Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
aminchev2
Posts: 1849
Joined: 17/07/2007 16:08
Location: London, Engleska

#1

Post by aminchev2 »

prihvatam
i to zahtijevam

to je jako vazno da covijek vidi je li brak za te dvije osobe - pogotovo u danasnjim vremenima
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#2

Post by jeza u ledja »

Zajednicki zivot je cijela poenta.

Prihvatam to, ali ne prihvatam brak. :D
aminchev2
Posts: 1849
Joined: 17/07/2007 16:08
Location: London, Engleska

#3

Post by aminchev2 »

jeza u ledja wrote:Zajednicki zivot je cijela poenta.

Prihvatam to, ali ne prihvatam brak. :D
samo belaj pravis
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#4

Post by Prozor »

pa ne znam koje si ti od "nasih" religija, da se ne kosi
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#5 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by callmethebreeeze »

zeljka25 wrote:Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..
Koliko vam je zajednicki zivot sa partnerom, prije braka, normalna stvar?! Da li se to kosi sa vasim vjerskim uvjerenjima ili ste jednostavno navikli na to kao na neki logican slijed...??? Zanima me koliko su danasnji ljudi konzervativni i da li nam je prije ljepse bilo kada smo malo vise vodili racuna o svemu tome...
ja sam ga davno prihvatio.
nego, reci nam tvoje misljenje.
zanima me jer vidim da si nova na forumu, ako nisi zauzeta, a zelis se udati, a jos drzis do obraza, ne samog svog vec i obraza buduceg ti coeka, onda mislim da bi moglo biti hajra od tvog forumanja.
:wink:
:D
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#6

Post by atko »

Cuj da li prihvatam... zivim... ovo je 21 vijek.

I sta ima tu da se kosi sa bilo cim?
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#7

Post by kijameta »

aminchev2 wrote:prihvatam
i to zahtijevam

to je jako vazno da covijek vidi je li brak za te dvije osobe - pogotovo u danasnjim vremenima
Obavezno,bez probnog perioda,nema ni price o bilo cemu ostalom. :D :D
User avatar
bosan
Posts: 1581
Joined: 15/05/2005 21:34

#8

Post by bosan »

Sve sto je i valjalo bilo je prije braka :D :D
User avatar
Enka-Benka
Posts: 197
Joined: 30/08/2007 00:06

#9

Post by Enka-Benka »

Sasvim normalno,cuj pa nismo u Afganistanu :D :D
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#10

Post by Op3r4t0r »

Nisam za zajednicki zivot prije braka, jer u tom slucaju sta bi mi brak predstavljao? obicni potpis na nekom ispisanom papiru? Brak za mene nije samo obicni potpis nego mnogo vise od toga.

Trenutno sam u trogodisnjoj vezi, ali ne razmisljam o zajednickom zivotu prije braka, igrom slucaja zivimo u komsiluku tako da smo stalno zajedno kao i da zivimo zajedno, jedina razlika je u tome sto me u toku noci niko ne udara laktom ako zahrcem :D :D
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#11

Post by ja_cura_ »

evo i ja da se tuspasim da prihvatam ovaj vid "druzenja" prije braka :D kao sto neko rece, zivimo u 21. vijeku. ali, opet moram reci, da bez obzira koliko mi bili otvoreni prema ovome, nasa okolina (koju cine, tetke, bake, nane, daidze, strine, ujaci i ostala svita :D ) vjerovatno nisu. samo treba biti hrabar i suociti se s tim. jer ipak zelis da zivis sa odabranim/odabranom, a ne sa "famelijom" :D

p.s.evo jedan argument u korist: da vecina proba zajednicki zivot prije braka, onda vecina brakova ne bi trajala samo nekoliko mjeseci i broj razvoda bi bio trostruko manji namah! :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#12

Post by callmethebreeeze »

Op3r4t0r wrote:Nisam za zajednicki zivot prije braka, jer u tom slucaju sta bi mi brak predstavljao? obicni potpis na nekom ispisanom papiru? Brak za mene nije samo obicni potpis nego mnogo vise od toga.

Trenutno sam u trogodisnjoj vezi, ali ne razmisljam o zajednickom zivotu prije braka, igrom slucaja zivimo u komsiluku tako da smo stalno zajedno kao i da zivimo zajedno, jedina razlika je u tome sto me u toku noci niko ne udara laktom ako zahrcem :D :D
pa zar je nesto vise?
:D
meni puno vise vrijedi zajednicki potpis na kreditima kao garant neke duge i ozbiljne veze, od potpisa kod lokalnog hodze.
:D
User avatar
dacina_curica
Posts: 5828
Joined: 17/11/2006 20:24
Location: pored kofera......pakujem se lagano :)

