanka_sa wrote:
Terovicka wrote:ali dijete mora nositi majkino prezime... pa ja bi se ubila kad bi dotle dogurala... nije moje dijete kopile... I nije mi jasno sta je to toliko bitno da se zivi zajedno prije braka????? Nije mi jasno zasto????? Da vidis jel ta osoba baci carape u cosak ili ih odma nosi u korpu za prljavi ves???? Ne kontam
Moje dijete nosi moje prezime i ne smatra se kopiletom čak ni u ovoj zabačenoj crnoj rupi zvanoj Bosna i Hercegovina. Nisam samohrana majka zato što mi treba pomoć države nego zato što nisam željela da me neko premlaćuje, maltretira psihički i da moje dijete nosi traume. A bitno je da se zajedno živi prije braka, barem jedan kratak period, jer više ne živimo u 20im godinama prošlog vijeka kada ti roditelji ugovore brak ha proplačeš nakon rođenja. Živimo u svijetu u kojem više ne znaš ko je ko. I moj bivši je bio divna osoba dok se sasvim slučajno nije pretvorio u monstruma, a trebala sam se udati za njega. Neka hvala, nije Mirko budala.
dusmanko :thumbup:
i vise nego pozeljan je zajednicki zivot
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#157 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by pustopoljina »

maccarona wrote:jesam li se ja ovdje upisala sa "ne prihvatam" :x :D sve isto, kad mozes sa njim zivjeti ovako, mozes se vala i udat :D bezze :oops:

(doduse, ja sam malo staromodna :D 8) )
ne mislim zivjeti 15 godina nevjencano...ali ne mislim ni pjevati:" suvise tajni u ocima,u zlatni okov je prstic pao, molio me dugi pogled da je kradem,dovraga,kafa je gorcila, al' taj sam ukus odnekud znao..." :D
ja se ne bih ubila, ali bih nosala magarecu glavu da nakon 8 godina braka po forumu imam dilemu od one zenske (necemo u detalje)...ili ozenjen sam-kao momak zivim :lol: jeftina patetika.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#158 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by mamica papucarka »

moje golemo :D zivotno iskustvo kaze da o osobi sa kojom si zivio mjesec dana saznas vise stvari, nego o osobi sa kojom si se zabavljao/la dvije godine :oops: :D Zivot prije papira definitivno, ali ako ikako moze da sto manje lichi na nekakvu probu i da dodje spontano, kao zelja da sa voljenom osobom budemo sto vise i da je sto bolje upoznamo. Znaci, ne sad "E odoh ja nju isprobat jel ona ona prava..." :D

a brak sa papirom, ili bez papira je za mene stvar izbora, nacina zivota, zelja, tradicije... tj. nesto sto je pravo pojedinca i u sta se ne treba mijesat :oops:
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#159 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by pici »

Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..


ako je dobar sex moze se gurat dalje ako se odmah nadju nesuglasice,svak na svoju stranu i vozdrica.
primjer :jedan moj jaran se odmah ozenio poslije jedno mjesec(ja hajvana mati mila)i guro godinu pa se rastavio,uglavnom ona kriva bila previse ljubomorna :D (izlazio malo cesce i duze nego sto treba.....nisam ja kriv oca´mi :D )poslije jedno dva mjeseca eto ti nje njemu na vrata i............zaglavi trudna ,rodila curicu i sada zive nevjencano :thumbup: super im.
Ja se sa njim cujem SMS :D (nedami ona njegova sto metara oko kuce prici :D )a fino je meni moja rahmetli nena govorila dok me je nanulom ganjala po bašći "Dabogda se Herkom ozenio " :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#160 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by pustopoljina »

pici wrote:Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..


ako je dobar sex moze se gurat dalje ako se odmah nadju nesuglasice,svak na svoju stranu i vozdrica.
primjer :jedan moj jaran se odmah ozenio poslije jedno mjesec(ja hajvana mati mila)i guro godinu pa se rastavio,uglavnom ona kriva bila previse ljubomorna :D (izlazio malo cesce i duze nego sto treba.....nisam ja kriv oca´mi :D )poslije jedno dva mjeseca eto ti nje njemu na vrata i............zaglavi trudna ,rodila curicu i sada zive nevjencano :thumbup: super im.
Ja se sa njim cujem SMS :D (nedami ona njegova sto metara oko kuce prici :D )a fino je meni moja rahmetli nena govorila dok me je nanulom ganjala po bašći "Dabogda se Herkom ozenio " :D
ti fakat uzivas u svom bracnom zivotu :)
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#161 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Kjajević Majko »

