Da li nam treba Islamski centar u Banovicima?

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#26

Post by _BosanaC »

Haqqani wrote:
samo imamo oci, usi i mozak, to nam je dovoljno
Imas li potvrdu od ljekara ???


:):):)
Zar je to potrebno vama koji vjerujete u nevidjeno? :lol:
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#27

Post by Ahmmed »

Ok, znači stojite kraj džamijskog zida, ne sjedite :lol:

Ispirka, isprika.... :D

Aaaaa, Bosanac, glede tog viđeno i neviđeno.....


Kad si ti u pitanju, nema dileme.....već viđeno.....više tisuća puta..... :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#28

Post by Prenj »

Ahmmed wrote: ...
Meni je, također žao, što se ne obnavljaju džamije porušene na teritoriju današnje RS. Žao mi banjolučke Ferhadije.... Znam da treba puno novca, ali,razvuklo se, brate, razvuklo....

Ipak, ne znam što bi se na ovom mjestu raspravljalo o gradnji džamija u BiH, na način kao da je to pitanje života i smrti. Neka se prave....pogotovo ako se prave od namjenskih sredstava....
Volio bih ja da se u određenim situacijama, recimo, novci od planirane gradnje u nekom od mjesta Federacije, gdje već postoje džamije, prebace u fondove za obnovu džamija koje su porušili četnici.
...
Drago mi je da i tebe muce slicne dileme ...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#29

Post by _BosanaC »

Ahmmed wrote:Aaaaa, Bosanac, glede tog viđeno i neviđeno.....


Kad si ti u pitanju, nema dileme.....već viđeno.....više tisuća puta..... :D
:roll:
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#30

Post by Haqqani »

Bismillah!

Prenj, da li ja tebi stvarno toliko žao što se džamije u RS ne obnavljaju ili...

P.S.

Znamo sta se desilo prilikom pokusaja da se obnovi Ferhadija.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#31

Post by Ahmmed »

Haqqani, nasilje se desilo sedmog maja 2001, prilikom pokušaja postavljanja kamena temeljca za Ferhadiju....

Stvari danas sasvim drugačije stoje.....Obnova Ferhadije više ne ovisi o dozvolama, urbanističkim rješenjima, o dirigiranom nasilju četnika....


Sada je sve,što bi se reklo do nas.....
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#32

Post by Ahmmed »

Haqqani, nasilje se desilo sedmog maja 2001, prilikom pokušaja postavljanja kamena temeljca za Ferhadiju....

Stvari danas sasvim drugačije stoje.....Obnova Ferhadije više ne ovisi o dozvolama, urbanističkim rješenjima, o dirigiranom nasilju četnika....


Sada je sve,što bi se reklo do nas.....
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#33

Post by Prenj »

Haqqani wrote:Bismillah!

Prenj, da li ja tebi stvarno toliko žao što se džamije u RS ne obnavljaju ili...

P.S.

Znao sta se desilo prilikom pokusaja da se obnovi Ferhadija.
Jeste, zao mi je!
Ali nije Ferhadija jedina!
Sirom RS, povratnici muku muce da obnove dzamije od svoje crkavice i one polako nicu, jedna po jedna (Kozarac kao najbolji primjer).
I pri tome nikakve pomoci ne dobivaju ni od IVZ, ni od Federacije, ni od medjunarodnih donatora, kao da su zaista u drugoj drzavi.
Za to vrijeme u Federaciji jedna za drugom, nicu veleljepne gradjevine.
Last edited by Prenj on 20/02/2006 14:07, edited 1 time in total.
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#34

Post by Ahmmed »

Bosanac, ništa lično :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#35

Post by _BosanaC »

Ahmmed wrote:Bosanac, ništa lično :D
Samo sam pokusao skontati sta je pisac pokusao reci... ali... nejse :-) Kao sto vec rece, odavno su svima jasni i tvoji ali i moji stavovi o toj temi :)
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#36

Post by Haqqani »