#13 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by dacina_curica »

callmethebreeeze wrote:zanima me jer vidim da si nova na forumu, ako nisi zauzeta, a zelis se udati, a jos drzis do obraza, ne samog svog vec i obraza buduceg ti coeka, onda mislim da bi moglo biti hajra od tvog forumanja.
:wink:
:D
jel' ti ovo hoces Kotromanicha da utrpas? (ili da se na vakat obezbjedis ako te ned'o Bog hanuma "oCera"? :P :D )

na temu:
zajednicki zivot prije braka mi je sasvim normalna stvar (dzuvegija i ja to vec "praktikujemo" 8.5 godina :-) :-) :-) ).....i sasvim mi je svejedno sta ce reci "okolina" :oops: :roll:
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#14

Post by Op3r4t0r »

callmethebreeeze wrote:
Op3r4t0r wrote:Nisam za zajednicki zivot prije braka, jer u tom slucaju sta bi mi brak predstavljao? obicni potpis na nekom ispisanom papiru? Brak za mene nije samo obicni potpis nego mnogo vise od toga.

Trenutno sam u trogodisnjoj vezi, ali ne razmisljam o zajednickom zivotu prije braka, igrom slucaja zivimo u komsiluku tako da smo stalno zajedno kao i da zivimo zajedno, jedina razlika je u tome sto me u toku noci niko ne udara laktom ako zahrcem :D :D
pa zar je nesto vise?
:D
meni puno vise vrijedi zajednicki potpis na kreditima kao garant neke duge i ozbiljne veze, od potpisa kod lokalnog hodze.
:D
Eh vidis, jeste mnogo vise, onog beatles-a je taj jedan obicni potpis i par godina zivota sa zenom ce mozda kostati 800 miliona dolara (bas sam danas to procitao), to je samo jedan od primjera da to nije obicni potpis :D

U svakom slucaju iako zivim na "zapadu" i daleko od nena, tetki i ostalih ja nisam za takvo nesto, postujem i one koji jesu, svako ima pravo da radi sta mu volja i to nema nikakve veze s tim da smo ili nismo u 21. vijeku, meni kao osobi se takva ideja jednostavno ne svidja i ja takvo nesto ne planiram raditi :-D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#15 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by callmethebreeeze »

dacina_curica wrote:
callmethebreeeze wrote:zanima me jer vidim da si nova na forumu, ako nisi zauzeta, a zelis se udati, a jos drzis do obraza, ne samog svog vec i obraza buduceg ti coeka, onda mislim da bi moglo biti hajra od tvog forumanja.
:wink:
:D
jel' ti ovo hoces Kotromanicha da utrpas? (ili da se na vakat obezbjedis ako te ned'o Bog hanuma "oCera"? :P :D )

na temu:
zajednicki zivot prije braka mi je sasvim normalna stvar (dzuvegija i ja to vec "praktikujemo" 8.5 godina :-) :-) :-) ).....i sasvim mi je svejedno sta ce reci "okolina" :oops: :roll:
ne mislim ja bona samo na sebe, ovo se odnosilo na kotromanica. ociju mi.
:D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#16

Post by jeza u ledja »

aminchev2 wrote:
jeza u ledja wrote:Zajednicki zivot je cijela poenta.

Prihvatam to, ali ne prihvatam brak. :D
samo belaj pravis
Sto? Pa evo neki ljudi ovdje stavljaju pojam 'braka' ispred smisla zivota zajedno, a brak nema smisla bez zajednickog zivota. Ili onaj tamo na drugoj temi (sto ga ovdje spominju i bice dugo jos spominjan :D) brak shvata kao lijekom za rjesavanje svoje zivotne frustracije. Neki ljudi stavljaju brak kao pojam ispred smisla pravljenja i odgajanja djece (a ja uopste ne shvatam zasto se neko vjencaje, a da to nije radi djece).

To je samo ugovor izmedju dvoje ljudi i drzave, odnosno vanjskog svijeta, i nista vise.
User avatar
SsTtEeLlAa
Posts: 4932
Joined: 13/10/2007 16:30
Location: Tu negdje ....

#17 Re: Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..

Post by SsTtEeLlAa »

zeljka25 wrote:Da li prihvatate zajednicki zivot prije braka..
Koliko vam je zajednicki zivot sa partnerom, prije braka, normalna stvar?! Da li se to kosi sa vasim vjerskim uvjerenjima ili ste jednostavno navikli na to kao na neki logican slijed...??? Zanima me koliko su danasnji ljudi konzervativni i da li nam je prije ljepse bilo kada smo malo vise vodili racuna o svemu tome...
Nije samo da ga prihvatam...... ovo treba zakon da bude i da se stavi pod obavezno :D
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#18