Ako nekoga volim normalno je da ću htjeti provesti što više vremena s njom i podijeliti svakodnevnicu. A brak ne dokazuje ništa prema voljenoj osobi, samo neke stvari u očima zakona. Bar ja to tako vidim... :D
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#162 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by otherside »

dushmanka_sa wrote:Moje dijete nosi moje prezime i ne smatra se kopiletom čak ni u ovoj zabačenoj crnoj rupi zvanoj Bosna i Hercegovina. Nisam samohrana majka zato što mi treba pomoć države nego zato što nisam željela da me neko premlaćuje, maltretira psihički i da moje dijete nosi traume. A bitno je da se zajedno živi prije braka, barem jedan kratak period, jer više ne živimo u 20im godinama prošlog vijeka kada ti roditelji ugovore brak ha proplačeš nakon rođenja. Živimo u svijetu u kojem više ne znaš ko je ko. I moj bivši je bio divna osoba dok se sasvim slučajno nije pretvorio u monstruma, a trebala sam se udati za njega. Neka hvala, nije Mirko budala.
:kiss: :kiss: :kiss:
dusha nasha pametna i hrabra (ovo hrabra zato sto mnoge nase pametnice shute i trpe....jah, promjenice se malo morgen) :thumbup:
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#163 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by metal_rules_cura »

Nakon duze veze sasvim normalno je da ljudi pocnu zajedno zivjeti. Cak je u nekim segmentima pozeljno, jer jedno je vidjati nekog povremeno, a nesto sasvim drugo imati ga pod svojim krovom.

Uopce nije bitno da li ce ljudi poslije potpisati neki papir ili ne, to ionako nista ne govori o osjecajima niti bilo cemu drugom. Vanbracna zajednica vise nije bauk kao sto je nekada bila, tretira se jednako kao i da je brak u pitanju nakon odredjenog trajanja, pa i u pogledu djece. Sve je u glavama ljudi.
amalia
Posts: 164
Joined: 02/03/2004 00:00

#164 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by amalia »

amalia wrote:
Terovicka wrote:Ja sam malo staromodna po pitanju zivota zajedno prije braka iako zivim preko bare gdje se to smatra sasvim normalno. Ako neko hoce da zivi zajedno super good luck. Ja sam sa svojim sadasnjim uzem bila u vezi 7 godina i sada smo 2 godine u braku i jako sretni :). Ta prica zivot prije braka da vidimo hoce li to uspjeti ovako onako je po meni prica onih koji se boje obaveza i ozbiljnosti. U svakoj vezi kao i u svakom braku ima trzavica i sitnica ali ako se oba partnera ne trude nema nista ni od te veze ni od tog braka. Ovdje na zapadu se vise ne udaju i ne zene da bi kad se rodi dijete majka mogla dobiti nepovratni kredit od drzave kao samohrana majka, ali dijete mora nositi majkino prezime... pa ja bi se ubila kad bi dotle dogurala... nije moje dijete kopile... I nije mi jasno sta je to toliko bitno da se zivi zajedno prije braka????? Nije mi jasno zasto????? Da vidis jel ta osoba baci carape u cosak ili ih odma nosi u korpu za prljavi ves???? Ne kontam
O moj Boze! Sta reci na ovakve stavove, sem: dobro dosli u 21 vijek!
Moja djeca su rodjena u vanbracnoj zajednici, doduse nose ocevo prezime, ali nikad nikome nije palo napamet da su one "kopilad". Izraz je fuj, ne znam sta reci na to.
A rodjene su u vanbracnoj zajednici zato sto njihovom ocu i meni taj papir nije znacio apsolutno nista. Kad smo se prije par godina vjencali nakon 8 godina veze i 6 zajednickog zivota, bila je to puka formalnost. Uradili smo to zato sko nam je postalo jasno da je neke stvari jednostavnije rijesiti ako si vjencan, pogotovo u Bosni. Znaci cisto iz prakticih razloga. Bio je to cin kojim se nista izmedju nas nije promjenilo.

Postoje ljudi kojima je vjencanje bitno, postoje oni kojima je to puka formalnost. Treba postovati i jedan i drugi stav, a ne odmah ljude vrijedjati, pricati price o "probi", "kopiladima", i slicnim gadostima za koje stvarno ne bi trebalo biti mjesta u jednom civilizovanom okruzenju.

Cheers!
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#165 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by mayab »

Ja bih to uveo kao obavezu barem 6 mjeseci, jednostavno da se vidi ide li dvoje skupa ili ne, jer jedno je zabavljanje, a sasvim drugo zajednički život na neodredjeno vrijeme :roll:
User avatar
Charlotte
Posts: 49
Joined: 24/06/2008 19:09

#166 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Charlotte »

ovisi ko pita :lol:

šalim se.
da. definitivno sam zagovornica zajednickog zivota prije braka.
malena_19
Posts: 6
Joined: 19/07/2008 22:19

#167 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by malena_19 »

:) prije je, definitivno, bilo puno bolje dok se nije zivilo sa momkom/curom prije braka... Ja nisam za taj tip veze nit bih mogla zivjeti sa nekim prije braka... ipak sta jedna zena moze da pokloni svom buducem muzu nego svoju nevinost, koja je svakom muskarcu najljepsi dar kada zna da mu je zena djevica i da joj je prvi muskarac u zivotu,a i posljednji... a sto se mene tice ja to ne bih uradila i iz vjerskih razloga jer dok su se ljudi prodrzavali tog pravila da nema odnosa prije braka nije ni bilo ovoliko ni razvoda ni pokvarenih ljudi... a danas sve zele da budu moderni, u skladu sa zapadom, koji nam nije donio nis dobro... i svakim danom sve je gore i svaki dan ce biti gore i gore dok se ljudi malo ne skontaju u ne razmisle da li vrijedi ovakav zivot, i svakim danom, da li vrijedi ostavljati sve vise djece bez roditelja, koji se razode jer ne mogu da vise izdrze u zajednickom zivotu jer im stosta smeta na partneru... :razz:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#168 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by JThomas »