Bismillah!
Jeste, zao mi je!
Ali nije Ferhadija jedina!
Sirom RS, povratnici muku muce da obnove dzamije od svoje crkavice...
I pri tome nikakve pomoci ne dobivaju ni od IVZ, ni od Federacije, ni od medjunarodnih donatora, kao da su zaista u drugoj drzavi.
Za to vrijeme u Federaciji jedna za drugom, nicu veleljepne gradjevine.
Da, pa jeste sramota, ali kao sto ti rekoh Islamska zajednice ima razne "interese", i "jeftino" nasjeda na vehabijske trikove, naime oni (vehabije)su mislili da će u svim " Arapskim džamijama" napraviti svoja sjedista , ali ne :)
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#37

Post by Ahmmed »

Nejse, na to sam i ja mislio.... :) o poznatim stavovima i tvojim i mojim.... :D
mr2
Posts: 815
Joined: 27/06/2005 20:03
Location: amsterdam

#38

Post by mr2 »

Ahmmed wrote:Haqqani, nasilje se desilo sedmog maja 2001, prilikom pokušaja postavljanja kamena temeljca za Ferhadiju....

Stvari danas sasvim drugačije stoje.....Obnova Ferhadije više ne ovisi o dozvolama, urbanističkim rješenjima, o dirigiranom nasilju četnika....


Sada je sve,što bi se reklo do nas.....
postoji li neki fond za obnovu ferhadije i imaju li racun
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#39

Post by Ahmmed »

posjeti http://www.ferhadija.com, nadam se da ćeš naći sve što te zanima!
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#40

Post by Drumer »

Haqqani wrote:Bismillah!
Haqqani, moze li komentar na moje pitanje?
Naravno , biti ce mi drago . Kao prvo Islamska zajednica je institucija koja ni u kojem slucaju ne moze reprezentovati kako muslimane , tako ni Islam u Bosni, jer imaju pomijesane interese. U Islamu toga ne smije biti . Tako da osnovna stvar koju moras svatiti , da ne mozes poistovjetiti Islamsku zajednicu i muslimane , istako tako ne smije poistovjetiti Islam i muslimane . Islam je savrsen , ljudi nisu :)

Islamska zajednica nema para.
A otkud onda Cericu Audi a8?
Herc
Posts: 519
Joined: 13/10/2005 16:26

#41

Post by Herc »

Dok ljudi gladuju,grade se dzamije i crkve :sad:
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#42

Post by Drumer »

Haqqani wrote:Bismillah!
Zasto ne napraviti fabriku bilo cega? Hoce li IC prehraniti neciju gladnu djecu? Hajde budi barem malo realan za promjenu.
Hiljadu puta do sada je vec naglaseno , da se sve Džamije i Islamski centri prave od donacija Islamskih zemalja, tako da nema mogucnosti za manipulaciju novcem , ili za koristenje istog u neke druge svrhe. Za fabrike trazite novac od onih za koje ste glasali :)
To samo ti mislis da nema mogucnosti za manipulacije. Pa vjerskim zajednicama to i jeste glavni posao da manipulisu svime pa i novcem....
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#43

Post by Drumer »

Haqqani wrote:Bismillah!
Zasto ne napraviti fabriku bilo cega? Hoce li IC prehraniti neciju gladnu djecu? Hajde budi barem malo realan za promjenu.
Hiljadu puta do sada je vec naglaseno , da se sve Džamije i Islamski centri prave od donacija Islamskih zemalja, tako da nema mogucnosti za manipulaciju novcem , ili za koristenje istog u neke druge svrhe. Za fabrike trazite novac od onih za koje ste glasali :)
A te donacije nikad nisu dolazile da bi se gradile samo dzamije. Te donacije su dolazile i iz mnogo drugih razloga i bile namijenjene za masu drugih stvari. I to sto ti pricas su takve nebuloze da je to nevidjeno...A i smijesno :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
hrasno38
Posts: 31500
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#44

Post by hrasno38 »

Haqqani wrote:Bismillah!
Prije svega ako si vjernik onda bi trebao da naucis da ako ne znas sa kim pricas tj. ne znas koje je vjere onda dobro razmislis oko pozdravljanja ili se koristis sa jednostavnom rijeci "pozdrav". Za to bi trebao da odes na jedan kratki kurs kod ne-novokonponovanog vjernika.