Post by grunt »

ja_cura_ wrote:evo i ja da se tuspasim da prihvatam ovaj vid "druzenja" prije braka :D kao sto neko rece, zivimo u 21. vijeku. ali, opet moram reci, da bez obzira koliko mi bili otvoreni prema ovome, nasa okolina (koju cine, tetke, bake, nane, daidze, strine, ujaci i ostala svita :D ) vjerovatno nisu. samo treba biti hrabar i suociti se s tim. jer ipak zelis da zivis sa odabranim/odabranom, a ne sa "famelijom" :D

p.s.evo jedan argument u korist: da vecina proba zajednicki zivot prije braka, onda vecina brakova ne bi trajala samo nekoliko mjeseci i broj razvoda bi bio trostruko manji namah! :D
Apsolutno s slazem sa svim,bolje je vidjeti prvo da li se mozete podnositi kroz zajednicki zivot ,pa tek onda stupiti u brak,da nebi bili poslije glavom u zid!!!
User avatar
dark side of the moon
Posts: 468
Joined: 18/08/2006 15:23

#19

Post by dark side of the moon »

Taj zajednicki zivot prije braka je cisti kurvaluk :D
User avatar
Bonnie-Clydova mala
Posts: 706
Joined: 26/01/2007 09:06
Location: Texas

#20

Post by Bonnie-Clydova mala »

dark side of the moon wrote:Taj zajednicki zivot prije braka je cisti kurvaluk :D


:lol: :lol: :lol:

Mozda, a mozda i nije. Toplo ga preporučivam. Mnogo je više prednosti, nego mana.

Zajednički zivot je skroz nešto drugo, u odnosu na dnevno provedena zajednička 3-4 sata u setnji il na nekoj kafi.

Počevši od daljinskog, pa da dalje ne nabrajam. Svi smo različiti i imamo svoje navike. Kad su te naše navike u direktnoj suprotnosti sa navikama partnera nam u nas, onda nastaje kuršlus. Oboje moraju popuštati, a ako to nisu u stanju ili neće, onda definitivno treba da NA VRIJEME odustanu od zajednickog projekta BRAK.
lovestoned
Posts: 1
Joined: 08/02/2008 09:45

#21

Post by lovestoned »

dark side of the moon wrote:Taj zajednicki zivot prije braka je cisti kurvaluk :D


Objasni molim te, o cemu ti pricas :?

I na cemu zasnivas svoje pomalo primitivne stavove?

By the way, nije "Taj", nego zajednicki zivot zasnovan na obostranoj zelji.
I svi normalni ljudi ga prihvataju, osim tebe i tebi slicnih.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#22

Post by jeza u ledja »

lovestoned wrote:
dark side of the moon wrote:Taj zajednicki zivot prije braka je cisti kurvaluk :D


Objasni molim te, o cemu ti pricas :?

I na cemu zasnivas svoje pomalo primitivne stavove?

By the way, nije "Taj", nego zajednicki zivot zasnovan na obostranoj zelji.
I svi normalni ljudi ga prihvataju, osim tebe i tebi slicnih.
U zadnje vrijeme sta god da se napise ovdje, pa makar i u zajebanciji, postoji mogucnost da se neko plaho uvrijedi i odmah te oblijepi etiketama tipa 'ljudi poput tebe'. :-) :roll:

Pretjerana agresivnost reakcije nekih ljudi na ocitu zajebanciju odaje njihovu ociglednu opterecenost odredjenom temom.
Zato pazite se skalpa. :D
User avatar
dark side of the moon
Posts: 468
Joined: 18/08/2006 15:23

#23

Post by dark side of the moon »

jeza u ledja wrote:
lovestoned wrote:
dark side of the moon wrote:Taj zajednicki zivot prije braka je cisti kurvaluk :D


Objasni molim te, o cemu ti pricas :?

I na cemu zasnivas svoje pomalo primitivne stavove?

By the way, nije "Taj", nego zajednicki zivot zasnovan na obostranoj zelji.
I svi normalni ljudi ga prihvataju, osim tebe i tebi slicnih.
U zadnje vrijeme sta god da se napise ovdje, pa makar i u zajebanciji, postoji mogucnost da se neko plaho uvrijedi i odmah te oblijepi etiketama tipa 'ljudi poput tebe'. :-) :roll:

Pretjerana agresivnost reakcije nekih ljudi na ocitu zajebanciju odaje njihovu ociglednu opterecenost odredjenom temom.
Zato pazite se skalpa. :D
Ma ja, eto vidis ja se ne smijem vise ni javljat :( :D
ispadoh i prmitivan i nenormalan...i Bog znas sta ce mi jos prikacit :D
Last edited by dark side of the moon on 12/02/2008 21:44, edited 1 time in total.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#24

Post by atko »

A opet sa druge strane zajednicki zivot ne dozivljavam kao neki test ili pripravnicki, koji se mora obavezno odraditi... ja i u mene mi hanuma se sreli, zavolili, nismo se razdvajali i onda skontali da nema potrebe da placamo dva stana ... sto je veliki plus bio za studentski budzet :D ...

U ostalom to je za mene najnormalnija stvar tako da ni nemam potrebu da sad kao nesto elaboriram temju na kilometre :D
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#25

Post by nebojeplavo »

Tesko, jer ne vidim smisao...
Post Reply