malena_19 wrote:ipak sta jedna zena moze da pokloni svom buducem muzu nego svoju nevinost, koja je svakom muskarcu najljepsi dar kada zna da mu je zena djevica i da joj je prvi muskarac u zivotu,a i posljednji
eto ništa ne može :-) nevinost je jedino što žena muškarcu može pokloniti :-)

tvoj je izbor kako ćeš i kada ući u brak, ali ovako indirektno vrijeđaš žene koje neće nevine da uđu u brak, i koje bi možda i živjele s budućim mužem prije braka.
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#169 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by Kjajević Majko »

A šta je zapad donio? Donio je da se priča o prevari, zato se čini da je sad više nego prije, ništa drugo! :wink:
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#170 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by rumenige_brajtner »

malena_19 wrote: ipak sta jedna zena moze da pokloni svom buducem muzu nego svoju nevinost, koja je svakom muskarcu najljepsi dar kada zna da mu je zena djevica i da joj je prvi muskarac u zivotu,a i posljednji...
jao, kako lijepo receno...
onako, muski gledano, nabijem ja taj dar na qrac :D
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#171 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by neprilagodjena »

rumenige_brajtner wrote:
malena_19 wrote: ipak sta jedna zena moze da pokloni svom buducem muzu nego svoju nevinost, koja je svakom muskarcu najljepsi dar kada zna da mu je zena djevica i da joj je prvi muskarac u zivotu,a i posljednji...
jao, kako lijepo receno...
onako, muski gledano, nabijem ja taj dar na qrac :D

Ako im je da udju nevine u brak mogu kod doktora da kupe za 500 eura :-)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#172 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by vjesticanametli »

malena_19 wrote::) prije je, definitivno, bilo puno bolje dok se nije zivilo sa momkom/curom prije braka... Ja nisam za taj tip veze nit bih mogla zivjeti sa nekim prije braka... ipak sta jedna zena moze da pokloni svom buducem muzu nego svoju nevinost, koja je svakom muskarcu najljepsi dar kada zna da mu je zena djevica i da joj je prvi muskarac u zivotu,a i posljednji... a sto se mene tice ja to ne bih uradila i iz vjerskih razloga jer dok su se ljudi prodrzavali tog pravila da nema odnosa prije braka nije ni bilo ovoliko ni razvoda ni pokvarenih ljudi... a danas sve zele da budu moderni, u skladu sa zapadom, koji nam nije donio nis dobro... i svakim danom sve je gore i svaki dan ce biti gore i gore dok se ljudi malo ne skontaju u ne razmisle da li vrijedi ovakav zivot, i svakim danom, da li vrijedi ostavljati sve vise djece bez roditelja, koji se razode jer ne mogu da vise izdrze u zajednickom zivotu jer im stosta smeta na partneru... :razz:
:lol: :lol: :lol: :lol: brisi tu 1 iz nick-a ĐŽetiću i haj pure pojedi :D :lol: :lol: :lol:
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#173 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by luciferino »

malena_19 wrote::) prije je, definitivno, bilo puno bolje dok se nije zivilo sa momkom/curom prije braka... Ja nisam za taj tip veze nit bih mogla zivjeti sa nekim prije braka... ipak sta jedna zena moze da pokloni svom buducem muzu nego svoju nevinost, koja je svakom muskarcu najljepsi dar kada zna da mu je zena djevica i da joj je prvi muskarac u zivotu,a i posljednji... a sto se mene tice ja to ne bih uradila i iz vjerskih razloga jer dok su se ljudi prodrzavali tog pravila da nema odnosa prije braka nije ni bilo ovoliko ni razvoda ni pokvarenih ljudi... a danas sve zele da budu moderni, u skladu sa zapadom, koji nam nije donio nis dobro... i svakim danom sve je gore i svaki dan ce biti gore i gore dok se ljudi malo ne skontaju u ne razmisle da li vrijedi ovakav zivot, i svakim danom, da li vrijedi ostavljati sve vise djece bez roditelja, koji se razode jer ne mogu da vise izdrze u zajednickom zivotu jer im stosta smeta na partneru... :razz:
1) ako joj je nevinost jedino sto ima ponuditi, bolje joj je i da se ne udaje
2) jel bash svakom? Neki ne bi nevino ni stapom pipnuli :oops:
3) cuj posljednji...
4) jest to mora da je glavni razlog svih ovozemaljskih nedaca...
5) kladim se da si musko :skoljka:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#174 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by vjesticanametli »

tako je sta ste se pohasili vi bi zivili jel i to skupa :x

gluhoooooooooo bilo

krciiiiiiii krccccccccc zzzzzzzzzzzzzz :D :lol: :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#175 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by vjesticanametli »

ti brezobrazan mrs :D

meni se srusio server a ti tako :D
Post Reply