Ti ako branis vec neke demokratke tekovine, trebao bih znati za toleranciju, pravo na drugacije misljenje...Kako cu se ja pozdravljati , to je moja stvar , svidjelo se to tebi ili ne . Osim ako ne preferiras neku vrst totalitarnog rezima, koji je dijametralno suprotan demokraciji, sto ce reci da si onda licemjer.
Nikada nisam sporio nicije pravo na drugacije misljenje samo sto to nema veze sa misljenjem nego sa osnovnom kulturom prema svojim sugovornicima. Svaki pravi vjernik ce vjerski pozdrav uputiti samo onoga za koga zna da je isto tako vjernik a za sve ostale ce biti nesto neutralno. Ali dobro razumijem ja sta je zelja za dokazivanjem.
Haqqani
Posts: 1087
Joined: 06/12/2005 10:49

#45

Post by Haqqani »

Bismillah!

A gdje si ti uopste vidio da se ja pozdravljam i na kakav nacin???
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9906
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#46

Post by Bosanac sa dna kace »

Dobro nisam ja protiv gradnje Islamskog centra u Banovicima!
Ali ja se pitam da li nam uopste treba? Cemu ce nam sluzit? Ko ce u njega ic? Samo 100-200 metara ima gradska dzamija koja zjapi mal te ne prazna, na dnevene vaktove dolaze starije osobe, omladina se moze izbrojit na prste jedne ruke, u dzamiji ( jedinoj gradskoj) nema nikakvih aktivnosti sem pustanja ezana i klanjanja pet dnevnih vaktova, na sabah namazu bude 1-3 covjeka plus nana sto otkljucava dzamiju!
U svim seoskim dzamijama koje pripadaju Medzlisu Islamske zajednice Banovici klanjaju se jedino dzume, uprkos naredbi muftije tuzlanskog da se vaktovi moraju klanjat u svim dzematima gdje ima imam!
Najgore je to sto je sva omladina u Banovicima u stanju neke potistenosti, ne vidi svoju buducnost uopste tu gdje je! Grad je pun i izbjeglica iz istocne Bosne, a MIZ Banovici nista nije ucinio da pomogne te ljudi koji bi se vrlo rado vratili ali nemaju gdje i na sto, a nit je sta uradio da se zaustavi masovno iseljavanje van BiH!
Pocesto se pitam jel islam stvarno samo gradjenje ogromnih dzamija sa pozlacenim lusterima i munarama od 40 metara, pustanje ezana da drma carsijom, prvljenje kojekakvih dernkea i cirkuza povodom Nove Hidzretske godine...
Najgore je sto su u avgustu prosle godine bez ikakvog razloga zatvorili dzamiju u selu Hravti gdje se klanjo sabah, aksam i jacija, i istjerali su omladinu iz dzamije bez ikakvog razloga, a sad se bore za izgradnju jos jedne dzamije koja ce bit skroz na skroz prazna!
Da, i mene jako pogadja to sto se po federaciji grade veleljepne dzamije a niko ne pomaze obnovu porusenih dzamija preko crte, a nikome ne pada na pamet da pomogne te ljude sto se vracaju, to se do sad nije desilo!

Sto rece jedan tip iz Banovica sve to oslikava stanje u citavoj drzavi!

Islam je mnogo vise, sjetimo se Poslanika a.s. sjetimo se kakve su bile prve dzamije!
bluesky
Posts: 54
Joined: 11/01/2006 23:22

#47

Post by bluesky »

hrasno38 wrote:
Haqqani wrote:Bismillah!


Ljudima koji postavljaju ovakva pitanja definitivno ne treba Islamski centar, ... ili je mozda bolje otvoriti jednu veliku diskoteku , u kojoj ce petkom i subotom gostovati razni estetsko-moralni mutanti srpske zaostavstine rimsko-hedonistickog poimanja zivota , i gdje ce se rakija piti mjesto vode, a umjesto orbita uzimati ekstazy... pa i nije nek aalternativa :)
Prije svega ako si vjernik onda bi trebao da naucis da ako ne znas sa kim pricas tj. ne znas koje je vjere onda dobro razmislis oko pozdravljanja ili se koristis sa jednostavnom rijeci "pozdrav". Za to bi trebao da odes na jedan kratki kurs kod ne-novokonponovanog vjernika.
Mozda bi se ti jednostavno trebao, prije nego se javis i napises ociglednu glupost, informisati o onome sta komentarises, sta mislis?! Koliko ja vidim, Haqqani se nije pozdravio. Tacka. Jedna recenica. Pozdrava nema. Sada osoba pod nickom hrasno38 koja je imala veliku potrebu da se javi, pa kako i cime god, duma sta li mu ga ono bismillah znaci. Ali prije nego bi se hrasno38 informisao o znacenju tog stranog pojma, on ce iskoristiti situaciju koja se njemu cini prikladnom da ubaci onu klasicnu postapalicu o "novokomponovanim vjernicima"; stara, otrcana prica, zijev, zijev.

No, vratimo se temi. Bismillah nije pozdrav, ni muslimanima, ni nemuslimanima ovoga foruma. Bismillah znaci: U ime Boga, i vjernici se trude to svaki put izreci kada otpocnu neki dobar ili koristan posao. U mnogim slucajevima ja to kazem kada zelim ostati mirna i odagnati ono sto bi vjernik nazvao sejtanom. Znaci, ne beri brige, islamom je cak i daleko od preporucenog nemuslimane pozdravljati islamskim pozdravom. A bismillah je nesto izmedju mene i Boga.

I opet sto se tice tih problematicnih novokomponovanih vjernika: ovako sugava prica zaista moze nici samo na nasim prostorima i nigdje drugo. Kao prvo, svako je nekada sa necim poceo. Tako i kada vidis onoga starog djeda sa francuzicom kako ide u dzamiju, odakle ti znas da li je on poceo sa praktikovanjem islama sa svojih 10, 20 ili 30 godina? Ti o tome mozes samo fantazirati. U par (!) slucajeva mozda znas konkretne podatke, ali to nije dovoljno da bi generalizirao i isto tvrdio o svim (!) vjernicama na prostoru BiH.

Dalje, zasto bi svi mi mladi ljudi bili novokomponovani? Ako ne mogu sa circa 20 godina (kada sam ja usla u islam u toku svojih studija) poceti svjesno razmisljati o zivotu i o svome zivotnom pravcu, kada bih to mogla po tvome uvazenom misljenju da bih bila prihvacena kao "normalni vjernik", a ne "novokomponovani"? Je li to covjek treba citav zivot ostati onakvim kakvim su ga roditelji modelirali? Mislim, u sustini imas i na to puno pravo, ali bi bilo lijepo kada bi i to bilo popraceno analizom i svjesnom odlukom za taj nacin zivota. Hoce li, nece li, na kraju krajeva nije nicija stvar do tvoja, ali pusti druge da biraju...

Pozdrav! :roll:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#48

Post by _BosanaC »

bluesky wrote: Mozda bi se ti jednostavno trebao, prije nego se javis i napises ociglednu glupost, informisati o onome sta komentarises, sta mislis?! Koliko ja vidim, Haqqani se nije pozdravio. Tacka. Jedna recenica. Pozdrava nema. Sada osoba pod nickom hrasno38 koja je imala veliku potrebu da se javi, pa kako i cime god, duma sta li mu ga ono bismillah znaci. Ali prije nego bi se hrasno38 informisao o znacenju tog stranog pojma, on ce iskoristiti situaciju koja se njemu cini prikladnom da ubaci onu klasicnu postapalicu o "novokomponovanim vjernicima"; stara, otrcana prica, zijev, zijev.

No, vratimo se temi. Bismillah nije pozdrav, ni muslimanima, ni nemuslimanima ovoga foruma. Bismillah znaci: U ime Boga, i vjernici se trude to svaki put izreci kada otpocnu neki dobar ili koristan posao. U mnogim slucajevima ja to kazem kada zelim ostati mirna i odagnati ono sto bi vjernik nazvao sejtanom. Znaci, ne beri brige, islamom je cak i daleko od preporucenog nemuslimane pozdravljati islamskim pozdravom. A bismillah je nesto izmedju mene i Boga.

I opet sto se tice tih problematicnih novokomponovanih vjernika: ovako sugava prica zaista moze nici samo na nasim prostorima i nigdje drugo. Kao prvo, svako je nekada sa necim poceo. Tako i kada vidis onoga starog djeda sa francuzicom kako ide u dzamiju, odakle ti znas da li je on poceo sa praktikovanjem islama sa svojih 10, 20 ili 30 godina? Ti o tome mozes samo fantazirati. U par (!) slucajeva mozda znas konkretne podatke, ali to nije dovoljno da bi generalizirao i isto tvrdio o svim (!) vjernicama na prostoru BiH.

Dalje, zasto bi svi mi mladi ljudi bili novokomponovani? Ako ne mogu sa circa 20 godina (kada sam ja usla u islam u toku svojih studija) poceti svjesno razmisljati o zivotu i o svome zivotnom pravcu, kada bih to mogla po tvome uvazenom misljenju da bih bila prihvacena kao "normalni vjernik", a ne "novokomponovani"? Je li to covjek treba citav zivot ostati onakvim kakvim su ga roditelji modelirali? Mislim, u sustini imas i na to puno pravo, ali bi bilo lijepo kada bi i to bilo popraceno analizom i svjesnom odlukom za taj nacin zivota. Hoce li, nece li, na kraju krajeva nije nicija stvar do tvoja, ali pusti druge da biraju...

Pozdrav! :roll:
I kakve to veze ima s Banovicima i Islamskim centrom?
bluesky
Posts: 54
Joined: 11/01/2006 23:22

#49

Post by bluesky »

_BosanaC wrote:
Haqqani wrote:Bismillah!
Ta diskoteka, koju si bas ti prvi spomenuo, bi zaposlila minimalno desetak ljudi, a dzamija ce zna se koga.
Znaci cilj opravdava sredstva, lijepo Bogami :)
Mogao bih te pitati to isto? Stvarno mislis da cilj opravdava sredstva? Bolje dzamija nego pekara?
Maloprije je to bila diskoteka koji bi zaposlila desetak ljudi;). Pa eto, sve i da je diskoteka, u najmanju ruku mjesto distribucije droga, mani nemoral, sta mislis ko bi se tu zaposlio? Zasigurno tu ne bi privrjedjivale recimo kao primjer mlade i radne djevojke banovickog kraja i sebi na taj nacin osigurale finansijsku nezavisnost, ne bez da bi bile izvikane na veliku zalost, ne bi se zaposlila ni fakultetski obrazovana raja, vec bi se zaposlilo par probisvijeta ili par jadnicaka bez druge perspektive da bi rintacili citavu noc za par stotina maraka mjesecno. Zabogatio bi jedino gazda, a do tada mirni i sigurni kraj, bez velikih desavanja i ekscesa bi dobio jednu rupu u koju bi roditelji djeci zabranjivali da idu.

No, nejse, nejse, ono sto bi trebalo jeste i pekara i dzamija. I ja bih shvatila vasu ogorcenost da je neko donirao odredjenu sumu novca, a muslimani Banovica odlucili da taj novac uloze u dzamiju, a ne u pekaru ili slicno. Ja bih prva bila protiv toga, jer radna mjesta su preca, klanjati se moze i na livadi. Medjutim, neko je ciljano dao novac za dzamiju, isto kao sto je u jednom drugom gradu novac ciljano dat za setaliste (!), tik pored fabrike u totalnom raspadu, a vjeruj da taj novac nisu dali muslimani;). Takvih je primjera zasigurno mnogo. Poboljsanje situacije ne trazite kod donatora, ja mislim sto se doniralo, doniralo se, ovo su jos samo zadnji otkucaji srca takvih projekata, sada valja nama rukave zasukati i nesto napraviti, vlada bi svemu tome trebala dati okvir, ali niti je vlada kadra niti voljna, niti smo mi kadri ili voljni, u koji god ured odes, pauza za dorucak se produzi za dodatnih pola sata, slabo se kome radi, sva omladina studira ekonomiju i njakav menadzment, svi bi u direktore i u upravu nepostojecih fabrika, niko ne bi nista producirao. Sta ces, ne moze se i cure ganjati i postati naucnik. Ali hej, kriva je dzamija... To je najjednostavnije reci.
bluesky
Posts: 54
Joined: 11/01/2006 23:22

#50

Post by bluesky »

_BosanaC wrote:
bluesky wrote: Mozda bi se ti jednostavno trebao, prije nego se javis i napises ociglednu glupost, informisati o onome sta komentarises, sta mislis?! Koliko ja vidim, Haqqani se nije pozdravio. Tacka. Jedna recenica. Pozdrava nema. Sada osoba pod nickom hrasno38 koja je imala veliku potrebu da se javi, pa kako i cime god, duma sta li mu ga ono bismillah znaci. Ali prije nego bi se hrasno38 informisao o znacenju tog stranog pojma, on ce iskoristiti situaciju koja se njemu cini prikladnom da ubaci onu klasicnu postapalicu o "novokomponovanim vjernicima"; stara, otrcana prica, zijev, zijev.

No, vratimo se temi. Bismillah nije pozdrav, ni muslimanima, ni nemuslimanima ovoga foruma. Bismillah znaci: U ime Boga, i vjernici se trude to svaki put izreci kada otpocnu neki dobar ili koristan posao. U mnogim slucajevima ja to kazem kada zelim ostati mirna i odagnati ono sto bi vjernik nazvao sejtanom. Znaci, ne beri brige, islamom je cak i daleko od preporucenog nemuslimane pozdravljati islamskim pozdravom. A bismillah je nesto izmedju mene i Boga.

I opet sto se tice tih problematicnih novokomponovanih vjernika: ovako sugava prica zaista moze nici samo na nasim prostorima i nigdje drugo. Kao prvo, svako je nekada sa necim poceo. Tako i kada vidis onoga starog djeda sa francuzicom kako ide u dzamiju, odakle ti znas da li je on poceo sa praktikovanjem islama sa svojih 10, 20 ili 30 godina? Ti o tome mozes samo fantazirati. U par (!) slucajeva mozda znas konkretne podatke, ali to nije dovoljno da bi generalizirao i isto tvrdio o svim (!) vjernicama na prostoru BiH.

Dalje, zasto bi svi mi mladi ljudi bili novokomponovani? Ako ne mogu sa circa 20 godina (kada sam ja usla u islam u toku svojih studija) poceti svjesno razmisljati o zivotu i o svome zivotnom pravcu, kada bih to mogla po tvome uvazenom misljenju da bih bila prihvacena kao "normalni vjernik", a ne "novokomponovani"? Je li to covjek treba citav zivot ostati onakvim kakvim su ga roditelji modelirali? Mislim, u sustini imas i na to puno pravo, ali bi bilo lijepo kada bi i to bilo popraceno analizom i svjesnom odlukom za taj nacin zivota. Hoce li, nece li, na kraju krajeva nije nicija stvar do tvoja, ali pusti druge da biraju...

Pozdrav! :roll:
I kakve to veze ima s Banovicima i Islamskim centrom?
Ima veze sa onim sto sam citirala! Sasvim je jasno cemu sam referirala.
Post Reply